Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: 8RDA+: Funguje vam CPU Overheating Protection?

  1. #1

    Standardní 8RDA+: Funguje vam CPU Overheating Protection?

    Kdyz jsem si tuhle desku pred nekolika mesici koupil a nadsenecky pretaktovaval svoji 1600+ AGOIA, bedna se mi pri tom jednou rozpipala a tim mi davala najevo, ze s teplotou neni neco v poradku. Moc jsem na tyhle veci u AMD neveril, ale tenkrat jeste "pro jistotu" opatrne vyzkousel co by se stalo kdyby doslo na nejhorsi - odeslo by chlazeni. Vse bylo OK, pocitac se diky BIOSu vypnul pri 60°, rikal jsem si hura, nic se tedy nemuze stat. Nedavno jsem naflashoval novy 3/5/2003 BIOS, prvni co me nepotesilo bylo "znefunkcneni" integrovane sitovky. Windows zrejme neunesli "zmenu" v tak dulezite HW casti pocitace a rozhodli se skrze integrovany LAN kontroler nekomunikovat, reinstal snad pomuze (reinstal ovladacu, odebirani a pridavani zarizeni se minulo lecebnym ucinkem). Druha vec ktera me napadla vyzkouset byla prave ochrana proti prehrati. Snizoval jsem tedy otacky na svem Volcano 9, teplota Warningu v BIOSu byla nastavena na 50° C. Horkost CPU stoupala a stoupala, pri 55° se stale nic nedelo, dokonce ani pri 60° se pocitac nevypnul, ac byl na tuto teplotu nastaven. Navic predstava ze jsem sledoval teplotu externiho cidla a vedomi ze uvnitr jadra je horko trochu vice a presto tepelna ochrana ktera prebira informace od termalni diody nepracuje me desi. Zkousel to nekdo z vas, funguje vam to?

  2. #2

    Standardní

    Ochrana pracuje...pisal som o tom uz davnejsie,skusal som osobne..

    Tu je opis mojho prispevku


    Urcite cita z cidla v strede Socketu, vcera som skusal vypnut vetrak na D5TB/CU35 vbehol som do BIOS, povypinal shutdown temperature a alarm temperature a dival sa kedy ochrana vypne CPU.....vypla pri 68°C takze musi merat externe,ked Tbred ma max 85°C....potom sa dobrych 10 minut nedala masina zapnut len 8rda+ ticho kvilila hasicsku sirenu)) Po 10 minutach nabehol ako by nic nebolo,teplota 50°C.
    Core2Duo E4500 2,2@2,93GHz BOX, Asus P5L-MX, 2x1024MB DDR2 PC800 Kingston CL5, Sapphire HD2600XT 512MB , 2x WD 250GB HDD, , Iiyama E431S LCD 17', DVD-RW Asus DRW 1814BL,

  3. #3

    Standardní Re: 8RDA+: Funguje vam CPU Overheating Protection?

    Citace Původně odeslal Pike
    Kdyz jsem si tuhle desku pred nekolika mesici koupil a nadsenecky pretaktovaval svoji 1600+ AGOIA, bedna se mi pri tom jednou rozpipala a tim mi davala najevo, ze s teplotou neni neco v poradku. Moc jsem na tyhle veci u AMD neveril, ale tenkrat jeste "pro jistotu" opatrne vyzkousel co by se stalo kdyby doslo na nejhorsi - odeslo by chlazeni. Vse bylo OK, pocitac se diky BIOSu vypnul pri 60°, rikal jsem si hura, nic se tedy nemuze stat. Nedavno jsem naflashoval novy 3/5/2003 BIOS, prvni co me nepotesilo bylo "znefunkcneni" integrovane sitovky. Windows zrejme neunesli "zmenu" v tak dulezite HW casti pocitace a rozhodli se skrze integrovany LAN kontroler nekomunikovat, reinstal snad pomuze (reinstal ovladacu, odebirani a pridavani zarizeni se minulo lecebnym ucinkem). Druha vec ktera me napadla vyzkouset byla prave ochrana proti prehrati. Snizoval jsem tedy otacky na svem Volcano 9, teplota Warningu v BIOSu byla nastavena na 50° C. Horkost CPU stoupala a stoupala, pri 55° se stale nic nedelo, dokonce ani pri 60° se pocitac nevypnul, ac byl na tuto teplotu nastaven. Navic predstava ze jsem sledoval teplotu externiho cidla a vedomi ze uvnitr jadra je horko trochu vice a presto tepelna ochrana ktera prebira informace od termalni diody nepracuje me desi. Zkousel to nekdo z vas, funguje vam to?
    sietovku opat spojazdnis ked hodis prvych 6 znakov do mac adress v biose, navod ako nato tu uz bol... http://www.overclocking.cz/4um/viewtopic.php?t=15448
    Intel P4 2,6C@3,25GHz(Def Vcore), Asus P4P800, TwinMos DDR400 1GB, MSI 6800, WD800BB+Hitachi 80GB, Audigy2, MS IE3.0A, Samsung 19`

  4. #4

    Standardní

    s tou sietovkov som to cital aj ja, ale problemy po flashnuti 3305 som nemal, takze to je asi iba kusova chyba
    Super-Silent EVO4AMD
    EPoX 8RDA+ rev1.1 AMD 1700+ @ 2100Mhz 1.65V 200FSB Spire Falcon Rock II ducting mod + regulator ~2000rpm PQI DDR400 512MB 11-3-3-2.5 MSi G4Ti4200 AGP4x 64MB 250/513 @ 275/600 cooled by CPU Coolermaster + Titan 80mm Fan + Thermal Controler ~1900rpm BENQ FP557s LCD 15\" 16ms (1 broken pixel) Hitachi 250GXP 120GB 2MB NEC 3540A Enermax EG301P 300W ~1600rpm

  5. #5

    Standardní Re: 8RDA+: Funguje vam CPU Overheating Protection?

    Citace Původně odeslal L@zo
    Citace Původně odeslal Pike
    Kdyz jsem si tuhle desku pred nekolika mesici koupil a nadsenecky pretaktovaval svoji 1600+ AGOIA, bedna se mi pri tom jednou rozpipala a tim mi davala najevo, ze s teplotou neni neco v poradku. Moc jsem na tyhle veci u AMD neveril, ale tenkrat jeste "pro jistotu" opatrne vyzkousel co by se stalo kdyby doslo na nejhorsi - odeslo by chlazeni. Vse bylo OK, pocitac se diky BIOSu vypnul pri 60°, rikal jsem si hura, nic se tedy nemuze stat. Nedavno jsem naflashoval novy 3/5/2003 BIOS, prvni co me nepotesilo bylo "znefunkcneni" integrovane sitovky. Windows zrejme neunesli "zmenu" v tak dulezite HW casti pocitace a rozhodli se skrze integrovany LAN kontroler nekomunikovat, reinstal snad pomuze (reinstal ovladacu, odebirani a pridavani zarizeni se minulo lecebnym ucinkem). Druha vec ktera me napadla vyzkouset byla prave ochrana proti prehrati. Snizoval jsem tedy otacky na svem Volcano 9, teplota Warningu v BIOSu byla nastavena na 50° C. Horkost CPU stoupala a stoupala, pri 55° se stale nic nedelo, dokonce ani pri 60° se pocitac nevypnul, ac byl na tuto teplotu nastaven. Navic predstava ze jsem sledoval teplotu externiho cidla a vedomi ze uvnitr jadra je horko trochu vice a presto tepelna ochrana ktera prebira informace od termalni diody nepracuje me desi. Zkousel to nekdo z vas, funguje vam to?
    sietovku opat spojazdnis ked hodis prvych 6 znakov do mac adress v biose, navod ako nato tu uz bol... http://www.overclocking.cz/4um/viewtopic.php?t=15448
    diky moc, uz opet funguje

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Cool & quiet funguje vam?
    Založil Andreas v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 76
    Poslední příspěvek: 11.12.2005, 11:58
  2. Funguje vám u RealVNC pristup pres http (tunel)?
    Založil Skodik v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 18.09.2004, 14:50
  3. Ochrana proti prehřátí u Soltek SL-75FRN2-L - funguje vám?
    Založil Slayer(CZ) v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 19
    Poslední příspěvek: 24.06.2004, 12:38
  4. PC-Cillin -> funguje vam auto update?
    Založil spy v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 02.08.2003, 11:44
  5. funguje upravena redukce na tualatin s coppermine CPU ?
    Založil makk v sekci fóra Intel procesory
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 30.07.2003, 20:57

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •