Výsledky 1 až 19 z 19

Téma: ECS L7VTA & L7VTA2 VŠE O NICH, OVERCLOCKING, PODROBNÝ PO

  1. #1

    Standardní ECS L7VTA & L7VTA2 VŠE O NICH, OVERCLOCKING, PODROBNÝ PO

    NEUSTÁLE TADY NĚKDO ŠPINÍ ECS.. podle mne neprávem...

    cena je úžasná a parametry špičkové, nevím jak ty starší, ale L7VTA a K7VTA3CLR jsou super... zvláště ta první jmenovaná L7VTA o té se trošku rozepíšu...


    review L7VTA třeba:
    http://k7jo.de/reviews/mainboards/ecs/l7vta/ (DEUTSCH)
    http://www.amdzone.com/articleview.cfm?articleid=1307

    kdesi an netu je přímé srovnání ECS L7VTA a ABIT NF7, ECSka je sice o vlas horší, ale ve všech měřených veličinách se na ni dotahuje

    jak jse vidět plno lidí se zde vyjadřuje k eCS a ví o tom h..., protože tzv."MODY" se dělaly na staré ECS K7S5A, a byly určeny pro změnu VMEM a VCORE, což je již obsaženo u L7VTA a K7VTA3CLR v Biosu, dákle se dělaly mody na možnos měnit multiplikátor, jenže to u Athlonů XP taky není zapotřebí, jelikož máme zcela bezpečné drátování na socketu tenkými drátky, což je jednoduchá záležitost, calkulátopr je zde... doporučuji vytisknout...

    http://www.ocinside.de/go_e.html?/ht...md_pinmod.html

    která ani nepoškozuje záruku.. takže není nutné ani leptat, ani pájet, ani přeřezávat a pojoivat můstky na procesoru.. mě se osvědčil tenký měděný drátek ze stínění obyčejného kocaxiálního kabelu, ohne se a je to v pohodě... dávám to přímo do socketu, takže ani zezadu na desku ani na nožičky procáku.. prostě přímo do těch dírek... tyto drátky z koaxu jsou fakt cool... takto jsem si udělal bezproblémů z 1700+ 2600+ a jede to solid rock...

    to hanění co se tady ozývá se možná hodí na starší kusy ECS, ovšem nikoliv na t ynovější ty jsou super!!!


    1.) není pravda, že by ECS byly nějak špatné pro taktování...
    L7VTA má VCORE a VMEM v biosu (bez úpravy) a možnost zvyšování FSB po 1MHZ do 200 Mhz, což je solidní

    2.) je pravda, že žádná ECS nemá změnu multiplikátoru, ale to nemají mnohé MSI a jiné.. dnes to ale v§bec nevadí... zadrátujte socket tenkou mědí.. neporušíte záruku aje to v pohodě...

    3.) za 1400 bez DPH popř za 1500 bez dph u (L7VTAR)
    získáte:
    - IEEE 1394 (FIREWIRE) supr, zvlášť když máte digi kameru nebo externí FW zařízení /scanner, HDD apod/
    - kvalitní zvukoka (relativně) AC97 2.2 specification, možnost digit SPDIF
    - vývody pro zvukové zařízení dopředu case
    - Lan
    - RAID - to nevím kdo z Vás používá
    - CNR slot pro levný CNR modem
    - USB 2.0 !! 4x (2 vzadu + heder, třeba dopředu)
    - AGP 8x
    - 5xPCI slot
    - socket lze dát i nejnovější BARTONY
    - plná podpora DDR 400, PC3200
    - v biosu Vcore, Vmem, poměr PCI clock, CPU clock/FSB po 1MHZ

    která jiná deska toto může nabídnout?
    veškeré testy na netu L7VTA(R) ji vynášejí do nebe, maximálně mínusko za absenci změny multiplikátoru v Biosu, ale to je stejně skoro k ničemu, je ti drátování... multiplikátor v biosu je dobrý buď u odemčeného procáku... těch je málo... nebo pokud zadrátujete jednou sponou na do 12,5 násobic, pak do 12,5 si to můžete měnit v biosu což ej zhruba při 166FSB x 12,5 na úroveň 2600+ a to mi z 1700+ naprosto stačí... vlotáž na maximum...
    pokusím se najít tu sránku kde srovnávali ABIT NF7 a ECS L7VTA.. pak ji sem dám...

    mám zkušenosti, že drahé desky jsou na H... az 2 roky je to šrot.. tak jak tak... a už jsem si jednou koupil za 5000 ABit BH 6.. no sqely... ale dneska je mi na hovno... a zase tak moc toho neumela, kdyz vsechny celerony jsou neodemknutelne zabloklé (multiplikátor), takže veškeré ty fce.. byly na h.....

    Co se týká chlazení.. doporučuji... CoolMaste HAC81 jestlis e nepletu v označení) má manuální regulaci otáček, v balení je i silikon pasta, je obrovský, 5600ot bezrpoblémů... cena kolem 500,- kč.. supr!

    Mam pocit, že příznivci tzv. "overclock-zaručených" desek jenom chtějí aby i ostaní hlupáci vyhodili 2-3násobek ceny ECS oknem... rozdíl nakonci je minimální...

    Přetaktovat lze na bází AMD XP cokoliv před socket... bez nutnosti bios zásahu.. při vyšších O/C se hodí Vcore /zmena napětí na jádru procesoru) a Vmem (napětí pamětí někdy též VDIMM) u EPoXu je dobré ječtě Vagp a voltáž chipsetu (VDD), kterou nemá skoro žádná jiná deska, ale 4000 s daní az to dávat je k ničemu...

    mám i EpoX 8RGA+ a víceméně nemá nic co by ECS L7VTAR něměla kromě VDD a soft multiplikatoru, kterej lze využít bid u odemčenýho nebo neuzamčenýho Athlonu popř. u nadrátovanýcho - větší pohodlí do 12,5x... stejně to mám i u EPoxu nadrátovaný na 2600+ natvrdo + 166 FSB a voltáž 1,75V...

    jede mi obojí... Jaqk EPOX RRGA+ tak L7VTAR a jede mi v kanclu i ECS K7VTA3CLR vše 100% ok!

    takže nové ECS, to je podle mých praktických zkušeností
    100% KVALITA
    průměrné O/C ability
    100% STABILTA
    SUPER CENA
    SUPER VYBAVENÍ

    doporučuju vždy jít do verze "R"

    L7VTAR, protože ta "R", to je ta DeLuxe se Firewire. CNR, RAID, zvukovkua lan maj všechny u K7VTA jsou některé i bez LAN "C", nejlepší K7VTA3CLR, rozdíl v ceně je tak 50 Kč!!!

    Teď se objevují L7VTAR2 - nevím co je tam new..., na www.ecs.com.tw se liší biosy, ale bližší popis diferencí schází... kldo chce ať si stáhne pdf manuály a zjistí.. jsou tam k dispozici...


    veškeré korekce apřipomínky vítány!

  2. #2

    Standardní doplňuji

    doplňuji, že L7VTA má 4x USB 2.0 + 2x USB 2.0 HEADER, takže celkem 6x USB 2.0

    L7VTA se od L7VTA2 liší tím, že dvojka má lepší zvukovku, a to sice 6-ti kanálovou, podobnou té co je u Epoxu, kdežto L7VTA (1) má pouze 4 kanálovou. Je tam ještě několik úprav, jako oficiální podpora PC3200 (DDR400), což zu (1) bylo fakticky, ale ne oficiálně, drobné změny v biosu. Obě mají 1x IEEE1394 (Firewire) + 1x Header, který je na 2, takže celkem 3x IEEE1394, dále došlo k přeuspořádání prvků na desce

    opravuji, že L7VTA má pouze SPDIF heder pro digital OUT nikoliv IN a L7VTA2 vbec SPDIF header neobsahuje.

    takýže asi absolutní špička od ECS bude v současné době L7VTA2R nebo jestli to bude psáno L7VTAR2 nevím, ještě jsem to neviděl..

    i když pokud někdo potřebuje SPDIF asi sáhne po ECS L7VTAR v1.1 , kterážto je poslední verzí jedničky

  3. #3

    Standardní

    Koupil jsem si L7VTA ale na duronovi 700 mi to delalo 100stupnu .... uz mi to spalilo 2 x ATLONA XP 2000+ .... jedine cim by to mohlo byt je zdroj ktery ma jen 230v ale tak myslim ze by to spis poskodilo desku ..... nevis cim by to mohlo byt zpusobene

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Deadly
    Koupil jsem si L7VTA ale na duronovi 700 mi to delalo 100stupnu .... uz mi to spalilo 2 x ATLONA XP 2000+ .... jedine cim by to mohlo byt je zdroj ktery ma jen 230v ale tak myslim ze by to spis poskodilo desku ..... nevis cim by to mohlo byt zpusobene
    to muze delat i deska treba vadna slabej zdroj (doufam ze 230v je 230w ) neposkodi jen proste neutahne.jinak co pouzivas za chladic?

    jinak ohledne L7VTA je to supr deska za ten peniz jako ostatne vsechny ecs pocinaje k7s5a a l7vta jsem daval do kompu otci a je supr stable zadnej problem
    velká bedna pod stolem s C2D a ATi....

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Deadly
    Koupil jsem si L7VTA ale na duronovi 700 mi to delalo 100stupnu .... uz mi to spalilo 2 x ATLONA XP 2000+ .... jedine cim by to mohlo byt je zdroj ktery ma jen 230v ale tak myslim ze by to spis poskodilo desku ..... nevis cim by to mohlo byt zpusobene
    DOufam, zes ji sel reklamovat?! a ze zatahnou i ty vsecky procaky... jinak ze je zdroj 230 v (voltů) je normální... plno všcí je 220/230 V kvůli různým standardům v EU/ES důležitější je asi kolik to má watů,, doporučuju min 250 W lepe 300W zdroj ATX, docela se mi osvědčila bedna MOREX 521 (bílo šedý)nebo 520 (stříbrný+mpdrá metalíza) mají 4x 5,25 pozice viditelné a ještě aspon 3 skryté + 2x3,5 pozice viditelné, jinak case ¨je uvnitř supr uspořádán a božní kryty mají dírky, takže chlazení je OK , stejně tzak zadní strana je celá dírkovaná... zdroje 260W což Ti bude stačit na skoro všechno bezproblémů... HLAVnÍ je bezkonkurenční cena! 733 Kč bez dph!!! je to MIDI tower! jo a ještě má 2x usb vpředu! a 521 má i přípravu na frontal audio (není osazeno konektroy, usb samozřejmě je) za 733 je to supr!, navíc celej case je supr! a dobrej design prodává to např. http://www.superdc.cz/ , stříbrný je o něco málo dražší /desetikoruny), ale vypadá deluxe..

  6. #6

    Standardní

    Tiež mám dosku ECS, a som spokojný s pomerom výkon/cena.
    Abit KV7, XP JUIHB DUT3C (10*225)
    2*256MB PQI DDR400 CL2,5
    MSI RX800SE (565/525)

  7. #7

    Standardní

    DOufam, zes ji sel reklamovat?! a ze zatahnou i ty vsecky procaky... jinak ze je zdroj 230 v (voltů) je normální... plno všcí je 220/230 V kvůli různým standardům v EU/ES důležitější je asi kolik to má watů,, doporučuju min 250 W lepe 300W zdroj ATX,


    Mno ty 2 procaky mi vzali .... desku mam jeste doma ..... ale tak zitra si jsu koupit novou ( zase l7vta ) ten zdroj ma 250w ... a pouzivam na to nejaky titan ( takova hodne masivni svine ) ktery bez problemu daval xp 1800+ ( mam 2 jeden s regulaci otacek ) ... pastu jsem tam samo taky daval .... a tech 100 stupnu to davalo at jsem tam ten vetrak mel nebo ne ( ) .... tu desku reklamovat nepujdu ... nez by to vyridili .... tak to uz bych si mihl kupovat novy procak ....

  8. #8

    Standardní

    Ahojda, naprosto souhlasim se zakladatelem threadu!!!! Tu desku jsem si pred dvema tydny koupil a za 1990Kc se vsim (FireWire, RAID, Sound, LAN) je to naadherna deska!!!! Ale mam docela problem s tim taktovanim AthlonaXP2200+. Kdyz tam nastavim FSB 137MHz, tak to sice jede na 1850MHz, ale obcas to spadne. Zkousel jsem zmenu voltaze, ale nepomohl jsem si. Ja mam v ty zmene nasobice hroznej zmatek . Jak se to presne dela? Mam revizi B0. Musi se neco kreslit na procik (odemykat,...), nebo tam staci nekam na Socket hodit ty dratky z koaxu a zvysit FSB? Docela mne ale udivilo, ze at je k ty desce pripojenej jakejkoliv zdroj, deska vzdycky na 12V vetvi ukazuje, ze je tam 13.18V . Je to na reklamaci, nebo je to normalni? Diky
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  9. #9
    Moderátor Avatar uživatele NOD
    Založen
    04.11.2002
    Bydliště
    Bratislava-5trzalka
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 792
    Vliv
    285

    Standardní

    Nie ty nemusis nic kreslit na procik uzmas odomkunty multi..Co sa tyka tej 12V vetvy 13,18V tak to je teda ozaj dost.Cim to merias?Mas to z BIOSu alebo z neakeh programu.
    KILL -9 .If U step out of line :),Pre Zillu SILENCE!!! I KILL YOU!!!:)

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal NOD
    Nie ty nemusis nic kreslit na procik uzmas odomkunty multi..Co sa tyka tej 12V vetvy 13,18V tak to je teda ozaj dost.Cim to merias?Mas to z BIOSu alebo z neakeh programu.
    Ty hodnoty jsou z BIOSu. V MBM mi to skace mezi 13.04V a 13.17V no a kdyz surfuju na I-Netu (pres ext. modem, interni PCI hardwarovej modem nemuzu na tyhle desce rozchodit), tak jsem tam dokonce videl 13.27V. Jinak mi dost piska a chrci zdroj a zrovna kdyz to chrci, tak mi po obraze behaj takovy horizontalni stiny (cary), ale to je asi grafikou, protoze tohle, akorat odost (!!!) slabsi jsem mel i na stary desce. Zkousel jsem tam pripojit 230W zdroj, kterej na my stary desce ukazuje 12.21V no a tahle deska ukazuje furt 13.18V (v BIOSu a v MBM) s jakymkoliv zdrojem. Jak bych to mel teda pretaktovat? Kdyz jsem tam hodil 141X13.5 tak to chvili bezelo (asi pul hodiny) a pak mi WinXP hodily Machine_Check_Exception no a jak jsem psal, nebezi to ani stabilne na 137X13.5 . Jak mam teda zmenit ten nasobic, co se musi zdratovat? Shazuje se nasobic a zvysuje se FSB, nebo obracene? Diky!
    Byl bych docela rad, abych to dostal alespon na 2GHz (12x166MHz by slo, ne?) Jak to teda na tenhle nasobic zdratovat?
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  11. #11

    Standardní

    Tak jsem tu desku odnesl na reklamaci!!! 2.8V na pametech je docela hodne a 13.22V na 12V vetvy taky ! Mozna to jenom blbe ukazuje, ale proc mi nejde zmenit napeti pres BIOS? Rikal jsem si, ze 1.56V na VCore je trosku malo (AthlonXP 2200+), tak ze ho zvednu a at jsem tam nastavil jakoukoliv hodnotu, stejne voltaz zustala stejna! Taktez s RAMkama, nastavil jsem tam nizsi napeti, ale vubec nic se po restartu nestalo! Tedka mi chtej vratit penize, protoze na sklade tuhle zrovna nemaj, a to je blby, protoze ja si ji stejne koupim! Za ty prachy je to naaaadhera ! Koupil jsem ji za 1990Kc s dani, kde se da sehnat za 1500Kc bez dane? Tedka jsem ji ve meste shanel a sehnal videl jsem ji za 2070Kc s DPH nejlevnejsi. Tedka jsem si tady precet, ze je ta L7VTAR ta DeLuxe, to jsem rad, protoze v krame mi sice reknou, ze maj tu "R" verzi, ze ma RAID sound LAN, ale o FireWire nic nevedi, takze to teda to Rko ma, fajn!
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  12. #12
    Junior Member
    Založen
    25.06.2003
    Bydliště
    Ceske Budejovice
    Příspěvky
    21
    Vliv
    0

    Standardní POHOOOOO

    Tak po ty vasi diskuzi jsem se rozhod ze si tu L7VTA taky poridim.Moji starou K7S6A jsem prodal za 1600, a sel si pro l7vta.Zaplatil a prines domu. Doma ale koukam jakk vejr a ona to L7VTA2.Tak to si myslim taky za 1645kc s dph je dost vyhodny. No zatim docela spokojenej ale az na to ze ta deska neumi vubec zvednout napeti.Nastesti to jde zadratovat .Vcera sem si prines domu JUIHB1800DLT3C takto slo nahoru az na 11,5*185 ale jen do biosu.Zejtra se do toho pustim.Doufam ze pujde tak na 2400mhz.Taktum ZDAR
    AMD Athlon XP 1800+@1910MHz , Epox 8k9ai , 512mb ram Winbond , zvuk SB live 5.1, video radlo sapphire 9800pro 128mb, net WI-FI 128/128, zbytek... :-)

  13. #13

    Standardní Re: POHOOOOO

    Citace Původně odeslal Kotyy
    Tak po ty vasi diskuzi jsem se rozhod ze si tu L7VTA taky poridim.Moji starou K7S6A jsem prodal za 1600, a sel si pro l7vta.Zaplatil a prines domu. Doma ale koukam jakk vejr a ona to L7VTA2.Tak to si myslim taky za 1645kc s dph je dost vyhodny. No zatim docela spokojenej ale az na to ze ta deska neumi vubec zvednout napeti.Nastesti to jde zadratovat .Vcera sem si prines domu JUIHB1800DLT3C takto slo nahoru az na 11,5*185 ale jen do biosu.Zejtra se do toho pustim.Doufam ze pujde tak na 2400mhz.Taktum ZDAR
    Koukam, vsichni tady maj problem, ze nejde zmenit napeti! Chtel jsemsi tu samou desku kopit jeste jednou, ale oni uz ji neprodavaj! ECS je tedka nejaka divna, prej uz vubec nevyrabi ani K7S6A!
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal IntEx
    Ahojda, naprosto souhlasim se zakladatelem threadu!!!! Tu desku jsem si pred dvema tydny koupil a za 1990Kc se vsim (FireWire, RAID, Sound, LAN) je to naadherna deska!!!! Ale mam docela problem s tim taktovanim AthlonaXP2200+. Kdyz tam nastavim FSB 137MHz, tak to sice jede na 1850MHz, ale obcas to spadne. Zkousel jsem zmenu voltaze, ale nepomohl jsem si. Ja mam v ty zmene nasobice hroznej zmatek . Jak se to presne dela? Mam revizi B0. Musi se neco kreslit na procik (odemykat,...), nebo tam staci nekam na Socket hodit ty dratky z koaxu a zvysit FSB? Docela mne ale udivilo, ze at je k ty desce pripojenej jakejkoliv zdroj, deska vzdycky na 12V vetvi ukazuje, ze je tam 13.18V . Je to na reklamaci, nebo je to normalni? Diky
    no a zkoušels změřit tu 12v větev multimetrem? Já bych to spíš viděl na vadnej zdroj, sou to často velky šunty, pokud multimetr ukaže na 12V větvi 13.18, tak je to jasně vadnej zdroj... to pískání apod... taky svědčí na vadnej zdroj...

    na to drátovaní nic nepotřebujes.. stačí drát z koaxu, žádné special úpravy, procesor může být i zamčený (což je 99% těch co jsouv prodeji) oznáš to podle laserem přepálených můstků na !střeše" procáku... jinak jak nadrátovat si spočítej a vytiskni tady:

    http://www.ocinside.de/go_e.html?/ht...md_pinmod.html

    naklikni si tam "Socket view" to je pohled shora na "dirky v socketu", pakzadej AMD T-Bret (pokud mas Athlona XP), Vcore bych zatím nechal bejt... no a pak nastavíš pouze žádaný multiplikátor, třeba tak 8x systembus 16xFSB a nechej fsb na 133/266 Mhz, to by mohlo jet... zadrátuj podle předlohy, bacha na orientaci..., zvyš maximálně napěti v Biosu jak to de..., jestlit o nepojede... tak se dej do drátovaní Vcore, zase jdi antu stránku.. jak výše.... a zkoušej, viděl byh to tak kolem 1,7-1,85, ty nižší hodnoty nemaj cenu... 1,5 je to deafaultně.. blbýje, že pokud neodblokuješ tvrdým zásahem na procáku Vcore, tak ti nebudou všechny varianty fungovat, ale vetsina ti bude fungovat i bez tvrdého záshu, tedy se zamčeným Vcore i se zamčeným multiplikátorem, vcore je zamčený na 1,5, takže si zkus jen tak nakliknout 1,500 (to nedrátuj), vytiskni si to , pak zkus třeba 1,850 a pokud se vsechny spoje z 1,500 varianty překrývyjí, tak ti to pojede, jestli ne, tak asi ne..., dyž se tak na to dívám, tak 1,850 V by jet mělo protože ty 2 spoje z 1,5V varianty se překrývají.... takže doufám, že je to jasný. Ve věci jak tu někdo psal o krachu ECS, tak bych se ohradil.. dyť prodává skoronejvíce desekna světě... problém je možná u dovozce, kteří jsou ejn 2 oficiální... 100mega.cz a levi.cz , dyž se na vy.... tak desky nejsou nikde...
    přijemné taktování... hlavně chladit!!!!!

  15. #15

    Standardní

    No s tou 12V vetvi... Zkousel jsem 6 ruznejch zdroju (od 200w az po 400w), u vsech to ukazuje to samy. Meril jsem kazdej jednotlive multimetrem (astal asi 6 tisic) a vsechno bylo v normalu, v zatezi i bez. Tedka je ta deska v reklamaci a prodejce ji chce poslat vyrobci na opravu (vymena stabilizatoru, ....). No jenomze to se mi moc nelibi, protoze ja jsem si koupil desku novou a tedka kdyz se mi v ni bude nekdo vrtat pajkou, tak!!!!! Ale je zajimavy, ze nikomu nejde menit napeti!

    Jinak s tim OC to zkusim, az nejakou desku budu vubeec mit, tedka abstinuju!!!

    BTW>Nevite, jestli mam narok na vymenu za novou, popr na vraceni penez?

    Diky
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  16. #16

    Standardní

    zalezi kdes to koupil, jestli jako nepodnikajici fy. osoba...

    tak bud do 30 odstraneni - pokud je vada odstranitelna

    nebo pokud je vada neodstranitelna tak vracenipenez neb vymena za novou /dle tveho prani/

    ve vsech pripadech mas narok na nahradu nakladu spojenych s reklmaci (cestovne tam zpet tam zpet - i treba benzin, pocitase to pdle vyhlasky, 3,40,- Kč-amortizace/km + benzin, + ušlý čas treba v praci) a skody, ktera ti vznikla vadou /treba ztrata dat/. Vse musis pozadovat po prodejne, jakekoliv vymluvy jsou nezakonne...

    vice v 40/1964 Sb. (obcansky zakonik)

  17. #17

    Standardní

    ...
    Citace Původně odeslal ZB
    zalezi kdes to koupil, jestli jako nepodnikajici fy. osoba...
    ve vsech pripadech mas narok na nahradu nakladu spojenych s reklmaci (cestovne tam zpet tam zpet - i treba benzin, pocitase to pdle vyhlasky, 3,40,- Kč-amortizace/km + benzin, + ušlý čas treba v praci) a skody, ktera ti vznikla vadou /treba ztrata dat/. Vse musis pozadovat po prodejne, jakekoliv vymluvy jsou nezakonne...

    vice v 40/1964 Sb. (obcansky zakonik)
    ...takže když mi třebas tadle deska odkouří nějakej fungující procák, tak mám taky šanci, že při požadování náhrady mě "odškodní" i za procaák?
    Akorát mi teda nedochází, jak jim dokážu, že to zničila ta deska atp.

    Greetz,
    kiw.com
    AMD Athlon(tm) XP 1700+@~2250?+ {168.1x9=1852.1MHz 1.675V AXDA1700 DUT3C JIUCD CoolerMaster Pasive 80mm NoName fan}
    Abit KV7 (finally NO MORE ECS!!!) |o| 1 PQI Module 256MB DDR333@404!!! {running CL2.5-5-5-9 2T 4-way 2.7V Synchro}
    Gainward GeForce4 PowerPack Ultra/650TV 64MB DDR {@310/567}
    Samsung SP0812C {80GB 7200rpm SATA} |o| Sony CDU-5221 {read 52x} |o| Hyundai ImageQuest F770D |o| Epson Stylus C43UX |o| NoName 300W PSU

  18. #18

    Standardní

    ...tak, ne fachá to nakonec nádherně
    Akorát mám na 12V větvi taky nějakejch 13.20V při zátěži. Jinak jsem nadmíru spokojenej ))))))))))))))))
    dotaz: co může to větší napětí způsobit?

    Greetz,
    kiw.com
    AMD Athlon(tm) XP 1700+@~2250?+ {168.1x9=1852.1MHz 1.675V AXDA1700 DUT3C JIUCD CoolerMaster Pasive 80mm NoName fan}
    Abit KV7 (finally NO MORE ECS!!!) |o| 1 PQI Module 256MB DDR333@404!!! {running CL2.5-5-5-9 2T 4-way 2.7V Synchro}
    Gainward GeForce4 PowerPack Ultra/650TV 64MB DDR {@310/567}
    Samsung SP0812C {80GB 7200rpm SATA} |o| Sony CDU-5221 {read 52x} |o| Hyundai ImageQuest F770D |o| Epson Stylus C43UX |o| NoName 300W PSU

  19. #19

    Standardní

    Citace Původně odeslal ..:: kiw.com ::..
    ...
    Citace Původně odeslal ZB
    zalezi kdes to koupil, jestli jako nepodnikajici fy. osoba...
    ve vsech pripadech mas narok na nahradu nakladu spojenych s reklmaci (cestovne tam zpet tam zpet - i treba benzin, pocitase to pdle vyhlasky, 3,40,- Kč-amortizace/km + benzin, + ušlý čas treba v praci) a skody, ktera ti vznikla vadou /treba ztrata dat/. Vse musis pozadovat po prodejne, jakekoliv vymluvy jsou nezakonne...

    vice v 40/1964 Sb. (obcansky zakonik)
    ...takže když mi třebas tadle deska odkouří nějakej fungující procák, tak mám taky šanci, že při požadování náhrady mě "odškodní" i za procaák?
    Akorát mi teda nedochází, jak jim dokážu, že to zničila ta deska atp.

    Greetz,
    kiw.com
    Jasně, že tě musí odškodnit za veškerou škodu, takže i procák, vzala by se jeho časová hodnota, pokud by byl novej, tak prodejní cena. Dokázat to můžeš různě, třebas svědky, jestliže tě prodávající pošle do pr..., pak nezbývá nežli zažalovat, v takovém případě pokud zvítězíš, zaplatí prodejce nejenom celou škodu včetně úroků z prodlení ode dne, kdys prodejce prokazatelně poprvé požádal o náhradu této škody (musí být určitáa vyčíslená), ale též soudní poplatek, který je do hodnoty sporu 15000 pouze 600 kč a též náklady tvého právního zastoupení , případně cestovní náhrady tvého advokáta, pokud nebude z města, kde se bude soud konat, konat se bude podle sídla prodejce (sídla zapsaného v obch. rejstříku www.justice.cz , nikoliv dle prodejny). Škodu je nejlépe uplatnit písemně, doporučuji jednak na prodejně (donést to tam a nechat si na kopii potvrdit převzetí a kopii si nechat) a zároveň poslat totéž doporučeným dopisem na sídlo dle OR, to by mělo pro soud dostačovat....

    jinak odpovědnost za škodu způsobenou vadou výrobku upravuje v určitých případech též zák.č. 59/1998 Sb. v aktuálním znění.

    V zásadě má ale veškerou odpovědnost prodávající, kecy typu obraťe se na výrobce, já za to nemohu, nemají žádnou validitu a jsou nezákonné.
    Kupující uzavírá kupní smlouvu s prodávajícím, s kým más mlouvu a on je kupujícímu úplně jedno... v tom spočívá riziko podnikání...

    ZB

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •