Výsledky 1 až 18 z 18

Téma: Sdilene Wi-fi pripojeni...

  1. #1

    Standardní Sdilene Wi-fi pripojeni...

    Chtel bych si poridit pripojeni pres Wi-fi, ale jelikoz je to celkem velka investice, chtel bych ho sdilet a tim padem se podelit o naklady - v zadnem pripade na tom nechci vydelavat. Proto by mne zajimalo par veci, ktere se toho tykaji:

    1) Jestli vubec provider umoznuje sdileni.

    2) Pokud neumoznuje, muze zjistit, ze pripojeni sdilim a jake jsou pripadne sankce.

    3) Jaky hardware pouzit? Myslel jsem si, ze bych pouzil nejake AP, ktere umi zaroven routovat a prekladat IP pomoci NAT. Vetsina ma i integrovany switch, na ktery bych pripojil jednotliva PC ve vnitrni siti. Nevim, ale jake pozadavky to AP musi jeste splnovat, aby se chovalo jako PC s Wi-fi kartou. Jedna se o funkci AP client?

    Jinak diky za prispevky a postrehy.
    Celeron 1000@1120MHz BOX, QDI BrillianX 1S/2000 i440BX, RAM 256MB Kingmax CL 2, Sapphire Radeon 9000, Seagate 7200.7 80GB, Creative SB 128, Well RWM int, AOC 7GLR 1024*768 100Hz

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    275

    Standardní

    To skryti ze sdilis kapacitu dale se dela tak, ze nastavis na serveru aby u vsech paketu nastavil shodne TTL, ale pochybuju ze to bude nejaky hw router umet
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    262

    Standardní

    Waliz - si pícháš , ne ?

    ad) 1,2 -- jak ti asi máme na to odpovědět

    ad) 3 - neznám, a dle mne neexistuje AP HW router, který by ve WiFi režimu sloužil jako klient a zároveň routoval LAN -> WiFi. AP HW Routery růtují WiFi,LAN ->WAN pouze
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    275

    Standardní

    4Waliz: BTW HW routery jsou pomerne nakladna vec, pokud po nich chces neco specifictejsiho, treba shapovat rychlost, tak mas smulu.
    Linuxovy router toto zvladne v pohode a neni az tak moc slozite, pokud mas aspon nejake zaklady, tak to zvladnes, ja jsem zacal googlovat a za necelych 14 dni nam uz router fungoval, teda zatim s jednim AP, ted se rozsiruje a zelezo na ten router vyslo na par stovek.
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Waliz - si pícháš , ne ?

    ad) 1,2 -- jak ti asi máme na to odpovědět

    ad) 3 - neznám, a dle mne neexistuje AP HW router, který by ve WiFi režimu sloužil jako klient a zároveň routoval LAN -> WiFi. AP HW Routery růtují WiFi,LAN ->WAN pouze
    Presne tohle jsem chtel vedet - ze to nefunguje. Ja jsem byl presvedcenej, ze to jde, jako to routovani LAN do Wi-fi. Jeden kamos me porad tvrdi, ze to tak clovek, ktery jim poskytuje v panelaku Net, ma udelany. Tak nevim, co jsi mam o tom myslet. Co teda znamena ze AP pracuje v rezimu klient?

    BTW: Nemus byt hnet tak agresivni... ja jsem se o to v zivote nezajimal, az ted mne to napadlo.
    Celeron 1000@1120MHz BOX, QDI BrillianX 1S/2000 i440BX, RAM 256MB Kingmax CL 2, Sapphire Radeon 9000, Seagate 7200.7 80GB, Creative SB 128, Well RWM int, AOC 7GLR 1024*768 100Hz

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lopan
    4Waliz: BTW HW routery jsou pomerne nakladna vec, pokud po nich chces neco specifictejsiho, treba shapovat rychlost, tak mas smulu.
    Linuxovy router toto zvladne v pohode a neni az tak moc slozite, pokud mas aspon nejake zaklady, tak to zvladnes, ja jsem zacal googlovat a za necelych 14 dni nam uz router fungoval, teda zatim s jednim AP, ted se rozsiruje a zelezo na ten router vyslo na par stovek.
    Asi mas pravdu..., chtel jsem to udelal pomoci toho routeru, ktery stoji neco kolem 5tis. Kc, ale kdyz to nejde... Budu to muset vyresit nejakou starou mrchou a Linuxem, ale ten mame az ve druhaku. Me osobne se do toho moc nechce... Linux jsem videl jen tak zbezne, chvili jsem ho mel i doma, ale nejak jsem se v tom neorientoval. Tak nevim.
    Celeron 1000@1120MHz BOX, QDI BrillianX 1S/2000 i440BX, RAM 256MB Kingmax CL 2, Sapphire Radeon 9000, Seagate 7200.7 80GB, Creative SB 128, Well RWM int, AOC 7GLR 1024*768 100Hz

  7. #7
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    262

    Standardní

    Citace Původně odeslal Waliz
    Co teda znamena ze AP pracuje v rezimu klient?

    BTW: Nemus byt hnet tak agresivni... ja jsem se o to v zivote nezajimal, az ted mne to napadlo.
    AP klient znamená, že to píchneš přes LAN do PC a můžeš se připojit k nějakému jinému AP.

    Hmm zkus si na ty 2 1. otázky odpovědět sám. Možná ti dojde, že se ptát takhle je trochu stupidní.
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Citace Původně odeslal Waliz
    Co teda znamena ze AP pracuje v rezimu klient?

    BTW: Nemus byt hnet tak agresivni... ja jsem se o to v zivote nezajimal, az ted mne to napadlo.
    AP klient znamená, že to píchneš přes LAN do PC a můžeš se připojit k nějakému jinému AP.

    Hmm zkus si na ty 2 1. otázky odpovědět sám. Možná ti dojde, že se ptát takhle je trochu stupidní.
    Ja nevim, ja jsem v zivote zadnou smlouvu necetl, ale co jsem kde slysel, tak nekteri proti tomu neoficialne nic nemaji, znam takovych par pripadu. A mne prave zajima, jestli je to vyjimka nebo spis pravidlo... Tak nevim, co vam to tak vadi, ze se na to ptam. Snad ses ISP, nebo co?
    Celeron 1000@1120MHz BOX, QDI BrillianX 1S/2000 i440BX, RAM 256MB Kingmax CL 2, Sapphire Radeon 9000, Seagate 7200.7 80GB, Creative SB 128, Well RWM int, AOC 7GLR 1024*768 100Hz

  9. #9
    Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Vyskytuji se v Brne a okoli.
    Příspěvky
    469
    Vliv
    268

    Standardní

    Pokud pominu nejakaa Cisco/Orinoko APcka tak jedine jakz takz cenove dostupne HW AP co by mozna mohlo umet to co hledas je Draytek Vigor 220e tusim ci tak nejak (skus hledat na foru czfree.net pripadne snad prodava cznet.cz).Cena nevim byla od 4500-6000(samo je to tusim porad jen 802.11b).Mozna Asus 500wl ci tak nejak(i4.cz forum czfree ).Jinak jedem v nasi siti po par vesnicich bezdratove Debian+HW AP(Ovislink,USR) a vcelku pohoda,ale nastavovalo se to i ladilo straaasne dlouho(dotedka to neni optimalni- to asi nikdy ).

  10. #10

    Standardní

    Připojím se podobným dotazem:

    Mám 2PC (4m od sebe) propojené protokolem TCP/IP (10Mbit). Jeden PC (WinXP Home) je připojen na internet wifinou (AP 4km, 24dB síto, v pohodě). Uvažuju o připojení i toho druhého PC s Win98SE (po síti a prostřednictvím oné wifiny). Mám do toho jít pomocí sdílení připojení k internetu nebo použít nějaký sofistikovanější sw? Do hw řešení jít nechci - připojovat se na internet z toho druhého PC bude pouze zřídka. Díky za tipy.
    Middletower Thermaltake Armor Jr. VC3000SNA + ENERMAX INFINITY 720W, Asus P5K Deluxe/WIFI-AP, Intel C2D E6850 + Noctua NH-U12F, Kingston 2x2GB DDR2, 2x Seagate Barracuda ST3500630NS 500GB, Asus EN8800GTS/640MB, Creative X-Fi Platinum Fatal1ty, LG SuperMulti GSA-H42L, EIZO S1911SH-GY

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal L-Core
    Připojím se podobným dotazem:

    Mám 2PC (4m od sebe) propojené protokolem TCP/IP (10Mbit). Jeden PC (WinXP Home) je připojen na internet wifinou (AP 4km, 24dB síto, v pohodě). Uvažuju o připojení i toho druhého PC s Win98SE (po síti a prostřednictvím oné wifiny). Mám do toho jít pomocí sdílení připojení k internetu nebo použít nějaký sofistikovanější sw? Do hw řešení jít nechci - připojovat se na internet z toho druhého PC bude pouze zřídka. Díky za tipy.
    Ježíííííííš
    Tohle je tady na talíři furt....
    Proxy/NAT - WinRoute
    nebo halda dalších
    ...všechno lze nějak udělat, otázkou je jak...

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Waliz - si pícháš , ne ?

    ad) 1,2 -- jak ti asi máme na to odpovědět

    ad) 3 - neznám, a dle mne neexistuje AP HW router, který by ve WiFi režimu sloužil jako klient a zároveň routoval LAN -> WiFi. AP HW Routery růtují WiFi,LAN ->WAN pouze
    Tak ses mylil, psal jsem ohledne sveho dotazu na www.elity.cz. Odepsali, ze to samozrejme jde a doporucili mi i produkt pro mne adekvatni. Skoda, ze si byl tak suverenni...
    Celeron 1000@1120MHz BOX, QDI BrillianX 1S/2000 i440BX, RAM 256MB Kingmax CL 2, Sapphire Radeon 9000, Seagate 7200.7 80GB, Creative SB 128, Well RWM int, AOC 7GLR 1024*768 100Hz

  13. #13
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    262

    Standardní

    Citace Původně odeslal Waliz

    Tak ses mylil, psal jsem ohledne sveho dotazu na www.elity.cz. Odepsali, ze to samozrejme jde a doporucili mi i produkt pro mne adekvatni. Skoda, ze si byl tak suverenni...
    Můžeš být konkrétnější ? Co jde ? Jaký produkt ti doporučili ?
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Citace Původně odeslal Waliz

    Tak ses mylil, psal jsem ohledne sveho dotazu na www.elity.cz. Odepsali, ze to samozrejme jde a doporucili mi i produkt pro mne adekvatni. Skoda, ze si byl tak suverenni...
    Můžeš být konkrétnější ? Co jde ? Jaký produkt ti doporučili ?
    COMPEX WP11B+
    Celeron 1000@1120MHz BOX, QDI BrillianX 1S/2000 i440BX, RAM 256MB Kingmax CL 2, Sapphire Radeon 9000, Seagate 7200.7 80GB, Creative SB 128, Well RWM int, AOC 7GLR 1024*768 100Hz

  15. #15
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    262

    Standardní

    Aha tak to jsem nevěděl. Vypádá to zajímavě. Četl si tu recenzi? Já bych do toho teda nešel.
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Aha tak to jsem nevěděl. Vypádá to zajímavě. Četl si tu recenzi? Já bych do toho teda nešel.
    Proč? Compex funguje v pohodě jak klient i jako AP.

  17. #17
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    262

    Standardní

    Citace Původně odeslal KUBA

    Proč? Compex funguje v pohodě jak klient i jako AP.
    Vycházím z dané recenze.
    Autor tohoto příspěvku je zpráskaná LAMA. Absolvoval 6 tříd ZŠ. Proto berte obsah příspěvku s rezervou.

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Aha tak to jsem nevěděl. Vypádá to zajímavě. Četl si tu recenzi? Já bych do toho teda nešel.
    Proc bys do toho nesel? Jeste jsem nasel nejake recenze na www.inwifi.cz
    Popis modelu WP11A+ http://inwifi.cz/download/WP11A/compex_wp11a.pdf
    Zmeny v novem modelu WP11B+ http://inwifi.cz/download/WP11B/compex_wp11b.pdf
    Celeron 1000@1120MHz BOX, QDI BrillianX 1S/2000 i440BX, RAM 256MB Kingmax CL 2, Sapphire Radeon 9000, Seagate 7200.7 80GB, Creative SB 128, Well RWM int, AOC 7GLR 1024*768 100Hz

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •