Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: ECSK7S6A (starší revize) a BO FUNGUJE

  1. #1

    Standardní ECSK7S6A (starší revize) a BO FUNGUJE

    Zdravim, snad se autor z fóra na pctuningu nebude zlobit, ale komplet jsem to od něj skopíroval. Díky Peters

    V několika dotazech tady lamentujete nad tím, že vám nechodí výše zmíněná kombinace. Na K7 Jo seite najdou všichni uživatelé desek K7S6A návod jak na nich zprovoznit Athlon T Bredy. Tento problém řeší pouze majitelé desek v starší revizi 1.0, protože novější verze 1.0a tímto neduhem netrpí. Uvedený postup získal jeden z návštěvníků německého fóra po intenzivním obtěžování zástupců tech. podpory ECS, samozřejmě neoficielně, ale funguje spolehlivě. Tato chyba v konstrukci je pro ECS docela ostuda, protože starší deska K7S5A nemá s Tbredy žádný problém. Na desce je nutné odpájet (nebo opatrně odškrábnout ostrým hodinářským šroubovákem) 1 rezistor - viz obrázek, řiďte se podle čísel ostatních součástek - je to vpravo nahoře nad soketem. Já jsem ho odpájel a vše bylo OK., předtím jsem ale už jeden procesor vyreklamoval - chudák prodejce (mimochodem jak jsou rozlišeny v kódovém označení Athlony XP a MP??). Dále je nutné flashnout bios na verzi 1.0f !!! Pak už deska poběží - pozor u těchto starších verzí se stejně nedostanete na 166 MHz, maximálně na 150 - chlazení čipsetu je totiž nedostatečné.

    http://www.k7jo.de/tools/t-bred_mod_..._mod_k7s6a.zip

  2. #2

    Standardní

    No ja mam K7S6A ver. 1.0 a no problemo s B0, bude to tim ze jsem ji kupoval pred 3/4 rokem a uz kolem patice je nalepka 0.13u, podle me to neslo pouze na tech prvnich deskach, ted uz nemaji problemy s B0 ani revize 1.0

  3. #3

    Standardní

    No no, já mám novější i starší typ této desky. Na té s nálepkou 0,13um vše funguje tak jak má, ale u té starší ( s nálepkou XP ) ani náhodou. Výše skopírované jsem nezkoušel, ale věřím, že to je to pravé, aby se i starší deska s B-nulkou rozjela.

  4. #4

    Standardní

    No jenomze se tu pise ze deska s revizi 1.0 neumi B0, a jak jsem psal ja mam 1.0 a B0 mi funguje bez problemu (ani ten bios neni potreba flashovat, akorat to se starsim biosem pise neznamy procesor)!

  5. #5

    Standardní

    A jeste by me zajimalo kdyz mas tu revizi 1.0A jestli ti tam funguje 166 FSB A podle toho co se pise v tom clanku tak by melo stacit lepsi chlazeni chipsetu aby slo fsb 166, je to pravda zkousel to nekdo

  6. #6

    Standardní

    Dle mých info, žádné revize 1.0a nebo 1.0b nejsou, je jen jedna revize 1.0 a s nástupem procesorů 0.13um byla původní jen lehce upravena. Úprava byla asi tak jednoduchá, malá, že to za novou revizi nestálo. Na 166 MHz nejede ani jedna z desek. Tebou nazvaná 1.0b skutečně s B0 jede i se staršími biosy, 1.0a ani s tím novějším, tuším f-kem.

  7. #7

    Standardní

    Si precti ten clanek co jsi sem umistil tam se mluvi o verzi 1.0A a kdyz se podivas na web ECS tak tam take najdes K7S6A V. 1.0 a K7S6A V 1.0A. Ja jsem zadny 1.0B nikde nezmil, jinak podle toho co pises a co se uvadi v clanku mam desku V.1.0A i kdyz primo na desce je napsano V. 1.0.

  8. #8

    Standardní

    Jo jo, máš pravdu, já se tam už mrknul. Sorry, špatně vidím a ještě hůř čtu . Přes víkend zkusím, jestli se ta starší, tedy 1.0, po uvedené úpravě skutečně rozjede.

  9. #9

    Standardní

    Tak to opravdu funguje, stačí odštípnout (v mém případě) ten na obrázku označený odpor a i ta starší šestka jede s B0. Takže se nebojte a ododporujte. Mimochodem jsem se mrknul na tu novější a na té už zmíněný odpor není.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Starší CD-RW, funguje, ale má to nějaké divné chyby(+testy)
    Založil Millisx v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 22.04.2004, 20:28

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •