Výsledky 1 až 23 z 23

Téma: A mam novy WC :-) - levne a vykonne

  1. #1

    Standardní A mam novy WC :-) - levne a vykonne

    Asi pred 2 mesici jsem se nakrknul a rozhodl se uplne prekopat svoje WC . Tedy vodnic chlazeni . Ale s tim, ze nechci dat 600 za blok a vubec, proste ze to postavim co nejlevneji a hlavne UPLNE SAM.

    Nastroje co jsem mel: vrtacka, prcpilka (primocara), pajka, pilka na zelezo, pilniky, kladivo atp, proste normalni veci z dilny - zadna CNC frezka nebo tak.
    Bloky - med z Ferony 1 cm tlusta - cca 200 Kc - vzal jsem vrtacku a 5mm vrtakem vyvtal S pro CPU blok a takove O pro GPU (tam se S neveslo - blok na CPU je z 5 cm siroke a na GPU z 4 cm siroke medi) - pak jsem vzal 10 mm a rozsiril to predchozi (nemam sojanovou vrtacku - delaj jsem to ruco ve sveraku) - to samy zrcadlove na druhy kus medi, vyvrtak diry pro vodu (13 vrtak) a natlouct medena zakonceni (3Kc za kus, vnitrni prumem 12 mm), u GPU zahnuta kolinka (4.50 ks ). Northbridge jsem zatim nedodelal (mam VIA KT133A a neni to potreba), ale vyvrtany uz je. Oba kusy medi slepeny epoxidem (Hornbach 69 Kc) a utesneny silikonem (tamtez cca 100 Kc).
    Vymenik - celkem obluda - cca 32*18*5 cm tady na foru za myslim 250 Kc. Moc hezky.
    Hadice - Gumex rulez - silikon 10/14 3 metry - asi 280 Kc.
    Cerpadlo - Sicce Nova 800l - Hornbach 499 Kc
    92mm Sunon - GM 75Kc
    Plastova nadobka 2 litry - 35 Kc
    12V rele i diodou - presne 50Kc

    Cerpadlo mam poveseny v nadobe na gumickach (temer se neprenasi vibrace), vetrak mam bud na 5V nebo vubec.
    Vymenik mam o 3 pozice nad CD, nad nim je vyrizla dira, po strane (nad i pod (jen z jedne strany case) je taky dira na nasavani a odfuk vzduchu). Dole v case je dno hodne vyrezany a pres ty diry na kolmo nasroubovany disky (chladi je studeny vzduch od zeme nasavany kominem (tahne to samo)).
    Zdroj je vysunut ven z bedny naplocho (bere studeny vzduch a proto se toci jen malinko).

    Teploty jem mel (jel jsem na vzduch - staryho vodnika jsem prodal) - XP 1800+ Palomino, Radeon 9000 Pro (300/290), 2*40GB Segate Barracuda IV - idle 50, load 61 ted mam idle 30, load (cca 1 hodina Prime 95)- s vetrakem na 5V (trosinku je slyset) 39, bez vetraku 48.

    Celkove naklady +- 1600 Kc. Chladi se Cpu a Gpu, neni to na krasu, ale ja okno do kompu nerad a navic ho mam v loznici, takze to bych asi nesnesl, vykon vynikajici. Celkovy cas cca 10 hodin prace (a toho bloky +- 4 hodinky, rezani bedny +-2).

    A ten pocit, ze ja technicky nevzdelan (jsem promovany ekonoooom), temahle svejma vlastnima rukama zmaklul takovou vec - k nezaplaceni!!!
    PC uz lehce postarsi...
    Sony A200 + Sony 18-200

  2. #2

    Standardní

    Ses borec
    Ne, fakt super prace, chtelo by to ale nejaky fotky, rad bych videl, jak se takovy "rucni" bloky lisi napr. od galaxiho, nebo pirsovych..
    Home: Fujitsu Siemens Amilo Xi1554 - 17" 1920x1200, Core 2 Duo T7200, 2GB DDRII, ATI Mobility X1900, 2x120GB RAID0, DVDRW, Razer Copperhead + fUnc Archetype, SB Surround USB + THX550
    School: Prestigio Nobile 1558 - P-M 1,73GHz, 1GB DDRII, 60GB, Kombo, 2x baterka, CDMA

  3. #3

    Standardní

    Do neceho podobnyho jsem neavno taky chtel. Vypocital jsem si ze naklady na takoveto rucne delane chlazeni jsou o "par" korun nizsi nez kdybych koupil primo vyfrezovane bloky prace se nekonala.
    Ovsem tvuj jvykon je obdivuhodny a chvalyhodny
    Fotky by se sikly i kdyz si to kazdy dokazem predstavit jak to musi vypadat
    ASUS A6T-AP017

  4. #4

    Standardní

    Taky bych se nezlobil za fotecky

    Jinak k cerpadlu v kterym hornbachu ja se byl podivat zatim jen na cernym moste a tam tohle nemeli a nebo pujdu k ocnimu
    Dik Jrm

    [COLOR=#FF0000] I3 12100f [/COLOLga 1700/2x 16gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  5. #5

    Standardní

    Super .Ako pozeram na teploty,vypoveda to hlavne o tom,nakolko su dolezite rozne specialne tvary WB.
    NF7-rev2.0 , Barton2500@3200 , 1GB DDR466 ,19"LCD LG L1970HR-BF 2ms, Hercules 9800NP,externy vodnik(CPU,NB,HDD)

  6. #6

    Standardní

    Diky za pochvalu - digital neni a bude asi az v lete do Indonesie (jestli se zase neco neposere), navic ted jsou ty bloky uz slepeny a je na nich houby poznat.
    Podle me prispiva k jejich dobremu vykonu i to, ze maji uvnitr spoustu nerovnosti a vystupkum (od vrtaku a vubec z toho jak jsou vselijak krivy) ktere vytvari drobne turbulence a tak lip predavaji vede teplo z medi. Navic jsem se snazil, abych mel na 100% vetsi prumer cesty skrz blok nez ma hadice vnitrek, aby se nesnizoval prutok.

    2Fraj#r: o "par" korun? Me vysly tri bloky na +-300, zatimco jeden z frezy na min. 600...

    2JERROME: Hornbach u Bily hory (nad Obi v Ruzyni) - zatim je tam meli vzdycky, kdyz jsem tam byl, ale je fakt, ze jsem se naposled dival tak pred mesicem - maji je mezi filtrama a podobnym bordelem hned vedle akvarek.
    PC uz lehce postarsi...
    Sony A200 + Sony 18-200

  7. #7

    Standardní

    Fakt to vyzera na super pracicku ale zaujimalo by ma kde sa daju kupit cele kusi medi. Som to este nevidel predavat
    Krvavavdova v priprave
    AMD Athlon 1800+, GeForce4 MX440 - tv out, 256 DDRAM (333MHz), Motherboard - MSI KT3 ULTRA2, Toshiba DVD-ROM, PLEXTOR CD-R PX-W4012A, HDDMaxtor 60GB, Digital camera Mercury 3,1Mpx ( webcam, camera, digital camera....), Water cooling

  8. #8

    Standardní

    Med> http://www.ferona.cz nejlepe osobne ve skladu v Praze Holesovicich, ale koukam ze jsi ze Slovenska. Tak to ti neporadim.
    PC uz lehce postarsi...
    Sony A200 + Sony 18-200

  9. #9
    NF7-rev2.0 , Barton2500@3200 , 1GB DDR466 ,19"LCD LG L1970HR-BF 2ms, Hercules 9800NP,externy vodnik(CPU,NB,HDD)

  10. #10

    Standardní

    mozna je to malinko OT ale ad WaterBlocky. Neslo by vzit klasickej boxovej chladic a hodit pres nej neco v cem by drzela ta voda (asi kus plexi zaizolovanej nejakym silikonem) a skrze nejakou "sirokou trysku" do toho poustet vodu tak aby to teklo mezi vsema zebrama ?
    namaloval bych to ale nemam tu nainstalovanyho nic vhodnyho tak kdyztak az vecer ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  11. #11

    Standardní

    Jo, tak takhle nejak se delaly prvni pionyrske bloky - pomahal jsem podobny vytvorit kamaradovi pred cca 3-4 roky - ale byla to vyrazne vetsi mr.dacka nez vyvrtat to esicko do mekke medi, melo to tendenci protykat a vubec...
    PC uz lehce postarsi...
    Sony A200 + Sony 18-200

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    mozna je to malinko OT ale ad WaterBlocky. Neslo by vzit klasickej boxovej chladic a hodit pres nej neco v cem by drzela ta voda (asi kus plexi zaizolovanej nejakym silikonem) a skrze nejakou "sirokou trysku" do toho poustet vodu tak aby to teklo mezi vsema zebrama ?
    namaloval bych to ale nemam tu nainstalovanyho nic vhodnyho tak kdyztak az vecer ...
    Vim ze se tu kdysi neco takovyho resilo a dospeli k nazoru myslim ze to nema cenu prave kvuli tomu proudeni a jeho usmerneni a kdyz koukam na tvuj podpis cim to chladis

    [COLOR=#FF0000] I3 12100f [/COLOLga 1700/2x 16gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  13. #13

    Standardní

    mno to usmerneni by se podle me dalo vyresit zkusim na to nekde neco najit ... :P a nebo to na to strikat zvrchu a sbirat to po stranach ... (to by vyzadovalo vychytanejsi ten plastovej boxik

    jinak to chladim secko vzduchem
    na vsem je original stock chladic (dokonce z ty GF4 mi ze dvou pameti upad chladic )
    vpredu dva 8cm vetraky (foukaj pres disk), vzadu dva 8cm vetraky (tahaj teplej vzduch ven), zboku 8cm vetrak (fouka na desku - celkem na nesmyslnym miste ale predelavat se mi to nechce), a pod grafikou ob jeden slot mam takovej ten centrifugalni vetrak co taha teplej vzduch od grafiky ven ....
    dela to hodne slusnej bordel ... ale vetsi cast pripisuju blbejm mrizkam u vetraku ... chci je nejak elegantne znicit (rozumej odstranit)...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Mirtex
    Med> http://www.ferona.cz nejlepe osobne ve skladu v Praze Holesovicich, ale koukam ze jsi ze Slovenska. Tak to ti neporadim.
    Citace Původně odeslal jaro.jaro
    Diq [/quote]
    Krvavavdova v priprave
    AMD Athlon 1800+, GeForce4 MX440 - tv out, 256 DDRAM (333MHz), Motherboard - MSI KT3 ULTRA2, Toshiba DVD-ROM, PLEXTOR CD-R PX-W4012A, HDDMaxtor 60GB, Digital camera Mercury 3,1Mpx ( webcam, camera, digital camera....), Water cooling

  15. #15

    Standardní

    docela rad bych dal dohromady neco podobnyho ale s tim ze bych wb vazne chtel vyzkouset udelat to ze starejch boxovanejch (urcite se najde zpusob jak ten waterflow rozdelit tak aby to teklo vsude tak akorat )
    a chtel bych na ne hodit plastovy "vicka" akorat nevim kolik muze stat nechat neco takovyho vylisovat... mate nekdo prehled ?
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    docela rad bych dal dohromady neco podobnyho ale s tim ze bych wb vazne chtel vyzkouset udelat to ze starejch boxovanejch (urcite se najde zpusob jak ten waterflow rozdelit tak aby to teklo vsude tak akorat )
    a chtel bych na ne hodit plastovy "vicka" akorat nevim kolik muze stat nechat neco takovyho vylisovat... mate nekdo prehled ?
    no ja na tom "pracujem" uz nejaku dobu-zakladom je chladic z "odlozeneho" CoolerMaster HSC-V62(med) a je to vlozene do mosadznej(ale moze byt aj z plexi,laminat,plast....) krabice (suplikove zasoby).Len to zaliat silikonom a slo by to.S prudenim ziadne problemy-zboku je to natesno - voda moze iba pozdlz rebier...Len neviem, kedy to dokoncim .Hlavne niet motiv-viz podpis
    NF7-rev2.0 , Barton2500@3200 , 1GB DDR466 ,19"LCD LG L1970HR-BF 2ms, Hercules 9800NP,externy vodnik(CPU,NB,HDD)

  17. #17

    Standardní

    uf ... to mas strceny za woknem nebo cim to chladis ?
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  18. #18

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    uf ... to mas strceny za woknem nebo cim to chladis ?
    pC je pekne v teple-ale chladny(niekedy aj mrazivy ) vzduch zvonku ide potrubim(vzduchotechnicke ohybne Al- potrubie-"vlnovec",priemer 11cm) az do PC(zboku,pekne na procik ).Vychladi cele vnutro vcitane diskov,zdroja,grafiky..... a nie je problem so zrazanim vzdusnej vlhkosti-chladny je case a vlhkost sa moze vyzrazat len zvonka.Ale je pravda,ze niekedy sa citim ako pri mrazaku
    NF7-rev2.0 , Barton2500@3200 , 1GB DDR466 ,19"LCD LG L1970HR-BF 2ms, Hercules 9800NP,externy vodnik(CPU,NB,HDD)

  19. #19

    Standardní



    vonku je teraz 3st v izbe 23st
    NF7-rev2.0 , Barton2500@3200 , 1GB DDR466 ,19"LCD LG L1970HR-BF 2ms, Hercules 9800NP,externy vodnik(CPU,NB,HDD)

  20. #20
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    285

    Standardní

    Citace Původně odeslal jaro.jaro
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    uf ... to mas strceny za woknem nebo cim to chladis ?
    pC je pekne v teple-ale chladny(niekedy aj mrazivy ) vzduch zvonku ide potrubim(vzduchotechnicke ohybne Al- potrubie-"vlnovec",priemer 11cm) az do PC(zboku,pekne na procik ).Vychladi cele vnutro vcitane diskov,zdroja,grafiky..... a nie je problem so zrazanim vzdusnej vlhkosti-chladny je case a vlhkost sa moze vyzrazat len zvonka.Ale je pravda,ze niekedy sa citim ako pri mrazaku
    Ale bude ten tvuj system stejne dobre fungovat, i kdyz bude venku v lete 35°C
    Myšlení zkresluje realitu.

  21. #21

    Standardní

    bude . teraz sice bezi na "samospad"- prudenie medzi chladnym vonkajskom a teplom vnutri,ale ono je to prirobene(dodatocne) na mobilnu klimatizaciu a tak na jar spustim len fan(max 100m3/hod) a v lete pri 35st aj klimu-mam to oskusane(ved v lete bol hic)-samo ze teplota CPU ide z 20 na 28(pri hre na 37),ale stale to nie je 55 .TA klimoska ma 350W prikon a zaroven prijemne chladi(aj tak by bezala).Kludne by som mohol odpojit vsetky ventilatory,ale istota je istota.Hluk z kllimy nie je-je na balkone v protihlukovom kryte a na vystupe ma este akusticky tlmic(1200Sk).
    No a v lete,ked je 35 ja radsej pri vode
    NF7-rev2.0 , Barton2500@3200 , 1GB DDR466 ,19"LCD LG L1970HR-BF 2ms, Hercules 9800NP,externy vodnik(CPU,NB,HDD)

  22. #22

    Standardní


    vonku -5st,vnutri +23st
    NF7-rev2.0 , Barton2500@3200 , 1GB DDR466 ,19"LCD LG L1970HR-BF 2ms, Hercules 9800NP,externy vodnik(CPU,NB,HDD)

  23. #23

    Standardní

    Heh, tak updatek - finalni vysledky po testovani:
    S vetrackem na 5V (to jen pro testovani - jinak je trvale odpojeny)
    idle/full 30/39
    Bez vetracku - chladi se to pasivne teplotnim kominem - dirou dole v bedne se tahle studeny vzduch od podlahy, tech ochladi disky a pameti grafiky a pak projde radiatorem spolu s varkou studeneho vzduchu z otvoru v bocnici
    idle/full 32/50 - na vic jsem to nedostal ani za boha - pretaktoval jsem grafiku (z 275/275 na 320/295) i procesor (z 1800+ (1533 Mhz) na 1660 sezvysenym napetim z 1.75 na 1.85V) - pak podstoupil torturu v podobe celodenniho behu stridave 3D Marka a Prime 95 a MBM jako nejvyssi teplotu prohlasil prave tech 50.
    PC uz lehce postarsi...
    Sony A200 + Sony 18-200

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •