Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: jak zamezit ostatnim uzivatelum restart windows xp

  1. #1

    Standardní jak zamezit ostatnim uzivatelum restart windows xp

    Mam na Windows XP pro SP1 více uživatelů, z toho jenom jeden administrátor, 2 power users a 2 obyčejné users. Všiml jsem si, že kdokoli (i ten "nejobyčejnější" uživatel) může dát restart, i když jsou přihlášení jiní uživatelé na témže stroji (používám ten "krásný" XPčkovský welcome screen aby se mohlo logovat víc lidí najednou), dokonce i user může takto nechat odhlásit administrátora.
    Otázka zní - jak tomu zamezit?
    Chtěl bych to nějak přenastavit, aby nikdo nemohl dát restart, dokud tam bude ještě někdo přihlášen, nebo alespoň aby users nemohli dát restart, když je přihlášen administrátor.
    Víte někdo?
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  2. #2

    Standardní Re: jak zamezit ostatnim uzivatelum restart windows xp

    Citace Původně odeslal howard
    Mam na Windows XP pro SP1 více uživatelů, z toho jenom jeden administrátor, 2 power users a 2 obyčejné users. Všiml jsem si, že kdokoli (i ten "nejobyčejnější" uživatel) může dát restart, i když jsou přihlášení jiní uživatelé na témže stroji (používám ten "krásný" XPčkovský welcome screen aby se mohlo logovat víc lidí najednou), dokonce i user může takto nechat odhlásit administrátora.
    Otázka zní - jak tomu zamezit?
    Chtěl bych to nějak přenastavit, aby nikdo nemohl dát restart, dokud tam bude ještě někdo přihlášen, nebo alespoň aby users nemohli dát restart, když je přihlášen administrátor.
    Víte někdo?
    Piece of cake:
    gpedit.msc
    Konfigurace pocitace
    Nastaveni Windows
    Nastaveni zabezpeceni
    Mistni zasady
    Prirazeni uzivatelskych prav
    Vypnout system - umozni jen Adminovi (vztahuje se i na Restart)
    Nevyhoda-nejen restart, ale ani vypnout komp nepujde.

    Dale je potreba zamezit restartu z uvodni obrazovky:
    Mistni zasady
    Moznosti zabezpeceni
    Vypnutí: povolit vypnutí systému bez nutnosti přihlášení Zakázat

    Pokud Mistni zasady neznas, najdes tam jiste radu inspirativnich nastaveni
    /samozrejme pri nahodnem prepinani voleb si muzes Wokna sejmout ci kvalitne znepristupnit/

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

  3. #3

    Standardní a co welcome screen

    No a kdyz to vsem povypinam aby nemohli vypinat, bude to moct vypnout kdokoli z welcome screenu? Vzdyt tam je taky tlacitko na vypnuti.
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  4. #4

    Standardní OK

    Diky, i na tohle jsem uz prisel.
    Bylo to v Moznostech zabezpeceni - polozka povolit vypnuti systemu bez nutnosti prihlaseni.

    O gpedit.msc jsem vedel, ale uplne jsem zapomnel, ze neco takoveho existuje

    thx 2 u
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  5. #5

    Standardní ja sem debil

    Ja sem debil.
    Tys mi to psal....a ja si precet jenom pulku ja sem magor
    to bude tema vanocema
    Action stations, action stations. Set condition one throughout the ship. This is not a drill.

  6. #6

    Standardní Re: ja sem ***

    Citace Původně odeslal howard
    Ja sem ***.
    Tys mi to psal....a ja si precet jenom pulku ja sem magor
    to bude tema vanocema
    merry xmass

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •