Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: periodicke odpajanie DSL linky

  1. #1
    Junior Member
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    51
    Vliv
    258

    Standardní periodicke odpajanie DSL linky

    neviete mi niekto poradit ako vyriesit odpajanie DSL linky od internetu? rad by som mal permanentne neprerusovane pripojenie.
    AMD Athlon XP 2500+ @ 3000+, EPoX 8RDA3G, Nvidia FX 5700 256MB, 1024MB DDRAM

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    262

    Standardní Re: periodicke odpajanie DSL linky

    Citace Původně odeslal Alimarek
    neviete mi niekto poradit ako vyriesit odpajanie DSL linky od internetu? rad by som mal permanentne neprerusovane pripojenie.
    napiš více !!
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  3. #3

    Standardní

    Ja jsem si udelal jednoduchej skript, kde se vola pppd v nekonecne smycce s 15-ti sekundovou prodlevou. Funguje spolehlive, spojeni je vzdycky navazane pokud spadne.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    51
    Vliv
    258

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Ja jsem si udelal jednoduchej skript, kde se vola pppd v nekonecne smycce s 15-ti sekundovou prodlevou. Funguje spolehlive, spojeni je vzdycky navazane pokud spadne.
    a mohol by si mi ten skript poslat na mail?
    AMD Athlon XP 2500+ @ 3000+, EPoX 8RDA3G, Nvidia FX 5700 256MB, 1024MB DDRAM

  5. #5

    Standardní

    Klidne ti to postnu i sem:
    Kód:
    #!/bin/sh
     
    while true; do
      /usr/sbin/pptp 10.0.0.138 file /etc/ppp/options.nextra > /var/log/ppp-nextra
      sleep 15  # 15 sekund bude cekat
    done
    Podrobny clanek jak rozchodit ADSL pod linuxem je nekde na rootovi (zhruba z prelomu brezna/dubna 2003).
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  6. #6
    Junior Member
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    51
    Vliv
    258

    Standardní

    diky moc, skusim to pomocou tohto rozbehat, linux nepouzivam.
    AMD Athlon XP 2500+ @ 3000+, EPoX 8RDA3G, Nvidia FX 5700 256MB, 1024MB DDRAM

  7. #7

    Standardní

    To Gargamel:
    Na tyhle věci jsem uplná lama. Muzeš pls podrobněji napsat do jakeho souboru se musí tenhle skript zapsat ,jak ho spustit atd. Předpokládám, že je to pro windous. Předem dik Boston

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Alimarek
    diky moc, skusim to pomocou tohto rozbehat, linux nepouzivam.
    Pomoci toho nic nerozbehaz ten skript nedela nic jineho nez ze kontroluje pripojeni v 15 sec intervalech a jestli se stane ze ti pripojeni spadne tak ho znovu navaze...

    Nevim co s tim budete delat pod woknama je to napsane v Bourne shellu ( Linux interpret ). pro predstavu je to neco jako bat u Win
    Gigabyte P35-DS3L ::: Pentium Dual-Core E5200 ::: 4x1024MB atd.

  9. #9
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    275

    Standardní

    Citace Původně odeslal Boston
    To Gargamel:
    Na tyhle věci jsem uplná lama. Muzeš pls podrobněji napsat do jakeho souboru se musí tenhle skript zapsat ,jak ho spustit atd. Předpokládám, že je to pro windous. Předem dik Boston
    Uz jen ty obracene lomitka signalizuji, ze to pro win nebude
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  10. #10

    Standardní

    To je sice moc hezké, ale neřeší to můj problém s odpojováním adsl ve windows 2000. Pokud jste někdo schopen mi říct nějakou fintu (nejlépe přesný postup), napište pls. Boston

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Boston
    To je sice moc hezké, ale neřeší to můj problém s odpojováním adsl ve windows 2000. Pokud jste někdo schopen mi říct nějakou fintu (nejlépe přesný postup), napište pls. Boston
    Kdyz jsem odpovidal, tak nebylo specifikovane pro jaky OS to je.

    Jinak: je velmi zajimave (a zabavne) cist si analyzy skriptu nekterych nasich (vasich) uzivatelu 4a...

    No: predpokladal jsem, ze pokud se sdili pripojeni, tak to jde pres router a na routeru pouzivat windowsy je naprosta silenost.

    2 Miro2: skript nekontroluje jestli pripojeni bezi, ale ceka 15 sekund po odpojeni aby nebyl zafloodovany modem. Prikaz pptp se nepresune na pozadi, ale blokuje provadeni skriptu dokud spojeni nespadne nebo ho nekdo neodpoji.

    2 Alimarek: Jeste jsi nerekl, jaky mas modem, ten muj skript je pro Alcatel SpeedTouch Home, tedy ten, co se pripojuje skrz PPTP (=druh VPN) pres klasicky Ethernet. Ve Windowsech by melo stacit u vytaceneho pripojeni nekde "zatrhnout" (klikani sux) znovunavazani spojeni.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •