Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 48

Téma: Projektor a zkušenosti s provozem

  1. #1

    Standardní Projektor a zkušenosti s provozem

    Tady bych rád viděl zkušenosti lidí, kteří používaj dataprojektor. Jedná se o ryze praktické zkušenosti z provozu (domácí kino a hry), jako třeba:

    1. propojení se zdroji obrazu - jaké konektory, jestli sehnali dost dlouhé šňůry a kde nebo to maj bezdrátově (viz můj jinej thread)
    2. o kolik je lepší obraz na plátně než na bílý zdi
    3. na strop nebo na stůl? Co je třeba k zavěšení na strop
    4. jsou hry opravdu tak hezký jak se říká - lepší než na TV?

    atd atd....
    Asus COMMANDO bios 803, Core DUO 6400 (3,5GHz, 440 FSB), Gainward 8800GTX, 2x Raptor 150 (RAID 0) + 400GB Seagate, 2GB DDRII Kingston 677, SATA Barča 400GB, EIZO 1931

  2. #2

    Standardní

    Chystam se na projektor "Panasonic PT-AE500E", ktery ma nativne 1280x720 (tj. ten mensi HDTV format), DVI vstup a hlucnost udajne pouze 27db, coz je pro domaci kino docela slusne. Vice na http://www.digitalniprojektory.cz ...

    Nemate ho tu uz nekdo nahodou ? Ma totiz pomerne malou svitivost, nejakych 850 ANSI, ale budu ho provozovat v noci - bude ten svetelny vykon stacit na slusny kontrast ? Jinak hodlam k tomu poridit platno, coz tomu snad taky trochu pomuze.

    Jo a nevi tu nekdo nahodou, jestli nejaka norma stanovuje maximalni delku propojovaciho DVI kabelu ? Potreboval bych tak 8m, ale v cenikach maji nejdelsi 5m. Tech 8m si klidne zbastlim sam (koupim 2 a spojim je), ale aby to nejak zasadne nevadilo signalu...
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  3. #3

    Standardní

    Koukám, že se někdo (pepo ) po delší době ozval. Ad svítivost: 850 lumenů je pro provoz v noci OK, přes den je určitě nutné místnost zatemnit. Pokud se týká DVI kabelu - zkus to přes standardizační stránky - pokus se najít technické normy, které se týkají PC kabelů. (pokud uspěješ, nahoď sem odkaz, hodil by se...)

    Jinak já jsem si pořídil BENQ 6100 (nativně jen 800/600) ale svítivost 1500 a kontrast 2000:1, což je pro moje potřeby (převážně DVD) ideální. Taky jsem si koupil plátno 230 úhlopříčka a teď se mi nejspíš nevejde do pokoje (ta konzole je trochu delší - bacha na to). O další praktické zkušenosti se podělím zas za nějaký čas, až budu mít víc zkušeností.
    Asus COMMANDO bios 803, Core DUO 6400 (3,5GHz, 440 FSB), Gainward 8800GTX, 2x Raptor 150 (RAID 0) + 400GB Seagate, 2GB DDRII Kingston 677, SATA Barča 400GB, EIZO 1931

  4. #4

    Standardní

    Diky za info. Videl jsem nedavno v akci projektor u znameho (800x600), coz me dost nalomilo - filmy na TV uz proste pro me nebudou co byvaly, ta uhlopricka dela svoje... Po te norme na DVI se jeste mrknu i kdyz predpokladam, ze ty metry navic tomu nebudou nejak zvlast vadit. Jinak platno uz mam napocitane i s rezervou, koupim roletu a vysunu ji nastalo tak jak bude potreba - snad nebudu muset kvuli tomu vybouravat zed.

    PS: Az budu mit nejake zkusenosti s provozem, tak to sem taky pripisu.
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  5. #5

    Standardní

    no nad 30m se to pro kvalitu přenosu dělá pomocí optického kabelu ( za výstupem z GK je převodník DVI-optika, to samé je na konci u vstupu. je to ale šíleně drahý a dělá se to na zakázku )
    ale normálně se prodávají až 10m ( cena ale +- 100EUR ), tak mě napadá jestli by nebylo lepší tam dát redukce na D-SUB a propojit to klasickým VGA kabelem
    Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde na blízku svítí světlo.
    PHOENIX II
    || C2Q Q9300@3225MHz || Gigabyte P35-DS4 2.0 || 4GB DDR2 A-Data EE 1066 || Gigabyte GTX560 1GB || Intel SSD 320 40GB + WD 250GB || 24" HP LP2465
    NAS cube || INTEL D510MO Mount Olive || 1GB DDR2 ZEPPELIN 800 || Samsung EcoGreen 1TB RAID 1 + WD 640GB
    ThinkPad X60s || CoreDuo L2400@1,66GHz || 2GB DDR2 || 80GB SSD Intel X25-M || 12" XGA || Patriot X-Porter 200x 16GB
    Canon EOS 1D Mark II || 16-35/2,8L || 50/1,8 || 70-200/2,8L IS || SpeedLight 580EX II || http://www.jakubgeier.com

  6. #6

    Standardní

    2dolby:
    Zajimava myslenka s tema redukcema, bohuzel nerealizovatelna. Ta redukce totiz vyzaduje plne zapojeni DVI kontektoru, tzv. DVI-I, 29pin analog + digital (byva na grafickych kartach - pozna se podle ctyr tenkych pinu okolo toho tlusteho). Z takoveho konektoru si potom redukce vytahne pouze analogove signaly pro analogove propojeni, takze za redukci uz zadny digitalni signal neni => do projektoru na druhe strane uz by nic neteklo. Krome toho do projektoru (ktery ma DVI-D) by ta redukce kvuli pinum navic zrejme ani nesla zastrcit. Zkratka si to nakonec zbastlim sam, jako ostatne vetsinu propojovacich dratu na miru, co jsem kdy potreboval a bude po ptakach...
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  7. #7

    Standardní

    Tak tu mam konecne toho Panasonica PT-AE500 (1280x720) a je to opravdu slusna masinka. Svitivost v noci staci bohate, pres den je potreba hodne zatemnit, jinak je kontrast slaby. Coz se ovsem dalo cekat - tezko ve dne na bilem platne vyrabet cernou barvu, v kine taky nemaj okna, navic je to LCD (nastesti zatim bez vadnych bodu). Optika je vice nez slusna - na necele 3 metry je schopna vyrobit zakladnu skoro 2.2 metru, takze mam opticky zoom stazeny na minimum, abych to vubec nacpal na 2-metrove platno. Dost me prekvapily barvy, cekal jsem, ze budu muset ladit podle monitoru, ale vyvazeni a vernost je naprosto OK i na vychozim nastaveni. Vetrak je pri low-power rezimu slyset asi jako slusne zatlumene PC, cili prakticky vubec a pri sledovani filmu uplne zanikne.

    Jinak ve filmech (krome ukazek HDTV) je na velke uhlopricce pekelne videt, jak mizerne rozliseni maji soucasna DVD. Pro sledovani filmu pres PC silne doporucuju nastavit nativni rozliseni projektoru, pouzit filtr ffdshow, nastavit rucni resize na toto nativni rozliseni a pro resize pouzit filtr Lanczos s parametry pro zaostreni "Luma sharpen" a "Chroma sharpen" na maximum. Pak to konecne vypada jako film a ne jako rozmazla blitinka - plati i pro DivX a ostatni MPEG4 klony.

    Co se tyce propojeni, tak podle ocekavani pri rucni vyrobe 8m dlouheho propojovaciho DVI-D kabelu nenastal zadny problem v kvalite nebo ztrate signalu, takze nechapu, proc jsou u nas dostupne nejdelsi propojovaky pouze 5m.

    TV signal do toho zatim poustim z tuneru videa po S-Video kablu a kvalita nicmoc, projektor hodne vytahne vsechno, co na normalni TV zanikne, tj. prejizdeni prouzku a ctverecku pres syte barvy, duchy okolo ostrych kontur apod. Nemel by tu nekdo typ na to, jak dostat lepsi kvalitu TV obrazu pri spojeni tuner-projektor ? Predem diky.
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Prešov
    Příspěvky
    1 738
    Vliv
    263

    Standardní

    K tej kvalite obrazu z tunera: Prežeň to cez PC a použi vhodné filtre (deinterlacing, resize do natívneho rozlíšenia projektora a potom to, čo si už spomínal pri DVD...)

    BTW: čo tak namiesto tunera použiť kvalitnú TV kartu?
    SILENT PC ▌Athlon TB 2100+ @ 200x11, PrimeStable ▌Zalman CNPS7000A-Cu & Tt Copper Shim & AS Céramique ▌Abit NF7-S 1.2, NB Zalman ZM-NB47J, SB passive ▌512MB TwinMOS 333 @ 400, 11-2-2-2 ▌Sapphire R9600PRO VIVO @ 477 core, 716 RAM, cooled by Athlon box cooler & Papst ▌WDC800JB ▌Maxtor 30GB ▌NEC ND-3500A ▌Yamaha CRW2200E ▌400W Maxpower - add fan control&monitor & Papst ▌NeonLight case & Papst ▌LCD 4x20, LCD 2x8 ▌4xFan & 8xTemp. controller ▌21\" CRT monitor ▌A4tech infra mouse ▌Microsoft Multimedia Keyboard ▌Samsung ML1520 laser printer ▌

  9. #9

    Standardní

    No, pokud bych si kupoval projektor, tak jedine DLP.

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Locke
    No, pokud bych si kupoval projektor, tak jedine DLP.
    lebo?
    ked som bol na fore aktivny, tak som doma chladil toto:
    DEEDEE: Asus P4C800-E Deluxe, Intel P4 Prescott 3.0GHz@3.72GHz + Zalman 7000B Cu, DDR 2x256 MB Twinmos 400MHz CL 2.5, Asus 8420 (GF4 Ti4200) 250/445@350/580 with Zalman ZM80D-HP, iiyama LS902 Vision Master 1451, CD-RW Asus CRW-5224A, Seagate Barracuda 7200.7 SATA 160GB + 7200.10 SATA 320GB, case Enermax CS-B031-TBB, power supply Enermax Liberty ELT500AWT, cooling rodinka Nexusov... v lete netaktim, kurit treba v zime...
    Thunderbird: Asus P4G8X Deluxe (Granite Bay chipset), Intel P4 NW B 2.4GHz@2.8 GHz + Titan TTC-CW7TB, a tak dalej...

  11. #11

    Standardní

    2PeterM:
    Dik, zkusim sehnat nejakou lepsi TV kartu, ale pochybuju, ze dostanu lepsi obraz nez z tuneru ve videu. Parkrat jsem uz nejake levnejsi TV karty zkousel a byla to celkem tragedie (ruseni od PC, strasny SW - nastesti existuji alternativy, mizerna citlivost, problemy se stereem, mizerne barvy - kridove ksichty atd.). V podstate pokazde mela i ta nejobycejnejsi TV o tridu lepsi obraz nez TV karta, ale uz jsem dlouho zadnou kartu nezkousel, treba uz technika pokrocila...

    2Locke:
    DLP jsou dobre, ale ne jednocipove v kategorii za xx tisic, tricipove stoji bohuzel xxx tisic. Osobne k tem jednocipovym DLP nemam moc duveru, protoze jsem u vice modelu videl v obraze jakesi divne duhovky (asi zpusobene ne uplne idealni synchronizaci kolecka s barevnymi filtry), ne zrovna verne barevne podani a zvlastni problikavani pri scrolovani kontrastniho textu (nevim jak to popsat). Ale to by sis musel vyzkouset sam, hodne lidi to pry nevnima, uvidime jestli nam prida nejake zkusenosti Louis. U LCD projektoru odpada nedostatek s omezenymi uhly pohledu, takze zbyva odezva (ta je v pohode), vadne body (nemam zadny) a podani cerne, ktere neni idealni ani u LCD, ani u DLP. Pro me byla taky dulezita minimalni hlucnost v low-power modu a rozliseni - s nativnim 1280x720 jsem na zadne DLP za ty penize co stal Panasonic nenarazil...
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    19.04.2004
    Bydliště
    Prešov
    Příspěvky
    1 738
    Vliv
    263

    Standardní

    TV karta má jednu základnú výhodu: vychádza z nej ničím neskreslený RGB (YUV...) signál, pripravený na spracovanie. Ak máš TV tuner s RGB výstupom, tak je to OK. Ale videovýstup aj S-videovýstup znamená zhoršenie kvality signálu. Plus navyše v PC môžeš aplikovať všetky tie filtre plus deinterlacing, prevzorkovanie, ... a to všetko na "digitálnej strane" - bez zhoršenia kvality signálu. A výstup do dataprojektora máš opäť cez RGB, v plnej kvalite!
    SILENT PC ▌Athlon TB 2100+ @ 200x11, PrimeStable ▌Zalman CNPS7000A-Cu & Tt Copper Shim & AS Céramique ▌Abit NF7-S 1.2, NB Zalman ZM-NB47J, SB passive ▌512MB TwinMOS 333 @ 400, 11-2-2-2 ▌Sapphire R9600PRO VIVO @ 477 core, 716 RAM, cooled by Athlon box cooler & Papst ▌WDC800JB ▌Maxtor 30GB ▌NEC ND-3500A ▌Yamaha CRW2200E ▌400W Maxpower - add fan control&monitor & Papst ▌NeonLight case & Papst ▌LCD 4x20, LCD 2x8 ▌4xFan & 8xTemp. controller ▌21\" CRT monitor ▌A4tech infra mouse ▌Microsoft Multimedia Keyboard ▌Samsung ML1520 laser printer ▌

  13. #13

    Standardní

    2PeterM:
    Jo, to ja vsechno vim, nakonec projektor mam ze stejnych duvodu pripojeny i pres DVI misto VGA, jenze tuner z videa jenom po S-Video kablu a jak uz jsem psal - zatim jsem nemel stesti na kvalitni TV kartu. Zkusim prolizt web a sehnat neco slusneho. Ono PC je samo o sobe zdrojem ruseni na vsech moznych frekvencich a moje predchozi zkusenosti s internimi TV kartami (ATI, Leadtek, MSI) na kabelovce to jenom potvrdily, respektive ty karty asi staly za prd. Kazda totiz predvadela jiny typ ruseni a nedostatku, az me to znechutilo, protoze video co stalo hned vedle PC naladilo vsechny stanice ciste a bez problemu. Uvidime, treba konecne sezenu neco poradneho - udajne je na soucasnych internich TV kartach dobra kombinace tuneru LG a prevodniku Philips SAA71xx + soft Fly2000TV, tak jsem zvedav...
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal PePo
    Tak tu mam konecne toho Panasonica PT-AE500 (1280x720) a je to opravdu slusna masinka. Svitivost v noci staci bohate, pres den je potreba hodne zatemnit, jinak je kontrast slaby. Coz se ovsem dalo cekat - tezko ve dne na bilem platne vyrabet cernou barvu, v kine taky nemaj okna, navic je to LCD (nastesti zatim bez vadnych bodu). Optika je vice nez slusna - na necele 3 metry je schopna vyrobit zakladnu skoro 2.2 metru, takze mam opticky zoom stazeny na minimum, abych to vubec nacpal na 2-metrove platno. Dost me prekvapily barvy, cekal jsem, ze budu muset ladit podle monitoru, ale vyvazeni a vernost je naprosto OK i na vychozim nastaveni. Vetrak je pri low-power rezimu slyset asi jako slusne zatlumene PC, cili prakticky vubec a pri sledovani filmu uplne zanikne.

    Jinak ve filmech (krome ukazek HDTV) je na velke uhlopricce pekelne videt, jak mizerne rozliseni maji soucasna DVD. Pro sledovani filmu pres PC silne doporucuju nastavit nativni rozliseni projektoru, pouzit filtr ffdshow, nastavit rucni resize na toto nativni rozliseni a pro resize pouzit filtr Lanczos s parametry pro zaostreni "Luma sharpen" a "Chroma sharpen" na maximum. Pak to konecne vypada jako film a ne jako rozmazla blitinka - plati i pro DivX a ostatni MPEG4 klony.

    Co se tyce propojeni, tak podle ocekavani pri rucni vyrobe 8m dlouheho propojovaciho DVI-D kabelu nenastal zadny problem v kvalite nebo ztrate signalu, takze nechapu, proc jsou u nas dostupne nejdelsi propojovaky pouze 5m.

    TV signal do toho zatim poustim z tuneru videa po S-Video kablu a kvalita nicmoc, projektor hodne vytahne vsechno, co na normalni TV zanikne, tj. prejizdeni prouzku a ctverecku pres syte barvy, duchy okolo ostrych kontur apod. Nemel by tu nekdo typ na to, jak dostat lepsi kvalitu TV obrazu pri spojeni tuner-projektor ? Predem diky.
    Uvazujem o tomto projektore, chcem ho k PC - okrem DVD aj na hry.

    PePo: da sa pouzit aj rozlisenie 1024x768? Ak ano, aka je kvalita obrazu?
    Diky.

  15. #15

    Standardní

    Tak jsem už vyemitoval hezkých pár fotonů z lampy svého DLP projektoru a tady jsou nějaké postřehy:

    1. DLP mají vynikající barevné podání, je to znatelně lepší než srovnatelné LCD

    2. svítivost 1500ANSI lumen - ani tak relativně vysoká svítivost nestačí na provoz (filmy, hry) během dne, není skoro nic vidět, je opravdu potřeba velké šero nebo idálně pochopitelně tma

    3. rozlišení 800x600 - teď nevím. Celkově je obraz perfektní (sledovací vzdálenost cca 3,5m, úhlopříčka 2,5m) ovšem není to dokonale ostré, jak bych si ideálně představoval. Na vině je buď:

    a)rozlišení (ale to si moc nemyslím)

    b)kabel (mám 10m obyč S-video, plánuju nějakej upgrade, viz. http://oc4um.murder.cz/viewtopic.php?t=64373)

    c)nedostatečné rozlišení DVD - jak tu už johu psal, HDTV jsem ještě nezkoušel...

    mimochodem, při IL-2 se mi dělá při vývrtkách špatně...
    Asus COMMANDO bios 803, Core DUO 6400 (3,5GHz, 440 FSB), Gainward 8800GTX, 2x Raptor 150 (RAID 0) + 400GB Seagate, 2GB DDRII Kingston 677, SATA Barča 400GB, EIZO 1931

  16. #16

    Standardní

    2johu:
    Kvalita obrazu pri rozliseni 1024x768 pro hry je na PTAE500 bezproblemova - v gamesach je ve srovnani s nativnim rozlisenim videt jenom nepatrne maznuti interpolaci, ktere je ve 3D spis k uzitku nez na skodu (jako na normalnich LCD). Pro sledovani filmu nebo jinou praci ve 2D doporucuju nastavit nativni rozliseni 1280x720. Samozrejme silne doporucuju propojeni po DVI, jakekoliv jine pripojeni znamena degradaci jinak velice slusneho obrazu, ktery je tento projektor shopny vykouzlit. Jinak konecne se mi podarilo zprovoznit i 1280x720 @50Hz, takze prestalo mirne pocukavani filmu i obrazu pri sledovani TV kvuli 60Hz, co tam bylo predtim a obraz vypada i trochu ostrejsi. Ke sledovani TV doporucuju zakoupit do PC interni TV tuner Genius Video Wonder III Pro, pribaleny SW a ovladace zahodit velkym obloukem a nainstalovat Fly2000TV. Vice v diskuzi o tomhle tuneru na CzechComputer.cz. Obraz normalni TV je pri spojeni [PC (nativni rozliseni)-DVI-projektor] po aplikaci kvalitniho SW deinterlacingu a de-noise filtru o poznani lepsi, nez pri spojeni [normalni video-SVideo kabel-projektor].

    2Louis:
    Tak to je fajn s tema barvama, co jsem videl starsi DLP, tak to bylo bida, ale zrejme uz na tom zapracovali. Jinak jako zdroj signalu pro projektor doporucuju jednoznacne PC a pro filmy vyzkouset vyse uvedene FFDShow. Skoda, ze ten BenQ nema DVI, ale i po analogovem VGA bys mel dostat podstatne kvalitnejsi obraz, nez pres S-Video - to je u projektoru jenom nouzovka. Pri pouziti PC totiz ziskas nad kvalitou/frekvenci obrazu absolutni kontrolu.
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  17. #17

    Standardní

    PePo:
    Dakujem za podrobnu odpoved. Uvazujem o AE500, ale o par tyzdnov pride AE700, ktory ma lepsie parametre, ale nema DVI vstup, co povazujem za velku nevyhodu. Takze rozhodovanie je dost tazke.

  18. #18

    Standardní

    2johu:
    AE700 ma mit jako digitalni vstup misto DVI konektoru HDMI konektor a na to by mela jit sehnat redukce na DVI. Zkus se po ni nekde podivat - ja jsem ji nehledal, protoze jsem to nepotreboval. Zadni strana AE700:
    http://www.homecinema-fr.com/forum/d...9b3974069901fe
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  19. #19

    Standardní

    Citace Původně odeslal PePo
    2johu:
    AE700 ma mit jako digitalni vstup misto DVI konektoru HDMI konektor a na to by mela jit sehnat redukce na DVI. Zkus se po ni nekde podivat - ja jsem ji nehledal, protoze jsem to nepotreboval. Zadni strana AE700:
    http://www.homecinema-fr.com/forum/d...9b3974069901fe
    Keby sa dala zohnat ta redukcia, bolo by to super. Inak pri rychlejsich hrach nieje viditelne ziadne rozmazanie ako pri LCD paneloch?? Predsa je to LCD projektor, tak mam obavu...

  20. #20

    Standardní

    Odezva je celkem dobra, nicmene pouzivam to hlavne na filmy (setrim lampu) a tam je to absolutne bez problemu. Jinak podle vsech LCD, co jsem tu zatim zkousel, bych to tak zhruba odhadl mezi 18-20ms. Ve 3D gamese, kdyz stojis na miste a pomalu se otacis kolem osy, tak je videt nepatrne rozostreni, ale nic co by mi trhalo zily - a to jsem na mazani LCD docela haklivy...
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal PePo

    Jinak ve filmech (krome ukazek HDTV) je na velke uhlopricce pekelne videt, jak mizerne rozliseni maji soucasna DVD. Pro sledovani filmu pres PC silne doporucuju nastavit nativni rozliseni projektoru, pouzit filtr ffdshow, nastavit rucni resize na toto nativni rozliseni a pro resize pouzit filtr Lanczos s parametry pro zaostreni "Luma sharpen" a "Chroma sharpen" na maximum. Pak to konecne vypada jako film a ne jako rozmazla blitinka - plati i pro DivX a ostatni MPEG4 klony.

    Prosim Ta, v com pozeras filmy a kde sa nastavuju tie veci o ktorych pises?

  22. #22

    Standardní

    2johu:
    Doporucuju precist tento navod:
    http://htpcnews.com/main.php?id=ffdshowdvd_1

    Jinak ja pouzivam ZoomPlayer + Girder (s pluginem pro ovladani pres IR cidlo na TV karte).
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  23. #23

    Standardní

    HDMI je 100% kompatibilni s DVI-D/HDCP. Redukce na DVI-HDMI uz lze normalne koupit, standardnejsi cesta je ale primo kabel HDMI-DVI. Do budoucna je HDMI urcite dobra volba (DVI bude ve spotrebni elektronice postupne koncit).

    vice treba http://www.hdmi.org/

  24. #24

    Standardní

    Citace Původně odeslal Louis
    Tak jsem už vyemitoval hezkých pár fotonů z lampy svého DLP projektoru a tady jsou nějaké postřehy:

    1. DLP mají vynikající barevné podání, je to znatelně lepší než srovnatelné LCD

    2. svítivost 1500ANSI lumen - ani tak relativně vysoká svítivost nestačí na provoz (filmy, hry) během dne, není skoro nic vidět, je opravdu potřeba velké šero nebo idálně pochopitelně tma

    3. rozlišení 800x600 - teď nevím. Celkově je obraz perfektní (sledovací vzdálenost cca 3,5m, úhlopříčka 2,5m) ovšem není to dokonale ostré, jak bych si ideálně představoval. Na vině je buď:

    a)rozlišení (ale to si moc nemyslím)

    b)kabel (mám 10m obyč S-video, plánuju nějakej upgrade, viz. http://oc4um.murder.cz/viewtopic.php?t=64373)

    c)nedostatečné rozlišení DVD - jak tu už johu psal, HDTV jsem ještě nezkoušel...

    mimochodem, při IL-2 se mi dělá při vývrtkách špatně...
    Taky uvazuju o Benq6100, k bodu 2: to zni, jako by to bylo dost spatne ? Je to skutecne takova tragedie ? K bodu 3, tam zalezi cim to krmis. Jestli jen z PC a jeste ke vsemu s-video kabelem, pak je problem jednoznacne v pc/kabelu. Zkus k tomu pripojit nejaky stolni prehravac.

  25. #25

    Standardní

    2maras:
    Na promitani filmu z projektoru je potreba zatemnit - jak jinak chces vyrobit cernou barvu na bilem platne ? Promitani v nezatemene mistnosti se da pouzit na prezentace s par kontrastnima barvama nebo textem, ale na filmy s jemnymi barevnymi prechody se neda divat. Jinak tu poznamku o PC nechapu - pokud pouzijes vhodne propojeni s projektorem (tzn. VGA nebo nejlepe DVI), ziskas minimalne stejny, ale vetsinou lepsi vysledek nez ze stolniho prehravace. Rozliseni a frekvenci obrazoveho signalu muzes nastavit presne na miru projektoru (pixel-perfect), navic muzes pri prehravani filmu pouzit SW filtry s uzivatelsky nastavitelnym postprocesingem nebo kvalitnejsim zoomem. Samozrejme pri pouziti S-Video kabelu jde kvalita zobrazeni do prcic, coz by ovsem u stolniho prehravace dopadlo stejne.
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •