Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Domaci sit

  1. #1

    Standardní Domaci sit

    Dobry den,
    podle navodu na abclinuxu - domaci sit jse snazim rozchodit sit, ale mam tu problem. Nejprve reknu co uz mam za sebou: Ovladace karet bezi, teda myslim, protoze funguje ping, ale jenom z serveru na server a naopak, nikoliv ze serveru na stanici. postmaper bezi. Ale nebezi mi na stanici nfsd (na serveru ano), tak jsem ho chtel nainstalovat. Ale system mi nemohl najit CD-ROm ani floppy, i kdyz byly v mnt a dal jsem i mount -a, a nic ve slozce cdrom nebylo nic. Co s tim? Na tehle stanici mam pouze skupinu balicku pro klienta a XFree 4.1. (je to z MKD 8.1. na 133Mhz, 16MB RAM), server bezi ma MDK 9.2., ale tady mi zase podle navodu neslo nstavit IP, ty soubory tam nebyly, a tak jsem to udelal pres Control Centrum. Chci se zaptat to jsou vsechny OS takhle netypicky, nebo to je jenom MDK? A jeste musim mít na klientovi v etc/host napsane IP serveru, asi ano ale ve clanku to nepisi!? A posledni dotaz kdyz mi bezi ping, mohu se spolehnout na to, ze neni chyba na sitovce? A nezapomente poradit jak na to nfcd pres floppy. Mockrat dekuji D. SKODa

  2. #2

    Standardní

    1) ping server <-> stanice - dulezite..rozchod jako prvni
    2) NFS-HOWTO (treba tu: http://www.linux.org/docs/ldp/howto/NFS-HOWTO/)
    3) ktere soubory nebyly kde?
    4) ktere adresare davas k dispozici pres NFS a s jakymi volbami? (/etc/exports)
    5) co znamena nemohl najit cdrom ani floppy? byly namountovane? popr jak vypadaji zaznamy v /etc/fstab? jake byly chybove hlasky? jak ti tyto zarizeni detekuje jadro?

    diskuze na abclinuxu (http://www.abclinuxu.cz/forum/ViewRelation?rid=52839) :

    Tuto diskuzi zmrazuji.

    Důvod:

    Uživatel Dominik.Dominator se neobtěžuje přečíst si ani základní dokumentaci k linuxu, zahlcuje všechny možné konference (včetně linux at linux dot cz) stejnými dotazy a tytéž (=stejné znění formou cut'n'paste) posílá i konkrétním lidem a nenechá si poradit v dobrém ('přečti si základní dokumentaci'). V neposlední řadě je nutné zmínit, že nepoužívá Google, ačkoliv mu to bylo v dobrém porazeno.

    Nechci působit jako 'prudič', ale domnívám se, že i webová komunikace má dodržovat jistou etiketu (česky), kterou zmíněný tazatel vědomě porušuje.

    Vlastimil Ott, správa diskuzí
    nic proti, ale nekdy mam obdobny pocit
    Slackware...because it works

  3. #3

    Standardní

    Hehe, ta reakce v diskusi na abclinuxu je presne to, co by mel udelat kazdy kdo si tenhle dotaz precte a ma nejake prava moderovani.
    Ale odpovim: pokud ti bezi ping, ma sitovky 100% vporadku.
    Jinak IP adresy stroju bys mel mit v /etc/hosts napsany, je to mnohem rychlejsi nez posilat nekam dotazy do site, ale da se to vyresit bud DNS nebo WINS (pripadne resolvovani pres sambu).
    A NFSD na stanici nepotrebujes, staci portmapper a pak jenom mount.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  4. #4

    Standardní

    ...Uživatel Dominik.Dominator se neobtěžuje přečíst si ani základní dokumentaci k linuxu, zahlcuje všechny možné konference (včetně linux at linux dot cz) stejnými dotazy a tytéž (=stejné znění formou cut'n'paste) posílá i konkrétním lidem a nenechá si poradit v dobrém ('přečti si základní dokumentaci'). V neposlední řadě je nutné zmínit, že nepoužívá Google, ačkoliv mu to bylo v dobrém porazeno...
    ...ABSOLUTNY SUHLAS!!!
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  5. #5

    Standardní

    Pánové musím se přiznat jsem uplnej M*A*G*O*R, ja jsem nemel krizenej kabel(cross-link) , no segra ho privezla s site na kolejich a ja myslel ze je kroucenej a ono ne , no ale to se muze stat kazdymu, no mozna ne?

  6. #6

    Standardní

    Dobry den,
    mam stale problem se siti. Mam sitovky 3com 3c509 (10MB, nazev PC: stanice, 192.168.1.20, MDK 8.1 v XFree) a RealTek RTL8139 (100MB, nazev PC: server,192.168.1.10, MDK 9.2. v KDE). Mam nastaveny adredsy v souboru etc/hosts a to dobre, odzkouseno ping ze serveru na server, a to je OK. Podle ifconfig bych rekl ze mam dobre nastavene i IP a netmask. A prikazem route "add -net -m 192.168.1.0 netmask 255.255.255.0 dev eth0" jsem nastavil smerovani. Radsi pridavam i vypis:
    [root@server dominator]# route
    Směrovací tabulka v jádru pro IP
    Adresát Brána Maska Přízn Metrik Odkaz Uľt Rozhraní
    192.168.1.0 * 255.255.255.0 U 0 0 0 eth0
    127.0.0.0 * 255.0.0.0 U 0 0 0 lo

    Tak tohle mam na obou PC snad dobre, a tak nechapu proc mi tedy nefunguje ping ze serveru na stanici a naopak, ale ze server na server funguje, na stanici tototez. Jeste jsem zkousel takovou zajimavost zkousel jsem "ssh server" ze serveru, to fungovalo, ale "ssh stanice" ze stanice uz ne, napsalo to "shh: connect to address 192.168.1.20 port 22: Connection refused". No tohle s tim asi nema nic spolecneho, bude to asi zpusobeno nejakou nezpustenou sluzbou.
    Predem dik Dominik, verte cetl jsem protokol TPC/IP v LDP a par navodu z netu a Domaci site na ABClinuxu od --vo.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •