Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 30

Téma: Jakou hi-fi zvukovku?

  1. #1

    Standardní Jakou hi-fi zvukovku?

    Zdar,
    potřeboval bych tip na nějakou slušnou (hi-fi) zvukovku. Chci to pouze na přehrávání, primárně na hudbu (mp3), sekundárně na ost. zvuk (filmy, hry); nějaké mixování či grabování zvuku nebo hudebničinu využívat nebudu.

    Bude to zapojené do slušného stereozesíku a beden, čili nějaký prostorový zvuk typu 7.1 neocením.

    Důležitá je pro mě také jednoduchost instalace a provozu bez nějakého složitého nastavování - prostě aby to bezproblémově hrálo plug&play, jako on-board zvukovka (ale líp).

    Mám stolní comp s Win XP SP2, ale možná bych šel spíš do nějakého externího USB zařízení. Zatím jsem dostal tip na Edirol UA-1EX a EMU 0202 USB což není úplně mainstream ve zvukovkách, ale prý to hraje slušně.

    Máte nějaký tip?
    MSG

    ----------
    Didaktik M
    Commodore C64

  2. #2
    Member Avatar uživatele baros
    Založen
    22.01.2003
    Bydliště
    Jičín
    Věk
    45
    Příspěvky
    316
    Vliv
    265

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Zkus omrknout produkty Audiotraku - Prodigy HD2 pripadne Prodigy 7.1 HiFi

    http://www.audiotrak.net/products/?m=21

    Zvuk bude dobrej, ale s aktualizacema ovladacu je to u tyhle firmy slabsi.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    308

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    No E-MU 0202 USB bych ti teda na bezne pouziti nedoporucil.
    Je to sice dost kvalitni zvukovka, ale rekl bych, ze se nehodi pro bezne pouziti, jako jsou multimedia a hry. Neumi totiz mixovat vice zdroju - bud pouzivas Asio a NEBO Windows audio. Takze klasicke schema, kdy ti hraje mp3 pres asio a do toho ti kvika icq, tu fungovat nebude. Multimedialni podpora veskera zadna, takze ve hrach to asi bude dost slabe a cekal bych i nejake chyby ve vystupu. Ja ji pouzivam akorat pro kytaru, na ostatni jsem si nechal normalni interni m-audio.

    Ty Audiotraky jsou fajn, taky se muzes mrknout na Asus Xonar DX, pokud disponujes PCI-e slotem.
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  4. #4

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Ten Edirol bych asi nedoporucil, ty jejich levny produkty ve mne moc nebudi duveru...

    Nemohu hodnotit podporu hernich efektu a podobnych kravinek, protoze hry uz par let nehraju, nicmene pokud mam hodnotit ciste na zaklade kvality prevodniku, potazmo kvality reprodukce, pak bych doporucil bud M-audio Audiophile 2496, nebo ESI Juli@. Obe jsou sice integrovane, ale je to podobna cenova hladina a jsou to vyzkouseny kusy. S 2496kou mam osobni zkusenost a byla to prijemna zkusenost. To Prodigy HD2 vypada taky dost zajimave...
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Anduril
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    OVA, OL
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 474
    Vliv
    308

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Audiophile je fajn, vicemene s nim nejsou problemy, ale... zase pro bezne pouziti si nemyslim, ze to je vhodna karta. Nema vstup pro mikrofon (treba na skype) a ve hrach je to bida - u nekterych her musim pouzivat kodek na desce, s maudio zvuk preskakuje atd.

    Ja bych se vubec nebal toho Xonaru..kvalita vystupu je velmi dobra (ostatne uz se tu o ni na foru mluvilo) a navic nebude problem i s pripadnym hranim her aj.
    ntb: HP EliteBook 8460p i7-2640M | 8GB RAM | 120GB SSD + 500GB HDD | ATi HD6470 | 14" HD+ | W7 PRO
    home: HP Docking Station | HP L2045W | WD 500GB Scorpio Blue USB box
    work: HP Docking Station | HP L2445W
    audio: Epiphone G-400 SG + Sounder Telecaster | E-MU 0202 | Cambridge Audio Azur 340R | Wharfedale Diamond 9.2 | Magnat Betasub 20A | Sennheiser HD555

  6. #6

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Děkuji za rady, pánové.

    Dosud jsem vyžil bez znalosti že nějaký "asi jo" vůbec existuje a rád bych tak zůstal i nadále.

    To Prodigy vypadá rozumně, jen jsem koukal, ze ta stereo verze je trochu drazsi nez ta s tim 7.1 zvukem - to by zase asi mohla byt na stereu lepsi, ne? Je to i karta pro lamy jako já? .-)
    MSG

    ----------
    Didaktik M
    Commodore C64

  7. #7

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Pokud bych se drzel zadani, nic moc sloziteho, stereo, nejlepe PnP...existuje tip na USB zvukovku - zesilovac velmi nadprumernych parametru.
    Firma Silverstone pridala ke svemu starsimu DAC prevodniku novou USB zvukovku SilverStone SST-EB02 . Pravda je, ze jde o stereo, ovsem papirove vybornymi parametry - pokulhava cena (kolem 4000 Kc). Jde ciste o zvukovou libustku pro presny prednes stereo, pouze s doplnkovou
    EB01 prijde jeste vstup S_PDIF a tim alespon moznost pustit si film, hru (nicmene je nutno se spolehnout na softwarove efekty hry a rychle dvou nebo ctyrjadro CPU). Pro hudbu v teto kategorii stejna cena neexistuje. Bez ohledu, mame-li, nebo nemame amplifier.
    Soucastkova zakladna je vybirana peclive
    EB02-zesilovac: Tripath TA2021B (Celkove harmonicke zkresleni (THD) 0,05% rating% na 13Watts s vykonem na 4Ohm reproduktory spolu s slusnym dynamickym rozsahem 100 dB.)
    EB01-USB DAC: PCM2702E (Ti Burr Brown chipy neni treba predstavovat). Spolu s 8mi nasobnym filtrem je vybornym resenim (stejne uzivaji audiofilske Denony treba. Nezapominejme, ze umi jen 16 bitu (tedy kvalitu CD). A pouze 44.1 a 48 kHz. Pro CD vice netreba.
    OPA340 OZ jsou operacni zesilovace opet Ti Burr Brown.
    Parametry tady presne vypisovat nebudu, daji se dohledat.
    Vzhledem k tomu, ze jde o zvukovku USB se zesilovacem, neni nutna instalace driveru, snasi se s integrovanym chipem na MoBo.
    Pro jine podminky, nez vyrcene - tedy kvalitni poslech stereo bych to tu ani neuvadel.
    Podminky pro provoz zesilovace tridy T (lehce upravena D) jsou v PC na USB obzvlaste vhodne.... Jen ta cena ?!

    Naposledy upravil shapet; 09.11.2008 v 02:21. Důvod: chyba
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  8. #8

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Toho levnějšího SivlerStona (EB01) jsem doma měl a říkám ruce od něj pryč. Pokud neudělali druhou revizi, která na výstupu nešumí, tak nekupujte, byli byste zbytečně zklamáni. Zvukově je na tom tenhle DAC velmi dobře (především za svou cenu), ale jednak je výstup opravdu tichý (s E-MU 1212m se nedá srovnat ani náhodou) a hlavně při nastavení maximální hlasitosti (což je skoro nutné, pokud nemáte buď velmi silný zesilovač nebo velmi citlivé repro) dost znatelně šumí. Je to škoda, protože designově i zvukově je to velmi povedený HW.
    E2140 w/Gemin II, P35-DS3, 2GB Vitesta 800+, 8800GTS 512, Hitachi T7250, Samsung F3 HD502HJ, Logitech G5, Logitech K300, Dell 2209WA, Corsair HX520
    Olympus E-300 + ME-1|ZD 1445|ZD 4015|Auto-Yashinon DX 50/1.7|Pentacon Electric 135/2.8 MC
    Dali 850 Red Line (Seas + Vifa) | Rotel RC-971 | 2x SPV100p+ | Onkyo SE-200 | Paolo speaker cable
    Dell D610 (P-M Sonoma 2.26GHz, 2GB DDR2, 80GB 7.2k, Radeon X300, DVDRW, BT, IrDA, WiFi, 14.1" SXGA+)
    Xbox 360 | 120GB

  9. #9

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Citace Původně odeslal Dismembered Zobrazit příspěvek
    Toho levnějšího SivlerStona (EB01) jsem doma měl a říkám ruce od něj pryč. Pokud neudělali druhou revizi, která na výstupu nešumí, tak nekupujte, byli byste zbytečně zklamáni. Zvukově je na tom tenhle DAC velmi dobře (především za svou cenu), ale jednak je výstup opravdu tichý (s E-MU 1212m se nedá srovnat ani náhodou) a hlavně při nastavení maximální hlasitosti (což je skoro nutné, pokud nemáte buď velmi silný zesilovač nebo velmi citlivé repro) dost znatelně šumí. Je to škoda, protože designově i zvukově je to velmi povedený HW.
    To je spravny poznatek, zesiky tridy T timto neduhem trpi (SST-EB02).
    Pokud je pouzita SST-EB01 jako DAC, je nutnym predpokladem zpracovani signalu bud SST-EB02 (jako Ensemble type se tento komplet nabizi), nebo jiny adekvatni amplifier. Linkovy vstup je pri vykonu DAC mirne pod hranici PPL. Ensemble EB01+EB02 je jiz cenou zrejme malo prijatelna.
    Naposledy upravil shapet; 09.11.2008 v 01:08. Důvod: correct

  10. #10

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    EB01 jsem používal jako DAC v sestavě se zesilovačem Harman/Kardon HK970, což nebyl žádný slaboch. Ale kolečko hlasitosti jsem musel vytočit citelně více, než s M-Audio Audiophile 24/96, který jsem tehdy měl. Nebýt velmi slabého výstupu a především šumu, DAC bych si nechal, takto jsem byl poprvé v životě donucen využít svého práva na vrácení zboží ve čtrnáctidenní lhůtě, a dost mě to mrzelo
    E2140 w/Gemin II, P35-DS3, 2GB Vitesta 800+, 8800GTS 512, Hitachi T7250, Samsung F3 HD502HJ, Logitech G5, Logitech K300, Dell 2209WA, Corsair HX520
    Olympus E-300 + ME-1|ZD 1445|ZD 4015|Auto-Yashinon DX 50/1.7|Pentacon Electric 135/2.8 MC
    Dali 850 Red Line (Seas + Vifa) | Rotel RC-971 | 2x SPV100p+ | Onkyo SE-200 | Paolo speaker cable
    Dell D610 (P-M Sonoma 2.26GHz, 2GB DDR2, 80GB 7.2k, Radeon X300, DVDRW, BT, IrDA, WiFi, 14.1" SXGA+)
    Xbox 360 | 120GB

  11. #11

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Oh, no jiste. Audiofilky jsou zcela jina kategorie. Osobne bych preferoval zcela jine zarizeni DAC, Silverstone je prece jen machr v trochu jinem oboru.
    I jako zesilovac ke sluchatkum bych volil jine reseni. Nicmene mame zvukovky, vetsinou si je peclive vybirame a koncove stupne nam v zesileni vubec nevadi.
    Jako USB zvukovka muze mit stereo zarizeni s amplifierem pro nekoho mozna urcite kouzlo. SST-EB02 jsem slysel, nesumi. Ale jejich omezeni je prilis citelne, HK,Yamaha, Pioneer e.t.c. stereo amplifier jsou opravdu hodne jinde.
    *Core i7 980X II ASUS P6X58D Premium II **AMD IIX6 1090T II ASUS CrossHair Formula III FX790 II Saphire HD 5870 Vapor-X II DDR 3 1333MHz 4*2GB Corsair II
    Windows XP Prof. SP3 + Windows 7 Ultimate 64 bit, Software DAW,
    ---------------
    DAW studio

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    265

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Jakou byste doporucily ext. stereo zvukovku (USB nebo FW) urcenou skoro vyhradne na poslech hudby s cenou kolem 4 tisic?

    dik

    edit: jo a pokud mozno, aby mela jako vystupni konektory cinch
    Naposledy upravil Pirs; 05.12.2008 v 17:20.
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele macher
    Založen
    23.11.2005
    Bydliště
    Brno
    Věk
    40
    Příspěvky
    501
    Vliv
    236

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    pozri iBasso D1 (D2)

    Notebook Dell Vostro V13 U7300, 500GB 7200rpm
    DesktopIIntel i5 750, Noctua NH-U12@Noctua NF-S12-1200, Intel SSD 80GB X25-M, 6x Samsung 1,5TB, all disk in silentmaxx, Lian Li PC-A10B, Enermax Modu82+ 625W, DVDRW LG GSA-E40L, Logitech MX Revolution, HP 3065+Dell 2007 (secondary)
    Sound Harman Kardon AVR445 + Audio-Technica ATH-W5000
    Photo Canon 450D + 18-55 IS + 70-300 IS USM
    Vehicle BMW 525i, full vybava :)

  14. #14
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    265

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Citace Původně odeslal macher Zobrazit příspěvek
    pozri iBasso D1 (D2)
    Pujde to vubec sehnat v CR? Mel jsem predstavu spis ext. zvukovky s line-out.

    Jdi mi o to, ze mam doma par set kusu palenych CD a nektery vice jak 5 let stary kusy uz prestavaji hrat. Mam starsi sestavu: CD Denon 755AR + Amp Onkyo (cislo nevim) + Dynaudio Audience a nechce se mi do CD vrazet dalsi penize. Tak jsem myslel, ze bych to co je pekny dal do wavu a poustel z PC. A protoze mam v kompu cerpadlo od vodnika, tak jsem kvuli ruseni uvazoval ext. zvukovku.

    Takze nejake dalsi navrhy?
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele macher
    Založen
    23.11.2005
    Bydliště
    Brno
    Věk
    40
    Příspěvky
    501
    Vliv
    236

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Citace Původně odeslal Pirs Zobrazit příspěvek
    Pujde to vubec sehnat v CR? Mel jsem predstavu spis ext. zvukovky s line-out.

    Jdi mi o to, ze mam doma par set kusu palenych CD a nektery vice jak 5 let stary kusy uz prestavaji hrat. Mam starsi sestavu: CD Denon 755AR + Amp Onkyo (cislo nevim) + Dynaudio Audience a nechce se mi do CD vrazet dalsi penize. Tak jsem myslel, ze bych to co je pekny dal do wavu a poustel z PC. A protoze mam v kompu cerpadlo od vodnika, tak jsem kvuli ruseni uvazoval ext. zvukovku.

    Takze nejake dalsi navrhy?
    tohle je externi zvukovka (!!!) - ibasso D1 (D2)

    Notebook Dell Vostro V13 U7300, 500GB 7200rpm
    DesktopIIntel i5 750, Noctua NH-U12@Noctua NF-S12-1200, Intel SSD 80GB X25-M, 6x Samsung 1,5TB, all disk in silentmaxx, Lian Li PC-A10B, Enermax Modu82+ 625W, DVDRW LG GSA-E40L, Logitech MX Revolution, HP 3065+Dell 2007 (secondary)
    Sound Harman Kardon AVR445 + Audio-Technica ATH-W5000
    Photo Canon 450D + 18-55 IS + 70-300 IS USM
    Vehicle BMW 525i, full vybava :)

  16. #16

    Arrow Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Citace Původně odeslal Pirs Zobrazit příspěvek
    Pujde to vubec sehnat v CR? Mel jsem predstavu spis ext. zvukovky s line-out.

    Jdi mi o to, ze mam doma par set kusu palenych CD a nektery vice jak 5 let stary kusy uz prestavaji hrat. Mam starsi sestavu: CD Denon 755AR + Amp Onkyo (cislo nevim) + Dynaudio Audience a nechce se mi do CD vrazet dalsi penize. Tak jsem myslel, ze bych to co je pekny dal do wavu a poustel z PC. A protoze mam v kompu cerpadlo od vodnika, tak jsem kvuli ruseni uvazoval ext. zvukovku.

    Takze nejake dalsi navrhy?
    Pres nejakou redukci USB/PCMCIA bych tam dal original echo indigo, myslim ze by to stacilo, cinch, to nema, takze dalsi hnusna redukce.Nic vhodnejsiho z hlavy za hodne rozumnou cenu me nenapada - tohle by bylo tak 1600kc. + to muzes pouzit s notasem. Jak te znam, tak by to designove tvuj stul nenarusilo
    "Work"Station: E8400||4GB RAM||WIN 7||ATI||Samsung 24"||X25 SSD

  17. #17
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 476
    Vliv
    291

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Echo Indigo je ok, ale pres ty redukce vetsinou nefunguje, chvili jsem to resil, ale na netu jsem bohuzel nenasel uspokojive a 100% reseni (btw uz existuje i Indigo pro ExpressCard).

    Pirs: Co zde zminena E-MU 0404?
    Prip. zkus externi Zero DAC, cenove to vychazi i s postovnym do 4 tis. Zde k nemu dostanes i zvukovku do USB, ktera ma opticky vystup do Zera: http://cgi.ebay.com/ZERO-24-192KHZ-D...3%3A1|294%3A50
    - Za tu cenu je Zero fakt super a da se snadno upgradovat. Uvnitr jsou patice na operaky, ktery lze snadno menit bez pajeni (staci vytahnout a dat jiny, stejne jako procesor). Idealni je upgrade na diskrétní OPA Moon nebo OPA Earth odsud: http://www.audio-gd.com/enweb/pro/diy/OPA.htm - a dostanes neco, co na plnou caru prehraje Echo Indigo i celou radu dalsich zvukovek v teto cenove hladine...
    - Ma to jediny zadrhel, QA neni u Zera v posledni dobe zrovna nejlepsi, par uzivatelu zaznamenalo nejaky problemy, ale presnou statistiku neznam...
    - Kdybys chtel dalsi podrobnosti, rad poskytnu, jednoho Zera mam chvili doma + testuju ruzny operaky (mj. prave zminene diskretni Earth, Moon a Sun, ktere jsou - zejmena Earth a Moon - opravdu famozni)

    Jo a koukam, ze bydlis na Zizkove, takze to mas kousek, kdybys to chtel u me videt/poslechnout
    Naposledy upravil Kankal; 16.12.2008 v 03:41.

  18. #18
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    265

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Panove diky za rady. Me by se treba libilo neco na zpusob Fubar II apod., jenze nemam naladu to shanet buhvikde.

    Pouzit jen DAC me taky napadlo, koupit neco pouzityho (Casea apod.). Akorat se v PC zvuku vubec nevyznam a tak bych se chtel jeste zeptat, jestli bych musel k tomu jeste koupit nejakou lepsi zvukovku a nebo by stacila integrovana (jde vlastne jen o digital-out).
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  19. #19
    Senior Member Avatar uživatele macher
    Založen
    23.11.2005
    Bydliště
    Brno
    Věk
    40
    Příspěvky
    501
    Vliv
    236

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Citace Původně odeslal Pirs Zobrazit příspěvek
    Panove diky za rady. Me by se treba libilo neco na zpusob Fubar II apod., jenze nemam naladu to shanet buhvikde.

    Pouzit jen DAC me taky napadlo, koupit neco pouzityho (Casea apod.). Akorat se v PC zvuku vubec nevyznam a tak bych se chtel jeste zeptat, jestli bych musel k tomu jeste koupit nejakou lepsi zvukovku a nebo by stacila integrovana (jde vlastne jen o digital-out).
    DAC je prevod, na zvukovke nezalezi, nemusi tam byt zadna

    Notebook Dell Vostro V13 U7300, 500GB 7200rpm
    DesktopIIntel i5 750, Noctua NH-U12@Noctua NF-S12-1200, Intel SSD 80GB X25-M, 6x Samsung 1,5TB, all disk in silentmaxx, Lian Li PC-A10B, Enermax Modu82+ 625W, DVDRW LG GSA-E40L, Logitech MX Revolution, HP 3065+Dell 2007 (secondary)
    Sound Harman Kardon AVR445 + Audio-Technica ATH-W5000
    Photo Canon 450D + 18-55 IS + 70-300 IS USM
    Vehicle BMW 525i, full vybava :)

  20. #20
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 476
    Vliv
    291

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Citace Původně odeslal Pirs Zobrazit příspěvek
    Pouzit jen DAC me taky napadlo, koupit neco pouzityho (Casea apod.). Akorat se v PC zvuku vubec nevyznam a tak bych se chtel jeste zeptat, jestli bych musel k tomu jeste koupit nejakou lepsi zvukovku a nebo by stacila integrovana (jde vlastne jen o digital-out).
    Na digital-out staci integrovaná, pokud tedy nejsi narocny "audiofil". Mam to tak z notebooku a je to ok. Externi DAC rozhodne doporucuju, vyhledove se ho chystam jeste posilit, na hudbu z kompu je to podle me asi nejlepsi reseni. Nektery DACy maji i vstup USB, pak zvukovka neni vůbec potreba, ale vetsinou jsou cenove (nebo kvalitou) jinde... Zero DAC doporucuju proto, ze se vejde do tveho rozpoctu a za svoji cenu toho nabizi (i ve vychozi konfiguraci) opravdu hodne, navic ma i pouzitelny sluchatkac...
    Naposledy upravil Kankal; 16.12.2008 v 11:34.

  21. #21
    Senior Member Avatar uživatele macher
    Založen
    23.11.2005
    Bydliště
    Brno
    Věk
    40
    Příspěvky
    501
    Vliv
    236

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    zero dac http://www.head-fi.org/forums/f5/rev...re-amp-269458/

    ibasso http://www.head-fi.org/forums/f5/rev...mpared-257726/

    jinak jeste samozrejme corda move... s madcapom jsme porovnavali, nekde na fore bude info nahodene

    co se tyce kvality tak asi takhle...

    STAND ALONE AMP: Move > iBasso D1 (v. 2) > UHA-3 > Stock D1

    USB DAC/AMP: iBasso D1 (v. 2) > UHA-3 > Stock D1 > Mov

    vsechny kostuji kolem 3-5k

    Notebook Dell Vostro V13 U7300, 500GB 7200rpm
    DesktopIIntel i5 750, Noctua NH-U12@Noctua NF-S12-1200, Intel SSD 80GB X25-M, 6x Samsung 1,5TB, all disk in silentmaxx, Lian Li PC-A10B, Enermax Modu82+ 625W, DVDRW LG GSA-E40L, Logitech MX Revolution, HP 3065+Dell 2007 (secondary)
    Sound Harman Kardon AVR445 + Audio-Technica ATH-W5000
    Photo Canon 450D + 18-55 IS + 70-300 IS USM
    Vehicle BMW 525i, full vybava :)

  22. #22
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 476
    Vliv
    291

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    macher: jestli do dobre chapu, uvedene srovnani plati pro sluchatkovy vystup? Nebo jste testovali i vystup do externiho zesiku a beden? Tam to muze byt zase jinak...

    Jinak kdyz jsme u tech DACu, nevim, za kolik se da sehnat bazarovy DAC Casea, ale novy DAC Casea Cepheus stoji 24 tis (dnesni udaj na strankach vyrobce), coz je na DAC docela dost, v teto cene je vyber jiz opravdu slusny...

    V posledni dobe pokukuju po vyrobcich od Audio-gd, ktere by za slusne ceny "mohly" hrat docela dobre, DACy treba tady: http://www.audio-gd.com/enweb/en-dac.htm
    - po vzajemne komunikaci a vyzkouseni jejich diskretnich operaku, jak jsem tu uz psal, jejich praci docela verim. Uzivatelskych zkusenosti je sice malo (neco se treba objevuje na head-fi), ale mozna ze sebe prilezitostne udelam pokusneho kralika
    Naposledy upravil Kankal; 16.12.2008 v 12:23.

  23. #23
    Senior Member
    Založen
    11.02.2003
    Bydliště
    Žižkov
    Příspěvky
    520
    Vliv
    265

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Cepheus je uz dost high, mel jsem na mysli spis starsi model.

    Pak se jeste nabizi DAC od Cambridge, CD prehravace delaji velice slusny. Sice toho nabizi o dost vic, nez bych potreboval (XLR), ale cenove stale jeste prijatelny.
    http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=320
    ()__()
    (<'.'>)
    (")_(")

  24. #24
    Senior Member Avatar uživatele macher
    Založen
    23.11.2005
    Bydliště
    Brno
    Věk
    40
    Příspěvky
    501
    Vliv
    236

    Standardní Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Citace Původně odeslal Kankal Zobrazit příspěvek
    macher: jestli do dobre chapu, uvedene srovnani plati pro sluchatkovy vystup? Nebo jste testovali i vystup do externiho zesiku a beden? Tam to muze byt zase jinak...
    cti:

    STAND ALONE AMP: Move > iBasso D1 (v. 2) > UHA-3 > Stock D1

    USB DAC/AMP: iBasso D1 (v. 2) > UHA-3 > Stock D1 > Mov

    stand alone amp = jenom zesik (primarne jsou to zesiky)
    usb dac/amp = zesik + dac

    mrkni na svaby, z toho ti musi byt jasne ze se jedna o velice slusnou kvalitu

    Notebook Dell Vostro V13 U7300, 500GB 7200rpm
    DesktopIIntel i5 750, Noctua NH-U12@Noctua NF-S12-1200, Intel SSD 80GB X25-M, 6x Samsung 1,5TB, all disk in silentmaxx, Lian Li PC-A10B, Enermax Modu82+ 625W, DVDRW LG GSA-E40L, Logitech MX Revolution, HP 3065+Dell 2007 (secondary)
    Sound Harman Kardon AVR445 + Audio-Technica ATH-W5000
    Photo Canon 450D + 18-55 IS + 70-300 IS USM
    Vehicle BMW 525i, full vybava :)

  25. #25

    Arrow Re: Jakou hi-fi zvukovku?

    Ok priznam se uprimne ze v tomhle mi ujel vlak, nicmene doufam, ze napises pro co jsi se rozhodl, protoze se chystam taky na nejaky audio system a jelikoz jsem v pozici, ze vsechna dosavadni reseni mela nejaky musky, tak to necham doma v krabici a zacnu od zacatku, mozna pouziju teda sluchatka, jestli nekoupim AKG. Nicmene po dlouhe dobe zajimavej thread a jsem zvedavej co z toho vyleze. Jeste aby to tak umelo nejaky diskretni system jen na AV, ktery by byl nejak rozumne konfigurovatelny. Coz treba u tebe vim, ze bys asi nikdy nevyuzival...
    "Work"Station: E8400||4GB RAM||WIN 7||ATI||Samsung 24"||X25 SSD

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jakou profi. zvukovku? ( externi )
    Založil honzAK v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 02.08.2006, 13:36
  2. jakou zvukovku do 700Kc??
    Založil Ogre v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 16.05.2004, 12:56
  3. Jakou zvukovku s panelem do 5a1/4" ???
    Založil tominek v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 18.12.2003, 01:35
  4. Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 28.09.2003, 12:58
  5. Jakou zvukovku k Z-560 THX? + maly problem s jejich prskanim
    Založil Jirka_koffee v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 28.08.2003, 00:00

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •