Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Komprese videa na více CPU přes LAN

  1. #1

    Standardní Komprese videa na více CPU přes LAN

    Ahoj, mám tady k dispozici dva dvoujádrové kompy (C2D 6320 a PD945) a jelikož dosti často nahrávám z tv, tak by se mi šiknul vyšší výkon při převodu do divx. Tak mě napadlo, jestli se to nějakým softíkem nedá rozdělovat po síti na více cpu. Díky za všechny rady

  2. #2

    Standardní Re: Komprese videa na více CPU přes LAN

    Tusim ze VirtualDub neco takoveho podporuje, nebo alespon podporoval.
    Zkousel sem to cca 2-3 roky zpatky (nepamatuju si uz verzi) a tam se pri batch zpracovani dalo nastavit zpracovani na vice PC. Pro zajimavost sem to tenkrat zkousel a fungovalo to, ale nejake casy a pripadne urychleni prace sem nesledoval

    Mini PC: Intel P3 850@935MHz, Asus CUV4x-ME, 192MB RAM, ATI Radeon 7000, 10GB HDD Maxtor

  3. #3
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    42
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Komprese videa na více CPU přes LAN

    Podle tvé představy hledáš řešení clusteru fungující jako load balancing. Imho s tím budeš mít v domácích podmínkách spíše starosti. Pokud nenajdeš jednoúčelový software, který to umí, tak bych se do toho příliš nepouštěl.

    Pokud to však plánuješ rozjet ve velkém, poohlédl bych se po linuxovém řešení, kde by to mohlo fungovat celkem elegantně.
    Zajímavě je to popsané zde http://www.ram.org/computing/linux/linux_cluster.html i s odkazy a tipy.
    CUBE> Ryzen 7 7700X + Arctic Lq Frzr III 64 GB DDR5-6000 ◦ ASUS TUF B650PLUS ◦ ASUS RTX3060 OC 12GB ◦ Kingston KC3000 2TB ◦ SS G12 GM-650 Gold ◦ Samsung S27A800 4K
    WORK> HP EliteBook 845 G9 ◦ Ryzen 5 PRO 6550 ◦ 32 GB DDR3 ◦ 2048 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 32" Dell 4K ◦ Win11 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 2x4 TB WD RED + 2x16 TB Toshiba ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung UE55Q55T 55" 4K ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB760iGS ◦ Mikrotik CSS610
    ◦ Mikrotik CRS326 ◦ UniFi WLAN ◦ Xerox B235 ◦ Canon PiXMA MG5350

  4. #4

    Standardní Re: Komprese videa na více CPU přes LAN

    Citace Původně odeslal Mr.Lilek Zobrazit příspěvek
    Tusim ze VirtualDub neco takoveho podporuje, nebo alespon podporoval.
    Zkousel sem to cca 2-3 roky zpatky (nepamatuju si uz verzi) a tam se pri batch zpracovani dalo nastavit zpracovani na vice PC. Pro zajimavost sem to tenkrat zkousel a fungovalo to, ale nejake casy a pripadne urychleni prace sem nesledoval
    když by sis rozpomenul na verzi, bylo by to super já mám vdubmod1.5.4.1 a vdub 1.5.11 a nikde jsem to tam neobjevil

  5. #5

    Standardní Re: Komprese videa na více CPU přes LAN

    Citace Původně odeslal Marty Zobrazit příspěvek
    Podle tvé představy hledáš řešení clusteru fungující jako load balancing. Imho s tím budeš mít v domácích podmínkách spíše starosti. Pokud nenajdeš jednoúčelový software, který to umí, tak bych se do toho příliš nepouštěl.

    Pokud to však plánuješ rozjet ve velkém, poohlédl bych se po linuxovém řešení, kde by to mohlo fungovat celkem elegantně.
    Zajímavě je to popsané zde http://www.ram.org/computing/linux/linux_cluster.html i s odkazy a tipy.
    díky, ale linux do toho nechci zatahovat, páč jsem ho neviděl ani z rychlíku.

  6. #6
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní Re: Komprese videa na více CPU přes LAN

    Hledej, najdes, sam sem to testil, byl to maly servrik, kterej pustis na X strojich. Fungovalo to ovsem tak, ze aplikace roztrhla zdroj na X kusu bez ohledu na vykon.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  7. #7

    Standardní Re: Komprese videa na více CPU přes LAN

    Citace Původně odeslal Patrez Zobrazit příspěvek
    když by sis rozpomenul na verzi, bylo by to super já mám vdubmod1.5.4.1 a vdub 1.5.11 a nikde jsem to tam neobjevil
    Byl to VirtualDubMod verze 1.4.13

    http://sourceforge.net/project/showf...ckage_id=63653

    Fungovalo to na principu master-slave, tzn. moznost zpracovani ulohy na dvou PC prez lokalni sit. Na obou PC samozrejme musela byt stejna verze, stejny pluginy a zdrojovy video.

    V pozdejsich verzich to odstranili, protoze s tim byly problemy

    Mini PC: Intel P3 850@935MHz, Asus CUV4x-ME, 192MB RAM, ATI Radeon 7000, 10GB HDD Maxtor

  8. #8

    Standardní Re: Komprese videa na více CPU přes LAN

    Citace Původně odeslal Mr.Lilek Zobrazit příspěvek
    Byl to VirtualDubMod verze 1.4.13

    http://sourceforge.net/project/showf...ckage_id=63653

    Fungovalo to na principu master-slave, tzn. moznost zpracovani ulohy na dvou PC prez lokalni sit. Na obou PC samozrejme musela byt stejna verze, stejny pluginy a zdrojovy video.

    V pozdejsich verzich to odstranili, protoze s tim byly problemy
    Díky moc, vyzkouším

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Náhle nefungující internet přes LAN, Vyřešeno
    Založil brazilterrorist v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 15.03.2007, 17:22
  2. Připojení přes kabelový modem a vlastní LAN síť
    Založil bleak v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 16.03.2006, 17:00
  3. Spojení firemní LAN s clientem přes WIFI ...
    Založil Speedy v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 19.07.2004, 18:46
  4. Jak nasdílet Internet přes LAN ?
    Založil IntelCrasher v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 07.05.2004, 14:05
  5. 2xXP-home -> sdílení souborů přes LAN
    Založil Kaltas v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 02.05.2004, 23:17

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •