Výsledky 1 až 19 z 19

Téma: Sun Solaris 9 - freeware?

  1. #1

    Standardní Sun Solaris 9 - freeware?

    Zdravim,
    1) by me zajimali zkusenosti s tim to system...
    2) Jsem nasel na webu http://wwws.sun.com/software/solaris...9download.html, ze je to jako freeware. Co je to za blbost, normalne tam maj cenu asi 50$? Po registraci ne jejich stránkách to normálně funguje. Už stahuji
    3) Co pry je zdarma, to je nejake Live CD od Sun, ale to taky nemuzu sehnat.

  2. #2

    Standardní

    Tak uz jsem to sthanul a rozbalil, ale ma to koncovky *.rr a ja nevim vubec co s tim?! Na http://wwws.sun.com/software/solaris...9download.html pisou, ze z toho mam vypalit CD, ale jak? A hlavne cim?

  3. #3

    Standardní

    Pouzival som Solaris x86 od verzie 2.6 az 8 - potom som presiel na Linux
    Sun stale meni svoj nazor co so Solarisom. Kupil som si instalacky Solaris 8 - staly vtedy par stoviek. Potom Sun tvrdil ze Solaris 9 nebude pre x86, Potom bol - sice zadarmo ale treba zaplatit iba 50$ za media - skratka bordel.

    Instalacne media Solaris 9 - hlavne su Solaris 9 Software CD1/CD2. CD1 je bootovacie. Svojho casu som image nasiel na nejakom ftp serveri.
    Companion CD je CD s opensource softom - gcc, mc, gnome,kde... vsetko prelozene pre Solaris. Instalacia systemu to nie je.
    .rr premenuj kludne na .iso a pozri sa na to isobusterom - uvidis ze je to bezne iso. (rr -RockRidge extenziu pre CDROM pouzivali unixy)
    Prv nez zacnes zhanat instalacky pozri sa do HCL (hardware compatitbility list) - http://www.sun.com/bigadmin/hcl/ Solari ide iba na vybranom hardware.
    Je to velmi stabilny system - spadol mi iba pri vypadku napajania Ale je s nim vela roboty - takmer vsetko si musis kompilovat sam.

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal fish
    Pouzival som Solaris x86 od verzie 2.6 az 8 - potom som presiel na Linux
    Sun stale meni svoj nazor co so Solarisom. Kupil som si instalacky Solaris 8 - staly vtedy par stoviek. Potom Sun tvrdil ze Solaris 9 nebude pre x86, Potom bol - sice zadarmo ale treba zaplatit iba 50$ za media - skratka bordel.

    Instalacne media Solaris 9 - hlavne su Solaris 9 Software CD1/CD2.
    CD1 je bootovacie. Svojho casu som image nasiel na nejakom ftp serveri.
    Companion CD je CD s opensource softom - gcc, mc, gnome,kde... vsetko prelozene pre Solaris.
    .rr premenuj kludne na .iso a pozri sa na to isobusterom - uvidis ze je to bezne iso. (rr -RockRidge extenziu pre CDROM pouzivali unixy)
    Jo uz jsem na to taky pred 2h prisel a rekl jsem si ze to sem po veceri napisu. A ono uz jsi to sem napsal. Ale je to fakt super bordel, proc to pojmenovali jako *.rr kdyz potom clovek ma prejmenovat na *.iso. No nic jdu to vyzkouset a napisu.

  5. #5

    Standardní

    Pozri sa na moj prispevok hore, upravoval som ho - rr = Rock Ridge - rozsirenie ISO9660 o dlhe nazvy a unixove prava - pozivalo sa uz ked Microsoft prisiel s windows 3.0
    Pripadne si pozri konferu alt.solaris.x86 ake su problemy http://groups.google.com/groups?hl=s...lt.solaris.x86

  6. #6

    Standardní

    No uz jsem to stazene mel. Vypalil jsem to normalne jako image v Nero, ale ono mi to z toho nebootuje. Musi to mit nejakej specilani paramametry? /md5 se revonaji, takze jsem to stahl dobre/

    Abych pravdu rekl, moc netusim co jsem stahl To je jako LiveCD nebo distribuce, ktera se instaluje na disk?

  7. #7

    Standardní

    Mě by zajímalo, jak jsou na tom ovladače, jak moc reálně je to využitelnej systém pro normálního smrtelníka a jestli má cenu to instalovat někam jinam než na počítač od SUNu.
    Laptop : MSi GT683DX - Intel Core i5-2430M, 8GB DDR3, nVidia GTX 570M, OCZ Vertex 4 512GB, Roccat Kone+, Creative Soundblaster X-Fi Surround 5.1 Pro, Roccat Kave 5.1, Windows 7 Ultimate 64-bit
    Laptop 2 : HP Elitebook 8440p - Ubuntu
    Tablet : Asus Transformer Prime TF201

  8. #8

    Standardní

    2 Dominator: ak je to cd z odkazu hore je to iba software, nie system.

    2 Koudy: Solaris je svet stareho Unixu - totalne odlisny system zamerany na servery. Pokial nemas silnu motivaciu (napriklad miesto dobre plateneho admina v Nemecku ) a dobre pripojenie k internetu tak je to zbytocna namaha.

  9. #9

    Standardní

    Citace Původně odeslal fish
    2 Dominator: ak je to cd z odkazu hore je to iba software, nie system.

    2 Koudy: Solaris je svet stareho Unixu - totalne odlisny system zamerany na servery. Pokial nemas silnu motivaciu (napriklad miesto dobre plateneho admina v Nemecku ) a dobre pripojenie k internetu tak je to zbytocna namaha.
    Ani bych nerek, Solaris je docela good na desktop, kompatibilitou s GNU vecma je bliz BSD/Linuxu nez ostatni velke Unixy (IRIX, HP-UX atd.)

    Ja az budu mit cas tak taky Solaris zkusim, moc mne to laka.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  10. #10

    Standardní

    2Dominator:
    pokud mas problemy s docela trivialnimi vecmi v linuxu, tak byt tebou bych se do solarisu moc nepoustel. Kdyz mas pocit ze potrebujes pracovat s opravdovym unixem, tak se napred zkus vyporadat treba s FreeBSD. I kdyz...linux ti uz nestaci ??
    Slackware...because it works

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal lempour
    2Dominator:
    pokud mas problemy s docela trivialnimi vecmi v linuxu, tak byt tebou bych se do solarisu moc nepoustel. Kdyz mas pocit ze potrebujes pracovat s opravdovym unixem, tak se napred zkus vyporadat treba s FreeBSD. I kdyz...linux ti uz nestaci ??
    1) myslim, ze o me nic moc nevis a jestli me soudis podle tech mych "vyjevu" asi pred 3/4 roku, tak jak vidis uz jsem se zmenil. Ale dik za to, jak jste na me "rvali"... nakonec mi to pomohlo.
    2) Chtel jsem Solaris zkusit a ne s nim aktivne pracovat. Hodilo by se mi LiveCD. Ty ja sbiram Asi se nemusim ptat, ale nevite kde ho nahodou stahnout?

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    2) Chtel jsem Solaris zkusit a ne s nim aktivne pracovat. Hodilo by se mi LiveCD. Ty ja sbiram Asi se nemusim ptat, ale nevite kde ho nahodou stahnout?
    A myslis si ze nejake LiveCD je? IMHO na tomhle systemu by se nikdo neodvazoval neco takoveho vyrabet...

    BTW: Kompatibilitou s HW je na tom Solaris na x86 platforme vcelku dobre, dival jsem se na stranky a nasel jsem tam takove veci jako Radeon 9700, i865, podpora sitovek je samozrejme velmi dobra (ale wifi sem tam stejne nenasel), takze si myslim ze problemy nebudou (pokud nema clovek vylozene exoticky HW - obecne nejlip podporovana platforma je Intel + Intel )
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gargamel
    Citace Původně odeslal Dominator
    2) Chtel jsem Solaris zkusit a ne s nim aktivne pracovat. Hodilo by se mi LiveCD. Ty ja sbiram Asi se nemusim ptat, ale nevite kde ho nahodou stahnout?
    A myslis si ze nejake LiveCD je? IMHO na tomhle systemu by se nikdo neodvazoval neco takoveho vyrabet...
    Np právě, že je kámoš ho má. Zaregistroval se n nějakém veletrhu u Sun. A oni mu ho poslali. Pokud by bylo k nesehnání, tak si ho od něho asi půjčím

  14. #14
    Member
    Založen
    29.11.2002
    Bydliště
    Žitný Ostrov
    Příspěvky
    162
    Vliv
    267

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Tak uz jsem to sthanul a rozbalil, ale ma to koncovky *.rr a ja nevim vubec co s tim?! Na http://wwws.sun.com/software/solaris...9download.html pisou, ze z toho mam vypalit CD, ale jak? A hlavne cim?
    Cau, ja som to stiahol hned ako si napisal, ze to je free ,ale zda sa mi, ze to nie je Solaris, ale iba nejake free programy skopmilovane na solaris a su to softy, ktore sa bezne pouzivaju na UNIX systemoch a su free tak ci tak... tak som to vymazal. Nastastie mam dobru linku, tak mi to zabralo asi 20 minut...
    Mohol som sem napisat skor.
    Athlon XP(palomino) 2000+@2200+,MSI KT4V,MSI Geforce 4 MX 440VTD,512MB RAM, Seagate 80GB, Slackware Linux

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal FBI
    Citace Původně odeslal Dominator
    Tak uz jsem to sthanul a rozbalil, ale ma to koncovky *.rr a ja nevim vubec co s tim?! Na http://wwws.sun.com/software/solaris...9download.html pisou, ze z toho mam vypalit CD, ale jak? A hlavne cim?
    Cau, ja som to stiahol hned ako si napisal, ze to je free ,ale zda sa mi, ze to nie je Solaris, ale iba nejake free programy skopmilovane na solaris a su to softy, ktore sa bezne pouzivaju na UNIX systemoch a su free tak ci tak... tak som to vymazal. Nastastie mam dobru linku, tak mi to zabralo asi 20 minut...
    Mohol som sem napisat skor.
    Jo jsou to jen programy, taky jsem to stahl a az potom zjistoval co tzo je. Sice jsem to stahoval celou noc, ale to jedno.

    Uz se tesim na to LiveCD co budu mit od kamose.

  16. #16
    Member
    Založen
    29.11.2002
    Bydliště
    Žitný Ostrov
    Příspěvky
    162
    Vliv
    267

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    Uz se tesim na to LiveCD co budu mit od kamose.
    Dalo by sa k tomu nejako dostat ? ja by som tiez chcel
    Athlon XP(palomino) 2000+@2200+,MSI KT4V,MSI Geforce 4 MX 440VTD,512MB RAM, Seagate 80GB, Slackware Linux

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal FBI
    Citace Původně odeslal Dominator
    Uz se tesim na to LiveCD co budu mit od kamose.
    Dalo by sa k tomu nejako dostat ? ja by som tiez chcel
    To je nerealne mam upload na picu, to jest do 1kb/s

  18. #18
    Member
    Založen
    29.11.2002
    Bydliště
    Žitný Ostrov
    Příspěvky
    162
    Vliv
    267

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dominator
    To je nerealne mam upload na picu, to jest do 1kb/s
    , mne by to nevadilo , nejako sa to da, za tyzden za dva ,wget je spolahlivy , pozriem na www.google.ru - search in russia
    Athlon XP(palomino) 2000+@2200+,MSI KT4V,MSI Geforce 4 MX 440VTD,512MB RAM, Seagate 80GB, Slackware Linux

  19. #19

    Standardní

    No zkus hledat, ale urcite to bude na P2P sitich. Jinak jak jako wgetem? Ty na to mas FTP? ja ne! Uprednostnoval bych p2p, ale stejnak je to nerealna hovadina Potrebuji obcas ospon tu spetku uploadu na send email.... takze asi ne, je to fakt na... kdyz to pojede nekde 200B/s, tak to budem delat rok! => nesmysl

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •