Výsledky 1 až 18 z 18

Téma: Jakou fosnu pro AMD s velkymi moznostni nastaveni BIOSu?

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    274

    Standardní Jakou fosnu pro AMD s velkymi moznostni nastaveni BIOSu?

    Ihned na zacatek, davam to do sekce procesory, protoze nevim jestli to dat do VIA nebo nVidia sekce.
    Videl jsem Epoxe s nForce2 a jeho moznosti nastaveni BIOSu a moc me to nesedelo. Hlavne co se tyce pomeru FSB:AGP:PCI, nastaveni jako aggresive/optimal si muze dat nekam. Take u pameti toho moc nebylo, sice to zobrazilo podrone info o nastaveni a rychlost ale ovlivnitelne to bylo opet jen pres optimal apod. Take to nesla nastavit synchronni rychlost, treba 180/180 ale jen 180/166.
    Prave na tyto veci jsem zvykly ze starych fosen a nechapu proc to chybi u novych. Takze to co potrebuji je rucni nastaveni vseho
    Osobne si myslim ze by to mel mit ASUS, prece jen co mam jeho CUBX tak jsem s moznostmi nastaveni spokojeny, ale v akci jsem jeho BIOS nevidel.
    Nastaveni voltaze vseho je samozrejmosti, mohl by tam byt i chipset

    Nazorny priklad co bych chtel je tady http://www.pctuning.cz/Default.aspx?...57&ChapID=3470 ale je to fosna pro Intel
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  2. #2

    Standardní

    Pročti si sekce s mainboardama, tam je toho plno.

    Ale řekl bych že dost dobrá je ABIT NF7-S(L) revize 2.0, všichni ji doporučujou pro velký možnosti nastavení. Chtěl bych si ji koupit.

    ASUS? No, nevím, moc sem neviděl že by ji tady doporučovali, ale zase ani neodepisovali. Jak je to s možností nastavení nevím, třeba řekne někdo jinej z vlastní zkušenosti.

  3. #3

    Standardní Re: Jakou fosnu pro AMD s velkymi moznostni nastaveni BIOSu?

    Citace Původně odeslal Lopan
    Ihned na zacatek, davam to do sekce procesory, protoze nevim jestli to dat do VIA nebo nVidia sekce.
    Videl jsem Epoxe s nForce2 a jeho moznosti nastaveni BIOSu a moc me to nesedelo. Hlavne co se tyce pomeru FSB:AGP:PCI, nastaveni jako aggresive/optimal si muze dat nekam. Take u pameti toho moc nebylo, sice to zobrazilo podrone info o nastaveni a rychlost ale ovlivnitelne to bylo opet jen pres optimal apod. Take to nesla nastavit synchronni rychlost, treba 180/180 ale jen 180/166.
    Prave na tyto veci jsem zvykly ze starych fosen a nechapu proc to chybi u novych. Takze to co potrebuji je rucni nastaveni vseho
    Osobne si myslim ze by to mel mit ASUS, prece jen co mam jeho CUBX tak jsem s moznostmi nastaveni spokojeny, ale v akci jsem jeho BIOS nevidel.
    Nastaveni voltaze vseho je samozrejmosti, mohl by tam byt i chipset

    Nazorny priklad co bych chtel je tady http://www.pctuning.cz/Default.aspx?...57&ChapID=3470 ale je to fosna pro Intel
    Z levných desek GigaByte 7N400-L1 nebo Soltek FRN2-L, z tech drazsich RDA3+ ( Epox ma jeste nastaveni Expert, asi sis toho nevsiml ) nebo 7NNXP
    ASUS P5Q-SE, CD 5200@3,3Ghz 1,28V, 4GB DDR2, 1x Samsung F1 1TB, 2x640GB WDC AAKS, ASUS HD4850 1GB, Corsair HX520

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    274

    Standardní

    Toho experta jsem asi prehlid, takze ten odemyka nastaveni pameti? Ale stejne to neresi to ze tam stale neni rucne nastaveni pomeru FSB:PCI:AGP.
    Levnou fosnu nechci. Od te doby co jsem vyhodil fosnu Zida a priplatil si za Asus tak levne desky nechci ani videt .
    Procitat thready o fosnach je na hodne dlouho, vetsinou je tam napsane ze je ta deska dobra a tot vse, ja spise potrebuju konkretne co to ma za nastaveni.
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lopan
    Toho experta jsem asi prehlid, takze ten odemyka nastaveni pameti? Ale stejne to neresi to ze tam stale neni rucne nastaveni pomeru FSB:PCI:AGP.
    Levnou fosnu nechci. Od te doby co jsem vyhodil fosnu Zida a priplatil si za Asus tak levne desky nechci ani videt .
    Procitat thready o fosnach je na hodne dlouho, vetsinou je tam napsane ze je ta deska dobra a tot vse, ja spise potrebuju konkretne co to ma za nastaveni.
    Dnes levne neznamena spatne ( obe vyse uvedene desky jsou jen ochuzene o SS, S-ATA a FireWire, jinak jsou to plnohodnotne desky ).

    Vsechny desky s Nforce2, co jsem mel pod rukama ( RDA+, RGA+, RDA3+, GB, NF7-S, FRN2-L ) mely stupne nastaveni ( Optimal, Aggressive, Turbo a Expert ) . Prave Expert umoznuje komplexni nastaveni parametru. GB a Soltek umeji nastavit voltaz CPU od 1,1V a ustoji to, naproti tomu treba Abit to nezvladl ( bylo potreba pridat 0,025V )
    ASUS P5Q-SE, CD 5200@3,3Ghz 1,28V, 4GB DDR2, 1x Samsung F1 1TB, 2x640GB WDC AAKS, ASUS HD4850 1GB, Corsair HX520

  6. #6

  7. #7
    Moderátor Avatar uživatele NOD
    Založen
    04.11.2002
    Bydliště
    Bratislava-5trzalka
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 792
    Vliv
    279

    Standardní

    GigaByte s Nforcom2
    KILL -9 .If U step out of line :),Pre Zillu SILENCE!!! I KILL YOU!!!:)

  8. #8
    Administrátor Avatar uživatele Spec
    Založen
    03.09.2002
    Bydliště
    Prostějov
    Příspěvky
    846
    Vliv
    300

    Standardní Re: Jakou fosnu pro AMD s velkymi moznostni nastaveni BIOSu?

    Citace Původně odeslal Lopan
    Ihned na zacatek, davam to do sekce procesory, protoze nevim jestli to dat do VIA nebo nVidia sekce.
    Videl jsem Epoxe s nForce2 a jeho moznosti nastaveni BIOSu a moc me to nesedelo. Hlavne co se tyce pomeru FSB:AGP:PCI, nastaveni jako aggresive/optimal si muze dat nekam. Take u pameti toho moc nebylo, sice to zobrazilo podrone info o nastaveni a rychlost ale ovlivnitelne to bylo opet jen pres optimal apod. Take to nesla nastavit synchronni rychlost, treba 180/180 ale jen 180/166.
    Prave na tyto veci jsem zvykly ze starych fosen a nechapu proc to chybi u novych. Takze to co potrebuji je rucni nastaveni vseho
    Osobne si myslim ze by to mel mit ASUS, prece jen co mam jeho CUBX tak jsem s moznostmi nastaveni spokojeny, ale v akci jsem jeho BIOS nevidel.
    Nastaveni voltaze vseho je samozrejmosti, mohl by tam byt i chipset

    Nazorny priklad co bych chtel je tady http://www.pctuning.cz/Default.aspx?...57&ChapID=3470 ale je to fosna pro Intel
    Pokud ti můžu poradit, tak nejlepší nastavení nForce2 chipsetu má Asus, je nejlépe vyladěný a má nejvíce možností nastavení v biosu.
    Pokud se týče desek s VIA chipsetem, tak je lepší počkat na desky s VIA KT600 chipsetem. Velice brzy budu mít na testy Asus A7V600 a Gigabyte s VIA KT600, přesnou variantu ještě nevím.
    Ale v dnešní době mají desky Epox,Asus,Abit,Gigabyte vesměs stejné možnosti v nastavení biosu a liší se právě vyladěním NB/SB.A to je velice,velice důležité.
    A hodně lidí tomu nerozumí a pak když mají problémy,tak to svádí na něco jiného.
    AMD Athlon XP 1700+ B0 JIUHB @ 9x250 | Asus A7N8X DLX rev. 1.04 bios 1009 modded BPL + ROMSIP | Trig T40-7 Plus | 2x 512MB PC3500 DDR KingSton HyperX CL2 |ATI Radeon X800GTO@16 pipelines 256Mb TVOUT/DVI | Maxtor DiamondMax9 80GB 7200rpm 8Mb cache| Z-Com Xi626 | DVD-ROM Pioneer 120S | LC Power 550W | Compaq MV700 monitor | w2k/sp4 |

  9. #9
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    271

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lopan
    Toho experta jsem asi prehlid, takze ten odemyka nastaveni pameti? Ale stejne to neresi to ze tam stale neni rucne nastaveni pomeru FSB:PCI:AGP.
    Levnou fosnu nechci. Od te doby co jsem vyhodil fosnu Zida a priplatil si za Asus tak levne desky nechci ani videt .
    Procitat thready o fosnach je na hodne dlouho, vetsinou je tam napsane ze je ta deska dobra a tot vse, ja spise potrebuju konkretne co to ma za nastaveni.
    hmm a nebude to treba tim, ze nForce2 ma PCI zamceny na 33MHz a AGP si nastavujes rucne po jednom MHz v rozsahu 50~100MHz ..?!
    HP Spectre x360 14-ea0002nc

  10. #10
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    277

    Standardní

    Klid, nekomu proste nevysvetlis, ze nForce delicku kvuli PCI locku nepotrebuje...

    Nez aby se koukli do datasheetu, tak se radsi blbe zeptaj...
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  11. #11
    ex Warlord mince Avatar uživatele Miralis
    Založen
    30.01.2003
    Bydliště
    Holasice
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 089
    Vliv
    271

    Standardní

    2Dawe: ja sem v klidu

    2Lopan: ja bych doporucil urcite desku s nForce2, nejaky starsi model ktery uz ma vyladenou revizi, treba ABIT NF7(S) rev2 nebo taky ten muj ASUS A7N8X(DeLuxe) rev2 ale ten porad nema stelovani voltaze chipsetu. Urcite bych se nebal sahnout po nejakym GIGABYTE pripadne EPOXu, ale ten me nikdy moc nenadchl vybavou...
    HP Spectre x360 14-ea0002nc

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele Fleak
    Založen
    02.11.2002
    Bydliště
    Smiřice - Hradec Králové
    Věk
    36
    Příspěvky
    1 318
    Vliv
    275

    Standardní

    radím ti kup si Epox EP-8RDA+ je opravdu dobrá.S tím nastavením expert v BIOSu to je pravda.Má jí kámoš a byl jsem mu to taktovat a je fakt dokonalá
    AMD A64 3200+ Venice @ 2,7 GHz 1,575 V (TCaseMax 53°) + AC FREEZER 64 Pro | DFI nF4 ultra Infinity | PQI 2 x 512 MB RAM | Sapphire X1900 GT 256 MB no/OC | Seagate 7200.10 320 GB SATA II + Maxtor DiamondMax 10 250 GB PATA | Samsung SH-S182M | Fortron 400W - PNF | Logitech MX510 + Steelpad QcK | Sennheiser 212 PRO & Hercules XPS 2.100

  13. #13
    Senior Member mince
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Prievidza / Slovakia
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 055
    Vliv
    0

    Standardní

    ABIT NF7-S revizia 2.0

  14. #14
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    277

    Standardní

    Ber Solteka a vraz do nej neoficialni oc bios a je to.
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  15. #15
    Member Avatar uživatele Pavelka
    Založen
    22.02.2003
    Bydliště
    Klášterec nad Ohří
    Věk
    54
    Příspěvky
    212
    Vliv
    260

    Standardní Re: Jakou fosnu pro AMD s velkymi moznostni nastaveni BIOSu?

    Citace Původně odeslal Lopan
    Ihned na zacatek, davam to do sekce procesory, protoze nevim jestli to dat do VIA nebo nVidia sekce.
    Videl jsem Epoxe s nForce2 a jeho moznosti nastaveni BIOSu a moc me to nesedelo. Hlavne co se tyce pomeru FSB:AGP:PCI, nastaveni jako aggresive/optimal si muze dat nekam. Take u pameti toho moc nebylo, sice to zobrazilo podrone info o nastaveni a rychlost ale ovlivnitelne to bylo opet jen pres optimal apod. Take to nesla nastavit synchronni rychlost, treba 180/180 ale jen 180/166.
    Prave na tyto veci jsem zvykly ze starych fosen a nechapu proc to chybi u novych. Takze to co potrebuji je rucni nastaveni vseho
    Osobne si myslim ze by to mel mit ASUS, prece jen co mam jeho CUBX tak jsem s moznostmi nastaveni spokojeny, ale v akci jsem jeho BIOS nevidel.
    Nastaveni voltaze vseho je samozrejmosti, mohl by tam byt i chipset

    Nazorny priklad co bych chtel je tady http://www.pctuning.cz/Default.aspx?...57&ChapID=3470 ale je to fosna pro Intel
    Na mé desce jde nastavovat vše(i ručně),co píšeš,kromě voltáže chipsetu,ale i bez něj to chodí dobře.
    Intel Core i3-4330 Haswell, ASUS B85M-G Intel B85, A-DATA XPG V1.0 8GB (2x4GB) DDR3 1600, Sapphire R7 260X 2GB GDDR5 OC, Seagate Barracuda 7200.14 1TB, DVD-RW Asus DRW-24F1ST, Seasonic SSP-450RT 450W (80+Gold), ENERMAX Hoplite ST ECA 3260 White + okno + 3x 120 mm a 2x 140 mm Enermax T.B.APOLLISH (3x blue 2x red), 19" V7-N96DN-Diamondtron, Win7 HP 64bit.

  16. #16
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    274

    Standardní

    Dik za rady.

    4Warlord: jak mam vedet ze nove desky uz maji uzamcene PCI? Ja uz 4. rokem ziji na BXku
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  17. #17

    Standardní

    To je jasny kazdej si chvali svoje, kdyz ma ASUS tak ASUS...nForce je docela povedenej cipset, takze i vetsina desek co znam sou solidni a maj dobry moznosti pretaktovani...pokud chces hardcore o/c pak doporucuju Abita nebo Epoxe - ma je dost lidi a sou odskouseny.ASUS neni moc dobrej pro AMD. Kamos ma Solteka a nic moc, i kdyz o/c hodne slusny.
    IBM X60

  18. #18
    Senior Member mince Avatar uživatele Halen
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Martinice v Krkonoších
    Věk
    56
    Příspěvky
    1 742
    Vliv
    282

    Standardní

    Citace Původně odeslal Lopan
    Dik za rady.

    4Warlord: jak mam vedet ze nove desky uz maji uzamcene PCI? Ja uz 4. rokem ziji na BXku
    Uzamčené PCI je právě vlastnost jen nForce2 chipsetu. Nastavování frekvence AGP nemusí mít všechny desky s nForce2, ale jen ty, které tuto položku mají uvedenou v biosu. Osobně mám desku viz PODPIS a jsem spokojen. Brácha má Solteka FRN2-L a je taky spokojen. V podstatě si můžeš vybrat ze značek Soltek, Abit, Epox a nově Gigabyte. Záleží hodně na tom, jakou další výbavu očekáváš - tj SATA, FIREWIRE, RAID atd. Čím víc těchle featurek ta deska bude mít, tím bude dražší. Osobně bych bral buď SOLTEKA nebo ABITA. Rozhodnutí je na tobě, ale neprohloupíš ani s ASUSEM, EPOXEM nebo GIGABYTKOU. BTW - někdo preferuje třeba EPOXE pro jeho možnosti brutálních nastavování napájení p ro CPU, chipset, RAM, AGP. Osobně ale nevidím důvod cpát do procáku 2,0V Rovněž tak nevidím důvod hnát FSB na hranici stability - rozdíl mezi FSB 205 a 220 poznáš jen v benchmarku. - v praxi nikoli.
    AMD A64-7750-X2-BE 2700@3000MHz (15x200/1,3V) | AC Freezer Extreme | 4xArctic FAN Pro TC 80x80 | Gigabyte MA78G-DS3H | A-DATA 2x2GB 1066Mhz 5-5-5-15-2T | WD 320GB/16MB | Samsung 500GB/16MB | Samsung SH-S223F | SAMSUNG 226BW | SB X-Fi Fatal1ty Champion+Thomson DPL2000+HomeMade bedny+subwoofer 12" 30-125Hz (-3dB) | Leadtek PX8800GT default+AC Accelero+ AC fan 12-1000ot/m | Microsoft Intelli Mouse Explorer 3.0 | Chieftec MATRIX SILVER+ FORTRON Blue Storm 400W |
    3DMk01 3DMk03 3DMk05

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Velký disk pro "starý" počítač - DOPLNĚNÍ
    Založil Tom v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 17.08.2007, 20:38
  2. Jakou desku pro AMD 64 ?
    Založil Jaudak v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 14
    Poslední příspěvek: 12.12.2003, 07:03
  3. Jak na K7T266 Pro MS-6380 a přehrání BIOSu?
    Založil Alpák v sekci fóra BIOSy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 27.10.2003, 18:58
  4. Ovladače 41.xx a 4. volba pro nastavení frekvence výst. zařz
    Založil ms v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 17.10.2003, 18:59
  5. Genuine Intel, Family 15,step1=???
    Založil imported_Tuleň v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 13.02.2003, 00:50

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •