Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Madrake 9.2 - instalace, problémi s NVIDIA

  1. #1

    Standardní Madrake 9.2 - instalace, problémi s NVIDIA

    Dobrý den,
    mám problém s distribucí Mandrake 9.2 Upd./Ext. r5a a to instalace v grafickém režimu mi vždy spadne na instalaci NVIDIA-kernel.., tak jsem to zkoušel v textovém režimu tam mi instalace bez problému proběhla (akorát mám problémi v textové instalaci se "š" a "ž") ale hlavní problém je že v textové instalaci, protože je zde velmi nepřehledný výběr balíků a navíc je bez popisku, a tak jako začátečník nemohu vědět jaký balík k čemu patří. A tak jsem chtěl v grafické verzi vybrat balíky nahrát seznam balíků, tedy instalaci nedokončit. A v textové verzi tento seznam nahrát, ale příkazem "text defcfg=floppy" mi to nešlo pouze se spustila textová instalace (zkoušel jsem i linux defcfg=floppy to ale šlo pouze do graf. instalace ty to příkazy jsem zkoušel i s ", ale nic. Zkoušel jsem tedy nainstalovat pouze grafický režim a zbytek doinstalovat z Lin, ale když jsem toto udělal tak se mi v Lin, nějak pokazila nabídka KDE (chyběla tam konzole něco nastavení.. a mnohem více, slyšel jsem že je na to nějaký patch. Ale víc o tom nevím. Je i součástí této distribuce? A jak se instaluje? No takže tato možnost instalace také odpadla a tak jsem zkusil ještě toto udělal jsem si jednoduchou instalaci a na závěr sem si vytvořil disketu automatické instalace a do souboru auto_inst.cfg (v tomto souboru je seznam instalovaných balíků, přihlašování...) jsem nahrál seznam balíků vytvořený v grafickém režimu. A instalaci spustil příkazem "text defcfg=floppy" a ono to fungovalo. Ale ovladače NVIDIA-kernel...(podle názvu to ale vypadá na jádro?) nějak špatně pracují (obraz je pouze 800x600 60Hz a posunut o 2 cm doleva, ale Lin rozpoznal grafiku!) nebo to je tím, že nemám ovladače na monitor Samtron 76E, ale to se mi nezdá protože při první instalaci mi to šlo normálně.

    Otázky:
    1) Jak udělat aby mi fungovala grafická inst. nebo jde nějak vynechat instalování NVIDIA-kernel... v seznamu balíku není a instaluje se až spolu se zavaděčem.
    dodatek: Ona intalace po grafickým režimem vlastně vše nainstaluje, kromě X. Takže při načtení systemu mám pouze textový režim a při napsání "startx" to nepíše že mu chybí nějaké prvky. Ono načítání po textové instalaci vypadá jinak než po grafické.
    2) Kde seženu opravný patch na tu nabídku KDE? Je na nějakém CD? Jak nainstalovat?
    3) Nevím proč nefunguje "text defcfg=floppy"? Vlastně ani nevím kdy by to z disketovky mělo číst, v jaké části instalace? Ale to už nepotřebuji provádím to přes auto_install.
    4) Jak docílím abych měl obraz 1024x768 32bitů 80Hz a byl uprostřed? Přece nebudu pokaždé když jdu z Win, vycentrovávat přes monotor. Případně kde sehnat ovladače Samtron 76E?
    ----------------------------------
    Vím, že už jsem se tu jednou ptal v tématu "Pár obecných otázek", ale ptám se ještě jednou, protože tam by si toho nikdo nevšiml a navíc už to nejsou obecné otázky! Takhle každej z nadpisu ví o co jde! Takže prosím jen ne LOCK!

  2. #2

  3. #3

    Standardní

    pokud chces akceleraci v Xkach tak potrebujes ten NVIDIA-kernel a NVIDIA-glx... jinak do XF86Configu nahod "nv" a melo by to fungovat...

    opravu na nabidku KDE nevim, KDE bych zrusil

    a proc chces mit 80Hz standart je 85 a pokud nemas nejakej extremne starej monitor tak by to bez problemu mel dat.. a o tomhle uz sepsal howto Lopan... viz. FAQ
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  4. #4

    Standardní

    Jasně že jsem myslel 85Hz už to jede nastavil jsem podobnej ovladač na monitor a je to OK, ale tu instalaci bych taky rád vyřešil! Jo a kde stáhnout ten patch?

  5. #5
    Member
    Založen
    08.09.2003
    Bydliště
    Praha/Slovacko
    Příspěvky
    207
    Vliv
    254

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wohmatak
    pokud chces akceleraci v Xkach tak potrebujes ten NVIDIA-kernel a NVIDIA-glx... jinak do XF86Configu nahod "nv" a melo by to fungovat...
    Bejvavalo, bejvavalo, ted uz je to vsecko v jednom baliku. velmi zajimavem. Je to vlastne jeden velky shellovy skript. Jinak prave ten nv je puvodni ovladac co je v Xkach, pokud chce ovladac od nvidie, tak tam musi hodit "nvidia".
    Citace Původně odeslal Wohmatak
    opravu na nabidku KDE nevim, KDE bych zrusil
    Jo, to ja taky. Vivat Fluxbox.

    Jinak k otazce. Ja se uz nekolikrat pokousel nainstalovat ovladace od nvidie. Vzdycky to skoncilo bezuspesne. Jak jsem cetl, tak je nutne vypnout Xka, nainstalovat ten kram. Upravit XF86Config-4, vypnout framebuffer a melo by to chodit. Bohuzel me to nechodi, nemozu prijit na to proc. Vzdycky me to vyhodi takovou zmet znaku na monitor. Myslim, ze mi ten tuxracer za to nestoji. Hlavne za ten framebuffer. Vykasli se na to, je to na nic.
    Python: executable pseudo-code; Perl: executable line noise

  6. #6

    Standardní

    Mne se naintaloval bylo to v Mandrake 9.2. Upd./Ext. r5a, ale mne to šlo pouze přes textovou instalci!

  7. #7
    Member
    Založen
    08.09.2003
    Bydliště
    Praha/Slovacko
    Příspěvky
    207
    Vliv
    254

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Mne se naintaloval bylo to v Mandrake 9.2. Upd./Ext. r5a, ale mne to šlo pouze přes textovou instalci!
    Nainstalovat to jde, a ze to jede jenom pres textovou instalaci je uplne normalni a asi s tim nic nenadelas. Otazka je to rozchodit, to uz musis editovat XF86Config-4 a teprve pak uvidis jestli ti to (ne)jede.
    Python: executable pseudo-code; Perl: executable line noise

  8. #8

    Standardní

    Přísahám že mi to jde a nic jsem nekonfiguroval! důkaz (sice jednoduchej) je že mi jde TuxRAcer, ale jinak mi to fakt jde!!!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •