Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: 5.1 system - jake repro pro lepsi hudbu - vymena 2 prednich

  1. #1
    Member
    Založen
    24.04.2005
    Bydliště
    Světlá nad Sázavou / Praha
    Příspěvky
    181
    Vliv
    238

    Standardní 5.1 system - jake repro pro lepsi hudbu - vymena 2 prednich

    Kdysi jsem cetl, ze je dobry napad pro zlepseni stereo poslechu u klasickeho 5.1 domaciho kina vymena 2 prednich satelitu - ktere jsou u levnejsich modelu plastove - za napr. Magnat Motion 110 atd. Napr. v mem pripade - 5.1 u notebooku http://www.laaudiofile.com/images/z5500.jpg - zlepsila by vymena 2 prednich satelitu poslech sterea? Zesilovac ve wooferu pousti cca 2 x 65 W RMS na predek (centr navic 70 W RMS) a chtelo by to stred a vysky zvlast, proste 2 pasma. Nebo jestli by bylo lepsi stredobas a vyskac? Pripojeni pak stejnym zpusobem jako tyhle satelity (cinch do wooferu). Ma s timhle nekdo zkusenosti? Diky moc za pripominky.
    Lenovo ThinkPad X301
    M-AUDIO Transit
    Logitech Z 5500 digital 505 W RMS THX

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    38
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    303

    Standardní

    Jakej typ repra přesně tam dát ti neporadim, ale zvuku to pomůže velice výrazně, sám to tak mám doma. Jediný co musíš dodržet, aby ty nový repra měly stejnou nebo vyšší impedanci, abys ten zesík neodpálil.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3
    Member
    Založen
    24.04.2005
    Bydliště
    Světlá nad Sázavou / Praha
    Příspěvky
    181
    Vliv
    238

    Standardní

    Citace Původně odeslal Peca-on-line
    Jakej typ repra přesně tam dát ti neporadim, ale zvuku to pomůže velice výrazně, sám to tak mám doma. Jediný co musíš dodržet, aby ty nový repra měly stejnou nebo vyšší impedanci, abys ten zesík neodpálil.
    Ok, dik za prvni radu Mohl bys mi napsat, co presne mas doma (znacky, druh, atd.) ?
    Lenovo ThinkPad X301
    M-AUDIO Transit
    Logitech Z 5500 digital 505 W RMS THX

  4. #4

    Standardní

    Ono sice to zlepsi stereo, ale s nejvetsi pravdepodobnosti to zhorsi 5.1 jelikoz kazda bedna jina a nebude to vyvazene.

    Fanless Experiment || Gigabyte Z77-DS3H | Intel i5-3570K | Thermalright HR-02 | 16G DDR3 | Sapphire HD 7750 Ultimate | Crucial M4 256GB | Seasonic X-400FL | Fractal Define R4
    Dell D430 || i945G | C2D 1.2G ULV | 2G DDR2 533 | GMA950 | 12" 1280x800 | 80G 4k2 | 802.3ab | 802.11g | 802.15.1 | HSDPA | Windows 7 x64
    Storage || i965G | E2200 | 4G DDR2 | RAID5 6x Samsung HD154UI 1.5TB - ~7TiB | 802.3ab ...powered by Ubuntu Server x64
    Accessories || E-MU Tracker Pre USB 2.0 | Meier Corda Headsix | Sony MDR-CD470 | Pioneer A-204R | Tesla ARS 9218 32 | LG 32LD350

    "Music is essentially useless, as life is." George Santayana


  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    38
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    303

    Standardní

    Mám http://www.svethardware.cz/art_doc-2...F0047DC9D.html (vim že audiofilové se mi vysmějou), ty dva přední satelity sem nahradil reprama od gramce Tesla z roku raz dva. Zvuk se mi zdá takovej plnější a výrazně líp to hraje středy a hlubší tóny, předtím se mi to zdálo takový celý zastřený.

    2monsoon: samozřejmě se trochu změní barva toho zvuku, ale nic co by bylo na závadu, co se týče rozdílný hlasitosti, to problém není to si došteluju v ovladačích
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  6. #6
    Member
    Založen
    24.04.2005
    Bydliště
    Světlá nad Sázavou / Praha
    Příspěvky
    181
    Vliv
    238

    Standardní

    Citace Původně odeslal monsoon
    Ono sice to zlepsi stereo, ale s nejvetsi pravdepodobnosti to zhorsi 5.1 jelikoz kazda bedna jina a nebude to vyvazene.
    Jenze kdyz to vezmes, tak u filmu v DD nebo v DTS zustane center, efektovy repro a woober stejny. A ty novy "stereo bedny" - ve filmech se projevuji hlavne zase v hudbe. Malokdy mas ze vsech (mimo center a woofer samozdrejme) repro stejny zvuk, abys to mohl poznat ne?
    Lenovo ThinkPad X301
    M-AUDIO Transit
    Logitech Z 5500 digital 505 W RMS THX

  7. #7
    Member
    Založen
    24.04.2005
    Bydliště
    Světlá nad Sázavou / Praha
    Příspěvky
    181
    Vliv
    238

    Standardní

    Citace Původně odeslal Peca-on-line
    Mám http://www.svethardware.cz/art_doc-2...F0047DC9D.html (vim že audiofilové se mi vysmějou), ty dva přední satelity sem nahradil reprama od gramce Tesla z roku raz dva. Zvuk se mi zdá takovej plnější a výrazně líp to hraje středy a hlubší tóny, předtím se mi to zdálo takový celý zastřený.

    2monsoon: samozřejmě se trochu změní barva toho zvuku, ale nic co by bylo na závadu, co se týče rozdílný hlasitosti, to problém není to si došteluju v ovladačích
    Ty tvoje repra mel kdysi bratr. Tohle uz je trosku jina kategorie . Ale je dore, ze o ty impedanci vim.
    Lenovo ThinkPad X301
    M-AUDIO Transit
    Logitech Z 5500 digital 505 W RMS THX

  8. #8

    Standardní

    Driv sem jel stereo prez Tannoye z podpisu a k nim pro filmy pripojeny plastovy Creativy 5.1 5300 a zvuk pri filmech nestal zanic
    Zitra prijedou osvedcene Geniusy SW-5.1 tak je pripojim a napisu sem zkusenosti se zvukem, tak chvili vyckej
    ASUS A6T-AP017

  9. #9

    Standardní

    Resim skoro stejny problem s tim, ze mam za sebou na skrinich reprobedny s TVM ARN6614 stredobasy a rikam si, ze by to chtelo nejaky "prostor". Rozhdosl jsem se tedy pro osvedcene Geniusy HT 5.1 s tim, ze jakmile je prinesu domu, tak je kuchnu, utesnim pivodni snuru a vymenim koncaky. Stale jeste ale shanim shop blizko HJ, kde to maj nejlevnejsi. Zatim jsem narazil na www.damello.cz za necele 3k ...
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fraj#r
    Driv sem jel stereo prez Tannoye z podpisu a k nim pro filmy pripojeny plastovy Creativy 5.1 5300 a zvuk pri filmech nestal zanic
    Zitra prijedou osvedcene Geniusy SW-5.1 tak je pripojim a napisu sem zkusenosti se zvukem, tak chvili vyckej
    Tak muzu tio narovinu rict ze center je fakt slusnej a to nejen za tech usmolenej 3000,-korun.
    Subwoofer je ale uplne jina kategorie, je to prisernej humbuk a reknu narovinu ze neco tak strasne neposlouchatelnyho sem necekal. Hned sem mu soupl jen frekvence pod 20Hz a narval dorohu mistnosti.
    Zadni satelity lezi ladem nastole a predni repraky mam soupnuty jako zadni satelity a muzu opet chvalit, hrajou docela dobre, lec celkem potichu.
    Celkove z teto sestavy nabyvam pomalu dojem ze bude jeste potreba dokoupit poradnej subwoofer a maly satelitky podpori zadni repraky (2x levy surround, 2x pravy surround).
    Zatim je mam zapojeny jen hodku a jeste spekuluju tak chvilicku strpenicka pro konecny verdikt a doporuceni....
    ASUS A6T-AP017

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •