Výsledky 1 až 22 z 22

Téma: Batoh na notebook

  1. #1

    Standardní Batoh na notebook

    máte někdo zkušenosti s batohama z czechcomp? http://www.czechcomputer.cz/cat_tree...Batohy%5C15%22
    doporučte kvalitu/cenu

  2. #2

    Standardní

    Deuter GIGA II - ~2000,-

    Nic lepsiho imho nesezenes

    Ja osobne mam GIGA I, ktera stoji asi 1300,- a proti GIGA II ji chybi akorat odjimatelna taska na ntb do ruky(vypada jak diplomatka) a nejaka tasticka na mydlo ci co Coz mi za ~700 fakt nestalo.

    Co mi rikal prodavac jeste tak do toho sednou vsechny ntb krom snad pry nejakych novych Aceru Aspiru kravich rozmeru, ale jinak vse

  3. #3
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    42
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní

    Ja dodam link na ofic. stranky deuteru KLIK ZDE.

    Tento batoh muzu take vrele doporucit. Zminena tasticka na mydlo je super na drobne prislusenstvi - ja v ni mam redukce na kabely, cdma modem, nahradni baterku k mobilu i k ntb, malou mysku, sroubovaky... obcas se mi zda nafukovaci

    Velmi pohodlne se nosi, ma popruh na zapnuti pres hrudnik i pres bricho, vsechno pohodlne nastavitelne, vyztuzena zada, prijemne polstrovane popruhy pres ramena, stahovani na bocich batohu atd atd atd.

    Jinak jsem tez kupoval v hudysportu, maji tam asi 5 nebo 10% slevu pro studenty btw.

    A nemohu doporucit Dicota Bac Pac Rain, ktery jsem mel jeden den a okamzite ho sel vratit. Nesedi na zadech, je maly, proste jako batoh nepouzitelny.

    Jinak nosil jsem v tom deuteru asi dva mesice Acer TravelMate 244XC, do zminene diplomatky se vesel tak akorat. Moje IBM se tam vejde s klidem, a k tomu jeste desky s papirama

    Jinak zlanaril jsem ke koupi tohoto produktu tez negryka a wonga, myslim ze mohou tez doporucit Negryk mel pred tim Dicota Bac Pac Jump a ted si chrochta
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  4. #4

    Standardní

    Sova
    V prvni rade bych Ti chtel dat par rad pro nakup batohu...
    1.kazdy clovek ma jine zada a celkove stavenou postavu. takze slova jako: "A nemohu doporucit Dicota Bac Pac Rain" bych nebral zas tak vazne.Ja ho osobne mam a jsem spokojenej...

    2.osobne i s ntb si bez do nejake prodejny a vsechno si otestuj, jak Ti to sedi na zadech a esli se tam hlavne vleze ntb...opet bych neveril slovum:"Co mi rikal prodavac jeste tak do toho sednou vsechny ntb krom snad pry nejakych"...byl jsem s ntb zkouset batoh a na stitku od batohu bylo napsane ze je do 15" a muj 15" se tam nevlezl.Takze az Ti bude nekdo tvrdit ze se tam urcite vleze....tak si to radeji over.

    Jinak ten batoh co Ti tady dopuruciji se me na fotkach moc nelibi...jinak vypada ve skutecnosti.Je to takova kostka, ale dalsi vec je, jak vypada na zadech s ntb a prislusenstvim...

    Takze volba je jen na tobe...

  5. #5

    Standardní

    ok, dekuji vsem za rady.

  6. #6
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    42
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní

    Piero: samozrejme ze kazdymu nesedne stejny batoh. Ale zmineny deuter ma narozdil od zminene dicoty kvalitne polstrovana a vyztuzena zada, kvalitne polstrovane popruhy a je pohodlne nastavitelny.
    Ty jsi zkousel jiny batoh nez dicotu? rekl bych ze minimalne ten deuter ne

    co se tyce namitky k designu, musis se rozhodnout vybirat batoh podle toho jestli ti bude sluset nebo jestli po nem s kazdodennim nosenim nebudes mit zniceny zada/ramena.

    Nicmene co se tyce batohu, vice verim znacce ktera ma s vyrobou batohu dlouholete zkusenosti, nez vyrobci brasen na notebooky. Nicmene Dicote se neda uprit to, ze klasicke NTB brasny vyrabi skvele.

    btw - muzem namitnout neco o kvalite.. kdyz jsem videl negrykuv bac pac jump, ktery byl (myslim) po pul roce pouzivani potrhany, tak jsem nestihal ... za ty penize takova kvalita?

    jinak bac pac rain je fajn, ze ma tu "plastenku" - kvuli tomu jsem ho chtel.
    Ovsem deuter je cely z nepromokaveho materialu a ma prikryty zipy - takze do nej se voda fakt nedostane (ostatne ani z nej - ted jsem ho pral po cca roce uzivani - napustil jsem do nej vodu, zavrel a zmacknul - voda tekla ven jen skrz zip, ostatni povrch zustal suchy.



    takze moje doporuceni je - obejdi obchody kde ty zminene batohy maji a vyzkousej.
    myslim ze od veci neni ani samsonite - s byvalou jsme ji jej vybrali na jeji IBM T22, a je s nim moc spokojena.

    v praze jsem vybiral v nejakym PC kramu nahore v kotve - meli tam vyber hezky, ale ceny tragicky - proto jsem si tam sel batohy jen vyzkouset a pak v hudysportu.

    mimochodem. v nejakem PCworldu cca rok a pul zpatky byl test batohu na ntb. deuter giga 2 to vyhral (ale myslim jen v nejake kategorii)
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  7. #7

    Standardní

    Marty
    Jak jsem napsal Deuter me na fotkach moc nezaujal, takze nebyl duvod ho ani zkouset...Prece si nekoupim neco, co se me nelibi, ikdyz je to mozna lepsi volba nez Dicota (podle tebe).Zkousel jsem vice batohu, jinak bych nepsal o tom, ze se me tam nevlezl ntb.

    Dicotu mam uz pres rok a pouzivam ho celkem casto a zadne opotrebeni, resp potrhani jsem nezaregistroval.

    Jinak tvoje doporuceni jsem uz trosku nastinil...musis si jit ten batoh osobne a hlavne s ntb odzkouset.

  8. #8
    Senior Member mince Avatar uživatele puki
    Založen
    17.05.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    683
    Vliv
    274

    Standardní

    Vlastnil som, teda este stale vlastnim, oba batohy a trosku dlhsie ako jeden den

    Nezda sa mi ze by Dicota bola az tak strasne spracovana, vydrzala mi 1,5 roka kazdodenneho chodenia do prace, semtam nejaky ten vikend (= bonusove napratanie), aj lyzovacku prezila ... odpalila ju moja blbost a nutnost na dlhodobej sluzobke mat viacej veci stale pri sebe (lietadlo, nedovera hotelovym izbam). Jazdce zipsu nevydrzali vyse mesiaca kazdodenneho naplnenia az na prasknutie ... vazne som niekedy zapinal tak ze jednou rukou som tlacil zips k sebe a druhou tahal jazdec .. jednoducho prilis jemny zips
    Deuter Giga II som kupil hlavne kvoli aktualne potrebe priestoru ... inak by som si dal opravit dicotu, vyslo by ma to lacnejsie a po navrate zo sluzobky by zas stacila

    Aby som presiel k veci ta Dicota a ten Deuter niesu rovnake typy baglov a ani sa nesnazia byt, jeden by som nazval ako street bag a druhy ako backpack. Je to vidiet vsade...

    Dicota Rain - streetbag, jednoduchsia forma - hlavny priestor, 1 zapinatelne velke vrecko a 1 polozapinatelne uzke vrecko v predu, pozeratelnejsi dizajn, viac volnejsie popruhy, mensi + ochrana proti dazdu schovana dole + z menej ohybneho materialu = tym padom pevnejsi

    + mensi, pevnejsi, volnost popruhov, 'prisplast', schova aj 15" kravu, suchy zips na priecinku s notasom, mensi profil - skor sirsi
    - mensi, chybajuce samostatne vrecko na dokumenty, malo miesta pre viac veci ako 1 notebook + beznodenne prislusenstvo

    moj nazor: do mesta, roboty mi bezne stacil, v pohode prezil ako batoh na fotak (velkosti zrkadlovky) na lyzovacke, pohodlne nosenie na oboch aj jednom popruhu, dojem skor pohodovy, nutnost nosit dosky na dokmenty (spolu s notasom sa krcili), nieje stavany na viac veci ako si bezne clovek berie do prace

    Deuter Giga II - batoh, je evidentny vplyv ostatnych vyrobkov firmy zameranej na turistiku - najma na popruhoch a chrbte, taktiez zipsy su trochu hrubsie a vacsie (asi na drsnejsie zachadzanie ), viacpriestorovy - uplne vzadu samostatna cast pre vyberatelnu tasku na notebook makkou prieckou oddelena od hlavnej casti kde je aj vrecko na dokumenty a potom este 2 samostane uzke priestory pristupne zvonku, vyberatelne taska na notas + mala tasticka, stahovacie popruhy, reflexne logo ...

    + velkost vnutorna, vypolstrovane popruhy, miesta a miesta, tasticky, 'turisticke' prevedenie a materialy
    - vekost vonkajsia, nosenie na jedno plece je menej prijemne, vrecko na dokumenty nema vnutri uchytenie (ma na sebe mensie vrecka ak sa do nich nieco tazsie (baterky do fotaku, 2.5hdd) da tak prestane drzat tvar, menej drzi tvar o tom ked sa vyberie taska s notasom radsej ani nevraviac - rad pada

    moj nazor: na niektore veci som si rychlo zvykol - miesto a vyhotovenie, zmesti sa mi tam vsetko co do dicoty (notas, fotak 13x14x9cm, nabijacky nane + 2x siemens, sluchatka, dazdnik, slnecne okuliare, LAN kable, 25cake ... ) a este ostane miesta , popruhy su pohodlne ak su pouzite oba ak to mam prehodene cez jedno plece dicota mi prisla lepsia ... volnejsia flexibilnejsia (samozrejme bez prestavovania), nedrzi tvar najma spodna cast ak je nastojato ( u dicoty to zabezpecoval pogumovany spodok spolu s napratanym prsiplastom), jo musim si zvyknut ze otacanie v mhd/vytahoch moze mat neblahe nasledky na okolostojacich - na profil je dost velky ten batoh niekedy az neprijemne (holt cena za priestor)

    takze snad niekomu tento vylev pomoze

    inak rozmyslam, ze necham nejakej zenskej ruke v rodine zmodovat ten priecinok na dokumenty v Gige aby bol prichytitelny suchym zipsom

    BTW len tak mimochodom podla vyjadrenia jednej kamratky ta Dicota bola ten "pekny modry batoh" ... o ciernom Deuterovi podla mna ani nevie

  9. #9

    Standardní

    puki
    Mam Dicotu uz 1.5 roku a mam taky jemny zip, ale kamos si ho kupoval pozdeji a ma tam hrubejsi zip...

  10. #10
    Senior Member mince Avatar uživatele puki
    Založen
    17.05.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    683
    Vliv
    274

    Standardní

    Citace Původně odeslal Piero
    puki
    Mam Dicotu uz 1.5 roku a mam taky jemny zip, ale kamos si ho kupoval pozdeji a ma tam hrubejsi zip...
    no pekne, aspon vidiet, ze niektore firmy sa vedia poucit evidentne to nebola ziadna slava tie povodne zipsy

    ako som teraz isiel naspat, tak som sa trochu popasoval s kuframi pri pomahani jednej slecne a jaksi si mi prisieli tie popruhy priuzke na krku alebo co za slachy mi to tam vyskocili ... no dicota mi prisla v tomto volnejsia, ci skor sirsia ... aj ked pre niekotrych ludi bola prisiroka, ze Marty ?
    ... jednoducho treba si to oskusat

  11. #11
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    42
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní

    Puki: super konstruktivni porovnani - diky!

    Skutecne, dicota mi nesedla kvuli sirokym zadum - sice vypadam mozna ze mam siroky ramena ale to je jen zdani a vadilo mi na ni malo prostoru.

    Denne sebou taham v deuteru ntb, nabijecku, cdma (antena, nabijecka, modem), pouzdro na 24 CD, destnik, 5m TP kabel, desky s papirama atd atd. a to by se mi do dicoty neveslo.

    Ale obcas se proste musim premoct a vzit si polovinu veci a brasnu pres rameno, protoze deuter neni na reprezentativni jednani (ostatne to ani zminovana dicota).
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  12. #12

    Standardní

    Mozem mat este otazku na ten Deuter - vojde sa tam aj externa klavesnica?

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal mungo
    Mozem mat este otazku na ten Deuter - vojde sa tam aj externa klavesnica?
    No to asi zalezi jak vysoka....

  14. #14

    Standardní

    Normalna bezna klavesnica k pocitacu (USB samozrejme). Ziaden multimedialny obor.

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal mungo
    Normalna bezna klavesnica k pocitacu (USB samozrejme). Ziaden multimedialny obor.
    Jsem to zkusil a moje(na vysku ma 48cm) se tam nevlezla. Podle odhadu by tam vlezla takova ~43cm max.

  16. #16

    Standardní Re: Batoh na notebook

    No muzu se sem po 2 letech vetrit, ono nabidka neni zas tak jina Vlasnte bych rekl uplne stejna

    Koukak jsem na obrazky Giga a Giga II a oni mi nepripadaji moc stejne krom te tasky na mydlo apod.. vypada to jako ze ma i jine kontrukcni reseni ci snad mene mista?? Muze to nekdo potvrdit/vyvratit?

    http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.as...&nLanguageID=1
    http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.as...&nLanguageID=1

    Jo vidim, ze je u obou napsany objem 28litru no, ale stejne ty prepazky atd jsou stejne?

  17. #17

    Standardní Re: Batoh na notebook

    Skodik,

    pozor na to, ten obrazek Giga I je nejaky zavadejici, je to asi nejaka prvni serie. Sam mam Giga I a treba tu uplne predni zipovou kapsu, ktera je jen u obrazku Giga II mam taky. Zitra zabavim kolegovi jeho Giga II a doplnim informace.

    Btw. mam ho uz druhym rokem a bez SEBEMENSICH znaku opotrebovani, zadne odreniny, zadne trhance, NIC, inu Deuter

  18. #18

    Standardní Re: Batoh na notebook

    predem dik za info. Jinak me se relativne libi taky, ale zda se mi to az moc outdoor a velkem. Jinak fajn.

    Stejnak je jeste budu muset videt na zivo, neznate v PHA nejeky kram kde maji velky vyber batohu na ntb?

  19. #19

    Standardní Re: Batoh na notebook

    Tak porovnani probehlo a rozdily jsou vicemene zadne. Ma akorat jine zipy + ma nejak trosku vic vyztuzena zada zevnitr, ale i Giga I je dostatecne pevna v zadech. Jinak vsehovsudy jsem zadny jiny rozdil nenasel, kdyz pominu tu externi tasku na ntb a tu krabicku na prislusenstvi.

    Osobne ale na neco upozornim, aby ses zbytecne nenapalil. Necekej moc jine pouziti, nez na noseni ntb a hodne prislusenstvi(nejlepe placateho) k tomu. Ony me plany pouzivat ho i jako bagl na lehke vylety moc nevysel, pac ta stredni pricka toho batohu zamezuje jeho komplexnejsimu vyuziti a narvani tam objemnejsiho obsahu. Tedy ne, ze by to bylo nejake tragicke, nacpat tam toho jde stale dost, ale cestovni batoh to nebude. Pokud planujes i jine vyuziti, mrkni v prodejne radsi na ostatni Deuter mestske modely a hlavne na tu stredni pricku.
    Naposledy upravil jedik; 12.06.2007 v 21:03.

  20. #20

    Standardní Re: Batoh na notebook

    no ja se spise osobne bojim toho ze je zbytecne velky, no Zatim docela dost uvazuju o Topgal BAG 012, ale musim to vsechno videt na vlastni oci no.

  21. #21

    Standardní Re: Batoh na notebook

    Citace Původně odeslal Skodik Zobrazit příspěvek
    no ja se spise osobne bojim toho ze je zbytecne velky, no
    No to se neboj On, kdyz se kompresakama stahne, tak je to takova fajn placka na zadech. A hlavne je perfektni ergonomicky, i kdyz ho mam na zadech nacpany, tak skoro nic necitim

  22. #22

    Standardní Re: Batoh na notebook

    bag12 je koncepcne kopia crumplerov a je to uplne iny batoh ako giga ... inak v priebehu prazdnin budem testovat notasove batohy brasny uz som robil, tie ste mohli vidiet aj na zive
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •