Stránka 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Výsledky 51 až 75 z 81

Téma: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

  1. #51

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    dám příklad: prodejce (P), jeho známý (Z), kupující (K):

    P: vyvolávačka 1500
    K: přihodí 2100
    P: vidí, že je přihozeno, ale neví kolik a chtěl by z toho dostat maximum, tak požádá Z
    Z: přihodí např. 5000 a zjistí, že K končil na 2100
    P: příhoz 5000 zruší
    K: přihodí znovu 2100, aby pro P vytáhl cenu na maximum, ale aukci nevhrál



    problém je jen v tom, že zrušené příhozy by měly být vidět... možná ale je v aukru nějaká díra nebo postup zrušení, který lze využít, aby nic vidět nebylo
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  2. #52
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Díky za názorný příklad (k+).

    Mimochodem, už jsi nějak dopadl s tím objektivem? Musím to zaklepat, ale ten můj prodejce je (byl) OK - s chlapíkem byla i velice dobrá komunikace, na to že má za sebou už svoji první aukci

    Jinak jsem nelenil a na smazané příhozy se ptal telefonicky přímo u aukro.cz a bylo mi řečeno, že vidět nejsou, ale že u této aukce žádné příhozy mazány nebyly.
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  3. #53
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    280

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Kolikrat je to az nechutne pruhledne, podvodnici si ani nedaj praci vymyslet ruznorode nicky. Pak na aukci Péťovi prihazuje Víťa a Břéťa, kteri sroubuji cenu co to da.

    Ci po vydrazeni a prodani predmetu se tentyz objevi za par dnu v aukci znovu, nebo ho misto Péťi prodávaá Víťa.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  4. #54
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 414
    Vliv
    293

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    [OT]
    hej, já nic na aukru neprodávám a žádného Víťu ani Břéťu neznám
    [/OT]

    osobně od určité doby obchoduji jen s lidmi, které znám osobně, mám s nimi dobré zkušenosti, nebo aspoň mají osobku nebo možnost prohlédnout / odzkoušet
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron M.2)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 3050 (i5 7500, 16 GB DDR4 Micron, HD5450, 500 GB Micron M.2, 2 TB 2,5" Seagate, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  5. #55

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Musím říct, že jako prodejce jsem nikdy problémy neměl, všechno jsem popsal až puntičkářsky detailně, takže mi spíš chodily maily v tom duchu, že kupující čekali zboží v horším stavu... většinou jsem si s nima i fajn pokecal a s některými jsem dosud v kontaktu, ale o to víc mě štve, když se jiní prodejci chovají jak prasata...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  6. #56

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Jestli jsou na aukru rusit prihozy, tak je to fakt hodne marny....mylim se nebo na ebay to tak jednoduse nejde?
    Naposledy upravil Petrik; 18.07.2009 v 14:26.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  7. #57
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 457
    Vliv
    259

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    no-X: takže ještě jednou jak jsi dopadl s tím objektivem, vyřešilo se to nějak?
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  8. #58

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Petrik: Určitě jdou, ale podrobnosti nevím...

    meteor: zatím jsem to hodil za hlavu, není to až zas tak podstatné... ale ještě jsem to neuzavřel
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  9. #59

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Tohle je asi příklad aukce, kde prodávající a přihazující je jedna a táž osoba.

    Prodávající MichalVrzacek, přihazující vrzi_10. Prodávající MichalVrzacek ruší vrzimu_10 příhoz (2009-07-14 14:35:13) a vrzi_10 nelení a hned přihazuje tak, aby byl druhý nejvíce přihazující (Út 14. červenec 2009, 14:36:41 CEST)

    http://www.aukro.cz/item682298833_athlon_x2_3800.html
    PC: Intel Pentium G2020, GigaByte GA-Z68AP-D3, Crucial 2 x 4096MB DDR1333 Dual, Maxtor DiamondMax 23 500GB S-ATA, Asus Radeon HD6770 10242MB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T, Windows 8.1 Pro
    NB: Dell D830, T7500, 2 x 2GB RAM, 160GB HDD, WSXGA+, Nvidia Quadro NVS 140M

  10. #60
    Senior Member mince Avatar uživatele mraky
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 166
    Vliv
    283

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    "Vyhrazuji si právo aukci kdykoliv zrušit."

    Paráda a co takhle mít kdykoliv právo zrušit příhoz? To je fakt úchylárna. Už mi to příjde podobně jako si tady někteří lidé vyhrazují právo na neprodání pokud se jim nebude líbit cena.

    Jo a vyhrazuju si právo smazat tenhle příspěvek, jestli mi ho někdo bude kritizovat.
    Pište česky: hold × holt

    hold – projev pocty nebo úcty (další význam je výkupné, vynucený poplatek ve válce)
    holt – povzdech; ve významu „inu, zkrátka a dobře“

  11. #61
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    268

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    vyhrazuji si pravo necist tvuj prispevek

    a sorry za OT, ale nedalo mi to
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  12. #62

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Škoda, že zbývá do konce jedna hodina... kdyby se to nareportovalo včas, tak tu aukci aukro zruší samo. Tohle je jedna z mála věcí, který vcelku řeší. Prodávající si výslovně v aukci nesmí vyhrazovat právo na zrušení aukce... k tomu ještě ten zrušený příhoz
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  13. #63
    Senior Member mince Avatar uživatele mraky
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 166
    Vliv
    283

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Sorráč, ale řešej prdlačky. Už jednou jsem dražil snowboard u kterého měl človek aukci od koruny a kup teď měl asi za 6k. Já měl příhoz asi za 2k minutu před koncem a ten člověk to zrušil. Aukro ho na to upozornilo...to je řešení jako prase. Tady už to není žádné slovo proti slovu...tady by ho měli obratem vyfuckovat.
    Pište česky: hold × holt

    hold – projev pocty nebo úcty (další význam je výkupné, vynucený poplatek ve válce)
    holt – povzdech; ve významu „inu, zkrátka a dobře“

  14. #64

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    O tom ale nemluvím. Mluvím o situaci, kdy člověk v aukci uvede "vyhrazuji si právo aukci kdykoli zrušit" a někdo to včas nahlásí. Aukro aukci zruší a prodejce přijde alespoň o poplatek. S tím jsem se setkal několikrát, takže nešlo o ojedinělý případ.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  15. #65

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    je to prasárna. z toho důvodu respektuju lidi co do aukce napíšou, že příhozy v žádném případě neruší a máš si velmi rozmyslet, jestli teda přihodíš.

  16. #66
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    na aukru to chodí takto: je třeba všechny nepravosti reportovat - bonzovat aukro týmu. oni přidělují uživatelům za prasárny jakési černé body. dále platí jednoduchá rovnice: 3 body = účet odstaven. toto je nezávislé na komentářích.

    já konkrétně mám ale problém s jedním uživatelem, kterému jsem v lednu dal oprávněně negativní komentář, on si vymyslel svůj negativní ze msty a dodnes mě na aukru otravuje. přihazuje mi v aukcích, kde nemá zájem o ty věci, apod. nicméně už se mi podařilo zajistit mu zrušení 3. (!!!!!) účtu. ale obávám se, že si vytvoří další opět na jinou adresu. kde je bere, nevím.

    nedávno mi také někdo zrušil aukci. procesor s cenou cca 1600 tam byl za 500 a to 2min před koncem aukce. upozornil jsem aukro tým. vyzval k tomu samému všechny další, kdo přihazovali. má myslím už druhý černý bod.

    důležité je chtít to řešit, nevykašlat se na to. na druhou stranu je dobré mít cit a být ohleduplný k ostatním, především rozlišit kdy jde o nekalý úmysl a kdy prostě o maličkost, kterou lze nějak vyřešit.

  17. #67
    Senior Member Avatar uživatele AmOK
    Založen
    15.03.2007
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    55
    Příspěvky
    506
    Vliv
    222

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Trosku ot. ebay drazba, co je zauimave a suvisi s temou, tak vcera tam bolo rovnych 12 000 a dnes to kleslo na 11 600 (aktualne). Vyzera to, ze sa tiez mazalo.
    podpis............................................ ............ načo?

  18. #68
    Senior Member Avatar uživatele Hynchenzo
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Karlovy Vary, Plzen
    Věk
    42
    Příspěvky
    1 188
    Vliv
    279

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    AmOK: treba ten vymaz souvisel s timhle:
    To prevent possible disappointment with faulty bids, we will only accept bids from ebay members with feedback of 10 or greater. Other bids will be removed.

    Jey: Ano, timhle zpusobem se da jedine "bojovat", ackoliv aukro tym je v tomhle velice benevolentni. Bohuzel.
    KVFREE.net - Freediving Karlovy Vary
    Olympus E-410 + Zuiko ED 14-42mm + Zuiko ED 40-150mm

  19. #69

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Ano, s některýma lidma je to opravdu těžké a mnohdy se chovají dost divně.

    Vždycky všechno popíši v Aukci a na stránce o mě a stejně se někteří diví. Aukro je podle mě dobré využívat z důvodu domácího úklidu. Je zvláštní, na kolik malých dětí tam člověk narazí, na druhou stranu se tam naleznou lidé z různých komunit s působením 5 a více let.

    Startovačka od koruny = nevím stav bez záruky.

    Nějaká cena/kup teď = záruka 14 dní.
    Naposledy upravil -HoNY-; 18.07.2009 v 10:35.
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  20. #70
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Citace Původně odeslal no-X Zobrazit příspěvek
    Musím říct, že jako prodejce jsem nikdy problémy neměl, všechno jsem popsal až puntičkářsky detailně, takže mi spíš chodily maily v tom duchu, že kupující čekali zboží v horším stavu... většinou jsem si s nima i fajn pokecal a s některými jsem dosud v kontaktu, ale o to víc mě štve, když se jiní prodejci chovají jak prasata...

    Taky to u mě takto často dopadá, na aukru spíš prodávám... věci stylu domácí úklid. To co se neprodá tady, na aukru určitě. To by člověk nevěřil, co si jsou lidi ochotný koupit.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  21. #71
    Senior Member Avatar uživatele Pitrs82
    Založen
    24.05.2004
    Bydliště
    Chrudim
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 148
    Vliv
    270

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Citace Původně odeslal Marty Zobrazit příspěvek
    Taky to u mě takto často dopadá, na aukru spíš prodávám... věci stylu domácí úklid. To co se neprodá tady, na aukru určitě. To by člověk nevěřil, co si jsou lidi ochotný koupit.
    A navic kolikrat za jakou cenu
    Fractal Design R3 Define, Corsair CS650M, Gigabyte Z97-X Gaming 3, Core I5-4690K (Scythe Ninja 3 + Fractal Fan), Kingston 2x8 Gb 1600 Mhz, MSI TwinFrozr GTX780, SSD Intel 520 120 Gb, WD Red 3Gb, LG GSA-H60L Black, Logitech G400s, Hp OEM flat keyboard, Samsung 214T.

  22. #72
    Senior Member Avatar uživatele AmOK
    Založen
    15.03.2007
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    55
    Příspěvky
    506
    Vliv
    222

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Ja som pred par rokmi kupil zopar veci na slovenskom OneTwoSold. Obchodovanie skoncilo po kupe upalenych Kingstoniek. 2 tyzdne som toho cloveka nahanal po telefone, nakoniec som si musel zohnat adresu...
    V globale ma cele riesenie situacie stalo mozno 50% z ceny ram. Dakujem, v zivote nikdy!
    Ak bazarove veci, tak cez slusne forum, ak aj bol problem, tak sa to vzdy korektne vyriesilo.
    Btw, ta vetes a niektore ceny na aukre a pod., ma niekedy tiez dostava do nemeho uzasu.
    Ak by som v buducnosti nieco hodne chcel, tak jedine osobka s odskusanim. Za tie pripadne nervy mi to uz nestoji.
    podpis............................................ ............ načo?

  23. #73

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Citace Původně odeslal Marty Zobrazit příspěvek
    Taky to u mě takto často dopadá, na aukru spíš prodávám... věci stylu domácí úklid. To co se neprodá tady, na aukru určitě. To by člověk nevěřil, co si jsou lidi ochotný koupit.
    Mě osobně přijde jednodušší odnášet věci na poštu než do ekodvora.

    btw: neptal ses mě náhodou mailem na Compaq baterku?
    Internetová fóra, diskuse, seznamky a chaty jsou plné lidí, kteří o sobě říkají, že něčeho dosáhli. Jde však o pouhý přelud krmený vlastní ješitností. Skutečný život, aniž by o tom tušili, se jim vzdaluje, každým dalším úderem do klávesnice. Za skutečné lidi mluví jejich činy a ne vlastní slova.

  24. #74
    Senior Member Avatar uživatele DOC_ZENITH
    Založen
    24.05.2005
    Bydliště
    Praha 14 hloubětín.
    Příspěvky
    1 296
    Vliv
    254

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    Jen dodám k aukro příhozům, nic se rušit nemusí, stačí pořád dávat minimální příhozy a až dojedeš na částku kterou on hodil, budete mít vyrovnanej příhoz, tak prostě přihazovat přestaneš a vyhraje ten, kdo tu částku nabídl první, ala on, jehož cenu šponuješ.
    The best Unreal Tournament maniac.

  25. #75
    Senior Member mince Avatar uživatele mraky
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 166
    Vliv
    283

    Standardní Re: Aukro chrání podvodníky - stačí když platí provize...

    No já když něco dražim, tak většinou dražim v poslední minutě, což je taky rešení. Podle mě je pořádná aukce až tu poslední minutu
    Pište česky: hold × holt

    hold – projev pocty nebo úcty (další význam je výkupné, vynucený poplatek ve válce)
    holt – povzdech; ve významu „inu, zkrátka a dobře“

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •