Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Info: příkladný postoj prodejce po nedodržených 30ti dnech..

  1. #1
    Member
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    Kralupy nad Vltavou
    Příspěvky
    102
    Vliv
    269

    Standardní Info: příkladný postoj prodejce po nedodržených 30ti dnech..

    Já to už tady pročítal a i na Svět spotřebitele zabrowsil a tak je pro mé ujištění a vaši infomovanost...
    Reklamoval jsem 16/10/03 vzduchovou repliku Makarova koupeného tento rok v červnu. Reklamace byla prostá, zbraň špatně podávala broky v DA režimu a navíc unikala CO2 náplň.
    Milý prodejce řekl ok, dáme vám CO NEJDŘÍVE vědět. Říkám dobrá a pomalu čekám, co se bude dít...jak tak 30 denní reklamační lhůtu pomalu uhání do finalé, zkouším se po mailu prodejce zeptat, co a jak je ve věci mé reklamace nového? Milý prodejce odvětí, že bohužel nic a že se na stav reklamace u dodavatele rozhodně pozeptá. Znovu jsem si řekl ok, ještě má chlapec čas . Nastal den D a já se opět táži mého již oblíbence , jak to vypadá a že dle Občanského zákoníku by měl mít již vše vyřízené!... Pan prodejce mi můj výklad z Občanského zákoníku ve všem schválil a jen smutně dodal, že zbraň stále od dodavatele bohužel nemá a že jí bude mít v ruce koncem tohoto týdne (myšleno 21/10) !! Opravdu, 20/11 došel mail, že reklamace je připravena a mám se dostavit na prodejnu! Bohužel se ani nenamáhali připsat nějaké podrobnosti.

    Tak a já mám dle dostupných informací tyto následující dvě možnosti, jak se (rozumně) zachovat:
    1) Reklamace byla vyřízena až po 30 dnech a proto mám právo odstoupit od kupní smlouvy jakoby se jednalo o vadu neodstranitelnou - PRACHY SEM!
    2) Opět viz nedodržení zákonných 30 dnů, ale chci po vás zbraň úplně novou.

    Mám pravdu?

  2. #2

    Standardní

    Řekl bych že máš pravdu,ale ty ses o to hlavně měl zajímat ten den po 30tém dnu.Takhle by to mohli svíst na to že si o tom věděl,nic nenamítal a tím pádem s tím souhlasil .......a tak jsou v právu oni.
    Intel Pentium D 805
    AC Freezer 7 Pro , 1024MB DDR, Asus P5P800-VM
    Leadtek FX 5700

  3. #3
    Member
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    Kralupy nad Vltavou
    Příspěvky
    102
    Vliv
    269

    Standardní

    Citace Původně odeslal Xfantasy
    Řekl bych že máš pravdu,ale ty ses o to hlavně měl zajímat ten den po 30tém dnu.Takhle by to mohli svíst na to že si o tom věděl,nic nenamítal a tím pádem s tím souhlasil .......a tak jsou v právu oni.
    Díky za odpověď, fungl nový Makarov je již doma a vůbec s tím nebyl problém! Naopak, vše vyřídili do pěti minut a ještě jsem si mohl u toho nového vybrat, jestli chci niklák či černěný , takže mám černěný a je to super! Jen jsem si o celé záležitosti s nima ještě pro jistotu pokecal - to abych tam nešel náhodou nadarmo. Teď mě ale čeká třetí reklamace IBMka 60GXP v Monimě a to bude jistě jiná soda

    krapek jsem s touto mojí čerstvě nabytou zkušeností od všemožného hardware odbočil, ale reklamace jako reklamace, né?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •