Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Leadtek Winfast TV USB II Deluxe s 5.1 v DD PLII ??

  1. #1
    Member
    Založen
    24.04.2005
    Bydliště
    Světlá nad Sázavou / Praha
    Příspěvky
    181
    Vliv
    238

    Standardní Leadtek Winfast TV USB II Deluxe s 5.1 v DD PLII ??

    Zdravim, mam TV kartu Leadtek Winfast TV USB II Deluxe, notebook Pentium M 1,5 Ghz, 1024 MB RAM, zvuk. kartu Creative Audigy 2 NX USB. Pouzivam software od Leadtek. Obraz je OK, ale zvuk ne. Primo z TV karty mam jednim JACKem 3,5 mm propojeni s repro (Logitech Z 5500). Vse mam nastaveny na stereo a kdyz na repro nastavim DD ProLogicII, tak center jede v pohode (mluveni) a v ostatnich 4 satelitech sumi, praska. Ovladac TV karty mam novy. V cem je tady problem??

  2. #2

    Standardní

    Je ta TV karta stereo? Mas dobry prijem stereo-zvuku? Jestli ze mas jenom mono-TV kartu, tak to pomoci dolby surround pro logic nerozkodujes .. prostorovy signal je zakodovan pomoci dvou kanalu, takze napr. mono porady budou hrat taky jenom v centru. To praskani je imho zpusobene rusenim rozdiloveho signalu - tj. spatnym prijmem, DSPL toto ruseni jeste vice zesili.
    Aby ti hrali vsechny repro i u mono signalu, zkus CMSS II v EAX konzoli v ovladacich od zvukovky.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  3. #3
    Member
    Založen
    24.04.2005
    Bydliště
    Světlá nad Sázavou / Praha
    Příspěvky
    181
    Vliv
    238

    Standardní

    Leadtek Winfast TV USB II Deluxe je stereo karta. Stereo mam nastaveny vsude. Napr. vcera pri SuperStar na Nove to jelo v 5.1, ale dost to sumelo. Signal se mi zda dobrej, ale jeste ho zkusim vylepsit sejtem na antenu. Zvuk mam nastaven tak, ze je pouzivan dekoder Logitech. CMSS mi v tomto pripade nejde. Ale aby hralo mono temer ve vsech satelitech jde za pomoci stereo 2x na dekoderu Logitech. Protoze v zakladu hraje stereo bud jak stereo nebo 2x mono. Takze stereo 2x jsou 2 sterea nebo 4 mona. Nechapu to ruseni zvuku. Kdyz nekdo mluvi (center), je to cisty. Az pri 5.1 to zacne sumet. Nemuze to nejak souviset se softwarem??

  4. #4

    Standardní

    Se softwarem ceho? Jestlize mas repro pripojeny primo do TV-karty, nemuze mit na jeji zvuk vliv zadnej SW (krome nastaveni spatne normy), zvuk je v karte dekodovan analogove a jde primo na linkovy vystup. Takze chybu bych videl ve dvou vecech:
    - spatny zvuk TV-karty - vyzkousej na sluchatkach jestli zvuk neni prilis zasumneny (nemam ale predstavu jak moc ti to repro sumi pri DSPL II, ale sum byva vetsinou stereofoni (tj. kazdej kanal si sumi neco jineho) a DSPL stereofoni signal jeste vice zesiluje)
    - neco s reprobednama - vyzkousej to repro pripojit k vystupu ty zvukovky (ale pouze stereo - jenom jednim jackem do front speakers) a pust si nejakou MP3 - na repro zapni ten DSPLII a pokud by to nesumelo, bude problem v te TV-karte
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  5. #5
    Member
    Založen
    24.04.2005
    Bydliště
    Světlá nad Sázavou / Praha
    Příspěvky
    181
    Vliv
    238

    Standardní

    Zkosel jsem zapojeni Tv karty jak do line-in, tedy zvuk. karty, tak primo do repro. A vysledek byl stejny sum. Jiinak repro ze zvukovkou mam propojeny digitalne (opt. kabel). Zde vim na 100%, ze mp3, filmy, atd. hraji ciste i v DDPLII. Jeste zkusim ty sluchatka, ale az ve ctvrtek...jsem na koleji. Jinak kdyby to sumelo takle i dal, tak zajet do CZC a reklamaci?

  6. #6

    Standardní

    OT: Jaky je rozdil mezi touto kartou a ne deluxe. Podle parametru jsou uplne stejne, akorat tato je trosku hezci
    MB:GIGABYTE UD3R, CPU:C2D E8400, RAM 2x 2048 MB A-DATA EE, GK: ASUS Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb + 500Gb + 640Gb, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon 1693s, Monitor: Samsung 970p
    NTB: HP nc 6320

  7. #7
    Member
    Založen
    24.04.2005
    Bydliště
    Světlá nad Sázavou / Praha
    Příspěvky
    181
    Vliv
    238

    Standardní

    Myslim, ze bude vadna TV karta. Vyzkousel jsem primo do TV karty zapojit sluchatka a hralo to furt zasumene. Pak jsem zkousel varianty nastaveni od Leadteku, furt to sumelo stejne. Repro je v poradku, k TV karte mam nejnovejsi driver. Ct1 mi bezi temer v DVD kvalite a pri sledovani stereo filmu to jede chvilkama 5.1 a i ve stereu to sumi. Nejspis jim to hodim do CZC... Nebo mas jeste napad, cim by to mohlo byt?[/list]

  8. #8

    Standardní

    Jestli mas krasnz obraz a zasumeny zvuk, bude to asi vadnou TV-kartou. Kazdopadne bych jeste zkusil tu TV-kartu pripojit na jinou antenu (kdyz to mas u notebooku neni problem se u nekoho stavit a zkusit to uplne jinde - samozrejme jenom na ty sluchatka - logitechy s sebou tahat nemusis ).
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  9. #9
    Member
    Založen
    24.04.2005
    Bydliště
    Světlá nad Sázavou / Praha
    Příspěvky
    181
    Vliv
    238

    Standardní

    Jeste si zkusim pohrat s antenou Je fakt, ze ty Logitechy by se mi zrovna 2x tahat nechtelo ) U radia jde DDPLII v pohode. Ted si myslim, ze to je signelem. O vikendu budu mit moznost upravit antenu, tak pak napisu, jak to dopadlo.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •