Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Help pri reklamacii (Off topic)

  1. #1

    Standardní Help pri reklamacii (Off topic)

    Neni to zrovna vhodne na toto forum,ale skusim aj sem.Potrebujem co najviac informacii.
    Je to reklamacia jedneho kamarata...postnem sem jeho text:


    Zakupil som si v jednej firme zadne svetla na automobil. Zistil som vsak, ze montazne otvory pre objimky/ziarovky su mensie ako standardne u nas predavane.
    Taktiez som si vsimol, ze chyba pripojny konektor, kde sa pripoji originalna kabelaz z auta.Su tam len dva kabliky.
    Chyba dokonca manual v slovencine alebo cestine,je len cinsky s dvoma nezmyselnymi obrazkami.
    Tieto fakty som zistil hned na druhy den pri montazi.

    Vzhladom na to, ze v tej dobe im zacali vianocne sviatky,musel som im to priniest na reklamaciu az na novy rok.

    Reklamacia bola u nich prijata 10.1.2005 zo zavadou - chybajuce objimky a konektor - ustne som im naznacil,ze chyba aj manual.
    O nejake tri tyzdne sa reklamacia vratila a zavolal mi zamestnanec firmi, ze reklamaciu neuznali a ze objimky si mam dopasovat sam a kable nejak pripojit (porusit zaruku na automobil).
    Vraj mali uz niekolko takych pripadov a takto ich vyriesili.
    Osobne som tam bol a samozrejme som s takymto riesenim nesuhlasil.Dalsi zamestnanec skontroloval svetla a povedal ze sa to ajtak neda dopasovat,pretoze sa montazne otvory polamu.

    Znovu navrhly odoslanie k ich dodavatelovy,ale teraz aj s fotkami originalnych svetiel a tych zakupenych,kde bolo jasne vidiet,ze tie objimky su ine.
    Suhlasil som. Dalsi pracovnik firmi povedal, ze tieto svetla su pre americku verziu auta a tam je problem,tiez mali viacej takychto pripadov.

    Od dodavatela sa to vratilo s vyjadrenim,ze ja som si kupil zle svetla.Svetla su vraj urcene pre modely do roku vyroby 2002 a ja mam 2004.
    Nic to ale nemeni na fakte,ze objimky sa nedaju kupit a modelove rocniky spred roku 2002 maju objimky take iste ako model 2004.
    Vobec ich nezaujimalo,ze tam chyba ten konektor,slovensky manual.

    Este raz som si teda precital ich reklamacny poriadok,ktory je z druhej strany preberacieho reklamacneho protokolu.
    Maju tam nasledovny bod (citujem):

    3) Vratenie tovaru

    a) Zakaznik moze vratit tovar iba v pripade ak:
    - dostal iny tovar ako je vystaveny na doklade
    - dostal iny tovar ako si objednal

    Uplatnit si moze navrat do 3 (slovom: troch) kalendarnych dni od prevzatia.Tovar musi byt neposkodeny, bez znamok pouz ivania alebo opotrebovania a musi byt v povodnom obale a so vsetkym prislusenstvom.

    b) Zakaznik zaplati storno poplatok vo vyske 10% ceny tovaru, ak chce vratit tovar z dovodu:
    - nekompatibility
    - z akehokolvek ineho dovodu, okrem dovodov uvedenych v bode 3a


    Chcel som sa teda snimi dohodnut a pristupit na tento bod, konkretne b) a ako ine dovody som spomenul chybajuci manual,konektor,objimky.
    Vedenie firmi to hned zamietlo.

    Dnes je 4.3.2005 (prijate do rma 10.1.2005) a reklamacia stale nie je uzavreta.Neviem snimi nijako pohnut.
    Pracujem na reklamacnom oddeleni a viem, ze na reklamaciu maju 30 dni,ze chybajuci manual tam musi byt,ze prilozena kabelaz nezodpoveda standardizovanemu konektoru,ktory pouziva vyrobca automobilu.Pokusal som sa kupit nestandardne objimky, neuspesne. Oni sa tvaria,ze je vsetko v poriadku.

    Prosim poradte a pomozte mi s dalsim postupom riesenia.
    hp pavilion zt3020

  2. #2

    Standardní

    ja len doplnim,ze mame uz aj pisomne vyjadrenie z Toyota Europe,ze rozdiel v objimkach nieje.
    Tak isto mame kopiju z katalogu Toyota,kde su pod jednym kodom objimky pre modely od roku 1998 az do 2004
    Taktiez mame ulozenu celu mailovu komunikaciu,kde sa jasne firma vyhyba akemukolvek rieseniu.

    edit: Za akekolvek nazory dakujem.

    v podstate ide o to ci sme v prave alebo nie.Podklady uz boli zaslane do SOI ale zatial bez odpovede....
    hp pavilion zt3020

  3. #3
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Podej na ne zalobu, na 99% nemaj nejmensi sanci, navic pozaduj uhradu veskerych nakladu (= cesty, cas ... dle SK zakonu).

    BTW: Nazev threadu, trocha OT na OC4u
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  4. #4

    Standardní

    vdaka
    hp pavilion zt3020

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •