Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: davka na restart routeru???

  1. #1

    Standardní davka na restart routeru???

    Mam dotaz, nekdy pri velkem zahlceni (emule atd) se mi router zastavi,
    v 99% to vyresi restart primo pres webove rozhrani, 1% manualni restart.

    Mne by zajimalo, zda tech 99 procent se neda osetrit davkou - java scriptem, ktery by se jen pustil. Pak by uz pro mne nebyl problem napsat jednoduchej batik, ktery by kazdejch 5 minut delal ping na napr.www.google.com a v pripade no response by spustil takovyto script. (jinak router mam robotics - ne linux na pc)
    i3-2100,4GB DDR3,WD 500GB GP, WD 1 TB GP, inno3d 8800GT, Lenovo L220x

  2. #2

    Standardní

    Jeste jedna kostrbata moznost je nahrat do hotkeyboard macro a to pak poustet, (ale to je takove hodne neciste reseni...)

    Take jsem se zkousel na ten router pripojit pres telnet, ale vubec mi to nevzalo moje heslo.. (asi jsem delal neco blbe, teda jestli to vubec jde)

    Neboli da se s HWrouterem komunikovat jinak, nez pres www rozhrani?
    Jsou na to nejake utility?
    i3-2100,4GB DDR3,WD 500GB GP, WD 1 TB GP, inno3d 8800GT, Lenovo L220x

  3. #3
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Da, trebas smnp pokud umi, ale to se da predpokladat u lepsich krabek. Pokud je to v zaruce, tak tohle chovani je na reklamaci.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  4. #4

    Standardní

    No je to: US Robotics Broadband Router, [USR848003], a uz je asi po zaruce.
    Ale i tak mam obavy (bylo to nakoupeny v Alzasoftu), ze by reklamace probehla tak, ze by si to vzali na mesic na vyzkouseni, a po mesici by mi technici tvrdili, ze jim to beha bez problemu (jejich 5 minut zkouseni) a ze chyba bude v mem nastaveni site (zrejme by to svedli na neplatnou licenci na XP)...

    Dotaz, to smnp, to neznam, je to nejaka utilitka? Da se nekde stahnout?
    i3-2100,4GB DDR3,WD 500GB GP, WD 1 TB GP, inno3d 8800GT, Lenovo L220x

  5. #5

    Standardní

    uz jsem to nasel: SMNP - Simple Network Management Protocol
    nevite, kde je na to nejaky navod??

    V jednom routeru od robotixu jsem v navodu videl menu, kde se da zapnout smnp agent.

    tak by to mel umet: mezi features ma: Simple Network Management Protocol (SNMP)


    Jak jsem pochopil, jsou ruzne utility postavene na bazy SNMP, jakou byste doporucily? (aby umela reboot )
    i3-2100,4GB DDR3,WD 500GB GP, WD 1 TB GP, inno3d 8800GT, Lenovo L220x

  6. #6

    Standardní

    Jeste mne napada: kdyz lezu na router pres www tak vlastne odesilam ze sveho pc informace a) jit na ip adresu b) zalogovat se c) prejit na tool utility, d) reboot.

    To se nedaji tyto udaje nejak nasymulovat a poslat...?

    Nebo je nejaky brouser, ktery by dokazal si to zapamatovat a udelat to pak automaticky?
    i3-2100,4GB DDR3,WD 500GB GP, WD 1 TB GP, inno3d 8800GT, Lenovo L220x

  7. #7

    Standardní

    Tak zatim jsem to vyresil takhle

    :start
    ping 213.46.172.37 || C:\programs\HotKey~1\hotkey.exe -runmacro "reset"
    c:\cmd\sleep 300
    goto :start
    pause

    neboli kazdych 5 minut to dela ping na dns server, a pokud vyprela zadost, spusti se restart pres macro v hotkeyboardu. To vypada zhruba tak, ze spusti IE, zada adresu routeru, pocka 20 sekund (kdyz je router tuhej, tak to tak zhruba trva, zada heslo, pocka 20 sekund, pak 6*tab a jednou enter do tool menu, a pak 9*tab a enter na reboot, 3 sec pauza a jeden enter na potvrzeni.

    Funguje to, profikovi z toho beha mraz po zadech, laikovi to staci....
    i3-2100,4GB DDR3,WD 500GB GP, WD 1 TB GP, inno3d 8800GT, Lenovo L220x

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele daggy
    Založen
    27.02.2003
    Bydliště
    Belá nad Cirochou/SR
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 271
    Vliv
    276

    Standardní Re: davka na restart routeru???

    Citace Původně odeslal milka
    Tak zatim jsem to vyresil takhle

    :start
    ping 213.46.172.37 || C:\programs\HotKey~1\hotkey.exe -runmacro "reset"
    c:\cmd\sleep 300
    goto :start
    pause

    neboli kazdych 5 minut to dela ping na dns server, a pokud vyprela zadost, spusti se restart pres macro v hotkeyboardu. To vypada zhruba tak, ze spusti IE, zada adresu routeru, pocka 20 sekund (kdyz je router tuhej, tak to tak zhruba trva, zada heslo, pocka 20 sekund, pak 6*tab a jednou enter do tool menu, a pak 9*tab a enter na reboot, 3 sec pauza a jeden enter na potvrzeni.

    Funguje to, profikovi z toho beha mraz po zadech, laikovi to staci....
    Mozes mi presnejsie popisat co to je ten hotkey? Potreboval by som totiz vyskusat, ci by slo rebootovat automaticky router kazdych napr. 20 minut alebo stacilo by mi aj vytvorit batko, ktore by to vybavilo po kliknuti na neho.
    Intel C2D E7500 2,93 GHz, Gigabyte EP-45-UD3, A-Data Vitesta 2x2GB 1066 MHz, Hitachi Deskstar 250 GB + Samsung HD321KJ 320 GB SATA II + WD 2500KS 250 GB SATA II + WD 7500AACS 750 GB SATA II, Sapphire ATI Radeon X1950XT+AC Accelero S1+AC AF 12025PWM, Creative SoundBlaster Audigy 4, LCD LG L194WT-SF 19" Widescreen + telka Hyunday, Technisat Sky Star HD2 + 85cm parabola + motor Optibox DM2800, DVD-RW SONY DRU190A, DSL2+ Router Zyxel Prestige P-660HW-T3, Razer Diamondback Chameleon, Fortron 500W PFC, Scythe Ninja rev.B + Evercool SCB-CD, Case CoolerMaster Mystique 631s

  9. #9
    Member Avatar uživatele Gregy
    Založen
    14.11.2005
    Bydliště
    Hořice
    Věk
    33
    Příspěvky
    294
    Vliv
    229

    Standardní Re: davka na restart routeru???

    Mám lamerskej dotaz.....v tom batu...jak mas osetreno aby se to makro nespustilo pokazdy? Ja tomu moc nerozumim ale nemelo by tam bejt nejaky if ci tak nejak?
    The Cake is a SPY!

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele daggy
    Založen
    27.02.2003
    Bydliště
    Belá nad Cirochou/SR
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 271
    Vliv
    276

    Standardní Re: davka na restart routeru???

    Skusal som na kamosovom routere Vigor 2600 toto batko echo off
    start/c telnet 192.168.1.1 sys reboot
    , no nic, nevie niekto poradit ako na to?
    Naposledy upravil daggy; 06.05.2006 v 19:32.
    Intel C2D E7500 2,93 GHz, Gigabyte EP-45-UD3, A-Data Vitesta 2x2GB 1066 MHz, Hitachi Deskstar 250 GB + Samsung HD321KJ 320 GB SATA II + WD 2500KS 250 GB SATA II + WD 7500AACS 750 GB SATA II, Sapphire ATI Radeon X1950XT+AC Accelero S1+AC AF 12025PWM, Creative SoundBlaster Audigy 4, LCD LG L194WT-SF 19" Widescreen + telka Hyunday, Technisat Sky Star HD2 + 85cm parabola + motor Optibox DM2800, DVD-RW SONY DRU190A, DSL2+ Router Zyxel Prestige P-660HW-T3, Razer Diamondback Chameleon, Fortron 500W PFC, Scythe Ninja rev.B + Evercool SCB-CD, Case CoolerMaster Mystique 631s

  11. #11

    Standardní Re: davka na restart routeru???

    Citace Původně odeslal Gregy Zobrazit příspěvek
    Mám lamerskej dotaz.....v tom batu...jak mas osetreno aby se to makro nespustilo pokazdy? Ja tomu moc nerozumim ale nemelo by tam bejt nejaky if ci tak nejak?
    Staci si projit cmd prikazy jinak || znamena, ze vse za || se provede jen tehdy, pokud prikaz neni uspesny.
    i3-2100,4GB DDR3,WD 500GB GP, WD 1 TB GP, inno3d 8800GT, Lenovo L220x

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •