Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: 5.1 sluchátka Zalman: ano, či ne?

  1. #1
    Member
    Založen
    26.06.2003
    Bydliště
    Praha (doma - Prosek, škola - Dejvice)
    Příspěvky
    125
    Vliv
    257

    Standardní 5.1 sluchátka Zalman: ano, či ne?

    V tntrade za 2k, jinde jsem je nenašel. Ale... Až v několikáté review jsem narazil na zmínku o tom, že nemají regulaci hlasitosti

    Takže než o nich začnu vůbec uvažovat, rád bych věděl, jak řešíte (byste řešili) ovládání hlasitosti na sluchátkách bez regulace při použití k PC? Mě napadla jenom multimediální klávesnice
    E2160

  2. #2
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    280

    Standardní

    Možností je spousta, buď klávesnice, nebo skoro každá slušně vychovaná zvukovka má na sobě vyvedený pinny na HW ovládaní(stračí připojit dvoupolohový přepínač) a nebo si uděláš prodlužovačku, kam přidáš poťák.
    Každopádně strkat sluchátka přimo do zvukovky při dnešní kvalitě výstupů a absenci zesilovačů(které se snaží zastoupit OP s dosti mizerným ziskem na výstupech) nedoporučuju. Jenže v případě 5.1 sluchátek ani asi jinou možnost nemáš
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  3. #3
    Member
    Založen
    26.06.2003
    Bydliště
    Praha (doma - Prosek, škola - Dejvice)
    Příspěvky
    125
    Vliv
    257

    Standardní

    Prodlužka s poťákem mě napadla, ale to bych musel vyrábět ňáký kombo, co by regulovalo signál ve třech kabelech a nemyslím, že by to dopadlo dobře.
    E2160

  4. #4
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    280

    Standardní

    To jo, to by byl docela haluz, něco podobnýho jsem řešil se zesilovačema, tam sem nakonec použil Programovatelnej regulátor pro 4kanlály od Pricetonů, ale to je pro sluchadla trošičku složitý a zbytečně drahý.

    No prostě bude víc poťáku, u 5.1 systému konkrétně 3 tandemový.

    Hmm ale pak ta regulace křížový balance.
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Prague / Czech Republic
    Příspěvky
    1 221
    Vliv
    278

    Standardní

    Citace Původně odeslal Arteee
    ..skoro každá slušně vychovaná zvukovka má na sobě vyvedený pinny na HW ovládaní..

    Každopádně strkat sluchátka přimo do zvukovky při dnešní kvalitě výstupů a absenci zesilovačů(které se snaží zastoupit OP s dosti mizerným ziskem na výstupech) nedoporučuju..
    ad. slusne vychovane zvukovky - takhle bych se to rozhodne neodvazil tvrdit moc zvukovek s touhle moznosti neznam a ty co znam sluji Creative, takze

    ad. vystupy - pouziti OP je zcela v poradku, zvukovka je zdroj linkoveho signalu - nikoliv zesilovac ci predzesilovac.. co se tyce zisku, tak ten nema souvislost s konkretnim OP nybrz je nastaven externi resistorovou siti a to s nejvetsi pravdepodobnosti tak, aby zesilil uroven jdouci z D/A prevodniku na standardnich 2V maximalniho rozkmitu.. problem je jediny - OP maji vetsinou dost male vystupni proudy a to zvlaste s ohledem na nizkoimpedancni sluchatka neboli drtivou vetsinu sluchatek v bezne cenove relaci.. ale strkat na vystup karty sice vykonove, zato ale zvukove zcela nechutne TDAcka je imho nesmysl - od toho jsou predzesilovace.. co by vsak delat mohli je davat za ne alespon na prednich kanalech jeste vystupni buffer - proudovy zesilovac..

    ad. pocet kanalu - ty zalmany maji ctyri menice tzn. potreboval idealne dva stereo potaky, aby sis moh nastavovat nezavisle hlasitost 'prednich' a 'zadnich' menicu.. nevim proc tu mluvite o 5.1 kdyz je to 4.0
    /// Dell Latitude D600 | Dothan 1.7GHz@1.05V~800MHz@0.70V | 1024MB DDR266@2-3-3-6 | 40GB Hitachi Travelstar 5K80 | Samsung CD-RW/DVD SN-324S | Mobility Radeon 9000 32MB | 14.1" SXGA+ 1400x1050 | Broadcom 570x Gbps LAN | Intel PRO/Wireless 2100B WLAN ///

  6. #6
    Senior Member VIP Avatar uživatele Arteee
    Založen
    16.12.2002
    Bydliště
    Hey Prague
    Příspěvky
    1 767
    Vliv
    280

    Standardní

    Citace Původně odeslal Glassman

    ad. pocet kanalu - ty zalmany maji ctyri menice tzn. potreboval idealne dva stereo potaky, aby sis moh nastavovat nezavisle hlasitost 'prednich' a 'zadnich' menicu.. nevim proc tu mluvite o 5.1 kdyz je to 4.0
    Ja jsem odpovídal na to co bylo v předmětu, ty sluchátka jsem viděl jednou a jsou e-e, takže jsem to ani víc nezkoumál a otázka byla 5.1 a to jsou 3stereo kanály
    BA95 positive
    Jen mrtví poznají konec války. Platón

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ - Ctete prvni [UPDATE 25.11.2004]
    Založil wong v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 08.10.2006, 22:40
  2. Vyplatí se Zalman NBJ32 na SB či NB
    Založil Slimák v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 17.06.2003, 23:56
  3. Repas ano či ne.
    Založil Michal Kočí v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 04.03.2003, 16:41
  4. ASUS A7N8X - tipy, problémy
    Založil poussin v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 29.01.2003, 08:19
  5. Copper shim ano ci ne?
    Založil ITpozemstan v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 18.10.2002, 22:25

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •