Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Dual boot -XP a Win98-písmena disků problém- jak změnit?

  1. #1

    Standardní Dual boot -XP a Win98-písmena disků problém- jak změnit?

    prohledal sem poradnu co to šlo a stále nevím:


    popíšu:


    1)pomocí Part. magicu sem disk rozdělil na dva oddíly, oba primární, jeden nastavil jako aktivní (2 oddíl v pořadí) a další skryl.


    2)do aktivního nainstaloval W98 - jako aktivní měl tedy označení C:


    3)doteď skrytý primární oddíl jsem zviditelnil, aktivní je stále ten s W98 a nainstaloval WXP - aby se mi vytvořila startovací nabídka. Pokud to udělám opačně - tedy aktivní bude partition pro XP a partition s W98 bude viditelná - sice XP taky nainstaluju, ale z mně neznámého důvodu se startovací nabídka nevytvoří.


    4)po instalaci obou je startovací nabídka funkční, ale: partition s W98 je stále označena jako C: a partition s XP jako D: , ale já prostě potřebuju opačně, aby XP byly na C:. No a pokud nastavím partition s XP jako aktivní a s W98 jako viditelnou - tak startovací nabídka nenaběhne a rovnou startují XP (jsou sice na C:, ale bez funkční startovací nabídky)


    jo a NECHCI používat jinej boot manager - pouze ten co je součástí windows. Nějak to přece musí jít, ale sám si už nevim rady
    prof. Orfanik - vědeckotechnický revolucionář

  2. #2

    Standardní

    Jdeš na to moc složitě, dva primární oddíly přece nepotřebuješ. Já mám disk rozdělený na primární oddíl (Aktivní) a extended rozdělený na 2 disky.
    První nainstaluji W98 na D: (změnit přímo při instalaci Windows) a až to je hotovo, tak nabootuju z instalačky WinXP a ty nainstaluju na C:
    Hotovo.

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal malli
    Jdeš na to moc složitě, dva primární oddíly přece nepotřebuješ. Já mám disk rozdělený na primární oddíl (Aktivní) a extended rozdělený na 2 disky.
    První nainstaluji W98 na D: (změnit přímo při instalaci Windows) a až to je hotovo, tak nabootuju z instalačky WinXP a ty nainstaluju na C:
    Hotovo.
    nj, ale pokud je C: pro winxp na ntfs, taxi win98 neškrtnou...
    IMHO je řešením použít sw ve wxp...ovládací panely...nástroje pro správu...logical disk manager...kliknou pravym tlačítkem na winxp partition..změnit písmenko jednotky.... to samé i pro w98 partition a it´s done... ...potom když najedeš do win98, tak budou jako C: a když najedeš do winxp tak to bude tak jak si to přeházíš....

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problem s instalaci XP na 160GB Maxtor (uz mi z toho hrabe)
    Založil BDs v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 20.06.2004, 21:45
  2. Problém s Win98 nebo i Win XP
    Založil Systemak v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 13.01.2004, 17:25
  3. Jak udělat uvodní Boot 2 OS: win 2000 +Xp
    Založil vivalin v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 24.09.2003, 12:22
  4. Jak zmenit IRQ zarizeni pod XP???
    Založil ITpozemstan v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 20.02.2003, 23:02

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •