Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: Ostrost fotek u Canon A60/A40

  1. #1

    Standardní A40 nebo A60.

    Ahoj,
    doufam, ze se to tu uz neresilo, protoze jsem to neprocital vsechno.
    Byl jsem skalopevne rozhodnutej poridit si A60, ale na nejakym foru jsem se docet, ze snad dela min osrty fotky (a to znatelne) nez A40. Nejak se tam pak dohadovali, jestli byl spinavej objektiv nebo ne, ale kloudnej zaver nevymysleli.
    Dalsim faktorem je to, ze A60 by byla nova, A40 starsi (levnejsi).
    Predem diky za rady, vychazejici nejlip z osobnich praktickych zkusenosti.
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

  2. #2

    Standardní Re: A40 nebo A60.

    Citace Původně odeslal Martin
    Ahoj,
    doufam, ze se to tu uz neresilo, protoze jsem to neprocital vsechno.
    Byl jsem skalopevne rozhodnutej poridit si A60, ale na nejakym foru jsem se docet, ze snad dela min osrty fotky (a to znatelne) nez A40. Nejak se tam pak dohadovali, jestli byl spinavej objektiv nebo ne, ale kloudnej zaver nevymysleli.
    Dalsim faktorem je to, ze A60 by byla nova, A40 starsi (levnejsi).
    Predem diky za rady, vychazejici nejlip z osobnich praktickych zkusenosti.
    v tomhle pripade ti spis doporucim forum na www.digineff.cz a najdi si tam primo sekci a srvonani, pisou tam lidi ktery ho opravdu drzeli v ruce ja bohuzel neporadim pac jsem s ani jednym zatim nefotil

  3. #3

    Standardní

    Diky moc, uz jsem se tam taky proklikal. Nakonec to ale Vypada na Olympus C-220Z, protoze se umi tvarit jako ext. disk.
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Martin
    Diky moc, uz jsem se tam taky proklikal. Nakonec to ale Vypada na Olympus C-220Z, protoze se umi tvarit jako ext. disk.
    To, ze Canon nepodporuje MSC (ten externi disk) bych nevidel jako tragedii. Koupis si ctecku nebo budes pouzivat Zoombrowser (soft od Canonu), kterej uz je s A60/70 v celkem pouzitelny podobe. Koukej se spis na fotky a moznosti nastaveni. K srovnani A40 (mel sem) a A60(mam) - df si ted kupuje spousta lidi a hledaj na nich mouchy. Zatim muzu rict, ze A60 ma o dost vic uzitecnech vlastnosti a kvalita fotek je +- stejna. Srovnavaci fotky pri stejnejch podminkach bych mohl dodat pri pripadnem zajmu pristi tyden.
    XP 1700+, AC CS2 TC, 512MB DDR400, Epox 8VTAI, Seagate 120GB SATA, Hercules 8500le 64MB

  5. #5

    Standardní

    Damian: takze nelitujes toho, zes misto A40 poridil A60? Vyplati se to? A nahodou si nesrovnaval fotky z A60 a C-220Z? O Canonech pisou, ze vzdalenejsi objekty jsou mazly. Toho jsem si u Ol. nevsimnul.
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Martin
    Damian: takze nelitujes toho, zes misto A40 poridil A60? Vyplati se to? A nahodou si nesrovnaval fotky z A60 a C-220Z? O Canonech pisou, ze vzdalenejsi objekty jsou mazly. Toho jsem si u Ol. nevsimnul.
    Abych pravdu rekl, tak ten fotak je ( a A40 byl) moji pritelkyne, ale prakticky s nim pokusy delam akorat ja. A60 se kupovala kvuli nedostatecnymu makru A40.

    Abych shrnul skutecny vyhody (pro mne) A60 oproti A40:

    - makro od 5cm (je to fakt rozdil jako cip)
    - az 3min video
    - zvukovy poznamky k fotkam
    - vic manualniho nastaveni
    - vic prednastavenejch rezimu
    - hlinikovej predek vcetne krouzku kolem objektivu
    - 5 bodovy ostreni (jeste jsem ale neprisel na to, jestli se da manualne vybrat libovolnej bod)
    - lip se drzi
    - je skladnejsi

    Co mela A40 lepsi - kryt displeje. Ten je u A60 nedomyslenej. Pak je taky na A60 vaklavej zoom, ale neni to nic, co by nejak vadilo - holt to neni fotak za 30litru s horcikovym ramem a kovovejma ovladacima prvkama.

    Nevyhody obou :
    - nepodporujou MSC (nejsou videt jako disk)
    - nemaj moc dobre provedenou redukci cervenejch oci

    Mezi A40 a 220 jsme se rozhodovali, ale 220 to totalne projela. Jestli chces, tak muzu poslat fotku se vzdalenejsima objektama. Nektery lidi si mysli, ze vzdaleny panelak muze byt ostre zobrazen na 10x10 pixelech

    Se rozmysli jak chces - A40 je taky slusnej fotak. Vyvolany fotky 10x15 z nej byly jedna basen - lepsi nez z kompaktu na kinofilm.
    XP 1700+, AC CS2 TC, 512MB DDR400, Epox 8VTAI, Seagate 120GB SATA, Hercules 8500le 64MB

  7. #7

    Standardní

    Chtel bych nejakej fotak s velikym zoomem - na zviratka. Myslite, ze ma cenu koupit treba starsi Olympus 2100UZ ? 2megac by mi stacil. Uvazoval jsem o Panasonicu, ale ten je automat. Olympusy 7xx nemaj optickou stabilizaci a docela dost je lidi hanej.
    XP 1700+, AC CS2 TC, 512MB DDR400, Epox 8VTAI, Seagate 120GB SATA, Hercules 8500le 64MB

  8. #8

    Standardní

    Jeste resim otazku jakou ctecku si mam koupit. Jestli na USB 2.0 nebo 1.1. Nekdo mi totiz rikal, ze tej CF karte staci 1.1, ze neumi vic vyuzit. A co treba CF Fast, o kterejch pisou, ze maj prenosovou rychlost az 22,4 Mbps?
    Damian: vcera jsem si byl u kamarada na vlastni oci prihlidnout A60 a jdu do nej Je rozhodnuto.
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal Martin
    Jeste resim otazku jakou ctecku si mam koupit. Jestli na USB 2.0 nebo 1.1. Nekdo mi totiz rikal, ze tej CF karte staci 1.1, ze neumi vic vyuzit. A co treba CF Fast, o kterejch pisou, ze maj prenosovou rychlost az 22,4 Mbps?
    Damian: vcera jsem si byl u kamarada na vlastni oci prihlidnout A60 a jdu do nej Je rozhodnuto.
    S tim te neporadim mam vsude akorat USB 1.1 (a je to docela svizny) a ani nevim, jestli je ctecka na USB 1.1 kompatibilni s USB 2.0.

    Tak az budes mit nejaky zkusenosti s A60, tak dej vedet.
    XP 1700+, AC CS2 TC, 512MB DDR400, Epox 8VTAI, Seagate 120GB SATA, Hercules 8500le 64MB

  10. #10

    Standardní

    Damian: kompatibilni jsou, ale prej to vzheldem k rychlsoti ty CF karty vazne nema cenu. CF Fast je asi jenom nejakej marketingovej trik.
    A60 (mozna A70) budu kupovat tak za mesic a pka dam urcite vedet. Dik.
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

  11. #11

    Standardní

    Mam A60 a sleduji forum o A60/A70 na digineffu. Z vlastni zkusenosti i ze skusenosti ostatnich vyplyva jedna zajimava vec ohledne ostrosti fotek:
    A60 ma krasne ostre snimky makra a normalni do vzdalenosti cca 10m. Potom objekty s nizkym rozdilem v kontrastu (trava, listi) jsou mirne rozostrene. V porovnani s jinymi fotaky je to misty docela markantni.
    Vypada to ovsem tak, ze ostatni fotaky pouzivaji nejake dodatecne softwarove doostrovani (Olympusu 740), takze pri pouziti filtru (unsharp mask) se daji dobre doladit i moje snimky.

    Jinak s fotakem max. spokojenost, je svizny, kvalita u makra 100%, foceni do 10m 100%, foceni krajiny s mirnym rozostrenim odstranitelnym softwarove.
    Super TV-out, ten vyuzivam hodne casto a je skvely. A na zanrove obrazky vychodu a zapadu slunce vyuzivam moznosti manualniho nastaveni a kouzla jsou zazracna, jsem ocarovan
    ECS K7S5A rev 3.1, Athlon XP 2200 Thorton, Spire FalconRock II, 512MB 333 Kingston Hyper-X, Sapphire Radeon 9000, Maxtor 9 80GB 8MB, Teac CD-RW W552E, KME CX-2559, Fortron FSP-300-60PN(PF)
    Canon A60 - super fotak!!!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •