Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Problém s AGP na Asus P4C800-E?

  1. #1

    Standardní Problém s AGP na Asus P4C800-E?

    Ahojte, môj problém spočíva v tom, že neviem či mám zle nastavený bios alebo problém s AGP (prípadne graf.kartou). Prejavuje sa nízkym score v 3D Mark 2001 (10 952b), 3D Mark 2003 (2811b), Aquamark (13,235) všetky testy na default hodnotách, systém nepretaktovaný. Moja zostava: P4 2,6 800 ( zalman 7000A-Cu, Asus P4C800-E, Ram 2x256Mb 3200 Twinmos Cl 2, WD 800JB, ATI Sapphire 9500, 256 bit, 128 Mb (zalman ZM80C-HP) ide soft.mod. na 9700 ale zatial je na 9500, SB Live 5.1, Chieftec atď. , WinXP verzia 5.1.2600 + SP1, Catalysty 3.9, bios dosky 08.00.09 (09/02/03). Neviem do boha v čom je problém, lebo lepšie výsledky som mal na Durone 1100 a tejto graf.karte ako teraz. Ešte zopár informácií z biosu.

    Main

    Primary IDE Master not detected
    Secondary IDE Master not detected
    Third IDE Master WDC WD800JB
    Third IDE Slave not detected
    Fourth IDE Master CD-540E
    Fourth IDE Slave not detected

    IDE Configuration Enhaced mode
    P-ATA
    35

    Advanced

    Jumper free confg.
    AI overclock tuner manual
    CPU ext.freq. 200
    DRAM freq. 400
    AGP/PCI Auto

    Performance mode Auto

    CPU Config.
    CPUID Max.value limit Disabled
    Hyper th.tech Enabled

    Chipset
    Configure DRAM timing by SPD Auto
    Performance acceler. mode Enabled
    DRAM Idle Timer Auto
    DRAM Refresh Rate Auto
    Grafic Adapter priority AGP/PCI
    Grafic Aperture Size 256
    Spread Spectrum Enabled
    ICH Delayed Transaction Enabled
    MPS Revision 1.4

    Mám tieto hodnoty správne nastavené, alebo musím niečo zmeniť? Pokúšal som sa nájsť na webe nejáký článok zaoberajúci sa konfiguráciou AMI Biosu, ale nič rozumné som nenašiel. Ešte jeden postreh na záver, v Control panel k ATI je záložka SMARTGRAVE, alebo tak nejako a tam mám hodnoty AGP 2x,4x,8x. Ja tam mám 4x. Tiež je tam Fastwrites tam mám Off. Keď nastavím AGP na 8x, a fastwrites na On dám ok a restart nič sa nezmení takže je to pravdepodobne niekde v biose vypnuté. Myslím si, že to je mojím nesprávnym nastavením niečoho ako hardwarovou chybou. Díky za každú radu.

  2. #2

    Standardní Re: Problém s AGP na Asus P4C800-E?

    Hmmmm no mam ten samej problem !!! Stejnej procak !!! Akorat mam ATI 9800se ... ale ve 3D2003 mam 3880 bodu což je nic ....


    Citace Původně odeslal Martin BlackHawk
    Ahojte, môj problém spočíva v tom, že neviem či mám zle nastavený bios alebo problém s AGP (prípadne graf.kartou). Prejavuje sa nízkym score v 3D Mark 2001 (10 952b), 3D Mark 2003 (2811b), Aquamark (13,235) všetky testy na default hodnotách, systém nepretaktovaný. Moja zostava: P4 2,6 800 ( zalman 7000A-Cu, Asus P4C800-E, Ram 2x256Mb 3200 Twinmos Cl 2, WD 800JB, ATI Sapphire 9500, 256 bit, 128 Mb (zalman ZM80C-HP) ide soft.mod. na 9700 ale zatial je na 9500, SB Live 5.1, Chieftec atď. , WinXP verzia 5.1.2600 + SP1, Catalysty 3.9, bios dosky 08.00.09 (09/02/03). Neviem do boha v čom je problém, lebo lepšie výsledky som mal na Durone 1100 a tejto graf.karte ako teraz. Ešte zopár informácií z biosu.

    Main

    Primary IDE Master not detected
    Secondary IDE Master not detected
    Third IDE Master WDC WD800JB
    Third IDE Slave not detected
    Fourth IDE Master CD-540E
    Fourth IDE Slave not detected

    IDE Configuration Enhaced mode
    P-ATA
    35

    Advanced

    Jumper free confg.
    AI overclock tuner manual
    CPU ext.freq. 200
    DRAM freq. 400
    AGP/PCI Auto

    Performance mode Auto

    CPU Config.
    CPUID Max.value limit Disabled
    Hyper th.tech Enabled

    Chipset
    Configure DRAM timing by SPD Auto
    Performance acceler. mode Enabled
    DRAM Idle Timer Auto
    DRAM Refresh Rate Auto
    Grafic Adapter priority AGP/PCI
    Grafic Aperture Size 256
    Spread Spectrum Enabled
    ICH Delayed Transaction Enabled
    MPS Revision 1.4

    Mám tieto hodnoty správne nastavené, alebo musím niečo zmeniť? Pokúšal som sa nájsť na webe nejáký článok zaoberajúci sa konfiguráciou AMI Biosu, ale nič rozumné som nenašiel. Ešte jeden postreh na záver, v Control panel k ATI je záložka SMARTGRAVE, alebo tak nejako a tam mám hodnoty AGP 2x,4x,8x. Ja tam mám 4x. Tiež je tam Fastwrites tam mám Off. Keď nastavím AGP na 8x, a fastwrites na On dám ok a restart nič sa nezmení takže je to pravdepodobne niekde v biose vypnuté. Myslím si, že to je mojím nesprávnym nastavením niečoho ako hardwarovou chybou. Díky za každú radu.
    P-4 2,6 s HPT ,2x 512 DDR 400 MHz KingSTONE , ATI All-in-wonder 9800se , MB ASUS P4C800 E-DELUXE , 2x 120 GB WD v RAIDu , audigi , ABIT radi , kouwel SCSI , YAMAHA 2100 SCSI , DVD toshiba ,

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    Přelouč/Pardubice
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 377
    Vliv
    282

    Standardní Re: Problém s AGP na Asus P4C800-E?

    v podstate to mas nastaveno ok, jen bych to mirne upravil.

    Primary IDE Master not detected
    Secondary IDE Master not detected
    Third IDE Master WDC WD800JB
    Third IDE Slave not detected
    Fourth IDE Master CD-540E
    Fourth IDE Slave not detected

    IDE Configuration Enhaced mode
    P-ATA
    5

    Advanced

    Jumper free confg.
    AI overclock tuner manual
    CPU ext.freq. 200
    DRAM freq. 400
    AGP/PCI 66/33

    Performance mode Turbo

    CPU Config.
    CPUID Max.value limit Disabled
    Hyper th.tech Enabled

    Chipset
    Configure DRAM timing by SPD Disabled
    DRAM CAS Latency 2
    DRAM RAS Precharge 2
    DRAM RAS to CAS Delay 3
    DRAM Precharge Delay 6
    DRAM Burst Lenght 8
    Performance acceler. mode Enabled
    DRAM Idle Timer Auto
    DRAM Refresh Rate Auto
    Grafic Adapter priority AGP/PCI
    Grafic Aperture Size 128
    Spread Spectrum Disabled
    ICH Delayed Transaction Disabled
    MPS Revision 1.4



    pameti by toto nastaveni zvladat mely. jinak muzes se pokusit jeste o neco pretaktovat procesor, ale asi budes muset snizit pomer pro pameti (na 320). da se pretaktovat jeste grafika (pokud to tak uz nemas), to pomuze celkem dost, zvlaste pokud ji nemas modnutou.
    taky mi neni jasny proc nemas zaply agp8x a FW. i kdyz vykon to neprinese o moc vyssi.
    sosni si z ftp://ftp.asuscom.de/pub/ASUSCOM/BIO...C800-E_Deluxe/ posledni bios, pac ten tvuj je (pokud to chapu ze je z unora) uz starej. flashni ho pomoci asusupdate primo ve woknech.

    vysledky ale podle me na sestavu na defaultu s nemodnutou grafikou celkem sedej (az na ten aquamark, tam to je asi fakt nejak nizky). ja s p4 2.4c->3.3 mel s nemodnutou pretaktovanou grafikou na tusim 340/300 v 3dm2001/2003 asi 15000/3700b (asi - uz si to nejak nepamatuju)

    2Espinosa : nediv se tomu vysledku pokud nemas tu grafarnu modnutou. se 4 pajpama to moc bodu nehodi
    Xeon X5650 .:. Asus P6T Deluxe V2 .:. 3x2GB Kingston DDR3 2GHz .:. Asus GTX285 .:. Total ~2750GB HDD Capacity .:. Creative SoundBlaster X-Fi .:. LG L245WPBH 24" LCD .:. Logitech G5 .:. gMONO case w/ Delta 700W

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •