Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Výsledky 26 až 30 z 30

Téma: Epox 8kra2+ shrnuti

  1. #26
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 267
    Vliv
    342

    Standardní

    dalsi zajimava vec. pokud pouzivate krom klasicke agp karty i pci video, cas od casu se stane, ze agp karta nenastartuje ( pouze pci ). pak je nutne v biosu opet nastavit init first AGP.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  2. #27

    Standardní Re: Epox 8kra2+ shrnuti

    Tak to shrnu:
    mam tyto zakladni desky:

    Epok 8krai
    Epox 8Kra2+

    Pouzivam 2x512MB DDR400 (200MHz) DDR CL2 v obou sestavach.
    Procesor Barton2800@3400 na (166@200MHz). Zvednute napajeni CPU o 0,25V nic jineho jsem nemenil.

    Obe dosky naprosto stabilni, nikdy zadne problemy.
    V BIOSu zaple PNP YES a ACPI Enabled. POST S1(SuspendToDisk)&S3(SuspendTtoRam).

    Zaklad vseho je pouziti AllInOne baliku ovladacu od VIA (dle noveho se nazyvaji ViaHyperion balik). Bez tohoto baliku nedosahnete vykonnych vysledku, protoze jinak pouzivate zakladni FAIL-SAFE MS ovladace, ktere samozrejme jsou jen zakladni bez pridanych funkci a urychleni.


    Co se tyce vyse popisovanych problemu, tak plati jen tyto dva, z toho jen ten 1) je neresitelny:
    1) nelze na 400MHz provozovat 3x pametovy modul, funguji stabilne vzdy jen libovolne dve.
    2) aby fungoval integrovany SATA radic so SATAII diskami o velikosti 320GB, je potreba upgradovat BIOS SATA radice. Sam mam takovej modifikovanej BIOS, ktery obsahuje posledni BIOS od vyrobce zakladni desky + je v nem nejaktualnejsi ROMBIOS SATA radice.

    Vse chodi naprosto stabilne jak ma, neni potreba v BIOSu nic vypinat nebo prepinat. Techto dosek jsem doporucil 10tky a vsechny do dnesniho dne funguji se vsema funkcema bez nejmensich problemu. Samozrejme, nedoporucuje se zapinat Performance na HIGH. Toto nastaveni je experimentalni a nemusi prinest citelne zvyseni rychlosti, vetsinou prave naopak se rychlost snizi protoze na zbernicich muze dochazet k chybovosti a dochazi k opakovanym opravnym prenosem=spomaleni. Take prave toto nastaveni zpusobuje skoro vzdy nestabilitu, takze Performance na NORMAL nikdy ne na HIGH.

    PS: pokud by jste nekdo chtel nejaktualnejsi BIOS pro tyto desky (tedy s plnou funkci SATA a SATAII disku do 500GB), napiste mi na anunnaki@ahaportal.com, ja ho Vam zaslu.
    Naposledy upravil Anunnaki; 15.06.2007 v 09:33.

  3. #28

    Standardní Re: Epox 8kra2+ shrnuti

    Nekdo tady psal cituju:
    Mel jsem vodpalenou grafiku a jako nouzovku jsem si pujcil TNT2. Karta na teto desce jede jen bez ovladacu. Pokud se nainstaluji komp neustale tuhne a v XP hlasi nestabilitu hardware. Odzkousel jsem to na dvou rivach. Takze jako nouzovku s touhle fosnou TNT2 nebrat
    1) Pravdepodobne mas asi omylem vyple ASSIGN IRQ FOR VGA v BIOSu (toto vzdy zapnout jestli chces aby grafika mela dobry vykon).
    2) Skontroluj nastaveni AGP v BIOSu
    3) Over zda mas nejaktualnejsi ViaAllInOne balik (ViaHyperion)
    4) Pak by nemel byt zadny problem rozbehat tuto TNT2 s Nvidia balikem ovladacu (u mne to chodilo bez nejmensich problemu 1/2 roku)
    Naposledy upravil Anunnaki; 15.06.2007 v 09:29.

  4. #29

    Standardní Re: Epox 8kra2+ shrnuti

    Tak pro ty ktery jeste pozivaji tyhle desky jsem opet aktualizoval BIOS.

    Je postaven na poslednim oficialnim biosu pro 8KRA2+ tedy kra24811.bin.

    Zmeny:

    1) Zpristupnena polozka ACPI enabled/disalbed v BIOS menu
    2) Aktualizovan BIOS integrovaneho SATA-RAID radice VT8237 na verzi 4.97 (6420r497.rom)
    3) Aktualizovan BIOS integrovaneho PATA-RAID radice HPT320/321 na verzi 2.352 (3xxv2352.p4e)

    BIOS je otestovan ve VISTA SP1 32bit, ta bootuje a funguje na disku Maxtor 320GB SATA2 (prepnut jumperem do rezimu SATA1) bez nejmensich problemu. Co se tyce radice HPT PATA, nemam jak otestovat, protoze nemam zadny PATA (=IDE) disk, nicmene jeho BIOS MENU take nabehne a ovladace (aspon pod Vistou) vypadaji funkcni.

    Tady jsou linky na stazeni, v zipu najdete awdflash.exe v8.83 a take krom aktualizovaneho biosu 24811v2.bin i (pro kazdy pripad) posledni oficialni bios kra24811.bin.

    http://www.ahaportal.com/8KRA2+.zip

    PS: Nezapomente, ze radic je jen SATA1 a ne SATA2, proto pokud pripojujete SATA2 disk, je potreba ho nejdrive prepnout JUMPEREM na rezim SATA1, vetsinou oznacovan take jako 1,5Gb/s.

  5. #30

    Standardní Re: Epox 8kra2+ shrnuti

    Dufam, ze nie som jediny, kto este pouziva tuto dosku

    Narazil som na zaujimavy problem s nastavenim hodnoty DRAM Burst Length.
    Vsade sa pise, ze nastavenie na hodnotu 8 zysuje vykon. Pri testovani som vsak prisiel na presne opacne vysledky.

    Pri nastaveni DRAM Burst Length na 4 dochadza pri testovani operacii s pamatami k zvyseniu hodnoty pri zapise o cca 50 - 70 MB/s viac, ako pri nastaveni na 8 (napriklad Ramspeed a Bandwidth udavaju zvysenie az o cca 120 MB/s). Jedinou operaciou, kde su nizsie hodnoty, je MMX Move (menej o cca 50 MB/s). Vysledky operacii citania ostavaju priblizne rovnake.
    Pravdepodobne to ma suvis so sirkou data prefetchu procesora Athlon XP (64-bit), ale budem povdacny za pripadne vysvetlenie ci ine vysledky z testovania.
    Velka vdaka.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Epox 8kra2+, AMD Athlon XP 3200+, 2 GB RAM DDR400 casovanie 2.5-3-3-6 200MHz Corsair TwinX 2048-3200C2 (2x1024 MB), CPU Timing Fast, ROMSIP Ultra, operacie s pamatou testovane pomocou Speedsys, Cachetest, Ramspeed, Bandwidth - Read/Write/Move/Average, Copy/Scale/Add/Triad, Memtest, Memtest86, GoldMemory - vykon pamati.
    Naposledy upravil Daiman; 28.11.2008 v 21:17.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •