Výsledky 1 až 23 z 23

Téma: Jakou DVD mechaniku mám vybrat?

  1. #1

    Standardní Jakou DVD mechaniku mám vybrat?

    Zdar lidi - vysrala se mě CD-ROMka a tak chcu koupit novou (samozřejmě DVD-ROMku). Jakou mám zvolit? Na penězách nezáleží - prostě chcu DOBROU DVD-ROMku. Rychlou, tichou, hezkou, dobře grabující zvukový CD, dobře čtoucí rozlámaný CD a DVD atp. Poraďte prosím!! Děkuji!!!
    ByBy D.I.
    Asus A8N-SLI Premium, AMD Athlon 64 3700+ SanDiego, Sapphire X800GTO FireBlade, 2x1GB Kingston CL2 DualChannel, LCD Fujitsu-Siemens P20-2

  2. #2

    Standardní

    Kdysi jsem mel CD-ROM TEAC 40x a tu uz asi nikdy nic neprekona. I kdyz ted mam DVD-ROM PIONEER A106/S se sterbinou, a mimo toho, ze je trosku hlucnejsi, tak myslim, ze je docela kvalitni...
    ASUS P4P800E Intel P4 2.4GHz WinFast A7600 GT TDH 2x512MB RAM PQI 400MHz dual channel Seagate ST3200826AS + Seagate ST380011A + Seagate ST340016A SB Audigy 4 19'' LCD ViewSonic VX920 Logitech MX500

  3. #3

    Standardní

    no já mám toshibu asi už rok, čte dobře a hlavně všechno, občas jí déle trvá, něr jí dojde, že jsem zmáčknul tlačítko na vysunutí. Někomu by možná mohlo vadit že nemá výstup na sluchátka (já mám ale ještě vypalovačku a ta ho má)
    AMD ATHLON XP 2500+ Barton, CoolerMaster CP5-7JD1B- 0L, ASUS A7N8X Deluxe v. 2.00, DDR 512MB PC 400 KINGSTON, MSI G4Ti4200TD8x 128MB DDR Tvout, HDD. IBM 40GB, Seagate 160GB, LG GSA 4163, FDD Teac 3,5“, Soundblaster Audigy, Creative inspire 5.1 5300, Logitech MX 500, Samsung, ADI MS 4P, Middletower ATX300W

  4. #4

    Standardní

    S Toshibou jsem mel problemy pri bootovani na desce QDI Kudoz. Na jinych boardech v pohode.

  5. #5

    Standardní re:

    No ja bych vybiral mezi Toshibou M1612 (tu bohuzel asi uz nesezenes) nebo M1712, dale pak Asus E616 a pak Pionner ci jeste TEAC DV-516E.

    Ja osobne mam Toshibu M1612 a vim proc!.)...no ba ne, jediny co bych ji vytkl, ze kdyz je medium uz dosti poskrabane tak to neveme ani datove ani audio - proste se rosviti a konecna. Pokud grabujes audio v Secure MODE miva take problemy
    JInak excelentni na chranena CD..

    Asus - ten je vybornej a malem jsem si ho vzal. Ma ATA100...poskozena CD a audio bere vyborne - bohuzel necte Subkanaly

    Pionner - zrovna nedavno jsem si delal test 106stky myslim, ze to byla (sterbinova) - z kraje jsem byl docela spokojen,ale jak doslo na vadny CD...pokulhavala az ani nedokoncila test (ale jinak nebyla spatna) - ovsem je hlucnejsi

    Teac - bohuzel uz to neni ten teac co to byvalo - rade 532,540 se nevyrovna. Nebal bych se ji,ale vahal bych-pochybuji, ze je to TEAC a po skusenostech s CD-ROM 52x ruce pryc - ale kamos ho ma a vychvaluje si ho do nebes

  6. #6

    Standardní

    No tak jsem si vybral toho ASUSa E616 - je hezká, má audiopanel - na jedněch stránkách ju sviňsky vychvalovaly - akorát prej blbě čte CD-RWčka. Co je to, že blbě čte ze SubKanálu?? Není to tady toto s tím CD-RW??
    Díky ByBy D.I.
    Asus A8N-SLI Premium, AMD Athlon 64 3700+ SanDiego, Sapphire X800GTO FireBlade, 2x1GB Kingston CL2 DualChannel, LCD Fujitsu-Siemens P20-2

  7. #7

    Standardní

    Ten pioneer slot in je praktický ted ho reklamuju a mam zapujceny misto toho Teaca 16/50 docela se mu klepaji ty vratka ale taky cte dobre
    Pašák erda.

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal D.I.Luke
    No tak jsem si vybral toho ASUSa E616 - je hezká, má audiopanel - na jedněch stránkách ju sviňsky vychvalovaly - akorát prej blbě čte CD-RWčka. Co je to, že blbě čte ze SubKanálu?? Není to tady toto s tím CD-RW??
    Díky ByBy D.I.
    CD-RW - tak to je nejaky divny a vubec tomu neverim. Jednak co ji ma kamos nic takove nehlasil, pak na testu na cdr.cz a dalsich co jsem prochazel cetla RW bych rekl uplne stejne jako R takze vpohode

    Ne, ze cte blbe Subkanaly - ona je neumi CIST!!!! To je naprd na chranena CD - na to je nevhodna

    Subkanaly audio (cili CD-text apod.) - cte, ale necte Subkanaly Datove - cili chranena CD...

  9. #9

    Standardní

    Ajo - to je škoda (ty SubKanály) - už ji mám - je dobrá - docela pomalu se jí otvírají a zavírají dvířka (oproti CD-ROM Artec 50x), je tichá, rychlá a škrábance fakt čte dobře!! DOPORUČUJU!! Ty RWčka nevím - jen jsem to četl, ale zatím jsem nezkoušel.
    ----------------------------------
    Esi někdo chce, tak sem můžu dát výsledky v SiSoft Sandře Pro 2003.1.9.26
    ----------------------------------
    Díky za všechno! ByBy D.I.
    Asus A8N-SLI Premium, AMD Athlon 64 3700+ SanDiego, Sapphire X800GTO FireBlade, 2x1GB Kingston CL2 DualChannel, LCD Fujitsu-Siemens P20-2

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    289

    Standardní

    Ja som mal doma novu Toshibu a novy TEAC... vybral som si: TEAC isiel d.o.p.r.d.e.l.e... bol omnoho hlucnejsi a Toshiba bola lepsia v citani. Jediny detail je, ze sa niekedy pomaly otvaraju dvierka, ale cert to vem.

  11. #11

    Standardní

    no to souhlasím ted mám toho Teaca (asi 16/50 nebo 40- nejsem si jist) a čte opravdu dost prasácky, něketrý hry musím jet z palírny....
    Už abych měl zpátky svého pioneera-slota ten tyhle cd dával v pohodě
    a tray se vysouvá docela rychle---- rychlejš než moje vypalovačka teac 516
    Pašák erda.

  12. #12
    Senior Member mince Avatar uživatele Mojda
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno - Lisci Nora
    Příspěvky
    566
    Vliv
    271

    Standardní

    Co to přesunout do sekce optické mechaniky, moderátoři Hlavně že sem přispíváte a netrkne vás to...

    Jinak k tématu, já mám dobré zkušenosti s Toshibou 16xDVD 48xCD (označení nevim) a pak s Pioneer a Slot-in - to je dost návyková věc ta štěrbina....

  13. #13
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    289

    Standardní

    2Rhaps: here you are...

    Strbina je navykova, ale bal byx sa tam pxat 8cm media...

  14. #14
    Senior Member mince Avatar uživatele Mojda
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno - Lisci Nora
    Příspěvky
    566
    Vliv
    271

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wuuduu
    2Rhaps: here you are...

    Strbina je navykova, ale bal byx sa tam pxat 8cm media...
    Thx a ani to nebolelo, ne?
    Do štěrbiny se 8cm CD NESMÍ dávat Je to pouze na klasický CD...

  15. #15

    Standardní

    Tak s tím ASUSem su spokojenej - už jsem si vyskoušel i ty SUBkanály. Fakt nic. Ale toto samý dělá i kamošova Toshiba - ta to teda asi taky neumí, ale aď to ďábel odnese - je suprová, ale vlastně ještě jedna chybička - jěják mě drbe AudioCD, špatně mě to přehrává AutioCDčka - nevím proč.
    Tady jsou ty výsledky v SiSoft Sandra Pro 2003.1.9.23
    SandraIndex pro BenchMark s CD 2310 kB/s
    SandraIndex pro BenchMark s DVD 3702 kB/s
    - dal jsem sem jen SandraIndexy,ale mám podrobnej výpis testu.

    ByBy D.I.
    Asus A8N-SLI Premium, AMD Athlon 64 3700+ SanDiego, Sapphire X800GTO FireBlade, 2x1GB Kingston CL2 DualChannel, LCD Fujitsu-Siemens P20-2

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal D.I.Luke
    Tak s tím ASUSem su spokojenej - už jsem si vyskoušel i ty SUBkanály. Fakt nic. Ale toto samý dělá i kamošova Toshiba - ta to teda asi taky neumí, ale aď to ďábel odnese - je suprová, ale vlastně ještě jedna chybička - jěják mě drbe AudioCD, špatně mě to přehrává AutioCDčka - nevím proč.
    Tady jsou ty výsledky v SiSoft Sandra Pro 2003.1.9.23
    SandraIndex pro BenchMark s CD 2310 kB/s
    SandraIndex pro BenchMark s DVD 3702 kB/s
    - dal jsem sem jen SandraIndexy,ale mám podrobnej výpis testu.

    ByBy D.I.
    No ten ASUS cte subkanaly Audio - pac cte CD-TEXT, kdyby ho necetl neumi ani ty subkanaly - ale bohuzel nezvlada Datove Subkanaly
    Toshiba - M1712 i M1612 vpohode bere subkanaly, vsak je to jedna z mechanik,kterou doporucuje autor CloneCD na cteni chraenych CD

    Audio CD - hmm zajimave, spatne .. co ti to dela a na jakou rychlost ??...Mas zaple DMA u ty mechny ?

  17. #17

    Standardní

    No tak když tam jdam AudioCD a dam sluchadla do ty DVD-ROMky, tak to pomocí AudioPanelu maže (poprve jsem tam měl asi vadny CD), ale když otevřu obsah CD v nějakým přehrávaču, tak to nehraje. DMA nevim esi mam zaply - myslel jsem, že v XPčkách se to už všude samo zapíná. Kde to teda zjistím - vím to jen ve Win98 a v W2k, ale v XP to nevidím.
    Ty SubKanaly jsou v pytli!
    Asus A8N-SLI Premium, AMD Athlon 64 3700+ SanDiego, Sapphire X800GTO FireBlade, 2x1GB Kingston CL2 DualChannel, LCD Fujitsu-Siemens P20-2

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal D.I.Luke
    No tak když tam jdam AudioCD a dam sluchadla do ty DVD-ROMky, tak to pomocí AudioPanelu maže (poprve jsem tam měl asi vadny CD), ale když otevřu obsah CD v nějakým přehrávaču, tak to nehraje.
    Promin, mozna te nechapu, ale rekl bych, ze akorat nemas kablik pro propojeni CD a zvukovky.
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

  19. #19

    Standardní

    Já myslím že mě chápeš protože to je správná připomínka - bohužel to není ono. AudioKáblík mám funkční a dobře zapojenej.
    Asus A8N-SLI Premium, AMD Athlon 64 3700+ SanDiego, Sapphire X800GTO FireBlade, 2x1GB Kingston CL2 DualChannel, LCD Fujitsu-Siemens P20-2

  20. #20

    Standardní

    zkus dat sluchátka přímo do mechaniky zepředu a uvidíš,že to hrát bude Problém nemáš v mechanice ale v použitém SW. Jinak audio grabuje supr.
    ASUS M2N-E, A64 X2 3800+ 35W, 2,0GHz, 2GB DDR2 800, ASUS GeForce 6600GT Silence 256MB DDR3, SONY DW-G121A, 19"LCD Philips 190S5FS.

  21. #21

    Standardní

    Jojo - to jsem psal výš, že přímo z mechaniky to jede, ale ze zvukovky ne. Jak to myslíš, že je problém v softu?? Jako myslíš firmware v DVD-ROMce nebo ovladače nebo OS nebo v jakým softu
    Asus A8N-SLI Premium, AMD Athlon 64 3700+ SanDiego, Sapphire X800GTO FireBlade, 2x1GB Kingston CL2 DualChannel, LCD Fujitsu-Siemens P20-2

  22. #22

    Standardní

    Zkus se podivat, jak mas nastaveno u te mechaniky "Enable digital CD audio for this drive".
    Jinak DMA se XP nastavuje ve vlastnostech IDE radice.
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

  23. #23

    Standardní

    S*T*O*R*N*O!! Všechno je OK. Přehrává mě i v přehrávači - měl jsem fakt pokopaný nastavení zvuku u CD ve Woknech! Su magor! Jinak dík za radu s DMA - už vím kde to je. Takže všechno maže až na ty SubKanály.
    Díky za všechn ByBy D.I.
    Asus A8N-SLI Premium, AMD Athlon 64 3700+ SanDiego, Sapphire X800GTO FireBlade, 2x1GB Kingston CL2 DualChannel, LCD Fujitsu-Siemens P20-2

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jakou externi DVD palírnu ???
    Založil P.D. v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 08.11.2004, 22:51
  2. ktoru DVD RW vybrat?
    Založil mitchi v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 41
    Poslední příspěvek: 29.01.2004, 18:18
  3. AKU DVD
    Založil KOVO v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 28.12.2003, 12:36
  4. Jak vycistit DVD mechaniku?
    Založil brzec v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 10.04.2003, 09:00
  5. Aku mam CD-rw mechaniku?
    Založil greap v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 16.12.2002, 20:26

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •