Výsledky 1 až 22 z 22

Téma: Divné výpadky internetu na různých PC

  1. #1
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    290

    Standardní Divné výpadky internetu na různých PC

    Stalo se mi to za posledních 14dnů asi 4x, jednou WinME, win98 a W XP.
    Všechny tyto stroje jsou k internetu připíchnuté pomocí takových těch internetů pro celý dům(jedna anténa na střeše a pak po bytech).
    Prostě PC jako takové na síti je(někde ověřeno u providera, jinde ping na gateway), ale nezobrazí žádnou stránku(nikde jsem se nedostal ani na okolní PC, ale tam si nejsem jist nastavením pracovní skupiny). Nejzajímavější to bylo na těch WXP. Ten člověk jel dlouhou dobu přes dialup, pak přešel na výše zmíněný způsob a údajně po cca 20min připojení spadlo, ovšem když jsem chtěl jet přes modem, tak ten se taktéž připojil, ale na žádnou stránku jsem se nedostal. Zjímá mě, jestli běhá po síti něco, co to způsobuje, nebo je to nějaká souhra náhod. U jednoho PC mi to udělalo po instalaci záplat(XP). A na všech PC ten net nějakou dobu jelů, stalo se to náhle(vyjma Win ME)
    Mmch u jednoho jsem to vzřešil přeinstalací, od té doby to jede, ostatní ještě ne.

    Pak měly ty PC společnou ještě verzi keria a avast.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    348

    Standardní

    a jen tak pro info nebylo v tom kompu nastavene spatne proxy? zkouseli jste i neco jineho nez slavny IE?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    290

    Standardní

    Citace Původně odeslal mISHA
    a jen tak pro info nebylo v tom kompu nastavene spatne proxy? zkouseli jste i neco jineho nez slavny IE?
    U některých to jelo přes proxy, u některých ne(každý provider to má nastavené jinak), všechny jely a pak přestaly(každý připojen jiným providerem). A používám firefox, slavný soude (samo jsem zkoušel i IE)
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    348

    Standardní

    hmm a jiny program ( baj voko trebas outlook ci outlook express ) se ven dostali? nebo take ne?

    tohle je fakt zajimave tema. ja se s tim nikdy nesetkal ( obzvlast, kdyz v tom leti takove mnozstvi os )
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    290

    Standardní

    Oni zas nikdo neměli outlook v provozu. Jak říkám, v některých případech jsem se dopingnul na bránu, dál ni krok a dle providera jsem (na WinME, provider netopyr) na síti fyzicky byl, ovšem dle IPCONFIG jsem neměl od DHCP přidělenou IP.
    Jeden člověk mi tvrdil, že mám špatně kreknutý win a že v nějaké záplatě od mrkvosoftu je to zajištěné, že se člověk nepřipojí(prý je to běžné a já o tom málo vím, mmch nikdy jsem o tom neslyšel). Já samozřejmě mám winy orig, ale ptám se, jestli je to možné.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  6. #6
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    348

    Standardní

    hmmm tohle bych spis resil s nejakym sitarem. to ze nemas pridelenou IP je samo o sobe dost vazny duvod pro nekomunikaci po siti

    ovsem nejsem si vedom zadne zaplaty ms, ktera by toto delala. navic na tolik systemu.

    ja bych tipoval, ze tam bude jiny problem. trebas spustili nejaky programek, ktery jim prenastavil pripojeni.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  7. #7
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    2Millisx:
    crk: nesmysl.
    divny chovani pod XP: je-li tam SP2, tak ses doma (viz zdejsi dlouhej thread, neco sem tam psal, tak hledej).

    Ost: IMO blbe nastavenej/ bugovej FW (kerio je tim prosluly).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  8. #8
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    290

    Standardní

    2Jezevec:
    crk: myslel jsem si
    XP -> SP1, nastavení připojení -> přesně podle pokynů providera, kerio -> kurňa budu muset zkusit něco jiného free,

    Mmch na těch WinME kerio nebyl.... fakt si to nedovedu vysvětlit

    edit: Jo a kerio jsem samo zkoušel povypínat, jestli majitel nezakázal ne¨ěco, co neměl, ale bez výsledku.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  9. #9

    Standardní

    presne tento problem som mal aj ja na sieti, pingy vsetky vpohode prechadzali aj von aj ku mne, ale stranku zobrazit ani za nic...
    riesil som to vsemozne nic nepomohlo, nakoniec za tym vsetkym stal Korgo.Y ktory preplnuje win buffer a tym padom znemoznuje komunikaciu, detekoval ho iba nod32

    ak bol infikovany komp v sieti, nesla cela siet, ked bol offline, slapalo to bezproblemov, mozno toto vysvetli tie nepravidelne vypdaky...
    Epox 8K9A7I | Thorton 2000+@2700+(13x166) | CoolerSpeeze CopperEagle | Gainward Ti4200 64mb (250/513@300/600)
    512MB PQI 200Mhz@166Mhz 2.0-2-2-6| Hitachi DeskStar 160GB | NEC 3520 | Samsung 757DFX | magNET operator

  10. #10
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    290

    Standardní

    Takže vrátím se ze zvědavosti k tomuto problému.
    Řekněme, že ten win není orig, on ten muj známej má doma orig. win, a nepoužívá je, používá tyhle, protože to má udělané na CD jako bezobslužnou instalaci a nemusí se párat a u instalace sedět.. Nicméně tohle není, co chci řešit. Jde o to, že je tu net, konfigurace je taková, že není třeba nic nastavovat. Prostě instalnu win, on si načte adresy z DHCP a net prostě jede. Je to SP1. Po instalaci balíčku SP2 se normálně hlásí, že je síť připojená kabelem 100Mb/s, ale když se chce aktivovat připojení, hlásí se mi, že se načítá síťová adresa a na tom to zkončí, prostě se nepřipojí, nedostanu se ven, nenačtou se adresy. Po obnovení systému do původního stavu(čili před instalaci SP2) vše zase funguje OK.
    Co tohleto může způsobovat. Kdekoliv jinde je SP2, tyhle problémy jsem nikdy neřešil.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  11. #11

    Standardní

    Nemůže to být epidemie ptačí chřipky .
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Millisx
    Co tohleto může způsobovat. Kdekoliv jinde je SP2, tyhle problémy jsem nikdy neřešil.
    Neco takovyho jsem vide po infikaci spywarem, pokud bezela cuchaci proxy, vse jelo, jakmile padla konec. V nastaveni tio vubec nebylo, muselo se to vyhazovat pre regedit, nevim ja tahle debilova okynka nesnasim, jen sem to videl u kolegy. Nejhorsi bylo, ze vse se tvarilo, ze neni problem
    ITF FreeNet Liberec

  13. #13
    Senior Member mince Avatar uživatele herma
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno / Jesenicko
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 365
    Vliv
    282

    Standardní

    neco podobného se nám stávalo u bývalého zaměstanavatele. celá síť byla připojena na k jednomu PC(server či co na linuxu) a pak přes router na net. Po určité době vždy z některých PC nešlo prohlížet stránky. Ping šel, ale IE ani Opera nic nezobrazily. Řešením bylo vždy na tom srveru vymazání cache. Vždy se to tam nějak pohádalo a bylo zle.
    Basic PC: AMD Athlon64 X2 3600+ @ 4600+ | GIGABYTE GA-M55PLUS-S3G | 2*1GB DDR2 667 Adata | Leadtek 7600GT 256MB | 2* Seagate 7200.7+ 120GB SATA | 20" Samsung 205BW | DVDRW NEC ND-4551A | Chello 5000/512

  14. #14
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    290

    Standardní

    2 herma:

    To není můj případ. Mi se ani nepřidělí IPna atd.... Prostě hlásí načítání síťové adresy a po pár chvilkách to vzdá.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  15. #15
    Senior Member mince Avatar uživatele herma
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Brno / Jesenicko
    Věk
    45
    Příspěvky
    1 365
    Vliv
    282

    Standardní

    aha, ted něco takového řešil kolega v práci. zeptám se to jak to vyřešil
    Basic PC: AMD Athlon64 X2 3600+ @ 4600+ | GIGABYTE GA-M55PLUS-S3G | 2*1GB DDR2 667 Adata | Leadtek 7600GT 256MB | 2* Seagate 7200.7+ 120GB SATA | 20" Samsung 205BW | DVDRW NEC ND-4551A | Chello 5000/512

  16. #16
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    290

    Standardní Re: Divné výpadky internetu na různých PC

    Tak po zhruba dvou letech jen lehké dokončení příběhu ohledně SP2 a připojení k internetu. Nevím, jak ostatní klienti, ale u mého známého technik, po dřívějších výkřicích typu špatně cracknutý win a že jsem amatér vyřkl, že jejich síť prostě má problém s SP2. Jak říkám, nevím, jak ostatní klienti, ale takhle to bylo řečeno známému. Prostě v momentě kdy dá na PC SP2 DHCPko mu nepřidělí adresu. Uvidím, budu zkoušet jiný počítač, ale pokud to bude stejné, je to mazec Jedná se o FIFEJDY.CZ
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  17. #17

    Standardní Re: Divné výpadky internetu na různých PC

    Zkus 3 veci:
    1- novej ovladac na sitovku nebo proste preinstalovat.
    2- pujc si switch a vloz ho mezi kabel od providera a sitovku
    2- zkus jinou sitovku (starou zakaz a nekde si pujc jinou)

    ale jestli si muzes nekde pujcit notase se sitovkou, tak zacni tim
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

  18. #18

    Standardní Re: Divné výpadky internetu na různých PC

    Citace Původně odeslal HAVTOM Zobrazit příspěvek
    Zkus 3 veci:
    1- novej ovladac na sitovku nebo proste preinstalovat.
    2- pujc si switch a vloz ho mezi kabel od providera a sitovku
    2- zkus jinou sitovku (starou zakaz a nekde si pujc jinou)

    ale jestli si muzes nekde pujcit notase se sitovkou, tak zacni tim
    vsimni si co psal..."po dvou letech"...
    C2D Wolfheart stabilized...CoolingSys completed...Aurora 3D Black...full 120mm Wolfheart
    WinXP && Gentoo Powered Wolfheart http://img215.imageshack.us/my.php?i...pgentooqt2.jpg
    Intel Core2Duo E6300 1.86@3.2GHz cooled by Ninja Plus| Gigabyte DS4 | 1024MB Kingston 750@920MHz | sound | Gigabyte X1650Pro SilentPipe II | TEAC 40x & Toshiba DVD-RW | WD800JB 80GB | Logitech MX510 | Fortron 300W NP(PN) | MS Sidewinder Strategic Commander|Acer 1721hm
    C366 2@1,85V 32MB RAM, Slackware 9.1 router connected to Chello

  19. #19

    Standardní Re: Divné výpadky internetu na různých PC

    A v cem je rozpor? Jestli nedostane nic od DHCP, tak muze (muze) bejt problem na fyzicky vrstve, coz je jeden svab, kterej dela co mu reknou drivery, nic vic. Nekompatibilita svabu neni zadnou novinkou.
    Problem evidentne zustal, tak se snazim nejak pomoct, napada te jeste neco?
    Jestli je probem v komunikaci ze serverem (DHCP serverem a DHCP klientem WXP SP2), pak tezko nejak pomoct, leda vlozit router, kterej zastoupi DHCP klienta a dal to neni zalezitost ISP.
    Naposledy upravil HAVTOM; 23.09.2006 v 00:15.
    Gigabyte MA78G-DS3H (rev. 2.0),AMD Phenom II X3 720 Black Edition, CoolerMaster Hyper 212, A-DATA 2x2GB DDR2 PC1066 Extreme Edition, WD Black 1TB, Maxtor DiamondMax 10 6L300S0, Toshiba DVD SD-M1612, NEC ND3500A DL, Enermax PRO82+ 425W, case CoolerMaster Sileo 500

  20. #20

    Standardní Re: Divné výpadky internetu na různých PC

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    2Millisx:
    crk: nesmysl.
    divny chovani pod XP: je-li tam SP2, tak ses doma (viz zdejsi dlouhej thread, neco sem tam psal, tak hledej).

    Ost: IMO blbe nastavenej/ bugovej FW (kerio je tim prosluly).
    Zdravim,
    mam podobny problem. WiFi BW3700, pecko s XP a SP2, na notebooku mam 2000. PC mi nenacte sitovou adresu (hlasi to pripojeni je omezeno nebo nebylo navazano), pres notebook se normalne pripojim...

    Jezevec tu psal, ze "je-li tam SP2, tak ses doma (viz zdejsi dlouhej thread, neco sem tam psal, tak hledej)."

    2Jezevec: moc doma nejsem a ackoliv jsem to tu prohledavam uz nekolikou hodinu, nenachazim nic... Muzes prosim poradit co s tim?? Diky moc.

  21. #21
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    278

    Standardní Re: Divné výpadky internetu na různých PC

    Citace Původně odeslal piskvorka Zobrazit příspěvek
    Zdravim,
    mam podobny problem. WiFi BW3700, pecko s XP a SP2, na notebooku mam 2000. PC mi nenacte sitovou adresu (hlasi to pripojeni je omezeno nebo nebylo navazano), pres notebook se normalne pripojim...

    Jezevec tu psal, ze "je-li tam SP2, tak ses doma (viz zdejsi dlouhej thread, neco sem tam psal, tak hledej)."

    2Jezevec: moc doma nejsem a ackoliv jsem to tu prohledavam uz nekolikou hodinu, nenachazim nic... Muzes prosim poradit co s tim?? Diky moc.
    heh , no u SP2 je to normal , nedavno son to riesil u 2 userov na mojej sieti ,

    nainstalovali si SYSTEM s SP2 , ja som prisiel nainstalovat WIFInu , nahodil som na nu ovladac , utilitu , pro nainstalovani sa ma WINy opytali , cim xcem konfigurovat WIFI - dal som ONLY ASUS Utility a vysmiaty som pokracoval dalej . Dokoncil som konfiguraciu - RESTART , a NIC .
    Sietovka sa nepripojila , siet SCANOM nasla , jednoducho nic .
    nakoniec som utlitu musel odinstalovat a urobit konfiguraciu len cez WINy , odvtedy to ide bez problemov

    edit : sorry , ty si tusim pripojeny kablom , ale mozno toto niekom raz pomoze
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  22. #22

    Standardní Re: Divné výpadky internetu na různých PC

    ok, diky. Vyzkousim tenhle postup, i kdyz se mi do toho moc nechce-utilitka ASUSu se mi moc libi...
    Jenom jeste dodam, ze problemy s pripojenim WiFi se mi zacaly objevovat tak cca pred 3 tydny (tusim po nejakych poslednich aktualizacich, co jsem provedla). Predtim to behalo naprosto bez problemu.
    A doplnim jeste figl, na ktery jsem prisla dneska: vypnout WiFi, zakazat a nasledne povolit bezdratove site v XP, zapnout WiFi, aktualizovat seznam siti. Pak to nabehne automaticky. Trosku sice vic klikani a behani, ale neprisla jsem o utilitku...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •