Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 34

Téma: Delší odezva v síti

  1. #1

    Standardní Delší odezva v síti

    Chtěl jsem se zeptat, zda je normální, když mám dvě PC zapojené do sítě přes switch EDIMAX 8port 10/100mbps a mám pomalou odezvu v síti (konkrétně, když dám síť a vyberu druhej komp a chci prolejzat pevný disky, tak trvá cca. 20-30 vteřin, než mě to pustí na jeho disk. Prozkoumávání je pak v pohodě, ale ta první odezva je strašně dlouhá.

    Máme stejnou skupinu, zadané IP adresy (192.168.1.1 a 192.168.1.2).
    Sdílení zapnutý, integrovaný MS firewall vypnutý. Síťovky 3COM Etherlink 905C 10/100mbps

    Zkoušeli jsme to i bez switche Edimax, ale problém je stejnej. Tak si myslím, jestli to není nějakým nastavením.

    Nevěděli by jste o nějakém řešení? Díky
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  2. #2

    Standardní

    To je úplně normální, Woknům to trvá než si druj "disk" prohrábnou. Pokud se toho chceš zbavit, tak sdílej soubory něčim jinym.

  3. #3

    Standardní

    myslim, ze staci upravit registry....ale co nastavit a kde uz nevim, ale pomaha to...je tam standardne nastavene strasne zpozdeni
    AMD XP 2600+ Mobile@2400(12*200) pri 1,6V, AC Copper silent 2, 2 x 512 MB A-Data 450 cl 2,5, Saphire 9800SE@Pro - Ati silencer rev. 3 -RIP / new Ati range 3d PCI :) -, HDD HITACHI 120 GB 8MB, 120 GB Seagate 120MB 8MB, DVD-RW NEC ND-3540A, DELL 2007FP,Case Chieftec MX silver + 2 x collermaster 80

  4. #4
    Member
    Založen
    27.10.2002
    Bydliště
    Mn. Hradiste/Pce
    Příspěvky
    381
    Vliv
    268

    Standardní

    Nebo zkus zacit pouzivat FTP protokol .

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Mělník
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 275
    Vliv
    278

    Standardní

    jj nejak pres registry s to dalo vypnout, ale jak si nepamatuju. take pomaha spravne nakonfane dns a hosts
    CASE Chieftec DX-01B-D { GIGABYTE X48 DS5 { Intel q9300 + 8GB + ATI x1600 + 2x Seagate ES2 1TB } + LiteOn SHM-165P6S} } + 21" Samsung SyncMaster 215TW

  6. #6

    Standardní

    Já síť prohlížím přes Total Commander. S FTP nemám moc zkušeností.

    Nevíte, jak na ty registry?
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  7. #7

    Standardní

    To je divny. To me nedela a normalni to neni.
    Jaky windows mas (na obou compech) ?
    Jina sitova komunikace je bez problemu ? Pokud by jsi umel odchytit sitovou komunikaci v okamziku prodlevy nejakym packet analyzatorem (network monitor, sniffer, Ethereal), tak mi to muzes poslat.

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vodicka
    To je divny. To me nedela a normalni to neni.
    Jaky windows mas (na obou compech) ?
    Jina sitova komunikace je bez problemu ? Pokud by jsi umel odchytit sitovou komunikaci v okamziku prodlevy nejakym packet analyzatorem (network monitor, sniffer, Ethereal), tak mi to muzes poslat.
    Na obou PC jsou Windows XP Pro SP1 včetně aktuálních patchů.
    Výkonostně jsou na tom mašiny taky dobře, takže nechápu, kde by mohla být chyba.

    Sice to neni nic hroznýho. Stává se to jen při prvním načtení sítě, nebo penýho disku. Po delší prodlevě se načte a prozkoumávání adresářů je pak už v pohodě. Jen ta první odezva mě se..
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  9. #9
    Senior Member mince Avatar uživatele herma
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno / Jesenicko
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 365
    Vliv
    279

    Standardní

    mě to dělává taky, proto sem to vyřešil "připojením vzdálené jednotky" a mám pokoj.....
    Basic PC: AMD Athlon64 X2 3600+ @ 4600+ | GIGABYTE GA-M55PLUS-S3G | 2*1GB DDR2 667 Adata | Leadtek 7600GT 256MB | 2* Seagate 7200.7+ 120GB SATA | 20" Samsung 205BW | DVDRW NEC ND-4551A | Chello 5000/512

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Pinďoureček
    Sice to neni nic hroznýho. Stává se to jen při prvním načtení sítě, nebo penýho disku. Po delší prodlevě se načte a prozkoumávání adresářů je pak už v pohodě. Jen ta první odezva mě se..
    No pri prvnim pristupu si prenasi seznam souboru a adresaru, ktery si pak uz pozdeji pamatuje (v cache). Pokud by tech souboru a adresaru bylo velmi mnoho, nebo pokud mas NTFS a na nektere soubory a adresare omezena prava, tak pri pokusu o cteni se na ne nemusi dostat a vytimeoutuje - to by mohlo delat neco takoveho (ale nevim, to je nepotvrzena hypoteza). Jak se to chova, kdyz nasdilis CD ?

  11. #11

    Standardní

    prenaseni adresaru je nesmysl ...
    spis wokna furt neco hledaj tim jejich prastenym netbiosem a broadcastujou kolem ... a pak cekaj na odpoved ... a protoze nikdo neodpovida tak to proste trva ...
    proste wod cehokoliv co je primo ve woknech nemuzes cekat ze to bude fungovat rychle a spolehlive ... to by si ty pristi vidlous nikdo nekoupil a to M$ nechce ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    prenaseni adresaru je nesmysl ...
    Pokud si nekdo pripoji share - vetsinou pres explorer (zde se nepise jak), tak se mu vzapeti v okne otevre jeho obsah, tj. "seznam" souboru a adresaru. Tento seznam, aby jej mohl zobrazit, si musi nejdriv stahnout - TAKZE BYCH NEPSAL, ZE JE TO NESMYSL.

    Pokud nekdo nema ani DNS ani WINS ani zaznamy v lmhosts nebo hosts, tak jak jinak, nez pres broadcast by jsi chtel zjistit IP stanice (a MAC), na kterou se pripojujes ? Pokud na takovy broadcast neprijde odpoved, tak je asi nekde neco spatne, ale netvrdil bych, ze je to normalni.

  13. #13

    Standardní

    Nemate nekdo, co udelat v tech registrech, nebo jak jinak to zrychlit??

    Fanless Experiment || Gigabyte Z77-DS3H | Intel i5-3570K | Thermalright HR-02 | 16G DDR3 | Sapphire HD 7750 Ultimate | Crucial M4 256GB | Seasonic X-400FL | Fractal Define R4
    Dell D430 || i945G | C2D 1.2G ULV | 2G DDR2 533 | GMA950 | 12" 1280x800 | 80G 4k2 | 802.3ab | 802.11g | 802.15.1 | HSDPA | Windows 7 x64
    Storage || i965G | E2200 | 4G DDR2 | RAID5 6x Samsung HD154UI 1.5TB - ~7TiB | 802.3ab ...powered by Ubuntu Server x64
    Accessories || E-MU Tracker Pre USB 2.0 | Meier Corda Headsix | Sony MDR-CD470 | Pioneer A-204R | Tesla ARS 9218 32 | LG 32LD350

    "Music is essentially useless, as life is." George Santayana


  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vodicka
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    prenaseni adresaru je nesmysl ...
    Pokud si nekdo pripoji share - vetsinou pres explorer (zde se nepise jak), tak se mu vzapeti v okne otevre jeho obsah, tj. "seznam" souboru a adresaru. Tento seznam, aby jej mohl zobrazit, si musi nejdriv stahnout - TAKZE BYCH NEPSAL, ZE JE TO NESMYSL.

    Pokud nekdo nema ani DNS ani WINS ani zaznamy v lmhosts nebo hosts, tak jak jinak, nez pres broadcast by jsi chtel zjistit IP stanice (a MAC), na kterou se pripojujes ? Pokud na takovy broadcast neprijde odpoved, tak je asi nekde neco spatne, ale netvrdil bych, ze je to normalni.
    jiste ale to prenaseni obsahu jednoho adresare (tj. maximalne nejakejch 2000 souboru kdyz to hodne prezenu by na lan trvalo tak maximalne 1sec

    mno pokud si na nazev stanice kliknul v okolnich pocitacich tak o te ip prece system uz musel vedet. precijen kde jinde by ten nazev sebral? snad si ho nevycucal z prstu ... nebo snad amd uz do procesoru implementuje telepaticke obvody?
    a ze neodpovida na broadcasty mi nijak nenormalni neprijde ... specialne pokud jsou ty pocitace primo na netu tak firewall kterej tenhle bordel zahazuje je jen dobrej krok ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  15. #15

    Standardní

    Taky by se mi to šiklo.

    A co zkusit to zde v diskusi popsané QoS nastavení?
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  16. #16
    Member
    Založen
    27.10.2002
    Bydliště
    Mn. Hradiste/Pce
    Příspěvky
    381
    Vliv
    268

    Standardní

    Stahni si program ServU je to ftp klient a nahraj ho na obou kompech a nastav je to opravdu jednoduvhe mas tam dokonce ii nakej wizzard kterej ti pomaha. Nastavis si tam co chces sdilet a heslo jmeno a sejvnes. Mno a potom das v wincomaderu ftp je to nahore na liste a create new (nebojak to je ) a nastavis tam ip toho stroje na kterej se chces pripojit a zadas jmneo heslo a uz to jede .

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    jiste ale to prenaseni obsahu jednoho adresare (tj. maximalne nejakejch 2000 souboru kdyz to hodne prezenu by na lan trvalo tak maximalne 1sec
    S tim samozrejme souhlasim (avsak setkal jsem se s tim, kdyz to byly radove 10 - 100 tisic souboru/na serveru, krome nazvu se prenasi i dalsi atributy jako datumy, casy apod.).
    No, ja se jen snazil premyslet nad tim, cim by ten problem mohl byt a napadla me jeste prave mozna spojitost s pristup. pravy (uz se to resilo v jinem treadu, vetsina lidi je totiz zvykla na W9x, kde je jen FAT).

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    mno pokud si na nazev stanice kliknul v okolnich pocitacich tak o te ip prece system uz musel vedet.
    IP k nazvu stanice je v NB cache (nebo DNS cache) jen docasne. Zkus si opakovane dat nbstat -c. Prave tohle by mohl obejit nadefinovanim do lmhosts (nejlepe s atributem #PRE). Ale na LAN je to zpytecne, broadcastem to zjisti rychle a spolehlive - ledaze by nechodila dobre sit/karta.

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    a ze neodpovida na broadcasty mi nijak nenormalni neprijde ... specialne pokud jsou ty pocitace primo na netu tak firewall kterej tenhle bordel zahazuje je jen dobrej krok ...
    Zahazovani broadcastu neni prace firewallu, ale routeru , nebo lepe receno - broadcast je neroutovateny.
    Oni vsak maji obe PC na jedne LAN a pokud na LAN neprojdou broadcasty budu mit problem - uz treba jen s arp (tj. nepujde mi nic).

    Ano, mohl by to byt problem, ze ma zapnuty personal firewall, ale to predpokladam, ze uz zkousel vypnout, protoze se to tady resilo. Na QoS mi to taky nepripada.
    Ja se spis s necim takovym setkal, kdyz mi vypadaval link na karte (vyresil jsem to az zmenou z autodetekce v nastaveni sitovky na 100MB/Full duplex, nebo na pozadovanou). Ping napr. prochazi, ale nejde komunikace na nekterych portech nebo broadcasts.

    2Monsoon: Ty mas taky tento problem ?
    Zmena v registry - proc ne, ale chtelo by to vedet, co to zpusobuje, jinak budes porad menit az ti nakonec nepujde nic ...
    Pokud se napriklad snazi hledat nazev stanice pres DNS, bude to zpusobovat dlouhe timeouty a je potreba mu tuto metodu vypnout (jako pokus lze zrusit IP odkazy na DNS - v sitovem trace by to bylo vsechno videt - takhle jen tapeme)

    Takze:
    - protokol je jen TCP/IP, jedna sitova karta atp. ? Sit je v poradku (maska apod.) a v event logu nejsou zadne chyby ? PC se take pripojuji na Inet ?
    - ping na IP a na jmeno projde v pohode ?
    - pokus o pripojeni na share pres \\IP_adresa\jmeno _share se chova stejne ?
    - kdyz se spojeni navaze, kopirovani velkych souboru bezi pomalu nebo rychle ?
    - pokud je na disku NTFS - prava jsou v poradku ? (vsechno co je v share je Everyone/Full controll ?)
    - instaloval se nejaky sitovy sw jako personal firewall, antivirus, VPN nebo je to cista instalace ?

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal Pinďoureček
    Taky by se mi to šiklo.

    A co zkusit to zde v diskusi popsané QoS nastavení?
    Co se na tom da nastavovat?

    Fanless Experiment || Gigabyte Z77-DS3H | Intel i5-3570K | Thermalright HR-02 | 16G DDR3 | Sapphire HD 7750 Ultimate | Crucial M4 256GB | Seasonic X-400FL | Fractal Define R4
    Dell D430 || i945G | C2D 1.2G ULV | 2G DDR2 533 | GMA950 | 12" 1280x800 | 80G 4k2 | 802.3ab | 802.11g | 802.15.1 | HSDPA | Windows 7 x64
    Storage || i965G | E2200 | 4G DDR2 | RAID5 6x Samsung HD154UI 1.5TB - ~7TiB | 802.3ab ...powered by Ubuntu Server x64
    Accessories || E-MU Tracker Pre USB 2.0 | Meier Corda Headsix | Sony MDR-CD470 | Pioneer A-204R | Tesla ARS 9218 32 | LG 32LD350

    "Music is essentially useless, as life is." George Santayana


  19. #19

    Standardní

    Citace Původně odeslal Vodicka
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    jiste ale to prenaseni obsahu jednoho adresare (tj. maximalne nejakejch 2000 souboru kdyz to hodne prezenu by na lan trvalo tak maximalne 1sec
    S tim samozrejme souhlasim (avsak setkal jsem se s tim, kdyz to byly radove 10 - 100 tisic souboru/na serveru, krome nazvu se prenasi i dalsi atributy jako datumy, casy apod.).
    No, ja se jen snazil premyslet nad tim, cim by ten problem mohl byt a napadla me jeste prave mozna spojitost s pristup. pravy (uz se to resilo v jinem treadu, vetsina lidi je totiz zvykla na W9x, kde je jen FAT).
    zajimalo by me kdo je ta vetsina lidi a taky jak ty prava muzou vadit ... a pokud opravdu vadej tak je to vylozene chyba protokolu a sprehledem to resi to ftp ...
    Citace Původně odeslal Vodicka
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    mno pokud si na nazev stanice kliknul v okolnich pocitacich tak o te ip prece system uz musel vedet.
    IP k nazvu stanice je v NB cache (nebo DNS cache) jen docasne. Zkus si opakovane dat nbstat -c. Prave tohle by mohl obejit nadefinovanim do lmhosts (nejlepe s atributem #PRE). Ale na LAN je to zpytecne, broadcastem to zjisti rychle a spolehlive - ledaze by nechodila dobre sit/karta.
    nbstat nemam,
    ale tak dlouho jak je to pc v okolnich pocitacich tak tak dlouho by to mela byt nacachovana ip ... celkem logicky ... jinak ta cache ztraci smysl
    Citace Původně odeslal Vodicka
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    a ze neodpovida na broadcasty mi nijak nenormalni neprijde ... specialne pokud jsou ty pocitace primo na netu tak firewall kterej tenhle bordel zahazuje je jen dobrej krok ...
    Zahazovani broadcastu neni prace firewallu, ale routeru , nebo lepe receno - broadcast je neroutovateny.
    Oni vsak maji obe PC na jedne LAN a pokud na LAN neprojdou broadcasty budu mit problem - uz treba jen s arp (tj. nepujde mi nic).
    ja mluvim o treti vrstve kde broadcasty k fungovani vubec potreba nejsou - teda leda na ten windowsi bordel a to tu radsi nebudu rozebirat
    Citace Původně odeslal Vodicka
    Zmena v registry - proc ne, ale chtelo by to vedet, co to zpusobuje, jinak budes porad menit az ti nakonec nepujde nic ...
    samozrejme, v tech registrech se vypina nejaka kontrola klicu ci co (napriklad) ktera nekdy hodne zdrzuje ...

    Citace Původně odeslal Vodicka
    Pokud se napriklad snazi hledat nazev stanice pres DNS, bude to zpusobovat dlouhe timeouty a je potreba mu tuto metodu vypnout (jako pokus lze zrusit IP odkazy na DNS - v sitovem trace by to bylo vsechno videt - takhle jen tapeme)
    coze ? sitovy trace a DNS ? co si vubec predstavujes pod sitovym trace?
    jinak dobre nastaveny DNS server mu na neexistujici domenu do pulvteriny odpovi ze ta domena neexistuje..
    Citace Původně odeslal Vodicka
    - pokud je na disku NTFS - prava jsou v poradku ? (vsechno co je v share je Everyone/Full controll ?)
    tohle mi taky prijde jako slusna hloupost ... je fakt ze zadnou samba aplikaci jsem nepsal ale kazdej aspon trochu normalni protokol prenasi vsechny soubory i s pravama na jednou ....
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  20. #20

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    zajimalo by me kdo je ta vetsina lidi
    no comment
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    a taky jak ty prava muzou vadit ... a pokud opravdu vadej tak je to vylozene chyba protokolu a sprehledem to resi to ftp ...
    jasne - vsechny aplikace funguji a uplna bezpecnost

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    mno pokud si na nazev stanice kliknul v okolnich pocitacich tak o te ip prece system uz musel vedet.
    Ten nazev dostane v seznamu od browseru. Tento koncept je to nejhorsi, co jsem videl. K dobre funkci ale neni vubec potreba a na takove male siti doporucuji vypnout.

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    nbstat nemam,
    Snad vidis, ze je to preklep a ma byt nbtstat (anebo o tom oprvadu vubec nic nevis a delas chytryho - co si takhle nejdriv neco precist ?)
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    ale tak dlouho jak je to pc v okolnich pocitacich tak tak dlouho by to mela byt nacachovana ip ... celkem logicky ... jinak ta cache ztraci smysl
    A kdyz je obdobne IP adresa v DNS cache, tak se taky celou dobu drzi MAC v ARP ? A pokud ne, tak nema smysl ? Navic jsem psal, ze okolni pocitace jsou z browseru.

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    ja mluvim o treti vrstve kde broadcasty k fungovani vubec potreba nejsou - teda leda na ten windowsi bordel a to tu radsi nebudu rozebirat
    Tak si ujasni, co mas na mysli - dotazy na browser ?
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    samozrejme, v tech registrech se vypina nejaka kontrola klicu ci co (napriklad) ktera nekdy hodne zdrzuje ...
    Tak to hod do placu, kdys vis, o co jde ...

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    coze ? sitovy trace a DNS ? co si vubec predstavujes pod sitovym trace?
    Vystup z packet analyzatoru - co ty jsi za ma...a ? Vsichni lidi nejen u nas ale v US,AU,GE se kterymi komunikuji vedi o co jde a pouzivaji stejny termin a ty me ted budes poucovat ?
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    jinak dobre nastaveny DNS server mu na neexistujici domenu do pulvteriny odpovi ze ta domena neexistuje..
    A my vime, ze jsou pripojeni na korektni DNS ? Ja se prave ptam, zda jsou PCka pripojena na Inet. A kdyz uvadi, ze ma problemy i po odpojeni Edimaxu, tak jak se pak dostane na to DNS-ko, he ?
    (prave nedostupny DNS zpusobuje pekne timeouty, zvlast kdyz se zkousi vice suffix)

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    Citace Původně odeslal Vodicka
    - pokud je na disku NTFS - prava jsou v poradku ? (vsechno co je v share je Everyone/Full controll ?)
    tohle mi taky prijde jako slusna hloupost ... je fakt ze zadnou samba aplikaci jsem nepsal ale kazdej aspon trochu normalni protokol prenasi vsechny soubory i s pravama na jednou ....
    Tak tady koncim ... to nema smysl. Uplne neporozumneni a jeste urazky (mj. Samba je funkcionalitou a bezpecnosti nekde uplne mimo)

    Pouzivam nekolik nb a PC s XP/W2k/NT/98 (+jine platformy) a tyto problemy nemam - asi proto, ze jsem uplne blbej

    Happy new year !!!

  21. #21

    Standardní

    tohle fakt nema smysl
    ty si budes mlit svou a ja to stejne nebudu akceptovat ...
    motas tady paty pres devaty (= 3. vrstvu s 2.)
    Pouzivam nekolik nb a PC s XP/W2k/NT/98 (+jine platformy) a tyto problemy nemam - asi proto, ze jsem uplne blbej
    je nejaky to cesky prislovi ... pamatuju si ho neco jako "Blbej sedlak nejvetsi brambory ... "
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  22. #22
    Banned mince Avatar uživatele Nigga
    Založen
    14.12.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    40
    Příspěvky
    335
    Vliv
    0

    Standardní

    Copypaste:
    Pokud používáte Windows 2000 a procházíte síť Microsoft, jistě znáte nesmyslně pomalé procházení síťových zdrojů, kdy musíte dlouho čekat, než naskočí obsah vzdáleného počítače. Jak to opravit?

    Na vině je funkce (chyba?) Windows 2000, která při procházení počítačů prohledává také naplánované úkoly. To může zbrzdit prohlížení až na 30sekundové prodlevy. Pokud jste z těch, která tato funkce trápí, musíte si to opravit v registrech v klíči:
    HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/Current Version/Explorer/RemoteComputer/NameSpace

    Zde vyberte klíč {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF} a smažte ho. Pokud byste to chtěli někdy vrátit, vyexportujte si tento klíč do souboru před tím, než ho smažete.

    Možná někdo vyžaduje, aby se vzdáleně prohledávaly i naplánované úkoly, osobně ale žádného takového neznám. Výsledek nastavení by se měl projevit okamžitě, není ani nutné restartovat počítač.

  23. #23

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    tohle fakt nema smysl
    ty si budes mlit svou a ja to stejne nebudu akceptovat ...
    motas tady paty pres devaty (= 3. vrstvu s 2.)
    Pouzivam nekolik nb a PC s XP/W2k/NT/98 (+jine platformy) a tyto problemy nemam - asi proto, ze jsem uplne blbej
    je nejaky to cesky prislovi ... pamatuju si ho neco jako "Blbej sedlak nejvetsi brambory ... "
    Ja si nemelu svou. Tohle jsou proste konkretni fakta, kde presne popisuji jak to funguje a jak si to muzes overit, ne jako tve prispevky (a odpovedi typu "nbstat nemam") -
    cituji prvni prispevek:
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    prenaseni adresaru je nesmysl ...
    spis wokna furt neco hledaj tim jejich prastenym netbiosem a broadcastujou kolem ... a pak cekaj na odpoved ... a protoze nikdo neodpovida tak to proste trva ...
    proste wod cehokoliv co je primo ve woknech nemuzes cekat ze to bude fungovat rychle a spolehlive ... to by si ty pristi vidlous nikdo nekoupil a to M$ nechce ...
    dale nevim, kdo tu zacal nesmyslne mlit a michat 2/3 vrstvu (co ti rika OSI ?) - asi netusis co je nbt a z toho plynouci provazanost 2/3 vrstvy a nakonec napadat ze nevim co je network trace, prenaset atributy file systemu po siti a ja nevim co jeste - mam to tu vse vysvetlovat po lopate ?, kdyz jde nekomu stejne o neco jineho a schvalne to prekrouti ? Kecu plno, ale ze by nekomu poradil se asi nikdo nedocka... takovohle vatu na forech nesnasim

  24. #24

    Standardní

    vsak ja ti tva konkretne vymyslena fakta neberu ... a vzhledem k tomu ze tohle jsou priserny blaboly tak tohle je muj posledni post (alespon ten reagujici na tebe)
    OSI ? jeee tys ten vyraz slysel? to se pred tebou nekdo zminil o necem co nechapes a ted tady s tim budes machrovat vid ? (kdybys o tom neco vedel tak bys taky vedel ze 2. a 3. vrstva musej fungovat nezavisle na sobe)

    s tema adresarema moc dobre vis jak jsem to myslel (a nebo o tom vazne nic nevis) tak si tyhle poznamky nech...

    network trace je taky krasne vymyslenej vyraz byt se pouziva pro neco uplne jinyho (mozna kdybys to aspon z ty anglictiny prelozil tak bys tu tak neplacal)
    Kecu plno, ale ze by nekomu poradil se asi nikdo nedocka... takovohle vatu na forech nesnasim.
    zatim sem si nevsim ze bys byl lepsi ...


    Edit:
    http://standards.ieee.org/network
    dve pc se na siti budou propojovat ipckama, ipcka jim bud primo zadas, nebo si zapnes dns, nebo je napies do /etc/host a broadcasty nepouzijou ani v jednom pripade
    a arp jsou na druhy vrstve at se ti to libi nebo ne ...

    a ted uz tady vazne koncim s tebou to nema zadnej smysl
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  25. #25

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    vsak ja ti tva konkretne vymyslena fakta neberu ... a vzhledem k tomu ze tohle jsou priserny blaboly tak tohle je muj posledni post (alespon ten reagujici na tebe)
    OSI ? jeee tys ten vyraz slysel? to se pred tebou nekdo zminil o necem co nechapes a ted tady s tim budes machrovat vid ? (kdybys o tom neco vedel tak bys taky vedel ze 2. a 3. vrstva musej fungovat nezavisle na sobe)

    s tema adresarema moc dobre vis jak jsem to myslel (a nebo o tom vazne nic nevis) tak si tyhle poznamky nech...

    network trace je taky krasne vymyslenej vyraz byt se pouziva pro neco uplne jinyho (mozna kdybys to aspon z ty anglictiny prelozil tak bys tu tak neplacal)
    Kecu plno, ale ze by nekomu poradil se asi nikdo nedocka... takovohle vatu na forech nesnasim.
    zatim sem si nevsim ze bys byl lepsi ...
    Kdyby jsi mel jen trochu cti, tak by jsi napsal konkretne, ktera jsou to ta moje vymyslena fakta (cekam, ze tak maximalne reknes, ze vsechno, co jsem napsal). Abych tu vsak citoval RFCcka je moc pracne.
    OSI - rekl bych, ze prave tady sis trochu nabeh (zde neni uplne dodrzena specifikace v souvislosti kt. uvadim). Specifikace ISO OSI se napriklad dosti presne drzi DECNET OSI.

    S adresarema jsem uvedl, ze se "prenasi seznam adresaru" - a cetl jsem reakci, ze je to nesmysl a ted ze tomu treba opravdu vubec nerozumim. Tak opravdu nevim, jak jsi to myslel.

    Kdyz jsem zacal psat o problemech s broadcasty, mel jsem na mysli 3. vrstvu, kdybych mel na mysli 5. psal bych "netbios broadcasty" - povazuji to za zazitou terminologii. Takze na ktere potrebujes firewall ? a ktere se tak jako tak pres router nedostanou ?

    >ja mluvim o treti vrstve kde broadcasty k fungovani vubec potreba
    >nejsou - teda leda na ten windowsi bordel a to tu radsi nebudu rozebirat
    Jee, a tohle je taky peknej blabol (kdyz pouziji tvuj jazyk). A jak se ta samotna dve PC na LAN spolu spoji, kdyz jim nikdo neda IP adresy protejsku ?

    Na zaver: zazitou terminologii jako "network trace", firewall, broadcast, cache, windows - nehodlam prekladat - vyklad jsem uvedl.
    http://www.compute-aid.com/nettl.html
    Naopak ty jsi neuvedl ten svuj.
    To, ze se tak taky nekde nazyva "trace route" a odpovidajici tool je mene caste - alespon, ja se s tim setkavam jen v tom prvnim vyznamu (a zajimave, jsi opravdu prvni, kdo s tim ma problem).

    Vzhledem k tvym invektivum jses pekne trapnej. S tim machrovanim tez. A to zes sis nevsiml kdo je lepsi me neudivuje. please LOCK

    edit:
    > dve pc se na siti budou propojovat ipckama, ipcka jim bud primo
    > zadas, nebo si zapnes dns, nebo je napies do /etc/host
    o tom vsak pisu uz na zacatku threadu, takze jen opakujes moje slova - kdyby jsi poradne cet, tak tady pisu KDYZ JIM NIKDO NEDA IP PROTEJSKU

    > a broadcasty nepouzijou ani v jednom pripade
    > a arp jsou na druhy vrstve at se ti to libi nebo ne ...
    Prostuduj si RFC2625 hlavne cast 4 k ARP broadcastum - a pak tu tvrd, ze nepotrebujes broadcasty (a o tom na jake to jede vrstve tu meles jen ty) - a uz tu neotravuj se svymi neznalostmi.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •