Výsledky 1 až 16 z 16

Téma: Jak rozbehat PHP na Apachi pod Linuxem?

  1. #1

    Standardní Jak rozbehat PHP na Apachi pod Linuxem?

    Ahojda! V Linuxu jsem pokrocily zacatecnik, takze mne prosim omluvte, pokud se ptam na pitomost. Nainstaloval jsem si Fedoru 2 s podporou PHP, MySQL a Apache, jenomze kdyz chci otevrit nejakou slozitejsi stranku (treba PHP Nuke), tak je jenom bila obrazovka. PHPinfo funguje, i jednoduchy psani typu "Hello world!", ale jakmile je neco slozitejsiho, tak jenom blank screen. Koukal jsem do zdrojoveho kodu ty stranky, jestli nahodou neni problem v interpretaci, ale ve zdrojovem kodu je ciste hole telo HTML kodu (prazdna hlavicka+prazdne telo - zkratka blank screen). Nesetkal jste se s tim nekdo? Zkousel jsem to na cca 3 pocitacich s touhle Fedorou a na vsech mi to hazi prazdnou stranku. Diky za rady!
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  2. #2

    Standardní

    tazko povedat ... nejak sa mi nezda, ze by to bolo sposobene zlozitostou php aplikacie ... pokial funguje apache (napr. odskusat jednoduchou html strankou v DocumentRoot), pokial funguje php na apache (napr. <? phpinfo(); ?> ako index.php stranka v DocumentRoot) a pokial mas pripojenie na MySQL tipujem to na nespravnu/nespravnu instalaciu problematickej aplikacie ... phpnuke osobne nepoznam, ale zvacsa aplikacie vyzaduju urcite nastavenie weboveho servera, databazy, ktore nemusis mat ...

    za vsetky jeden priklad: phphorum ma .php skript, ktory si najskor otestuje prostredie a nastavenie vsetkych veci, ktore potrebuje (zapis do foldra, sessions, connect na databazu)

    mas spravne nainstalovany phpnuke ? nefunguju vseobecne .php skripty ? ak, ano ake ? skus pastnut sem, ale niekde na web hod linku ....

  3. #3

    Standardní

    Mozna je tam nekde vypnuto zobrazovani erroru... nastaveni najdes v phpinfu

    Jinak mrkni do logu, jestli ti to nahodou nesegfaultuje, pak by to mohlo klidne generovat prazdnou stranku.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  4. #4

    Standardní

    Zkusim juknout, ale je pravda, ze s instalaci MySQL jsem mel malinkou potiz, ale uz snad jede (alespon ve Webminovi vidim jednotlive databaze a muzu s nima delat), ale je pravda, ze mi nefunguje ani phpMyAdmin - zase blank screen. Jinak klasicky <?phpinfo();?> kupodivu funguje...

    EDIT:
    Vypis z httpd error_log:
    [client x.x.x.x] PHP Warning: main(inc/includes.inc): failed to open stream: P\xc5\x99\xc3\xadstup odm\xc3\xadtnut in /var/www/html/index.php on line 33
    [client x.x.x.x] PHP Warning: main(): Failed opening 'inc/includes.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /var/www/html/index.php on line 33
    [client x.x.x.x] PHP Warning: main(inc/hpage.inc): failed to open stream: P\xc5\x99\xc3\xadstup odm\xc3\xadtnut in /var/www/html/index.php on line 35
    [client x.x.x.x] PHP Warning: main(): Failed opening 'inc/hpage.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /var/www/html/index.php on line 35
    [client x.x.x.x] PHP Warning: main(inc/bpage.inc): failed to open stream: P\xc5\x99\xc3\xadstup odm\xc3\xadtnut in /var/www/html/index.php on line 50
    [client x.x.x.x] PHP Warning: main(): Failed opening 'inc/bpage.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /var/www/html/index.php on line 50

    Takye asi spatne cesty... muze to byt opravnenim do te slozky inc, nebo se jeste nekde musi menit cesta? Diky
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  5. #5

    Standardní

    Tak pokud ti nefunguje ani phpmyadmin tak uz je to hodne divny. Mozna jeste zkontroluj nastaveni socketu pro mysql, obcas to byva v jinem umisteni.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  6. #6

    Standardní

    Tak uz to trosku funguje, pomohlo mi chmodovat vsechny adr+soubory v document rootu, jenomze kdyz chci spustit phpMyAdmina, tak to pise: "nelze nahrát rozšíření mysql, zkontrolujte prosím nastavení PHP". MySQL snad bezi, tak nevim, v cem by mohl byt problem..
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  7. #7

    Standardní

    Mozna by bylo jednodusi vsechno ty balicky odinstaovat a prekompilovat si sovoje a nemas problemy, bude to mozna lepsi nez prenastavovani.
    *NIX GG

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Hanta
    Mozna by bylo jednodusi vsechno ty balicky odinstaovat a prekompilovat si sovoje a nemas problemy, bude to mozna lepsi nez prenastavovani.
    Hmmm vzdycky je lepsi pouzit distribucni, pokud budes updatovat system, tak se ti automaticky i updatne toto a usetri ti to praci s kompilaci, pokazde kdyz vyjde nova verze. Od toho ten balickovaci system je.

    Jinak zkontroluj modul mysql ve vypisu phpinfa, mel by byt nekde uprostred stranky spolu s dalsima vecma (umisteni socketu, client verze mysql atd...)

    Pokud ho tam nemas (jako ze to vypada ze asi ne), tak je potreba ho dopsat do php.ini. Defaultne se asi nenatahuje (aspon v Debianu je to tak).
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  9. #9

    Standardní

    Asi mas pravdu, protoze samostatna tabulka modulu mysql tam neni. Je tam jenom modul dbx, ve kterym cosi o MySQL pisou, ale je to jenom vypis podporovanejch databazi. Muzes mi prosimte poradit, jak to mam do toho PHP.INI pridat? (a kde se vubec ten soubor nachazi? ) Dikes
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  10. #10

    Standardní

    Nevim presne syntaxi, su v praci takze to ani nemam po ruce. Hledej neco jako extension=mysql.so nebo neco jineho .so
    Mozna je to jenom zakomentovany.

    Jinak umisteni php.ini se hodne lisi od distribuce, vetsinou nebyva standardne dodavano vubec. V Debianu je to v /etc/php4, nekdy to byva v /usr/lib atd...

    V /usr/share/doc/php-4.3.xx/php.ini.dist najdes priklad konfiguraku. Ten staci prejmenovat a umistit do spravneho adresare.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  11. #11

    Standardní

    Takze uz se mi to na domacim PC podarilo rozbehat. Stacilo nainstalovat balicek php-mysql-x.x.x.rpm a v php.ini (na Fedore 2: /etc/php.ini) pridat extension=mysql.so a uz se v phpinfu zobrazil modul mysql. Uz to teda jede i vcetne phpMyAdmina, akorat to tedka jeste potrebuju rozbehat na serveru. Tam je ale problem ten, ze kazdej soubor a adresar musim chmodnout na 777, aby to fungovalo. Neda se v apachi nastavit nejakej jinej uzivatel, aby tam pri prohlizeni mel defaultni prava a ja to pracne nemusel menit? Nebo chmodnout adresar+podadr+soubory.... Diky!

    EDIT: Takze mi vyvstal problem s temi pristupovymi pravy, protoze to v httpd v logu pise porad Acces denied. V apachi jsem prolezl cely nastaveni a na nic jsem neprisel. Zkousel jsem to teda zdlouhavejsi cestou, ze chmodnu vsechny soubory, ale to mne zas nechce pustit do adresaru zapis, takze nevite nekdo jak na to?
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  12. #12

    Standardní

    apache by mel bezet pod svym vlastnim userem a svou vlastni skupinou (vetsinou www/daemon). Pokud chownes ty soubory do stejne skupiny + povolis zapis uzivatelum, tak bys nemel mit problem. Tohle jsem zatim jeste nikdy neresil, vzdycky to funguje v defaultni instalaci /var/www.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  13. #13

    Standardní

    Tak Vam moc diky za pomoc! Uz se mi to konecne podarilo rozbehat diky chmod 777 [adresar s www] -R. To -R pouzije prava na celej adr., takze tam pak apache muze i do podadr. Akorat mi vyvstal dalsi problem Kdyz mam stranku s diakritikou, tak se mi IE, Opera, Mozilla, etc... prepina do kodu UTF-8 - takze tam jsou videt ctverecky a nesmysly. Kdyz to ale prepnu v prohlizeci rucne na CP windows-1250, tak se to zobrazi korektne. V prohlizeci je autodetekce, ale nevim, proc zvoli zrovna tu spatnou. Asi je nekde rucne definovano UTF-8. Nevi nekdo kde a jak se toho zbavit? Diky!

    EDIT: Dela to i v cistym HTML, takze v PHP chyba nebude...
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  14. #14

    Standardní

    V apachi se da nastavit default codepage, kdo vi jak je to tam od Fedory nakonfigurovane. A taky zalezi na verzi apache (predpokladam 2.0.4x).
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  15. #15

    Standardní

    Verzi Apache mam 2.0.49 a neco jsem v httpd.conf nasel, ale zatim to pri zmene nic nedela. Jaka je prosimte kodova stranka Stredoevropskych jazyku? Zkousel jsem "windows-1250", ale nereaguje na to . Diky!
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  16. #16

    Standardní

    Ja mam nastaveni defaultniho charsetu zakomentovane a jede to dobre. Zkousels po zmene konfigurace restartovat apache?
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •