Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Pár dotazů na přehrávače od absolut beginnera

  1. #1

    Standardní Pár dotazů na přehrávače od absolut beginnera

    Tak jsem včera poprve nainstaloval Linux (Mandrake 9.2) a po počátečním nadšení, že i na tak nestandardním hardware, jako je notebook, všechno šlapalo OK, mám pár dotazů:
    1)Jdou nějak u přehrávače Totem rozchodit titulky? Když otevřu jakýkoli video soubor, tak mi vpohodě jde (až jsem byl překvapen, šly tam i soubory, co nělaly ve windowsech problémy), ale titulky tam prostě buď nemůžu nebo jenom neumím dát (Ve volbě zobrazit/titulky je pouze "výběr titulků není k dispozici"). Takže jde to nějak rozchodit?
    2)K instalaci mplayeru: chtěl jsem postupovat podle návodu, který napsal wong,ale v adresáři usr/lib žádný adresář win32 není. Takže mám si ho tam vytvořit (ale to bych musel být přihlášený jako root a i rozbalování do tohoto adresáře jde jen pod rootem) nebo se to dělá jinak?

    P.S. Sorry za tak stupidní dotazy, ale každej jednou začíná...
    Home PC:MSI K7T 266Pro2,Athlon XP 1800+ Palomino,Titan D5TB, 256MB DDR Elixir,40GB Seagate,Sapphire Radeon 9600 Atlantis,Logitech MX500 optical mouse, Canon BJC 6000,AOC 7Klr monitor,CD-ROM Toshiba 48x,CD-RW Teac W524E 24/10/40,Hercules MUSE 5.1,Genius Home Theater 5.1 repro
    Notebook:Toshiba Satellite A10-S103,Celeron 2,0GHz,256MB DDR RAM,30GB HDD,Intel 852GM,TVout,USB2.0,DVD ROM
    DigiCamera:Kodak Z740

  2. #2

    Standardní

    ad 1) viz.2 totem jeste neni tak uplne fajn aby se dal pouzivat na bezny koukani filmu, zatim ber mplayer
    ad 2) nej file manager pod linuxem je mc, tzv. midnight commander (a obcas ho pouzivam i k ranu nez o pulnoci ), tam se to da pekne udelat, novej adr. je F7, rozbalovani archivu je jednoduchy, najedes na archiv, zmacknes enter a browsujes jim jako by to byl normalni adresar -> muzes ty soubory prekopirovat (F5)
    jinak jestli jsi pouzival NC nebo VC za starych dosovych dob tak tady budes jako doma s tim ze mc je trosku vychytanejsi, ma i FTP apod.
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  3. #3

    Standardní

    ad 1) Totem zatim fakt neni nic moc, jinak misto Mplayeru muze pouzit jeste Xine (Udajne vypada hur, ale me vyhovuje )
    ad 2) Dela se to tak jak si napsal
    A64 3000+, MSI K8TNeo-FIS2R, 512MB PC3200(A-Data), Sapphire Radeon 9550 128MB i bit, HDD 1x Barracuda 120GB, 1x Samsung 120GB, 2x Samsung 160GB, 350W Fortron, LCD 17\"Acer AL712, DVDRW LG GSA-4160B, Ubuntu linux

  4. #4

    Standardní

    Takže, jestli jestli jsem to dobře pochopil - všechny instalace se provádí pod rootem a že v usr/lib není defaultně adresář win32 je normální?
    Home PC:MSI K7T 266Pro2,Athlon XP 1800+ Palomino,Titan D5TB, 256MB DDR Elixir,40GB Seagate,Sapphire Radeon 9600 Atlantis,Logitech MX500 optical mouse, Canon BJC 6000,AOC 7Klr monitor,CD-ROM Toshiba 48x,CD-RW Teac W524E 24/10/40,Hercules MUSE 5.1,Genius Home Theater 5.1 repro
    Notebook:Toshiba Satellite A10-S103,Celeron 2,0GHz,256MB DDR RAM,30GB HDD,Intel 852GM,TVout,USB2.0,DVD ROM
    DigiCamera:Kodak Z740

  5. #5
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    289

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ondrowicz
    Takže, jestli jestli jsem to dobře pochopil - všechny instalace se provádí pod rootem a že v usr/lib není defaultně adresář win32 je normální?
    presne tak..
    (co se tyce toho roota, tak pri instalaci se obcas musi neco nakopirovat tam, kam ma pravo zapisu root - napr. /usr/bin takze musis kvuli tomu byt root. Kdyz kompilujes, tak samotna kompilace roota nevyzaduje, ale kdyz to zkompilujes a chces hotvou binarku nainstalovat, tak uz musis byt root.)
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  6. #6

    Standardní

    OK, tak jsem to už nainstalil. Poslední (snad ) dotaz: když jsem ty kodeky rozbalil do usr/lib/win32, tak to tam vytvořilo nějaký adresář, ve kterém ty kodeky byly. Takže se asi nenainstalovaly, co? Protože když jsem rozbaloval fonty a skiny, tak jsem to pak musel přesunout z vytvořených adresářů do adresáře skin nebo fonts.
    Tak, dnes hned jak dojedu na koleje, tak si stáhnu ten 1000 stránkový manuál k Linuxu, abych se trochu poučil.
    BTW ta kompilace trvá svinsky dlouho na to, jakej je to malej prográmek...
    Home PC:MSI K7T 266Pro2,Athlon XP 1800+ Palomino,Titan D5TB, 256MB DDR Elixir,40GB Seagate,Sapphire Radeon 9600 Atlantis,Logitech MX500 optical mouse, Canon BJC 6000,AOC 7Klr monitor,CD-ROM Toshiba 48x,CD-RW Teac W524E 24/10/40,Hercules MUSE 5.1,Genius Home Theater 5.1 repro
    Notebook:Toshiba Satellite A10-S103,Celeron 2,0GHz,256MB DDR RAM,30GB HDD,Intel 852GM,TVout,USB2.0,DVD ROM
    DigiCamera:Kodak Z740

  7. #7
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    289

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ondrowicz
    BTW ta kompilace trvá svinsky dlouho na to, jakej je to malej prográmek...
    heh, zkus si jen tak ze sportu zkompilit mozillu Sem zvedav, co budes rikat pak..
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  8. #8

    Standardní

    do /usr/lib/win32 uz kopirujes samotny soubory, zadny adresare ale je mozny ze to funguje rekurzivne takze to pojede... nevim...
    ad kompilace - mplayer se musi celkem huste optimalizovat, mel bys byt rad ze se to tak dlouho kompiluje

    jinak samozrejme MozillaFirebird kompilace rulez... na to nemaji ani Xfree, ty se mi zkompajlily za 50 minut
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  9. #9
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    280

    Standardní

    Pche, to jste jeste nikdo nekompiloval qt s mt podporou na MDK. Rano jsem to pustil a nez clovek rekl svec tak to bylo hotove a na hodinach 2 hodiny odpoledne

    Mozilla je takova pohodova, za 3 hodky nemate co delat
    Tak jsem jednou kompilil mozillu a chtel tam galeon, on zahlasil ze mozilla musi byt kompilena jen proti gtk 1.2, tak zase 3 hodiny v pr....
    No a par dnu nato jsem zase kompillil mozillu a preventivne proti gtk 1.2, dam tam opet galeon, ale to uz vysla nova verze ktera zahlasila ze mozilla musi byt proti gtk 2 a zase jsem kompiloval a opet hodne nadaval
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  10. #10

    Standardní

    galeon ma 1.2 branch ~ gtk1 - tam uz se akorat delaji upravy aby to slo kompajlit s posledni mozillou, zadny novy featury

    pak 1.3 branch ~ gtk2 - tam se zameruji vyvojari

    jinak qt sem kompiloval jenom jednou a pres noc, tak nevim zlaty gtk to se kompiluje chvilu
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  11. #11
    Senior Member
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Ostrava / Straznice
    Příspěvky
    1 133
    Vliv
    280

    Standardní

    Kompilace na gentoo je jeste v pohode, ale MDK se zrovna moc nepretrhne co se rychlosti tyce
    Intel C2D 4300, 1GB DDR2, 120GB Seagate, nVidia7600GT pasiv.

  12. #12

    Standardní

    Mozzilu jsem kompiloval jenom dvakrat. Poprve 3 hodiny - pak jsem zjistil ze epiphany chce vyssi verzi. Podruhy 3 hodiny - epiphany byla spokojena, akorat ta mozila pak hazela pri pokusu o spusteni SEGFAULT a epiphany tim padem taky. Pak jsem presel na Slack 9.1 a Galeon
    A64 3000+, MSI K8TNeo-FIS2R, 512MB PC3200(A-Data), Sapphire Radeon 9550 128MB i bit, HDD 1x Barracuda 120GB, 1x Samsung 120GB, 2x Samsung 160GB, 350W Fortron, LCD 17\"Acer AL712, DVDRW LG GSA-4160B, Ubuntu linux

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Reklamacni rad - softcom
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.05.2005, 14:50
  2. Nedoléhající zadní chladič na pamětech DDR na grafice MSI FX
    Založil Nvidia fanda v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.12.2004, 15:45

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •