Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: problem se spoustemim souboru v linuxu

  1. #1

    Standardní problem se spoustemim souboru v linuxu

    (nevim jestli to tu patri, ale uz sem zoufaly protoze toto se mi jeste nestalo)
    Situace jednoduse: zkompiloval jsem si glibc-2.3.3 ze zdrojaku,....
    Kód:
    make install
    ... ok
    Kód:
    ldconfig
    ... probehnul
    ...a od te doby nejde spustit v mem linuxu nic (vubec nic a to znamena ze mi najede kernel ale init nedokaze ani spustit bash)
    nepomohlo ani nabootovani live-linuxu a prepsani knihoven glibc na puvodni verze z orig. balicku
    At chci spustit cokoliv proste to napise:
    (napriklad shell)
    Kód:
    /bin/sh: cannot execute file
    (nebo command not found...ted si nejsem jisty... pisu to z jineho compa z woken a presne si to nepamatuju)
    jo a prava u vseho sou v poradku (nic sem s tim ani nedelal)

    nevite co s tim a jak to opravit??

  2. #2
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    takze dopln co to PRESNE vypisuje a co mas za distribuci?

  3. #3

    Standardní

    ked nic nespustis tak to ani neopravis, odporucam preinstalovat
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  4. #4

    Standardní

    Ty ses taky trubka, proc preinstalovavas glibc? To je ta nejzakladnejsi knihovna v systemu, pokud si ji odseres, nespustis nic. Doporucuju vratit distribucni balicek a nevrtat do toho, privodis si akorat problemy. A rozhodne nedoporucuju CVS verze glibc (ktere sou napr. normalne v portage), posledniho pul roku je glibc paradne zabugovane
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  5. #5

    Standardní

    po zvraceni distribucniho balicku je to furt stejne slackwaree bohuzel neni stary hloupy redhat u ktereho se mi kdys stalo neco podobneho a balicek to vyresil
    holt asi budu muset prelouskat Makefile a zjistilt co se mi kde vlastne preinstalilo a to pak nasilne prekopirovat z funkcniho slacka

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal wong
    takze dopln co to PRESNE vypisuje a co mas za distribuci?
    takze mam Slackware 10.0 upgradnuty na slackware-current pres swarret a dalsi pulka systemu jsou veci zkompilovane z cvs. kernel-2.6.9+lids+dalsi_patche

    a pise to (pri bootu, nic jineho uz nejede):

    INIT: cannot execute /etc/rc.d/rc.S
    ....
    a tak je to pro vsecko :-
    (

  7. #7

    Standardní

    Nabootuj z nejakeho liveCD, mountni si partition, chrootni se do ni a zkus ldconfig. Nezapomen updatovat promenne (pokud neco takoveho slack ma - asi staci pustit jenom bashrc). No a pak muzes zkouset preplacavat veci, dokud to v tom chrootu nepojede.

    Mozna ze glibc neni jenom jeden balicek ve Slackware, ale vic a ty je potreba taky preplacnout - nevim, slack neznam.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  8. #8

    Standardní

    1. instalacne CDcko Slackwaru je bootovatelne a s trochou sikovnosti sa da pouzit aj ako rescue. Na druhom CDcku je nejaky aj nejaky live system.
    Nieco podobne som riesil - nekompiloval som glibc (to nie je prave najlepsi napad), ale pri upgrade glibc mi doslo miesto na disku (na routeri, este som tam mal maly disk) - takze tam ostal bordel -> http://4um.ocguru.cz/viewtopic.php?t...ighlight=glibc
    Este niekolko poznamok:
    1. Chroot na tu particiu nepojde, pokym kniznice nebudu OK (inak sa nespusti shell) - tym si lahko mozes overit bez rebootu, ci to uz mas OK alebo nie.
    2. Slackware baliky su obycajne .tar.gz - takze sa da urobit instalacia bez instalacie - rozbalit balik do rootu particie a potom spustit install/doinst.sh. Staci balik "glibc-solibs".
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  9. #9

    Standardní reseni

    to s tou lajvkou a chroot byl dobry napad usetrilo mi to spoustu rebootu
    a uz to jede

    jinak instalacni cd mi nenabootuje (diky sata disku se nerozjede skoro nic s jadrem starsim 2.6.0) a uz si nevzpominam jak sem to kdysi nenainstalil... takze to resil Knoppix 3.3 (zvlastni ze na jadru 2.4.22 )

    a zjistil sem v cem byla ta chyba... ten posledni ldconfig zrejme spatne upravil symbol. linky v /lib, protoze nic nebylo nalinkovane: ld-linux.so.2 -> ld-2.3.3.so, libc.so.6 -> libc-2.3.3.so, atd. a v orig. balicku ty linky taky nejsou a jak sem to jenom rozbalil bez spusteni inst. skriptu tak se nic vlastne nevyresilo.

    Ted mi ale vzniknul novy problem, zacal mi naprosto nahodne padat mc s relocation error, a firefox 1.0 pri startu, taky s relocation error

  10. #10

    Standardní

    ldconfig zadne linky neupravuje, pouze cache knihoven a to na zaklade cest v ld.so.conf
    mohlo by taky pomoct normalne nainstalovat/preinstalovat libc balik, nemusis byt ani chrooted (installpkg -root /otherroot), upravi se symb linky na spravne knihovny
    dulezite je mit /lib /usr/lib v /etc/ld.so.conf
    Slackware...because it works

  11. #11

    Standardní ldconfig

    ...ale upravuje, maze a vytvari nove,...ale jen u nekterych knihoven a to vzdy tak aby linky mirily na tu nejnovejsi verzi.
    napr.:
    libc-2.3.3.so (skutecna knihovna v lib)
    ldconfig vyrobi:
    libc.so.6 (link na libc-2.3.3.so)
    libc-2.3.3.so.6 (link na libc-2.3.3.so)

    a jestli mi neveris tak si dej man ldconfig
    a hned nektera z prvnich vet je:
    ldconfig creates the necessary links and cache (for use by t...
    zde býval podpis...

  12. #12

    Standardní DELETE THIS

    Citace Původně odeslal wong
    2durdin: a mame tu taky tlacitko EDIT
    uz sem ho pouzil akorat nechapu proc mi nejde smazat tenhle post

    EDIT: to co bylo v tomhle postu je slouceno s tim predchazejicim
    zde býval podpis...

  13. #13
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    297

    Standardní

    2durdin: a mame tu taky tlacitko EDIT

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •