Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Zmena Mac Adresy Vista !

  1. #1

    Standardní Zmena Mac Adresy Vista !

    Nainstaloval som WIN vistu 6000 FINAL a ABSOLUTNE mi nejde zmenit mac adresa. Skusal som klasicke softy ako MakeUp , Smac a ine, ani jeden mi ju nezmeni. Skusal som samozrejme aj manualne prepisanie cez regedit ,nuzdovy rezim, prepisat mi ju tam prepise, ale ked si dam overit cez cmd getmac , tak tam je stale stara defaultna mac. Potrebujem ju zmenit, inak sa nepripojim na net.

    Uz fakt neviem ako nato, setky tieto metody mi u win xp behali spplahlivo. Neexistuje nejaky dosovsky soft co by ten blby windows nejako osalil a zmenil tu mac?
    Pentium D 930 3Ghz@3.6Ghz, ASUS P5WD2 Premium, 2X 512 DDR2 Corsair Dualchannel 800MHz at at 5-5-5-12,
    2x512 800MHz DDR2 PQI, ATI Radeon x1600XT Sapphire 256MB, 500W, Hitachi 250GB SATAII +Hitachi 160GB PATA, SAMSUNG 970P

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: Zmena Mac Adresy Vista !

    Citace Původně odeslal WORMBOY Zobrazit příspěvek
    Nainstaloval som WIN vistu 6000 FINAL a ABSOLUTNE mi nejde zmenit mac adresa. Skusal som klasicke softy ako MakeUp , Smac a ine, ani jeden mi ju nezmeni. Skusal som samozrejme aj manualne prepisanie cez regedit ,nuzdovy rezim, prepisat mi ju tam prepise, ale ked si dam overit cez cmd getmac , tak tam je stale stara defaultna mac. Potrebujem ju zmenit, inak sa nepripojim na net.

    Uz fakt neviem ako nato, setky tieto metody mi u win xp behali spplahlivo. Neexistuje nejaky dosovsky soft co by ten blby windows nejako osalil a zmenil tu mac?
    a) vzhledem k tomu, že se problém týká Windows Vista, by tohle bylo dobré dát spíš do ostatních operačních systémů, než do Sítí

    b) Už jsou tu dva thready o nových Windows (Windows Vista - Tipy a triky a Vista - is that our future?), kde diskutují lidé, co Windows Vista aktivně používají a řeší tam i problémy s jejich provozem. Je vážně nutné na každý problém se systémem, který je teprve "na začátku" zakládat nový thread?
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  3. #3

    Standardní Re: Zmena Mac Adresy Vista !

    "Skusal som klasicke softy ako MakeUp , Smac a ine, ani jeden mi ju nezmeni. Skusal som samozrejme aj manualne prepisanie cez regedit"

    A zkusils to tak, jak to jde ve starších windows? Přes Ovl. panely/Systém/Správce zařízení/Síťové adaptéry/Upřesnit/Network adress? A samozřejmě musíš s touto změnou restartovat (tedy u těch starších windows) a až poté to ověřovat.
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  4. #4

    Standardní Re: Zmena Mac Adresy Vista !

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Je vážně nutné na každý problém se systémem, který je teprve "na začátku" zakládat nový thread?
    No to je tak nejak smysl threadu, zeano A je jedno jestli je nekdo na zacatku nebo na konci. 10 threadu per problem je daleko prehlednejsich nez jeden megathread. Problem se tyka siti a tudiz je to tu IMHO naprosto spravne zarazeno. Jinak tyto problemy pls zasilat modum dane sekce, to bude prinosnejsi, nez to psat primo tady
    [/ot]

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    345

    Standardní Re: Zmena Mac Adresy Vista !

    Citace Původně odeslal jedik Zobrazit příspěvek
    No to je tak nejak smysl threadu, zeano A je jedno jestli je nekdo na zacatku nebo na konci. 10 threadu per problem je daleko prehlednejsich nez jeden megathread. Problem se tyka siti a tudiz je to tu IMHO naprosto spravne zarazeno. Jinak tyto problemy pls zasilat modum dane sekce, to bude prinosnejsi, nez to psat primo tady
    [/ot]
    Už mlčím babo

    Já to myslel spíš kvůli němu, ty dva thready o Windows Vista čte spousta lidí a možná by mu někdo pomohl spíš než tady
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  6. #6

    Wink Re: Zmena Mac Adresy Vista !

    Citace Původně odeslal leo Zobrazit příspěvek
    "Skusal som klasicke softy ako MakeUp , Smac a ine, ani jeden mi ju nezmeni. Skusal som samozrejme aj manualne prepisanie cez regedit"

    A zkusils to tak, jak to jde ve starších windows? Přes Ovl. panely/Systém/Správce zařízení/Síťové adaptéry/Upřesnit/Network adress? A samozřejmě musíš s touto změnou restartovat (tedy u těch starších windows) a až poté to ověřovat.
    - ano samozrejme skusal.

    Bude to asi bug vo viste, vyskusal som to na inom PC, fungovalo to bezproblemov na tej istej viste.

    Ked som sa s tym babral asi 5 hodin v kuse,stale odinstalovaval net adapter atd.. sa mi konecne PODARILO, ani sam neviem ako zmenim tu mac - normalne cez MakeUp.Hned som si spravil zalohu cez akronis.Skratka to este neni vychytane, ale som rad ze uz mi to konecne ide.
    Pentium D 930 3Ghz@3.6Ghz, ASUS P5WD2 Premium, 2X 512 DDR2 Corsair Dualchannel 800MHz at at 5-5-5-12,
    2x512 800MHz DDR2 PQI, ATI Radeon x1600XT Sapphire 256MB, 500W, Hitachi 250GB SATAII +Hitachi 160GB PATA, SAMSUNG 970P

  7. #7

    Standardní Re: Zmena Mac Adresy Vista !

    Riešim prakticky totožný problém, ale zatiaľ bezvýsledne. Ak prídeš na to ako sa ti to podarilo, budem rád ak sa o to podelíš.

  8. #8

    Standardní Re: Zmena Mac Adresy Vista !

    Tak to potom nebude Vistama, ale driverama k sitovce. Visty tu mam od pocatku "veku" a vystridaly se mi na nich 2 sitovky. Prvni byl RealTek 100Mb/s a ted integrovany Marvell Yukon 1gb/s. Mam microwave, takze MAC adresy menim pokazde a pokazde popisovanym zpusobem control panels/system/network connections/properties/configure/advanced/network address a nemel jsem s tim nikdy zadny problem...
    Black holes are where God divided by zero. - Steven Wright
    2600K s AC HF14 | P8P67Deluxe s 16GB DDR3 | GTX1080 s LP2480zx | EVO850 s ICH10R | X-Fi s HD555 | TripleXtreme 360 s HPPS+ | Windows 10 + 7

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Zmena MAC v linuxu
    Založil Lopan v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 12.07.2006, 09:45
  2. Linksys WRT54GL - rezim klient a zmena mac adresy
    Založil chinook v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 12.06.2006, 17:49
  3. Zmena MAC adresy
    Založil xvojta v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 04.04.2006, 23:22
  4. [PHP] Jde zjistit v MAC adresy v siti (Win) ?
    Založil Aigor v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 10.01.2006, 22:02
  5. Ochrana pred zmenou MAC adresy, jak?
    Založil Lopan v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 40
    Poslední příspěvek: 13.02.2004, 10:20

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •