Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: SATA řadič onboard a SATA řadič PCI, nenalezeni boot sektoru

  1. #1

    Standardní SATA řadič onboard a SATA řadič PCI, nenalezeni boot sektoru

    Nazdar vsichni, potreboval jsem na jeden komp (epox 8rda3+) pridat 3. s-ata disk, vyreseno radicem WINIC W3112 (Si3112chipset - shodou okolnosti totozny jak na desce) a vsechno funguje korekte, ehm teda skoro vsechno.

    Kdyz pripojim na radic pci disk, tak se pc zastavi pri hledani boot sektoru.

    Mozna je to banalita, ale radic do pci jsem nikdy nemel co docineni protoze je to shit, ale tenhle komp to potreboval pro zalohovaci disk.

    Jeste bych rekl ze ta deska ma pri vyberu bootovaci zarizeni jen na vyber SCSI/RAID takze tam neni volba primo disku jak u epox 8rda3+PRO kde radic je resen jinak.

    Moc dik za rady!

  2. #2
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    348

    Standardní

    no externi radic do pci rozhodne shit neni, nechapu jak si k tomuto zaveru dosel.

    nicmene bych rekl, ze k problemu s bootem dochazi prave proto, ze dochazi ke konfliktu mezi disky.

    takze az pripojis dalsi disk, tak znovu zkontroluj poradi disku pro boot ( protoze trebas me se na kra2+ satovy boot disk posunul az za disk pripojeny na dalsi radic! ).
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #3

    Standardní

    Jo, ale jak uz jsem psal, tak pri nastavovani boot priority mam navyber
    jen HDD-0 .... 3, floppy, USB ..., cd-rom, ls120, lan, disabled a nakonec SCSI/SATA, takze na vyber z priority S-ATA disku tam moc neni... :(

    Pokazde zkoncim na hlasce:
    VERIFYING DMI POOL DATA................

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    348

    Standardní

    v tom pripade je nutne vlezt do SATA biosu a oznacit tam jen jediny patricny disk jako bootovaci.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5

    Standardní

    Bohuzel BIOSy toho ardice nevoli hlavni boot, automaticky jen nastavy privni disk (oznaci ho *).

    Veresil jsem to poslednim BIOSem z EPOX stranek.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •