Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: ECS - K7S6A a regulace otáček ventilátorů

  1. #1

    Standardní ECS - K7S6A a regulace otáček ventilátorů

    Zdravím vás všechny. Mám takovej menší problém. Koupil sem si desku ECS - K7S6A a do ní Athlona XP 1700+ BOX. Procesor vůbec netopí - paráda. Ale ten boxovej větrák řve jak zběsilej. Nechce se mi kupovat nějakej nevej - tišší. Zkusil sem proto regulaci otáček pomocí SpeedFanu 4.07, ale nefunguje mi to. Nejde mi ani taktování pomocí SpeedFanu.

    Moje otázka teda zní:
    Nejde to proto, že to tahle deska neumí regulovat nebo že SpeedFan 4.07 neumí ovládat tuhle desku ? (když mi nejde ani to taktování - sekne se)

    Za všechny rady předem dík

  2. #2

    Standardní Re: ECS - K7S6A a regulace otáček ventilátorů

    Citace Původně odeslal Grázl
    Zdravím vás všechny. Mám takovej menší problém. Koupil sem si desku ECS - K7S6A a do ní Athlona XP 1700+ BOX. Procesor vůbec netopí - paráda. Ale ten boxovej větrák řve jak zběsilej. Nechce se mi kupovat nějakej nevej - tišší. Zkusil sem proto regulaci otáček pomocí SpeedFanu 4.07, ale nefunguje mi to. Nejde mi ani taktování pomocí SpeedFanu.

    Moje otázka teda zní:
    Nejde to proto, že to tahle deska neumí regulovat nebo že SpeedFan 4.07 neumí ovládat tuhle desku ? (když mi nejde ani to taktování - sekne se)

    Za všechny rady předem dík
    Muzu ti jenom poradit, aby sis dukladne procetl dokumentaci SpeedFanu (pokud umis alespon trochu technickou anglictinu). Regulace otacek vetraku ti fungovat nebude, protoze ECS nema urcite obvody nutne k teto regulaci (souvisi to i se SiS - autor SpeedFanu si stezuje na nedostatek informaci o chipsetech SiS) (ECS neni jedina firma ktere to nefunguje).

    Taktovani by ti fungovat melo, zkus zmenit frekvenci jenom o jeden krok a to tak aby se nezmenila delicka - pokud se zmeni delicka tak system vytuhne. (delicka je treba 1/4 pro FSB 133MHz = 33MHz PCI a z toho AGP ,tam je to jasny,ale pri rekneme 150 to muze bejt 1/4 pro 37.5MHz PCI nebo i 1/5 pro 30MHz PCI, delicku musi BIOS pri bootovani, zmena ve Windows zpusobi vytuhnuti).

    Zkus ventilator vymenit za jiny. (Klidne ho na ty zebra prilep vterinovym lepidlem, kdyz nebude pasovat, jde to pak primerenou silou z toho hliniku utrhnout) Nejlip za sleeve bearing, kterej sice nema kulickovy loziska, ale po spouste experimentovani jsem usoudil, ze sleeve bearing jsou obecne tissi nez vetraky s ball bearing (mozna je to taky tim, ze jsou obvykle delany pro nizssi otacky). Za levnej 8cm sleeve bearing s dobre tvarovanejma lopatkama das kolem 120,- Kc vcetne DPH v pocitacovym krame.

    Nebo si udelej regulator napeti vetraku, navodu je na webu spousta. Snaz se pouzit nejake jine reseni nez vykonovy odpor (produkuje docela nechutny mnozstvi tepla) a rozhodne nepripojuj ventilator mezi 5V+ a 12V+ ...
    Asus P5B Deluxe/WiFi, Intel Q8300@7.5x440=3300MHz VCc1.15V, Speedstep enabled, CM HyperTX, 58oC IntelBurnTest pri 24oC okoli, 2x2048 DDR2 800 Geil(@866 5-6-6-15, 1.80V), HDD 3xSamsung F1 1TB, Gigabyte NX88T zalman, LCD FSC S20-1W, CM Centurion 532, PSU Seasonic 400W, UPS CyberFort 350

  3. #3

    Standardní

    Čoveče, s tím děličem si měl pravdu. Pokud je zachovanej tak to jede. Ve SpeedFanu mi ale vyhovujou bohužel jen 2 možnosti. Jedno mírný podtaktování a jedno mírný přetaktování. Nebyl by nějakej prográmek s větší možností nastavení

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    11.12.2002
    Bydliště
    Praha 6
    Věk
    51
    Příspěvky
    20
    Vliv
    0

    Standardní

    No vona tahle deska to moc jemne neumi - viz jeji BIOS. Regulaci otacek taky nema. Ja to vyresil vetrackem s termoregulaci Titan TTC-D5TB(TC) za cca 430,- s DPH.
    NiCKSON :: AMD AthlonXP 1800 w/ Titan TTC-D5TB(TC):: K7S6A :: 256 + 128 MB DDR PC 2100 :: Hercules FDX 8500 LE 64MB :: some disks, CDR/W, kbd, mice, 17\" etc ... case \"Nokia\" in grey 8-) + NB HP omnibook 510

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Grázl
    Čoveče, s tím děličem si měl pravdu. Pokud je zachovanej tak to jede. Ve SpeedFanu mi ale vyhovujou bohužel jen 2 možnosti. Jedno mírný podtaktování a jedno mírný přetaktování. Nebyl by nějakej prográmek s větší možností nastavení
    No ja ted nevim presne co SpeedFan ukazuje u K7S6A ale u K7S5A mi nabizi minimalne nekolik pouzitelnejch moznosti:

    133.3
    133.9
    137.3
    138.0
    142.7
    146.7
    ...

    to je sice dost hruby odkrokovani, ale rek bych ze je adekvatni, mensi skoky by nemely z hlediska vykonu smysl.
    Asus P5B Deluxe/WiFi, Intel Q8300@7.5x440=3300MHz VCc1.15V, Speedstep enabled, CM HyperTX, 58oC IntelBurnTest pri 24oC okoli, 2x2048 DDR2 800 Geil(@866 5-6-6-15, 1.80V), HDD 3xSamsung F1 1TB, Gigabyte NX88T zalman, LCD FSC S20-1W, CM Centurion 532, PSU Seasonic 400W, UPS CyberFort 350

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. regulace otáček podle teploty - průzkum trhu
    Založil klubo v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 31
    Poslední příspěvek: 25.07.2005, 18:46
  2. Špatná regulace otáček ventilátoru
    Založil china v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 18.01.2004, 15:35
  3. nForce2 regulace otáček na chipsetu
    Založil Campione v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 14.08.2003, 18:36
  4. Regulace otáček
    Založil Great v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 27.04.2003, 20:24
  5. ECS K7S6A a 166 MHz
    Založil Miraak v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 08.01.2003, 19:07

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •