Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Spatny flashnuti moji 75-FRN2-L

  1. #1

    Standardní Spatny flashnuti moji 75-FRN2-L

    Tak i ja jsem konecne po druhe v zivote narazil pri flashovani BIOSu do motherboardu. Delal jsem to Xkrat a skoro vzdy v pohode az ted....

    Nabootoval jsem z Boot CD do MS-DOSu, spustil jsem AWDFLASH, flashnul jsem BIOS z harddisku, vsechno OK a F1 restart. OK - BIOS v desce je novej vypada ze bezi... ale ouvej nejak nejde najet do systemu OS Win2K .. BOOT nefunguje, respektive nenajede do POSTU. uff co ted? Tak jsem zacal experimentovat, podtaktovavat a resetovat CMOS vubec nic nepomohlo. Tak jsem si rekl, ze ten BIOS 1.5 je peknej s.h.i.t. No jo, tak jsem psal do Solteku a nedokazali me poradit co s tim, vlastne rekli at ji vyreklamuju. To se mi ale nechtelo, tak jsem pristoupil k poslednimu moznemu kroku a to k flashnuti cipu v jine desce. Za behu PC jsem prohodil FLASH a naflashoval. Slo to s pouzitim prepinace F: AWDFLASH.EXE FRN2-FAE.BIN OLD.BIN /F OK. BIOS se naflashoval, vypada OK. Vratil jsem flash cip zpet do my nefunkcni desky a zase nic..... OK reset CMOS... uz to jede. Hmm ale chova se to nejak divne... Ted uz ale jde bootovat, tak z diskety flashuju znovu BIOS - uz na svy desce. OK je to tam. Ale copak? nejede harddisk? hmm no jo.. uz to mam! Je spatnej 80ti zilovej kabel k HDD. Vymena kabelu je otazkou chvilky, ted uz jede vse OK.

    Tak a co se vlastne stalo? Stalo se to, ze jsem mel spatnej kabel k HDD a pri flashovani z disku se do FLASH pameti nahral BIOS nejak pokrouceny oproti originalu. Uff tak nevim zda je dobry se spolehat na flashovani BIOSu z disku. BTW ta deska na ktery jsem flashoval ten muj spatnej cip, byla brachova ABIT NF7, cili ne Soltek ale ABIT a taky to slo naflashovat, protoze typ FLASH byl stejny.
    AMD The S I L E N C E R powered by: PcLinuxOs
    San Diego 3500+@3080MHz 11*280MHz, vcore 1.42V , AC Freezer 64, MSI K8N Neo2 FX nForce3 250Gb, Patriot PDC 1GB DDR500 8-4-4-3, Sapphire Ati Radeon x1950 pro 512 + Arctic Cooling Accelero S1, Antec Nine Hundred, PSU Seasonic S12-2 500W, LG GSA-4136, Pioneer A09XL, Logitech X-530. 3DMark01/03/05/06 29485/15384/9894/4597 marks

  2. #2
    Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Krnov, Ostrava
    Příspěvky
    148
    Vliv
    265

    Standardní

    no taky sem ted zazil pekne orgie s flashovanim, doted nevim kde byla chyba - nabootoval jsem z CD(winme), zalohoval pouzivany bios, flashnul kvuli jedne veci starsi, doresil sem si co sem potreboval, a ze si tam hodim zpet muj stary dobry zalohovany - awdflash ale hlasil chybu crc nebo neco takoveho - no rekl sem si ze to bude asi tim zmenenym logem co jsem si tam kdysi dal, a zkusil sem to flashnout starym awdflashem z ceda od desky - to uz nehlasilo nic, ale po restartu me cekalo neprijemne prekvapeni - post vubec neprobehl, ale nastesti to hodilo hlasku at mu dam systemovou disketu, ktera to nastesti vyresila(po kratsim shaneni disketovky, ktere uz sem se davno zbavil) a ted jedu se starym biosem . . .
    C2D E4300 @ 9x300MHz, ASRock 4CoreDual, 2x1GB RAM 3-3-3-10, Gigabyte HD3870 DDR3 775/1900 @ 860/1050

  3. #3

    Standardní Re: Spatny flashnuti moji 75-FRN2-L

    Citace Původně odeslal Halen tech
    Tak i ja jsem konecne po druhe v zivote narazil pri flashovani BIOSu do motherboardu. Delal jsem to Xkrat a skoro vzdy v pohode az ted....

    Nabootoval jsem z Boot CD do MS-DOSu, spustil jsem AWDFLASH, flashnul jsem BIOS z harddisku, vsechno OK a F1 restart. OK - BIOS v desce je novej vypada ze bezi... ale ouvej nejak nejde najet do systemu OS Win2K .. .
    Tak presne toto iste sa stalo aj mne,Bios 1.5L,bootoval som z CDrom,novy bios bol na disku...Bol by som rad,ak by si mi mohol este dat nejake rady k flashovaniu biosu za chodu PC..Diky moc..

  4. #4

    Standardní

    no nevim jestli to bylo nak spatne flashnute ale jak sem zkousel 1,5OC tak sem asi az na popate POSTnul,ale okna nenajely ani zaboha,tak se me pak nakonec podarilo vlezt do biosu,dat procak na 500Mhz a rychle naflashovat stary dobry 1,4OC,fuj 1,5ku uz nikdy
    Gigabyte GA-965P-S3, 3GB DDR2 transcend 667@925Mhz, E2160@3330MHz, Powercolor HD4830@700/1850, LG L226WTQ-PF , Seasonic SS-500ET-T3 500W 80PLUS, ~2TB HDD, DVB SkyStar2 ,Leadtek TV 2000XP, Logitech Z-640, Logitech MX510, Logitech DFP, Dolby's keyboard, NEC 3550A, Pixma iP4500, W7 x64, 3dmark
    30/1,5Mbit UPC - Buffalo WHR-HP-G54 OpenWRT, Dlink G664T OpenWRT, La Fonera OpenWRT, Linksys PAP2T VoIP
    Samsung I5700 Galaxy Spica - Android 2.2

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Tak se pochlubte
    Založil Luks v sekci fóra Srovnávací a diagnostické testy
    Odpovědí: 66
    Poslední příspěvek: 06.05.2003, 14:49

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •