Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 31

Téma: ktory samsung

  1. #1

    Standardní ktory samsung

    Zdravim,
    urcite sa to tu uz riesilo ale potrebujem novy monitor kedze moj stary philips 105b ide do hrobu ak v nom uz nahodou neni . Rozhodujem sa medzi tymito dvoma modelmy: 957DF a 957MB. Zaujmaju ma vase dojmy, ake to ma frekvencie pri 1024x768 (na hranie pripadne pozeranie filmov) a 1280x1024 (na pracu). Niekto mi hovoril ze dynaflat neni plochy co by ma dost mrzelo kedze chcem monitor na dalsich par rokov...
    Diky za vase rady...

  2. #2
    Member
    Založen
    14.06.2003
    Bydliště
    Brno/Nedvědice
    Příspěvky
    110
    Vliv
    256

    Standardní

    kup si Samsung SyncMaster 181T je skvelej pouzivam ho
    FUCKING INCREDIBLE!!!

  3. #3

    Standardní

    .... to ze to sou dynaflaty, ti nemusi rvat srdce neb jest to to nejmin podstatny, co by ti mohlo vadit .. navopak, snaz se vybrat kus s nejmensim poctem chyb .. opticka plochost je f pohode ....
    : PRASoR's MACHINE :

  4. #4

    Standardní

    No tak som sa nakoniec nechal ukecat na 959NF, uvidim ked bude doma

  5. #5

    Standardní

    Takze som doniesol domov toho samsunga 19"NFko, rozbalim krabicu a co nevidim. Predna maska mi poriadne nedrzi a nedala sa ani napravit jednoduchym sltacenim, v strede nad ovladacimi prvkami obrazu je panel vyduty (medzi ramom a "sklom" je fuga). Nechcel som do toho moc rypat aby mi nedajboze v obchode nepovedali ze to je mechanicka zavada sposobena mojim pricinenim. Tak som ho radsej ani nezapojil a hned zajtra volam do firmy kde som ho bral ze co s tym. Ale podla mna ked dobre nedrzi (mam na mysli hlavne tu vydutu cast, kedze ta maska by sa teoreticky mala dat napravit aby drzala) by ho mali vymenit. Sakra v poslednej dobe mam pech na komponenty. Este raz sa mi neico take stane a pojdem sa picnut

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal steelman
    Takze som doniesol domov toho samsunga 19"NFko, rozbalim krabicu a co nevidim. Predna maska mi poriadne nedrzi a nedala sa ani napravit jednoduchym sltacenim, v strede nad ovladacimi prvkami obrazu je panel vyduty (medzi ramom a "sklom" je fuga). Nechcel som do toho moc rypat aby mi nedajboze v obchode nepovedali ze to je mechanicka zavada sposobena mojim pricinenim. Tak som ho radsej ani nezapojil a hned zajtra volam do firmy kde som ho bral ze co s tym. Ale podla mna ked dobre nedrzi (mam na mysli hlavne tu vydutu cast, kedze ta maska by sa teoreticky mala dat napravit aby drzala) by ho mali vymenit. Sakra v poslednej dobe mam pech na komponenty. Este raz sa mi neico take stane a pojdem sa picnut
    .... hmmm .. ty krafo, tak to je narez cim dal tim lip, no ja sem poslal to svy DFko f pondeli na reklamaci, tak sem zvedavej co mi pride .. mozna se dockam behem dvou mesicu 4. syncmastriho monitoru
    : PRASoR's MACHINE :

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    274

    Standardní

    kua to si robite prdel , ja som znechuteny z NECu a rozmyslam ze teraz zoberiem samsung, lebo by s nim nemali byt take problemy.

    2prasor: co bolo tomu tvojmu?(vsetkym trom)
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  8. #8

    Standardní

    Takze mam ho doma z reklamacie, kde mi dali kus za kus a do reklamacneho protokolu napisali: "mechanicke poskodeni zrejme padom". Skoro ma kleplo ked mi to tatko ukazoval. Vazne dobre hovorim si ojebavaju ako sa len da....
    Ale mam iny problem. Rozbehal som to nastavil 1280x1024 a nejdu mi teraz divxy z nejakeho dovodu. Resp. pustim film a media player sa tvari ze sa snazi nacitat procik ide na 100% (xp2000%) a film nikde. Pustim ten isty film v bsplayery a v pohode ho spusti ale ten "pip" zase nevie fullscreen, resp vie ale nejde klasicky fullscreen (zobrazi iba take okienko v lavom hornom rohu). Dufam ze nebudem musiet reinstalovat

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Marek
    kua to si robite *** , ja som znechuteny z NECu a rozmyslam ze teraz zoberiem samsung, lebo by s nim nemali byt take problemy.

    2prasor: co bolo tomu tvojmu?(vsetkym trom)

    .... no skoro cece lituju, ze sem si nenechal ten 1. 957p, ten mel "jenom" rozhozenoukonvergenci a silny moire, jinak dybych primhouril voci, tak byl docela good (dyz to ted s vodstupem porovnavam) a hlavne byl paradne vostrej, ale nebyl sem s tim spokojenej, pac sem si rikal, ze prece na tom musi bejt lip .. 2. 957p, bida - opet rozhozena konvergence, mirnejsi flekatost, zcuknuta linearita f pravy casti vobrazofky, prohnuty horni a spodni lajny geometrie, prava bocnice padala vodshora dovnitr, takze se to muselo dost nahanet .. a hlavne uz nebyl vostrej po cely plose .. 3. 957DF (sem dostal lepsi ) .. ofsem taky nahowno - tradicne rozjeta konvergence, moire jak sfina, dost silna flekatost a ZASE rozvostrenej, ze sem musel fungovat na defaultni nastaveni focusu, aby se na to nechalo koukat, pri jakymkoli dalsi stelovani focusu to bylo nepouzitelny .... ted si tak napohodu sedim s klidnym srdcem, cigarkem a kafickem u stary zapujceny 15", ktera se sice po urcity dobe provozu zahreje a vypina se, ale ma pomalu lepsi vobraz nez ty moje syncmasteri .. no a cekam, co dorazi z reklamace, jestli aspon trochu postelovany DFko nebo nakej novej debakl

    .... btw zacinam tomu rikat: PRASoRs SYNCMASTER TOUR
    : PRASoR's MACHINE :

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal steelman
    Takze mam ho doma z reklamacie, kde mi dali kus za kus a do reklamacneho protokolu napisali: "mechanicke poskodeni zrejme padom". Skoro ma kleplo ked mi to tatko ukazoval. Vazne dobre hovorim si ojebavaju ako sa len da....
    Ale mam iny problem. Rozbehal som to nastavil 1280x1024 a nejdu mi teraz divxy z nejakeho dovodu. Resp. pustim film a media player sa tvari ze sa snazi nacitat procik ide na 100% (xp2000%) a film nikde. Pustim ten isty film v bsplayery a v pohode ho spusti ale ten "pip" zase nevie fullscreen, resp vie ale nejde klasicky fullscreen (zobrazi iba take okienko v lavom hornom rohu). Dufam ze nebudem musiet reinstalovat
    .... tak si zatim zkus jenom preinstalovat playery a kodeky ....
    : PRASoR's MACHINE :

  11. #11

    Standardní

    Tak uz som rozbehal aj tie filmy ale moj 8mesacny win2k sa uz dost serie takze bude treba reinstalovat. Ale to si necham az ked dojdem z nemocnice aby som mal doma co robit Len ma stve este jedna vec. A to ze navzdory specivifkaciam v cenniku a na webe nejde monitor v 1280x1024 na 100hz. Resp aj by siel ale win nepusti. Dal som tam origos ovladace a nepomohlo. Mozno pomoze ten planovany reinstall s novymi drivrami co som dnes v robote stiahol...

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal steelman
    Tak uz som rozbehal aj tie filmy ale moj 8mesacny win2k sa uz dost serie takze bude treba reinstalovat. Ale to si necham az ked dojdem z nemocnice aby som mal doma co robit Len ma stve este jedna vec. A to ze navzdory specivifkaciam v cenniku a na webe nejde monitor v 1280x1024 na 100hz. Resp aj by siel ale win nepusti. Dal som tam origos ovladace a nepomohlo. Mozno pomoze ten planovany reinstall s novymi drivrami co som dnes v robote stiahol...
    .... tak zkus Refresh Force a rucne zadej 100hz, zrejme bude vetsina lidi pouzivat automaticky nastaveni, ale necha se to tam rucne zmenit .. tady spis je problem obecne ve woknech, votazka taky je, jak bude ve 100hz vostrit, kazdopadne i tak je 85hz f klidku
    : PRASoR's MACHINE :

  13. #13

    Standardní

    Ja nehovorim ze to neni v pohode, kazdopadne je to super obraz. Musim si zvyknut na ostrejsi obraz lebo ten moj stary vypaleny phillips bol humac Reinstalnem a uvidi sa. Budem tam musiet hodit winxp aj ked nerad po skusenostiach, ktore s nim mam... Uz je nacase hodit tam nieco nove

  14. #14
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    Ten monitor 1280x1024 na 100Hz nezvlada

    BTW.. Pozivaj 1280x960.... 1280x1024 je nestvorcovy mod
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  15. #15

    Standardní

    Hmm tak potom kuy ojebavaju aj na nete aj v cenniku... Este mi povedz ze nezvlada ani 1024x768 pri 100hz

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    274

    Standardní

    Mate niekdo samsung s obrazovkou Magic Bright?Ako slape?
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  17. #17
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal steelman
    Hmm tak potom kuy ojebavaju aj na nete aj v cenniku... Este mi povedz ze nezvlada ani 1024x768 pri 100hz
    V 1024x768 zvlada 100Hz. 120 uz nie.

    V 1280x960 zvlada max 90Hz, ale to zas nepodporuju ATi drivery
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  18. #18

    Standardní

    Prepac ale dovolim si odporovat ti. Ako je mozne ze kamos ma ten isty typ a na nejakej pozicanej grafike gf4 mu winxp v pohode ponukli 100hz pri 1280x1024 so zapnutym omedzovanim aby pouzival win iba hodnoty ktore monitor dovoluje? Ja si myslim ze mojou gf4 to asi nebude...

  19. #19

    Standardní

    .... mam furt taky ten dojem, ze by NFko tech 100hz pri 1280 melo ukopat, vejs uz sla jenom iiyama 454ka f podobny cenovy relaci, ale uz se mi to trochu vykourilo z budky, tak se nechci do krve hadat .. ale jak uz sem psal, ten Refresh Force se mi nejlip vosvedcil pro fixaci refreshi ve vobou problemovych woknech, vcetne manualniho zadavani ....
    : PRASoR's MACHINE :

  20. #20
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    steelman:

    Je rozdiel, ci ti to widooze ponuknu (mne mimo ineho ponukaju do 160Hz pri kazdom rozliseni ) a ci to naozaj po zakliknuti nastavia...

    Pri nastaveni 100Hz v 1280x960 alebo 1280x1024 mi na monitore blika nepekne VF 99.9Hz OUT OF RANGE.

    Monitor mam v podpise SyncMaster 957DF...
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  21. #21

    Standardní

    Takze sme sa uz k tomu dokopali nakoniec. Ty hovoris o svojom DFku a ja o mojom NFku . To nepekne out of range poznam ale ide nastavit na 100hz a nic podobne sa mi nezborazi pri 1280. Akurat ze budem musiet ist nizsie lebo sa mi nedari nastelovat bocne hrany, ale to pocka az do reinstalu

  22. #22
    Junior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Porúbka (Žilina), SR
    Příspěvky
    93
    Vliv
    263

    Standardní

    Citace Původně odeslal PiT
    steelman:

    Je rozdiel, ci ti to widooze ponuknu (mne mimo ineho ponukaju do 160Hz pri kazdom rozliseni ) a ci to naozaj po zakliknuti nastavia...

    Pri nastaveni 100Hz v 1280x960 alebo 1280x1024 mi na monitore blika nepekne VF 99.9Hz OUT OF RANGE.

    Monitor mam v podpise SyncMaster 957DF...
    xx7-kove rady maju riadkovu frekvenciu 96 kHz, tak sa necuduj, ze ti to nezvlada, este tam musi byt rezerva - 960x100 resp. 1024x100 plus nieco navyse je viacej ako 96000, ak vyskusas powerstrip, tak to tam uvidis
    mne ide 757p na 100 Hz najviac na 1200x900 (teda, ide to aj na 105 Hz, ale na to uz dlabem)
    Athlon XP T-bred B0 1700+/2200 MHz (10x220) | Volcano 7+ | Abit NF7 | TwinMOS 512 MB DDR433 CL2 | Sapphire ATi Radeon 9500/9700 350/290 | Seagate Barracuda IV 60 GB | Logitech Mouseman Dual Optical | Logitech Internet Navigator | Samsung 757p | NEC ND-1300

  23. #23

    Standardní

    koukam, ze zlaty ADI 750 a AOC 7A+

    kazdej to tu pomlouva, ale ja osobne jsem s nima nemel zadny problemy a to jsem jich prodal uz tak 15tnact .... jen platte vic za stejnou kvalitu
    AMD XP 2600+ Mobile@2400(12*200) pri 1,6V, AC Copper silent 2, 2 x 512 MB A-Data 450 cl 2,5, Saphire 9800SE@Pro - Ati silencer rev. 3 -RIP / new Ati range 3d PCI :) -, HDD HITACHI 120 GB 8MB, 120 GB Seagate 120MB 8MB, DVD-RW NEC ND-3540A, DELL 2007FP,Case Chieftec MX silver + 2 x collermaster 80

  24. #24

    Standardní

    .... muheheheee .. tak uz je to tady, dneska mi prisel muj 957DF z reklamace .. dali mi samozrejme uplne novej, takze sem skutecne rekordman v poctu svych vlastnich 19" syncmaster monitoru (4ks) a zapocal sem PRASoRs SYNCMASTER TOUR .. bohuzel i tenhle neni good samozrejmosti jest rozhozena konvergence, tradicni to zalezitost, zase problemy s vostrosti a navic ma tenhle sparenou geometrii - spodni a horni lajna je do Ucka, coz se vyladit neda, takze ho necham nakou chvili rozkoukat a zas posmazi zpatky chlapec
    : PRASoR's MACHINE :

  25. #25

    Standardní

    Boha to je ale vazne smola, tiez som mal podobnu strechu jeden cas...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. iiyama nebo samsung LCD?
    Založil Xander v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 11.10.2005, 16:13
  2. Acer 1751a, Samsung 710T, Benq FP71V, Eizo M1700,.... Ktorý?
    Založil Ovca v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 12.09.2005, 22:21
  3. SAMSUNG TCCD pamete KONCIA!!!
    Založil MK2 v sekci fóra Paměti
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 14.02.2005, 19:34
  4. Driver ke Keyboard Multimedia SAMSUNG SDM 4500 P PS2
    Založil tiktak v sekci fóra Periferie
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 28.12.2004, 00:28

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •