Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Nefunguje mi FTP server pres ssh tunel, jake porty pouziva?

  1. #1

    Standardní Nefunguje mi FTP server pres ssh tunel, jake porty pouziva?

    Zdravim,
    mam funkci ssh tunel (jede mi treba http apod.) vytvoreny pres Putty. Pouzivam Cerberus FTP server na lokalni siti jede v pohode.

    A ted jsem se to snazim protunelovat z internetu.
    1)FTP server mi nasloucha portu 1111 takze to je protunelovane z verejnaIP:1111 na mojeIP:1111
    2)jelikoz pouzivam passiv rezim, tak jsem si jeste u FTP serveru nastavil rozsah pasivnich portu na 1112-1112. Ten port 1112 jsem zase protuneloval.

    No a z vnitrni site to jde, ale z venku ne. Co s tím? Potrebuje to protunelovat jeste nejake porty?

  2. #2

    Standardní

    Tak mi nekdo napiste please co FTP pouziva z porto u passiv rezimu, aspon bych zkontroloval jestli to je spravne, imho myslim ze ano, ale porad to nejede.

  3. #3

    Standardní

    Proste mi to porad nejde at mam active ci passiv, please poradte

    EDIT: sorry za neco za to ze to davam znovu UP

  4. #4
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Chjo, ftp srv posloucha na portu 21. V aktivnim rezimu se klient pripoji na tenhle port a server se pripojuje spatky na klienta pro prenos dat na port kterej mu klient sdelil. V pasivnim rezimu posle klientovy po vytvorenym pripojeni port, na kterej se ma pripojit. (Doufam ze moc nekecam, asi by bylo lepsi se mrknout do rfc)

    Pokud napr pouzivas NAT, musis mit modul, kterej primo ftp podporuje (aby si dokazal z komunikace precist ten port). Nevim jak presne se chova ten tvuj tunel, ale ja mam do prace tunel pres openvpn tcp (udp mi nako nefuckalo) a funguje vse vpohode. Jedna strana tunelu muze byt na privatni siti, protoze druha funguje jako srv.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  5. #5

    Standardní

    to bude tim NATem, po necem se jeste mrknu. Zkusim jinej FTP server... jinak to moc nepotrebuji, spis si s tim jne hraju.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •