Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: ADSL modem pro Linux+Internet Express

  1. #1

    Standardní ADSL modem pro Linux+Internet Express

    Internet Express uz ma dosah i do nasich vesnickych koncin.
    CT nabizi prechod z ISDN na ADSL a na vyber mam tyto modemy:

    WELL ADSL USB Modem ASU-8000
    Siemens ADSL 100 USB (tenhle doporucuje CT)
    Sagem F@st 840
    Microcom ADSL DeskPorte USB
    Speed Touch 510/510i
    DrayTek Vigor 2500We
    CellPipe 22A-GX a 22A-EX

    V soucasnosti mam ISDN Fritz!X USB a celkem dlouho mi trvalo nez jsem torozjel.
    Na 2.6x to nejede vubec.

    Je nektery z vyse uvedenych ADSL modemu bezproblemovy (podpora primo ve vanilla kernelu), nebo budou s rozjizdenim problemy ?

    UZ je u nas pristupny i Eurotel Data Express Nonstop, tak nevom co vybrat, jestli Internet Express od CT nebo EDEN od Eurotelu.

    Na Internetu jsem zadny negativa zatim nenasel, tak poraadte co vybrat.
    Mam se rozhodnout dneska, nejpozdeji zitra.
    Epox 9NDA3+ (nForce 3 Ultra 250) | CPU AMD 64 3000+ | 512 MB RAM | HDD Seagate Baracuda 160 GB 7 200 ot/min | Ino3D GeForce 6600 GT | Samsung SyncMaster 793s | TOSHIBA ODD-DVD SD-M1802 | MIDI Tower |
    gentoo+AMD64+XFCE

  2. #2

    Standardní

    Vezmi pokud mozno modem, ktery ma ethernetove rozhrani, treba ten SpeedTouch 510i (ten jsem mel dokonce doma). S USB modemy sou vetsinou potize, ikdyz na USB Alcately ovladace jsou.

    Kazdopadne bych sel radeji do toho Errortelu, pokud budes mit dobry signal, nabizi lepsi podminky (ikdyz ted uz je to jedna a ta sama firma )
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  3. #3

    Standardní

    Nejaky ten modem s ethernetovym rozhranim se pripojuje pres konektor pro sitotvky, ne ?

    Pojede nejakej modem s ethernetovym rozhranim na me desce ?
    http://abitfun.wz.cz/polozky/intel/st6.htm

    Ja jsem uvazoval o Sagem Fast 840 ma konektor RJ 11, to zname na ze ma ethernet. rozhrani, ne ?

    Sorry, za lama dotazy, ale chci se ujistit, ze nekoupim nejaky smejd.
    Vsude pisou, z ma ovladace i pro Linux.
    Epox 9NDA3+ (nForce 3 Ultra 250) | CPU AMD 64 3000+ | 512 MB RAM | HDD Seagate Baracuda 160 GB 7 200 ot/min | Ino3D GeForce 6600 GT | Samsung SyncMaster 793s | TOSHIBA ODD-DVD SD-M1802 | MIDI Tower |
    gentoo+AMD64+XFCE

  4. #4

    Standardní

    Ehm

    Ze modem ma ethernetove rozhrani znamena, ze ho muzes pichnout do jakohokoliv switche/hubu nebo do sitovky. Konektor je std. RJ-45 8pinovy na TP. Alcatel 510i obsahuje i router, takze nepotrebujes nic dalsiho. Pokud by sis vybral modem bez routeru, je potreba pouzit PPTP tunel do modemu - na root.cz byl pekny navod na to.

    Ano, bude to chodit na tvoji desce za predpokladu, ze tam budes mit aspon 10mbit sitovku na TP.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •