Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Hitachi 7K250 a cvakani

  1. #1

    Standardní Hitachi 7K250 a cvakani

    Koupil jsem vcera Hitachi 7K250 160GB SATA a hned po zapnuti me prekvapilo takove hnusne kovove cvakani (asi ten Sawmill sound). Proste - roztoci se disk a na konci roztaceni dvakrat rychle za sebou cvakne (jakoby parkoval), mezitim ztrati otacky, a zase je dotoci a na konci cvakne jeste jednou. Pak uz si chrousta a dela nejake testy po zapnuti (cca 2s), to uz je vpohode. Pri vypnuti cvakne jenom jednou (parkovani).

    Behem provozu vubec necvaka, zadne slepice slyset nejsou. Pri roztoceni na maximalni otacky docela hnusne vibruje a v case pak dost vrci. Seek s vypnutym AAM je relativne tichy.

    Tak se ptam - je tohle normalni? Disk je vyrobeny SEPT-2004, firmware nevim, diagnosticka utilitka od Hitachi hlasi plne zdravi.

    (ja vim ze je tady kopa threadu o 7K250 ale co jsem prochazel, tak jsem nic o tomto problemu nenasel).

    edit: ten zvuk bych prirovnal k cvakani sesivacky na papir ale misto papiru ma kovove plotny. Je to docela dost hlasity.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  2. #2

    Standardní

    No normalni to asi bude, ale ne zase tak vsechno.
    Me se roztoci a pote 2x cvakne jak pises, ale nejak jsem nepozoroval, ze by se roztacel na 2x.
    PC jsem zapinal naposled asi pred mesicem, takze nevim a ted ho teda vypinat nebudu.
    2. PC kde je 7K250 je zase tak hlucne, ze to pres to neni vubec slyset.

    Fanless Experiment || Gigabyte Z77-DS3H | Intel i5-3570K | Thermalright HR-02 | 16G DDR3 | Sapphire HD 7750 Ultimate | Crucial M4 256GB | Seasonic X-400FL | Fractal Define R4
    Dell D430 || i945G | C2D 1.2G ULV | 2G DDR2 533 | GMA950 | 12" 1280x800 | 80G 4k2 | 802.3ab | 802.11g | 802.15.1 | HSDPA | Windows 7 x64
    Storage || i965G | E2200 | 4G DDR2 | RAID5 6x Samsung HD154UI 1.5TB - ~7TiB | 802.3ab ...powered by Ubuntu Server x64
    Accessories || E-MU Tracker Pre USB 2.0 | Meier Corda Headsix | Sony MDR-CD470 | Pioneer A-204R | Tesla ARS 9218 32 | LG 32LD350

    "Music is essentially useless, as life is." George Santayana


  3. #3

    Standardní

    popravdě taky mi v tom při startování PC několikrát nepěkně cvakne...
    Už se mi také stalo, že PC u tohoto zamrzlo!
    Musel jsem ho vypnout, vypojit kabel napájení disku a datový kabel a opět zapnout. Zatím to vždy pomohlo... Přisuzoval jsem to špatným kabelům, ale při kompletní výměně to dělá stále a stále a stále...
    Ještě že né tak často (4x za půl roku)
    Už už čekám, kdy PC jednou nenakopnu, ztratím veškerá data a budu čekat měsíc na reklamaci

  4. #4

    Standardní

    Tak jsem se trochu hrabal v bedne... vysledkem je totalne odhlucneni, disk uz v bedne nehuci a seek s vypnutym AAM je tissi nez Barracuda IV co je pod nim. Akorat se bojim aby se mu tema vibracema nic nestalo, drzi tam na zeleze na ctyrech sroubcich. No proste Eurocase

    Jinak dalsi poznatek: pri nezapojenem SATA kabelu cvakne jenom jednou, takze podezrivam BIOS/radic, ze mu dava jeste jeden reset pri startu...
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    270

    Standardní

    cvaknutí je normal, je to prostě proto že disky od hitachi prakujou hlavičky mimo plotnu na takový rampě...takže to nějak zvuk udělat holt musí ...zas se s nim dá házet z balkónu nebo hrát fotbal

    nenormální ale je to dvojté roztáčení...možná máš pravdu v tom, že za to může bios, resp. spíš deska, protože moje čtyři uplně zdravé 7k250ky dělaly uplně to samé na fungl nové asusce a7v880 a ona do 2 hodin chcípla a je na reklamaci...a na starym boardu (a kdekoliv jinde) jedou naprosto ok. akorát v mém případě necvakli 2x, ale jen jednou....bylo slyšet jak se roztáčí, pak najednou jak když jim dojde šťáva na sekundu (a plotny začaly zpomalovat), a pak se zase šťáva "najde" a konečně se roztočí...u tebe je asi ten nedostatek napětí delší, takže se při startu zapne - vypne - zapne...proto víckrát cvakne. schválně se zkus podívat do SMARTu na počet zapnutí/vypnutí a po restartu znova...kolik jich tam přibude...

    ale každopádně nedá se vyloučit ani vadný motor...zkus se ve smartu mrnout na hodnotu rychlosti roztočení ploten...tak by se to dalo odhalit...i když pokud ti DFT píše 100% ok tak asi bude i smart ok...
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  6. #6

    Standardní

    Tak jsem zkusil vytahnout SATA kablik a nechat to nabehnout s plnou zatezi (tzn. stejne proudove zatizeni jako s kablikem) a vysledek je jaky jsem predpokladal: disk se roztocil na prvni pokus, cvakl jenom jednou. Takze to ma co docineni s deskou, napajeni je vporadku.

    Ve SMART se hodnota Power On Cycles zvysila o 2 - takze pri startu se disk opravdu vypne a zase zapne v rychlem sledu - to vysvetluje to troji cvakani, kdy se jeste disk staci zaparkovat. Kdyz neni pripojeny, tak se hodnota zvysi jen o jednicku.

    Disk se roztaci pomerne dlouho, cca 5 sekund a je slyset cely prubeh (na rozdil od Barracud kde je slysitelne jenom urcite rozmezi otacek).

    Deska je snad vpohode, uz par tydnu bezi s Barracudama bez problemu. Zkusim jeste flashnout BIOS a trochu se v nem prohrabat, ale obavam se, ze to asi nepomuze.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  7. #7
    Member
    Založen
    14.10.2003
    Bydliště
    Martin-Lipovec
    Příspěvky
    221
    Vliv
    254

    Standardní

    ja nemam ziadne problemi

    Thorton 2000+XP(10x200 pri 1,6V,L2=512kb)
    /AQXEA 03224RPMW, Axdc2000dut3c9881567280586/, Tt V7+ +Tt silentcat9cm=windtunel(37/41°C), Abit KV7 bios v17, Zalman NB-47J, 2x512MB DDR 400 CL3 NANYA, MSI GF4 4400Ti 128DDR VIVO AGP 4x(311/608), IBM 160GB SATA 7200ot., IBM 80GB MB, PSU ATX300W Q-TEC, Player 5.1,Firewire radic, CD ROM SONY 24x, DVD/CD-RW SAMSUNG 52x, DV Panasonic NS-22 červená,Tunning case HITMAN, Genius 5.1 Theater drevo,MS Wireless IntelliMause Explorer 2.0A,3d mark 01=12247, 03=1836

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal BYko
    ja nemam ziadne problemi
    to bolo hodnotne
    inak ten "issue" co ma gargamel je zvlastny, skus pohladat kombinaciu mobo a hdd po nete ci to je ojedinele alebo bezne, pripadne tech support mobo
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal MadCap
    inak ten "issue" co ma gargamel je zvlastny, skus pohladat kombinaciu mobo a hdd po nete ci to je ojedinele alebo bezne, pripadne tech support mobo
    Jasne zkusim, hrabal jsem se trochu v BIOSu a nepomohlo to, ani failsafe settings.

    Jeste mne napadlo, ze jak tady byl nekde thread o jumperech na 7K250, zakazat automaticke roztoceni pri startu, ale zase se obavam, ze se ten disk neroztoci vubec.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    270

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Citace Původně odeslal MadCap
    inak ten "issue" co ma gargamel je zvlastny, skus pohladat kombinaciu mobo a hdd po nete ci to je ojedinele alebo bezne, pripadne tech support mobo
    Jasne zkusim, hrabal jsem se trochu v BIOSu a nepomohlo to, ani failsafe settings.

    Jeste mne napadlo, ze jak tady byl nekde thread o jumperech na 7K250, zakazat automaticke roztoceni pri startu, ale zase se obavam, ze se ten disk neroztoci vubec.
    ale roztočí ...teda pokud výrobce mobo alespoň trochu dodržel specifikace SATA ...za pokus nic nedáš
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •