Výsledky 1 až 19 z 19

Téma: Intel extreme grafic 2

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    257

    Standardní Intel extreme grafic 2

    Jakej výkon má IEG2 v porovnání třeba s Gf2MX a pod. Budu kupovat notebook a nebudu hrát hry tak mě zajímá výkon této integrované. Je spotřeba takového čipu menší oproti klasickým mobile kartám (mobility radeon a pod)
    Na netu jsem nic pořádnýho a hlavně v češtině nenašel
    IBM ThinkPad T40

  2. #2
    Member Avatar uživatele swarm
    Založen
    03.09.2004
    Bydliště
    Praha nebo různě její okolí
    Věk
    38
    Příspěvky
    178
    Vliv
    242

    Standardní

    Výkon ve hrách asi jako GF2 MX200. Ohledně té spotřeby přesně nevim, ale ty nový Intel Media Acceleratory na tom nejsou o moc líp než jiný notebookový grafiky.
    Diagon Swarm - redaktor NOTEBOOK.cz
    Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl.
    Blog o mobilní technice -> [WWW]

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    257

    Standardní

    Hmm, tak to je si myslím do notebooku dostačující grafika. Když tam bude 512 ram a dám jí tak 32Mb tak to bude OK. Dík
    IBM ThinkPad T40

  4. #4
    Member Avatar uživatele swarm
    Založen
    03.09.2004
    Bydliště
    Praha nebo různě její okolí
    Věk
    38
    Příspěvky
    178
    Vliv
    242

    Standardní

    Mno. Podle mě je to naprosto nedostačující grafický čip pro jakýkoli notebook, kde se nebude pouze psát ve Wordu. Je to teda jenom můj názor, ale těch notebooků mi pod rukama chodí hodně a mám pocit, že téměř vždy se dá najít nějaký notebook v dané cenové kategorii, který má alespoň R9000/9200. Zvlášt, když dneska už je i v lowendu k nalezení nezřídka R9600/9700. Co mám zkušenosti, tak na těchto grafikách ani ten Counter-Strike neběží moc plynule.

    BTW velikost sdílené paměti ti moc výkonu nepřidá...
    Diagon Swarm - redaktor NOTEBOOK.cz
    Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl.
    Blog o mobilní technice -> [WWW]

  5. #5

    Standardní



    IE2 je první položka Obecně je rychlejší než MX200, ale ne o moc.

    edit:

    http://www.vr-zone.com/reviews/Intel/865/page4.htm (vs. GF4MX)

    něco najdeš i tady: http://www.sharkeyextreme.com/hardwa...261_3387251__7
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  6. #6
    Member Avatar uživatele swarm
    Založen
    03.09.2004
    Bydliště
    Praha nebo různě její okolí
    Věk
    38
    Příspěvky
    178
    Vliv
    242

    Standardní

    Moje zkušenost je, že ta IE2 dokáže "oslnit" opravdu jen v 3D Marku 2001
    Diagon Swarm - redaktor NOTEBOOK.cz
    Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl.
    Blog o mobilní technice -> [WWW]

  7. #7

    Standardní

    I podle výsledků v Q3 je IE2 rychlejší, ale samozřejmě po ní nelze chtít UT03 atp
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  8. #8

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    Pánové, já bez problému hraju na IE2 FPSka jako Flashpoint, Call of Duty či BHD či Hidden and Dangerous 2 na 1024x768 se středními detaily, prostě do roku 2003 všechno spustím, AOE3 z roku 2005 také bez problému.

    Jinak u této grafiky je jediný zásadní problém, který brání spuštění některých všech her, je chybějící HW podpora T and L, kvůli které se některé hry odmítnou spustit, jako NOLF2 či DF Extreme.

    Zase tolik bych jí nezatracoval, za tu cenu!!! Mám NTB, loni kupovaný za 22k a jede mi na něm zcela všechno včetně uvedených her.

  9. #9

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    Citace Původně odeslal swarm
    Mno. Podle mě je to naprosto nedostačující grafický čip pro jakýkoli notebook, kde se nebude pouze psát ve Wordu. Je to teda jenom můj názor, ale těch notebooků mi pod rukama chodí hodně a mám pocit, že téměř vždy se dá najít nějaký notebook v dané cenové kategorii, který má alespoň R9000/9200. Zvlášt, když dneska už je i v lowendu k nalezení nezřídka R9600/9700. Co mám zkušenosti, tak na těchto grafikách ani ten Counter-Strike neběží moc plynule.

    BTW velikost sdílené paměti ti moc výkonu nepřidá...
    Ja naopak myslim, ze pokud si majitel kupuje notas s tim, ze na nem rozhodne nemini hrat hry narocnejsi nez tak mahjong, piskvorky, karty a podobne "zkracovace dlouhe chvile", nebo delat seriozni praci ve 3D aplikacich, Cadech atd, tak je vykon dostatecny, alespon mne naprosto dostacuje. Takze je to o prioritach pri nakupu a pouziti. Pokud vim, ze chci notebook, na kterem si chci byt jen obcasne zahrat 3D parbu, pak holt musim kupovat model k tomu urcenej, tedy s odpovidajici grafikou. Ja osobne furt beru notebook jako ucinej pracovni nastroj a pripadny gameseni na nem jen jako pridanou hodnotu, kterou soucasny technologie umoznujou. A pokud chci na notasu pracovat s narocnejsi grafikou, plati tedy - jeho nakup s lepsi grafikou.
    Tedy mne, jako uzivateli, ktery ho ma na praci (nejen word, delam na nem i spoustu jinech veci ) integrovana grafika typu IE2 pomerne dostacuje.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  10. #10
    Senior Member mince Avatar uživatele mraky
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 166
    Vliv
    283

    Wink Re: Intel extreme grafic 2

    Citace Původně odeslal swarm
    Mno. Podle mě je to naprosto nedostačující grafický čip pro jakýkoli notebook, kde se nebude pouze psát ve Wordu. Je to teda jenom můj názor, ale těch notebooků mi pod rukama chodí hodně a mám pocit, že téměř vždy se dá najít nějaký notebook v dané cenové kategorii, který má alespoň R9000/9200. Zvlášt, když dneska už je i v lowendu k nalezení nezřídka R9600/9700. Co mám zkušenosti, tak na těchto grafikách ani ten Counter-Strike neběží moc plynule.

    BTW velikost sdílené paměti ti moc výkonu nepřidá...
    Silna grafika v notebooku je dobra opravdu temer jen na hry.

    Tzn. vsechno ostatni...programovani, office, management atp. Proste na seriozni praci integrovana staci....jo a zere samozrejme min nez dedikovane radeony. Viz clanek na pct o tom prestigiu.

    Shrnuto podtrzeno, jestli je pro tebe ntb pracovni nastroj, tak staci bohate integrovana. Jestl je pro tebe ntb herni konzole, tak se poohledni po necem jinem.
    Pište česky: hold × holt

    hold – projev pocty nebo úcty (další význam je výkupné, vynucený poplatek ve válce)
    holt – povzdech; ve významu „inu, zkrátka a dobře“

  11. #11

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    existuje nějakej nástroj na taktování tohoto ?


    Intel® 915GM integrated 3D graphics featuring Intel® Graphics Media Accelerator 900 and up to 128 MB of video memory, supporting Microsoft® DirectX® 9.0

  12. #12

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    Citace Původně odeslal Jezyn
    existuje nějakej nástroj na taktování Intel® 915GM?
    -> http://4um.ocguru.cz/showthread.php?p=534301#post534301

  13. #13

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    Update - testoval jsem na mém NTB hry na IE2 - zde je přehled, aby bylo vidět, co např. jede a co ne (pozn. jsou to hry, co mi nějak prošly rukama, výčet je tedy zcela subjektivní, hraju víceméně FPS, pouze občas nějaká RTS):

    Jede ve zcela hratelné koukatelné verzi na 1024x768:
    SWAT 4 (2OO5)
    AOE3 (2005)
    Operation Flashpoint (2001) + datadisk Resistance (2002)
    Hidden and Dangerous 2 (2OO2)
    Vietcong (2OO2)
    MOHAA (2OO1)
    Empire Earth 2 (2OO5) - no už je to trochu znát... pomalejší reakce myši, ale to může být prostý mouse lag, ve fórech si na to lidi stěžují
    Empire Earth (2OO1?)
    Delta Force Black Hawk Down (2OO2)
    Call of Duty (2002)
    IGI2: Covert Strike
    CaC: Renegade (2002)
    NOLF1 (2000)
    Soldier Of Fortune 2 (2002)
    Conflict: Global Storm (2005)
    Freedom Fighters (2003)
    James Bond 007: Nightfire (2002)
    Postal2 + datadisk Apocalypse Weekend (2003)

    Hratelné, ale na malé rozlišení a ne zcela plynule:
    GTA: San Andreas - na 640x480 hratelné OK, ale občas se trhá taky, nicméně hrát se to dá bez problému.
    Sniper Elite (2005): 640*480 zcela plynule se staženými detaily - ale koukat se na to dá v pohodě, možná by šlo i 800x600.

    Spustíte, ale prakticky si nezahrajete:
    C and C Generals: hra jede plynule, ale zpomaleně!
    Half-Life 2 - jede, ale padá do Win
    Far Cry - interiéry jsou OK, ale v exteriérech vypadlé textury
    Project I.G.I (2000) - ojedinělý problém, zbraň "mizí" při kontaktu se zemí a terénem (pozn. "dvojka" již OK)

    Nejede vůbec:
    Delta Force Extreme
    NOLF2
    Brothers In Arms
    FEAR
    Vietcong 2
    Earth 2160
    Quake 4
    Call Of Duty 2
    Rainbow Six: Lockdown

    Podotýkám, že se hodně hodí pořádná RAMice.
    Naposledy upravil 24-bit; 28.04.2006 v 10:40.

  14. #14

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    Pekna prace, rozumnej prispevek.
    jeste bych dodal, ze vzhledem k tomu, ze IE2 ma HW podporu jen directx 7.1, budou na tom notebooky s I915 s integrovanou Graphics Media Accelerator (GMA) 900 vykonove cca. 2x lepe (osobne bych typoval vykon nekde na uroven GFTi2), problemem je HW nepodpora T&L a u IE2 i nepodpora Pixel a Vertex Shaderu (u GMA 900 HW podpora pro Pixel Shader 2 a softwarove i pro Vertex Shader, DX 9 atd.).
    Takze "nerozebehnutelnost" nekterych her je u IE2 daleko vyssi nez u GMA 900.
    A protoze strucne receno - tahle grafika dost features "taha" softwarove, je pak vyhodou hodne silnej CPU. A to znamena, ze nektery hry se muzou zacit zdat provozuschopny i na IE2, ale treba s CPU P-M nekde za hranici 1.8GHz, celer 1.4 je preci jen na gamesy slabsi. (ikdyz jak opakuju, na notebook je dle myho vykon pomerne dostacujici a pokud chci na notebooku pracovat s 3D grafikou nebo hrat gamesy, pak si musim koupit verzi s dedikovanou grafarnou a pameti, zatim na to integrovany reseni nejsou proste dost vykonny - a nikdy asi nebudou, vzdy budou "dobihat" mobilni verze grafickejch akceleratoru, jsou primarne urceny k zobrazeni ve 2D)
    Naposledy upravil tiktak; 17.02.2006 v 08:33.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  15. #15
    Member Avatar uživatele swarm
    Založen
    03.09.2004
    Bydliště
    Praha nebo různě její okolí
    Věk
    38
    Příspěvky
    178
    Vliv
    242

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    Citace Původně odeslal Jindra Hojer
    Update - testoval jsem na mém NTB hry na IE2 - zde je přehled, aby bylo vidět, co např. jede a co ne:

    Jede ve zcela hratelné koukatelné verzi na 1024x768:
    SWAT 4 (2OO5)
    AOE3 (2005)...
    To teda musely být naprosto minimální detaily a i tak to nemohlo být moc fps. Zrovna ten SWAT jsem zkoušel na notebookách i s výkonnějšími grafikami a vim, že to neni zrovna tak moc nenáročná hra. Na 1024x768 na GeForce4Go420 to tak nějak na střední-nízké detaily běží tak kolem 30ti fps s tim, že často v přestřelkách se hra i trhá. GF4Go jsou minimálně o 50% (a víc) rychlejší grafické čipy než IE2.
    A třeba Zrovna to GTA:SA jsem na IE2 viděl a mám pocit, že tobě hra trhaná ale hratelná přijde i při 10fps.

    Schválně to nech projet FRAPSem a napiš fps jaká to dává. Kdybych se s notebookama s těmahle čipama nesetkával, tak bych ti snad věřil...
    Diagon Swarm - redaktor NOTEBOOK.cz
    Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl.
    Blog o mobilní technice -> [WWW]

  16. #16

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    Citace Původně odeslal swarm
    To teda musely být naprosto minimální detaily a i tak to nemohlo být moc fps. Zrovna ten SWAT jsem zkoušel na notebookách i s výkonnějšími grafikami a vim, že to neni zrovna tak moc nenáročná hra. Na 1024x768 na GeForce4Go420 to tak nějak na střední-nízké detaily běží tak kolem 30ti fps s tim, že často v přestřelkách se hra i trhá. GF4Go jsou minimálně o 50% (a víc) rychlejší grafické čipy než IE2.
    A třeba Zrovna to GTA:SA jsem na IE2 viděl a mám pocit, že tobě hra trhaná ale hratelná přijde i při 10fps.

    Schválně to nech projet FRAPSem a napiš fps jaká to dává. Kdybych se s notebookama s těmahle čipama nesetkával, tak bych ti snad věřil...
    Trosku OT, ale tady asi nikdo nepolemizuje, ze prakticky vsechny dedikovany grafiky jsou vykonnejsi, nez IE2, tedy i lehce postarsi GF4GO musi bejt notne vykonejsi (uz jen HW T&L je obrovsky plus). A dale taky chce specifikovat, co znamena, ze je hra hratelna, jakz takz hratelna nebo nehratelna, protoze tak laguje, ze to proste nejde, nebo zda se vubec diky prave treba absenci features u IE2 nerozebehne.
    Respektive pochybuju, ze nekdo, kdo profesionalne nebo alepson na urovni nejakeho teamu hraje SWAT 4 nebo dokonce nejakou akcni FPS je masti na notebooku a pokud by i ano, tak ten notebook bude asi v hodne jinym konfigu, nez se tady bavime o cca. 1.4GHz celeru a IE2 grafice.
    Takze dle myho je u urcitejch her prumer 30FPS na notebooku treba jeste docela hratelnej, ikdyz na turnaj nebo lan party by s takto vykonnym notasem urcite nelezl.
    Respektive jak po treti opakuju, pokud nepotrebuju delat s akcelerovanou grafikou na notasu, IE2 je pro mne dostacujici a ze na ni lze spustit byt v minimalnim rozliseni nebo osekanejma detajlama hra jako COD 2, NFSU 2 atd, to beru jako velky plus grafiky, ktera na to prakticky neni ani urcena, ani zamerena. Muj nazor...
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  17. #17
    Member Avatar uživatele swarm
    Založen
    03.09.2004
    Bydliště
    Praha nebo různě její okolí
    Věk
    38
    Příspěvky
    178
    Vliv
    242

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    Citace Původně odeslal tiktak
    Respektive pochybuju, ze nekdo, kdo profesionalne nebo alepson na urovni nejakeho teamu hraje SWAT 4 nebo dokonce nejakou akcni FPS je masti na notebooku a pokud by i ano, tak ten notebook bude asi v hodne jinym konfigu, nez se tady bavime o cca. 1.4GHz celeru a IE2 grafice.
    Takze dle myho je u urcitejch her prumer 30FPS na notebooku treba jeste docela hratelnej, ikdyz na turnaj nebo lan party by s takto vykonnym notasem urcite nelezl.
    Já jsem se zde zmiňoval, že přes 30fps zde nedá ve SWAT4 průměrně ani GF4Go, takže IE2, které je pomalejší tu spíš zvládne tak 15-20fps a to už se nedá považovat za plynulost - to je jediné, co jsem chtěl říct...(jedna věc je hru spustit a říct si, že by se to tak možná i dalo hrát a druhá jí na tom opravdu dohrát)

    Jinak samozřejmě souhlasím, IE2 je grafika pro použití tam, kde neni 3D potřeba a spíš jde o výdrž na baterie, protože jak všichni víme, tak IE2 mám výrazně menší spotřebu než GMA900. Lidé, co na notebookách opravdu pracují většinou 3D ani nepoužívají (já na služebním notebooku ani nemám nějakou pořádnou podporu pro 3D nainstalovanou).
    Diagon Swarm - redaktor NOTEBOOK.cz
    Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl.
    Blog o mobilní technice -> [WWW]

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    344

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    Přidám svoje zkušenosti (zatím jsem toho moc nezkoušel)

    Jede, sice v malých detailech,ale plynule

    Need for speed underground 2

    Dá se spustit, ale ne hrát

    Command and Conquer : Generals
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  19. #19

    Standardní Re: Intel extreme grafic 2

    Generals jsem už uváděl, škoda jich! Jinak to jede plynule.

    UPDATE: jsem v šoku. Hra, vydaná roku 2000, PROJECT IGI - s minimem P300 a 64 RAM, což je dávnověk - mi na IE2 jede s tím problémem, že zbraň se mi "noří" do země a není vidět... pokud ji zvednu k obloze, je vidět v pohodě... žádný patch na tu hru není a nastavit se tam taky nic nedá

    Ironií je, že "dvojka", IGI2, běhá zcela OK...

    JEDE ZCELA V POHODĚ NA 1024x768:

    CaC Renegade
    IGI2

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •