Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: Odhlučnění CASE + DOTAZ (poraďte pls)

  1. #1

    Standardní Odhlučnění CASE + DOTAZ (poraďte pls)

    Zdravím všechny!

    Na odhlučnění CASE jsem použil karimatku (ale takovou tu jemnou - výborně tlumí zvuk) + silná dektura (dvojí prolamování).

    Chladič na CPU CM CP5-7JD1B-0L
    Heat Sink Dimensions L80x W68 x H78.5 (mm)

    FAN Dimensions 70 X 70 X 25 mm
    Rated Voltage 12 VDC
    Rated Speed 2750 R.P.M.
    Air Flow 22.2CFM
    Noise Level 24.2 dB(A)

    Musel jsem ještě přidat dva ventilátory (do přední pozice a nad zdroj - bedna Eurocase BT763A) pro lepší proudění vzduchu. Byla prvedena úprava pro spínání 5-12V (jedu furt na 5V). Ventilátory Sunon, kluzná ložiska, 82x82mm.

    HDD je na spodu bedny, s pasivními chladiči po stranách, po zavření "zapasován" karimatkovým obložením.

    Jediné co slyším, je zdroj (EC 300X) (Teda až ho neuslyším, určitě se najde další zdroj hluku..).

    Poraďte mi pls, co za zdroj si mám pořídit. Fortron , Enermax , něco jiného ? (Napište pokud možno typ, parametry + osobní zkušenosti).

    Díky.
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  2. #2

    Standardní

    ked chces odhlucit CASE tak na okraje bocnic si daj zvukotesniacu gumu.
    V Baumaxe to stoji okolo 100SK/m. Ale ucinnost ma velku povedal by som obrovsku
    PC STORM

  3. #3

    Standardní

    jj. však jsem psal - slyším jenom jak hučí vzduch ve zdroji - tudíž bych potřeboval tišší....

    btw-nějaká fotka aplikace té gumy by nebyla ??
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  4. #4

    Standardní

    Co říkáte na zdroj Fortron 350W ATX FSP350-60BN

    http://www.fsp-group.com.tw/fsp350-60bn.htm

    ??

    Bude tichý ??
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Prague / Czech Republic
    Příspěvky
    1 221
    Vliv
    278

    Standardní

    uplne ti staci ten ventilator uvnitr dat na 5V, nebo pro sichr na 7V (ale to uz se asi ozve).. mam to tak udelany a navic tam danej 92mm ventilator na nasavani vzduchu taky na 5V a bez problemu..

    http://www.volny.cz/needsoft/comp/09.jpg
    /// Dell Latitude D600 | Dothan 1.7GHz@1.05V~800MHz@0.70V | 1024MB DDR266@2-3-3-6 | 40GB Hitachi Travelstar 5K80 | Samsung CD-RW/DVD SN-324S | Mobility Radeon 9000 32MB | 14.1" SXGA+ 1400x1050 | Broadcom 570x Gbps LAN | Intel PRO/Wireless 2100B WLAN ///

  6. #6

    Standardní

    ale ten nasávací tom asi bude chtít....jinak se mi upeče. Už teď to z něj sálá....

    Mohl by jsi mi prosímtě ještě poslat fotku, jak to je udělané vuvnitř toho zdroje ?? Mám takový pocit, že jsi hnul s vnitřnostma...(jinak by se ti tam ten 92mm vent. asi nevešel).

    Dík
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Chocen
    Co říkáte na zdroj Fortron 350W ATX FSP350-60BN

    Bude tichý ??
    mam Fortron 350W(FSP350-60BTP) a je jako myska... ma rizene otacky vetraku a je uplne, uplne, uplne,... tichej!!!!!!!
    [dance before the police come]

  8. #8

    Standardní

    Njn, teď ješte, je-li nějaký tozdíl mezi typem BN a BTP (co se hlučnosti týče....). A stejně asi nejdříne zkusím tu modifikaci stávajícího zdroje....ale pro něj by bylo nej, když by se bral vzuch zvrchu...(mam bigtover a zdroj má tak 20cm mezeru do vrchního deklu - a tam je poměrně chladný vzduch.
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  9. #9
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Prague / Czech Republic
    Příspěvky
    1 221
    Vliv
    278

    Standardní

    cely zdroj sem musel otocit vzhuru nohama, mel sem ho predtim elektronikou dolu.. no a pak to chtelo asi o 2 cm ohnout zebra jednoho chladice a pak se tam vesel.. jenze ja ho tam nemam kvuli zdroji, spis kvuli tomu, ze mi saje vzduch primo od procesoru.. fotku zevnitr bohuzel nemam, ale az to uvidis, hned si budes vedet rady jak to tam dostat..
    /// Dell Latitude D600 | Dothan 1.7GHz@1.05V~800MHz@0.70V | 1024MB DDR266@2-3-3-6 | 40GB Hitachi Travelstar 5K80 | Samsung CD-RW/DVD SN-324S | Mobility Radeon 9000 32MB | 14.1" SXGA+ 1400x1050 | Broadcom 570x Gbps LAN | Intel PRO/Wireless 2100B WLAN ///

  10. #10

    Standardní

    Chocen:
    seshora urcite ne, lepsi je zezdola, protoze bude lip odsavat teply vzduch od CPU.
    Ale mel bych jeste jeden tip. Mel jsem to tak driv a bylo to bezvadne tichy a urcite se to chladilo lip ne original. Na zadni strane toho zdroje (= opacna nez na kterej je ted vetrak) udelas jednu 80mm nebo 90mm diru, zvenci prisroubujes vetrak podle diry a das ho do serie s tim originalem. Takze ti oba pojedou na 6V a navic bude zdroj v dost dobrym pruvanu.
    A u tebe bych jeste neco udelal s tim 70mm vetrakem na chladici CPU. Treba bych ho pres redukci vymenil za 80mm nebo 90mm. Jestli je ale pravda, ze slysis jenom zdroj, mozna to nebude treba.
    A kdyby se ti vic libilo dat vetrak na horni/ dolni stranu zdroje, muzes ho dat taky zvenci- nemusi byt nutne venvitr.
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

  11. #11

    Standardní

    OK. Děkuji všem za podnětné návrhy - vyzkouším a napíšu, jak to dopadlo (jetli mi to shoří, tak asi ne )).
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  12. #12

    Standardní Tak snad - ale nebylo to bez problémů

    Tak jsem to udělal - 92x92 ventilátor Sunon (kluzné ložisko) je teď zvenku na spodku zdroje. Je to krásně tiché (i když ty celkem 3 sunony co tam mám si přeci jen trošičku bručí, i když jsou na snížených otáčkách).

    Zdá se, že se to chladí dobře (minimálně stejně jak předtím).

    Jediný problém byl v tom, že když jsem ten ventilátor zapojil do série s tím ze zdroje - Sunon se netočil. Asi to bylo tím, že ten ve zdroji měl taky jakousi regulaci dle teploty, a když to bylo studené, nedával ani těch 12V, ale tak 6V pro oba ventilátory a to bylo málo.

    Připojil jsem tedy oba do obvodu s ventilátory v Case (vepředu vespod a nahoře vzadu), které ovládám i přepínačem 5-12V. Jedu tedy na 5V, vše se točí, chladí a je tiché.

    Snad to vydrží...
    PC AREA --- Galerie českého a slovenského Casemoddingu --- OUTDOOR --- Na kole, po horách, atd... --- PM Consulting --- Projektové řízení, vzdělávání, konzultace, atd...

  13. #13

    Standardní

    Jo, tos mel asi vyradit tu regulaci, tzn., ze jsi mel ten pridavnej sunon dat opravdu do serie s puvodnim ventilatorem, ale pripojit to rovnou na 12V. A pak samozrejme neni pravda, ze kdyz zapojis 2 libovolny vetraky do serie, budou mit presne 6V. To by byla pravda jenom kdyz bys zapojoval dva uplne stejny vetraky. To napeti se tam rozdeli podle odporu. Jenze vetraky vlastne odpor nemaj, protoze nemaj komutator..., takze se to da odvodit podle odberu. Ale jestli si ted s vysledkem spokojenej, muzes to nechat.
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal gl_st0rm
    Citace Původně odeslal Chocen
    Co říkáte na zdroj Fortron 350W ATX FSP350-60BN

    Bude tichý ??
    mam Fortron 350W(FSP350-60BTP) a je jako myska... ma rizene otacky vetraku a je uplne, uplne, uplne,... tichej!!!!!!!
    jj, ten mam taky a jediny co me na nem znepokojuje je ten teplej vzduch co vyfukuje... je naprosto tichej! asi do nej budu muset pridat jeste jeden vetrak... stal asi 1700,-
    X2 5000+ Black Edition @ 3.4GHz ■ Asus M3N-HT ■ Patriot LLK @ CL3 ■ Samsung F1 ■ 8800 GTS 320-bit ■ Enermax PRO82+ ■ Cavalier 3 ■ Eizo + Samsung
    UMPC @ 1.2GHz - 1.6GHz ■ Windows 7 + Origami ■ touchscreen ■ 721g ■
    Snow Leopard 10.6.6

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. pls poradte: Asus KT 400 nebo Abit nForce2
    Založil Koblas v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 24.01.2003, 02:37
  2. jeste jednou poradte s monitorem pls
    Založil xsancho v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 15.01.2003, 17:25
  3. Poradte nejakou gut case :))
    Založil D_a_v_i_d v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 38
    Poslední příspěvek: 28.12.2002, 19:48
  4. Jaký detonátory poradte pls
    Založil JOHN v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 05.12.2002, 23:29

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •