Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: Dejte mě odbornou informaci.Nic víc.Odpojení ntb od sítě

  1. #1

    Standardní Dejte mě odbornou informaci.Nic víc.Odpojení ntb od sítě

    Nazdár rád bych požádal lidi z fora kteří co nejvíce rozumí notebookům
    a hlavně lektronice,prostě elektru.
    Nedávno mě známý sekýroval že prý rasím notebook.
    On stavý počítače a notebook už taky nějaký měl.
    Takže nějakou tu znalost určitě má.
    Chtěl bych vědět když užívám notebook na lektrickou síť někdá ho odpojím od sítě.A teď:
    někdá jej odpojím napájecí kabel ntb ze zásuvky tedy odpojím tu vidlici toho ntb kabelu.Někdá se ale stane že zapomenu nebo prostě to vemu zezadu ntb a lehce odpojim ten konektor co napájí ntb prostě opdpojím vzadu u ntb ten jeho napájecí konektor i kdyz cela ta napajeci snura je stale pripojen do elek.zasuvky.Teda odpojim to u ntb ne ze to tam necham a odpojim to u zasuvky tu vidlici asi tak.No a kábl nechám v zásuvce dál nebo ho většinou ihned opojim.
    Podle známého tak zkracuju razatně životnost ntb.já jen že ho nemám dlouho tak aby nešel do věčnejch lovišť a nebo aby ještě hůř nešel tesně po záruce.Prej se tím ubližuje celkově té jeho elktronice a nejvíc kondnzátorům tvrdí on.Dá s eto tahle zkráti životnost,odpálit nebo tak?
    Dík za jakýkoly odborný názor a odborné vysvětlení mé neodbornosti
    Drak

  2. #2
    Member mince
    Založen
    01.01.2003
    Bydliště
    Praha 90% / Strakonice 10%
    Věk
    46
    Příspěvky
    105
    Vliv
    265

    Standardní

    Mno ja to reknu takhle, ve vsech navodech a podle vsech vseobecne znamych pravidel bys nejdrive mel jakykoliv pristroj odpojit od site a teprve potom vytahovat kabel z nej.

    Jde jen o to, zda se jedna o bezpecnostni opatreni, aby si nahodou nekdo nesahnul do kabelu, nebo aby nedoslo k nahodnemu zkratu zdroje, a nebo je to hlavne z duvodu toho, ze muze dojit "k niceni" pristroje. Reknu ti to jednoduse, rid se navodem k notebooku, ve vetsine navodu, a ze jsem jich uz par videl, je popsano jak se ma se zapojovanim zachazet.

    Ja treba mam u notebooku tento postup v manualu: Sitak do zdroje, zdroj do zasuvka a pak teprve do notebooku.
    MadDogTeam - geocaching.com

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •