Výsledky 1 až 16 z 16

Téma: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

  1. #1

    Standardní Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Zdravicko,
    tohle si proste nemuzu nechat pro sebe, protoze je to vazne dost libova vec. Fraunhoferuv institut integrovanych obvodu predstavil na Cebitu nove vlastnosti MP3 kodeku. Celkem nedavno uvedl MP3 Surround, tedy podporu 5.1 pro MP3 se zpetnou kompatibilitou na MP3, tedy mate beznou MP3 obohacenou o dalsi kanaly, datovy tok je pouze pry 1-32kbps vice oproti normalu. No to jeste neni tak zajimave jako technologie Ensonido, ktera dovede 5.1 zvuk prehravat v beznych stereo sluchatkach. A je to opravdu docela dobre, tedy mnohem lepsi jak bezne stereo. Surround MP3 se daji stahnout zde http://www.all4mp3.com/music/ a nebo coz je mnohem zajimavejsi je umi vytvorit Fraunhofer IIS MP3 SX Converter z beznych stereo MP3 pomoci analyzy zvuku. A samozrejme je i prehravac MP3 Surround vcetne Ensonido ci plugin do Winampu. Vice informaci a vsechno se da stahnout na http://www.iis.fraunhofer.de/amm/dow...und/index.html . Je to fakt namakane, v tom jejich prehravaci se da pro porovnani lehce prepinat do sterea a tam je rozdil poznat nejvice. Jako skladbu doporucuji treba Karnis - Top Cat.
    U instalace do Winampu ctete readme a jeste nesmim zapomenout, porad jsem nevedel proc mi to neslo a nakonec jsem na to prisel. Musite vypnout Ekvalizer!!!

    Jeste snad posledni vec, jak jsem se k tomu celemu dostal, aneb mirna reportaz v cestine http://cdr.cz/a/17127

    A posledni uplne nejvice libova vec!! Holofonie ( http://en.wikipedia.org/wiki/Holophony ) kazdej si povinne stahnete tuhle ukazku, to je opravdu hodne silny vymakle http://www.holophonic.ch/archivio/te...Holophonic.mp3

    Jenom tedka smutnim nad tim, ze mam doma uplne shitova sluchatka, tedy aspon proti tem reproduktorum... je to znatelne vice na pikacu.
    Ja jsem s tim vsim dost spokojen, vsechno facha, tak se take podelte o zkusenosti
    Naposledy upravil Skodik; 01.04.2006 v 14:54.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Tak sem to teď zkoušel a musim uznat že ten holophonic zvuk je úžasnej. Co se týče SX Converteru, tak tam strašně záleží jaká je zdrojová mp3, někdy z toho udělá špičkový 5.1 a často taky takovej divnej paskvil. Prostě funguje to dobře, ale dá se to použít jen na kvalitně udělaný stereo.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    SX Converter, no jo ale kdyz si vemes, ze to ty kanaly udela z niceho, tak je to u nekterych skladeb hodne dobry. Jako z prdu udelat kulicku to umi docela fajnove Jinak doporucuji tu stranku, kde jsou ty Surround MP3, fakt jsou to dost dobre skupiny, aspon me to docela sedlo a ze je to free je dalsi prima vec. A hlavne je na tom fakt pekne videt ten pravy realny, ne nijak vyumelkovany prostorovy zvuk.

    holophonic: jo to je fakt masakr, na wiki pisou, ze vybornym prikladem holophonie je album od Pink Floyd - The Final Cut, ale bohuzel ho nemam takze nemohu soudit, kdyby nekdo mel ukazku, tak at sem kdyztak hodi (btw: to je normalne legalni).

  4. #4

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Neveril jsem tomu, ale musim uznat, no... ...pekny
    1) ASUS M6A
    2) Toshiba Portége R600-10U
    3) ASUS A8V-X AMD Athlon 64 3000+ Kingmax 2x256MB DDR 400 WD 120GB Samsung 80 GB GMC G30 Fortron FSP400-60THN-P
    Ideální indentace pro Pascal je šest stop pod zem.

  5. #5

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Jeste takovej poznatek, ono to je dost solidni i na beznych bednach, me to tedy pripada lepsi jak bezne stereo. Jinak mam zapojene 2 stereo soustavy do jedne stereo zvukovky, 2 vpredu, 2 vzadu (ty jsou vice basove) a to je opravdu dost lahoda. Vubec me ted obycejne stereo vubec nechutna, pripada mi to jako takove hluche, bez tvaru a hloubky

    2ripper: jj, taky jsem na tohle docela skeptickej, ale tohle me taky docela mile prekvapilo, hold to neni zadna trapna komercni bomba, ale pracicka sikulu z vyzkumneho ustavu

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    305

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Stáhnul jsem si tu Holofonii, potřebuju k tomu nějaký plugin do winampu? Nebo co mi na tom má připadat super?
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  7. #7

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Citace Původně odeslal kecinzer
    Stáhnul jsem si tu Holofonii, potřebuju k tomu nějaký plugin do winampu? Nebo co mi na tom má připadat super?
    ta holofonie, je pouze ukazka prostoroveho zvuku pomoci stereosluchatek (tedy pokud jsi to poustel do beden, tak to muselo byt opravdu silne o nicem ), je to chrasteni krabicky zapalek vsude kolem tebe. Zadny plugin na tohle nepotrebujes, ano je to supr, spravne to hosicek pochopil Nejake dalsi otazky?

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele pYr0
    Založen
    15.03.2003
    Bydliště
    Senica-Záhorie
    Věk
    34
    Příspěvky
    985
    Vliv
    269

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Jo tady jeden. Ked prevedem MP3 song na ten 5.1 MP3 kde mam pocut rozdiele? Som skusal nekolko pesnicek a je to to iste. Sluchatka mam dobre....jinak ta holofonie fakt haluz....
    X2 6000+@3420Mhz(228x15)1.45V,BOX+Windtunnel,MSI K9A2 Platinium V2, 2x2GB A-DATA Vitesta 4-4-4-12, Gainward 4870 790/1063, Corsair 750W TXEU
    Acer Travelmate 4102WLMi: Centrino 1.73Ghz, 1.25GB RAM, ATI X700, 120GB Samsung, Debian lenny

  9. #9
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    305

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    No já si to pouštěl jen do beden, něco mi říkalo, že bych měl asi nasadit sluchadla ). Ještě to zkusím tedy s nimi.
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    275

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Hmm ako tak kukam pekne ale tak na 5.1 repro,pretoze ked chcem aby mi do sluchatiek islo vsetko musim na zvukovke nastavit stereo a potom neni ziaden rozdiel medzi stereo a 5.1 v tom ich playeri.A to aku prasacinu robi so zvukom v tom ten mod 5.1 sluchatka nema cenu ani hovorit.vsetky 4 Ensonido mody zavru zvuk do hrnca ktory je este ku vsetkemu dost daleko od Vas.

    holo som uz pocul ale je to super, mam este jeden holo zvuk v nom prebiehaju z laveho do praveho ucha veci.Tu je http://rapidshare.de/files/16990178/2.mp3.html
    Naposledy upravil Marek; 02.04.2006 v 03:00.
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  11. #11

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    A jeje, to jsem tady zase zamotal hlavu par lidem, no v prve rade bych doporucil znovu precist, co jsem psal Pokud se nekomu zda ze je zvuk stejny, tak je neco spatne, to mi verte
    Citace Původně odeslal pYr0
    Jo tady jeden. Ked prevedem MP3 song na ten 5.1 MP3 kde mam pocut rozdiele? Som skusal nekolko pesnicek a je to to iste. Sluchatka mam dobre....jinak ta holofonie fakt haluz....
    Tedy mas song, ktery ma Surround kanaly, ale ono jeste musis mit specialni prehravac ci plugin do Winampu a u toho pluginu je to komplikovanejsi, protoze je musi poradne zprovoznit viz readme, pokud neslysil rozdil tak to nefunguje.
    Citace Původně odeslal Marek
    Hmm ako tak kukam pekne ale tak na 5.1 repro,pretoze ked chcem aby mi do sluchatiek islo vsetko musim na zvukovke nastavit stereo a potom neni ziaden rozdiel medzi stereo a 5.1 v tom ich playeri.A to aku prasacinu robi so zvukom v tom ten mod 5.1 sluchatka nema cenu ani hovorit.vsetky 4 Ensonido mody zavru zvuk do hrnca ktory je este ku vsetkemu dost daleko od Vas.

    holo som uz pocul ale je to super, mam este jeden holo zvuk v nom prebiehaju z laveho do praveho ucha veci.Tu je http://rapidshare.de/files/16990178/2.mp3.html
    Marek, nic nemusi, ja nemam ani 5.1 zvukovku a naopak v tom manualu pro pouzivani MP3 Surround bylo psano, ze i tak se ma v nastaveni zvuku nastavit Repro 5.1 a vsechno mi funguje v pohode, jak stereo skladby, tak 5.1 skladby v stereo by Ensonido. Pokud se ti nelibi, co umi Ensonido, tak prosim je to tvuj nazor, ale potom tedy neni nejak o cem diskutovat. Hlavne NEMUZES soudit podles skladeb, ktere jsi prevedl z stereo MP3!! Rikam stahnete si ty uz nahravane Surround MP3, to je fakt jiny kafe
    Citace Původně odeslal kecinzer
    No já si to pouštěl jen do beden, něco mi říkalo, že bych měl asi nasadit sluchadla ). Ještě to zkusím tedy s nimi.
    No jo, tak je hnedka jasny Na ty zapalky je to nutnost.
    Jinak do stereo beden se to da poustet taky jako Ensonido 5.1, ja takhle posloucham ted ty jejich songy a libi se mi to vice jak stereo, ale to uz asi zalezi na repro soustave apod, ja jak jsem psal tak to mam silne specificke, takze mozna u nekoho to nemusi znit dobte, ale u me fakt moc dobre!
    ======================
    Jo a jeste jedna vec, kterou jsem zapomnel zminit, docela to vytezuje procak, me z meho 1GHz to konstantne bere 30procent a pri nacitani ho to na chvilu uplne vytizi.
    ======================
    A ten bug s tim zapnutym Eqvalizerem v Winampu a 5.1 MP3 => pad aplikace, uz jsem poslal na bugreport, takze doufejme ze to opravi.
    Naposledy upravil Skodik; 02.04.2006 v 11:02.

  12. #12
    Member Avatar uživatele Keymaster
    Založen
    18.01.2005
    Bydliště
    Přerov, Praha, Whatever...
    Příspěvky
    211
    Vliv
    240

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    hmm, zajímavá hračička. Zkoušel jsem teda i kombinaci běžná stereo MP3 převedená na stereo extended + sluchátka a je to tak půl na půl, někde to dost uškodí, někde to dost pomůže. Nicméně kvůli vysokýmu vytížení procesoru (+- 10% na K8 2340MHz) si asi nechám zajít chuť.
    4300 2997 | 2048 667 | 8600 256 | 640 7200 | 250 7200
    It is a scientifically proven fact, that use of English signatures at Czech discussion boards is sign of mental retardation :-p

  13. #13

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Citace Původně odeslal karliko
    hmm, zajímavá hračička. Zkoušel jsem teda i kombinaci běžná stereo MP3 převedená na stereo extended + sluchátka a je to tak půl na půl, někde to dost uškodí, někde to dost pomůže. Nicméně kvůli vysokýmu vytížení procesoru (+- 10% na K8 2340MHz) si asi nechám zajít chuť.
    Ty prevedene skladby, jsou jak ktere dobre a navic to dlouho trva, takze tudu u me cesta moc nevede. Poustim si fakt ty puvodne slozene. Vytizeni procesoru, na co potrebujes takovej vykon, kdyz poslouchas hudbu? Ja to pustim a normalne u toho brouzdam netem ci delam nejake veci ve winech, to me fakt nezabije to vytizeni.

  14. #14
    Member Avatar uživatele Keymaster
    Založen
    18.01.2005
    Bydliště
    Přerov, Praha, Whatever...
    Příspěvky
    211
    Vliv
    240

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    skodik: jasný že ty orig vytvořený jsou o něčem jiným, ale to je ještě furt "hudba budoucnosti", proto mě dost zaujala možnost zpracovat i dnešní mp3jky.
    jinak poslouchám u práce (cgi, rendering), takže je mi každej megahertz dobrej
    4300 2997 | 2048 667 | 8600 256 | 640 7200 | 250 7200
    It is a scientifically proven fact, that use of English signatures at Czech discussion boards is sign of mental retardation :-p

  15. #15

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Tak jsem to nedávno sepsal tak nejak ucelene a vydal na sve strance clanek - http://skodik.no-ip.com/index.php?id=ostatni/fraunhofer

  16. #16
    Senior Member mince Avatar uživatele kecinzer
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Děčín - perla severu
    Věk
    40
    Příspěvky
    3 184
    Vliv
    305

    Standardní Re: Fraunhofer ISS uvadi 5.1 zvuk pro bezna stereo sluchatka v forme rozsirenych MP3!

    Tak jsem si pustil holofonii se sluchátky a teda to jsou jako malé bomby!
    Kam se hrabou veškeré 5.1 a 7.1 systémy
    Přesně dokáži rozlišit odkud zrovna vychází zvuk, neuvěřitelné!
    MacBookPro 13 (mid 2014): Intel Core i5-4278U 2,6GHz | Intel Iris 5100 | 8GB RAM | 128GB SSD | 2560x1600 @ best for retina || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || OSX 10.11.2
    ProBook: HP ProBook 650 G1 @ Core i5 4200M 2,5GHz | Intel HD4600 | 12GB RAM | 500 GB Seagate HDD 7200 || 1920x1080 || HP LP2475w @ DP 1920x1200 || Win10 Ent 64bit
    iPhone 6 Plus 16GB Space Gray | iOS 9.2

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Prostorovy zvuk u filmu
    Založil Caleb v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 07.06.2006, 16:44
  2. 5.1 sluchatka vs stereo sluchatka ?
    Založil Aceh v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 22.11.2005, 22:13

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •