Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 50

Téma: Velkej problem - asi ovladace

  1. #1

    Standardní Velkej problem - asi ovladace

    Mam 8RDA+ a predevcirem jsem koupil novej disk, takze jsem musel instalovat znova.
    Jenze pokazdy driv nebo pozdejc (do pul hodiny po instalaci) mi to zaclo kravit, chtel jsem neco spustit a vyskocila hlaska "spravna inicializace aplikace se nezdarila". Nekolikrat jsem preinstaloval cely posrany Windowsy a porad stejny (nehlede na to, ze na prvnich 2 instalacich mi jako bonus priletel Blaster ).
    Mam dojem ze jsem ale prisel na duvod - ovladace nForce, konkretne 2.45. Ted naposledy jsem je neinstaloval, rozbalil to a nainstaloval jen sitovku a zvuk, abych aspon moh na net. Uz je to nekolik hodin, vsechno dodelany, takze je pravdepodobne problem nekde ve zbytku ovladacu. Co mam ale delat? A stalo se neco podobnyho uz nekomu?

  2. #2
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    283

    Standardní Re: Velkej problem - asi ovladace

    Citace Původně odeslal Octopuss
    Mam 8RDA+ a predevcirem jsem koupil novej disk, takze jsem musel instalovat znova.
    OT - To si teda opravdu nemusel. Rika Ti neco kopie 1:1 ?

    Citace Původně odeslal Octopuss
    Jenze pokazdy driv nebo pozdejc (do pul hodiny po instalaci) mi to zaclo kravit, chtel jsem neco spustit a vyskocila hlaska "spravna inicializace aplikace se nezdarila". Nekolikrat jsem preinstaloval cely Windowsy a porad stejny (nehlede na to, ze na prvnich 2 instalacich mi jako bonus priletel Blaster ).
    OT2 - Stahuj aktualizace, sleduj MS security bulletin

    Citace Původně odeslal Octopuss
    Mam dojem ze jsem ale prisel na duvod - ovladace nForce, konkretne 2.45. Ted naposledy jsem je neinstaloval, rozbalil to a nainstaloval jen sitovku a zvuk, abych aspon moh na net. Uz je to nekolik hodin, vsechno dodelany, takze je pravdepodobne problem nekde ve zbytku ovladacu. Co mam ale delat? A stalo se neco podobnyho uz nekomu?
    Co mas delat ? Co takhle zkusit 2.03 ? To Te nenapadlo ?

    Ach jo...
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  3. #3

    Standardní Re: Velkej problem - asi ovladace

    OT - To si teda opravdu nemusel. Rika Ti neco kopie 1:1 ?

    To mi nic nerika. Asi se to dela nejakejma Partition Magicama a podobne, ne? Tomu neverim. A navic predchozi disk sel do kytek.


    OT2 - Stahuj aktualizace, sleduj MS security bulletin

    Aktualizace stahuju, ale nevedel jsem, ze se viry sirej i jinak nez mailem.


    Co mas delat ? Co takhle zkusit 2.03 ? To Te nenapadlo ?

    To mam jako pouzivat zastaraly ovladace? Jeste jsem neupad. Navic na jinejch kompech co jsem instaloval to funguje i se 2.45.

  4. #4

    Standardní

    Nebo jsi tam hoď nForce2 driver v2.05 modifikované od Solteka. Ty jsou opravdu špica. Jinak teď používám v2.45 a jsou naprosto v pořádku.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  5. #5
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    283

    Standardní Re: Velkej problem - asi ovladace

    2Octopuss: 1) To mas pak tezky...

    2) Prekvapko

    3) Zastaraly ovladace... Zastaraly.. Kdyz jim tak chces rikat... Jinak jsou nejspolehlivejsi... Jak (kupodivu ) spravne podotknul Pindourecek stahni si ze solteku 2.05... Jinak s 2.45 ma problemy vice lidi... Hlavne se zvukem. Staci se koukat kolem sebe.
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  6. #6

    Standardní Re: Velkej problem - asi ovladace

    Citace Původně odeslal Dawe
    2Octopuss: 1) To mas pak tezky...

    2) Prekvapko

    3) Zastaraly ovladace... Zastaraly.. Kdyz jim tak chces rikat... Jinak jsou nejspolehlivejsi... Jak (kupodivu ) spravne podotknul Pindourecek stahni si ze solteku 2.05... Jinak s 2.45 ma problemy vice lidi... Hlavne se zvukem. Staci se koukat kolem sebe.
    ...zvuk sa da celkom dobre poriesit original ovladacmi od Realtecu
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  7. #7
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    283

    Standardní Re: Velkej problem - asi ovladace

    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    ...zvuk sa da celkom dobre poriesit original ovladacmi od Realtecu
    To uz nebylo predmetem diskuse. A jsou i lepsi cesty nez drivery od Realteku... To samo nelze uplatnit na vsech deskach...
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  8. #8

    Standardní Re: Velkej problem - asi ovladace

    Citace Původně odeslal Dawe
    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    ...zvuk sa da celkom dobre poriesit original ovladacmi od Realtecu
    To uz nebylo predmetem diskuse. A jsou i lepsi cesty nez drivery od Realteku... To samo nelze uplatnit na vsech deskach...
    Přesně tak.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  9. #9

    Standardní

    2Dawe: ...som bol v tom, ze na vsetkych doskach s NForce2 je SoundChip od Realtecu

    ...a co si myslel tym, ze su aj lepsie cesty ako drivers od Realtecu
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  10. #10
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    283

    Standardní

    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    2Dawe: ...som bol v tom, ze na vsetkych doskach s NForce2 je SoundChip od Realtecu

    ...a co si myslel tym, ze su aj lepsie cesty ako drivers od Realtecu
    Tak to si bol dost spatne... Realtek maji jenom desky s MCP-T, s "orezanym" MCP maji Cmedia kodek...

    A tudiz nelze pouzivat Realtek drivery na vsechny desky...

    Kdyz Te to zajima, tak si to zkus najit sam....
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dawe
    Tak to si bol dost spatne... Realtek maji jenom desky s MCP-T, s "orezanym" MCP maji Cmedia kodek...
    A tudiz nelze pouzivat Realtek drivery na vsechny desky...
    Kdyz Te to zajima, tak si to zkus najit sam....
    ... stane sa, dik za info tak potom mi je jasne kde byva pes zakopany
    VOCAL POST MESSAGE: System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...System Failed CPU Test...

  12. #12

    Standardní Re: Velkej problem - asi ovladace

    Nenapada vas ktera cast ovladacu to muze byt? Rikam, ani zvuk ani sit, grafika ne, mam ATInu, IDE tam neni...

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dawe
    Citace Původně odeslal .:::iGor:::.
    2Dawe: ...som bol v tom, ze na vsetkych doskach s NForce2 je SoundChip od Realtecu

    ...a co si myslel tym, ze su aj lepsie cesty ako drivers od Realtecu
    Tak to si bol dost spatne... Realtek maji jenom desky s MCP-T, s "orezanym" MCP maji Cmedia kodek...

    A tudiz nelze pouzivat Realtek drivery na vsechny desky...

    Kdyz Te to zajima, tak si to zkus najit sam....
    To mi trošku uniká, protože Soltek má MCP a Realtek. Nebo to, co jsem si doteď myslel, že je Realtek, je něco úplně jiného!?
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  14. #14
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    283

    Standardní

    Myslel sis spravne - Soltek ma Realtek ALC650. A to protoze ma MCP2, ne MCP.
    Tento kodek ma treba i Abit NF7-S a ten ma MCP-T...

    Ale treba Epoxy 8RDA(+)/8RDA3(+) maji MCP a na nem chip CMI9739A. Tot onene zminovany Cmedia kodek...

    Jinak od Realteku muzes mit na desce jeste LAN chpi a 1394.

    Spokojen ?
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  15. #15

  16. #16

    Standardní

    http://www.soltek.com.tw/English/product/75frn2-rl.htm
    Kde najdu označení MCP-2?
    Je to jenom zvědavost, mám ho, šlape, měnit nebudu! Stejně používám SB-LIVE! Ne snad, že by to pro mě mělo takový význam, ale mám ho z dob Cel.700 a dávat pryč se mi jej nechce.
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  17. #17
    Senior Member
    Založen
    21.10.2002
    Bydliště
    Liberec
    Příspěvky
    517
    Vliv
    274

    Standardní

    Jestli tam je Realtek nebo CMedia nebo neco jinyho je jen zalezitost vyrobce desky co tam chce dat. A je lepsi si tam dat ovladace k prislusnemu kodeku nez ty co jsou v nForce2 drivers. Ty ke vsemu umej jen stereo pokud se nepletu? Nevim, proste spousta nastaveni, co ten konkretni kodek umi, tam pak neni.

  18. #18
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    283

    Standardní

    2Antonín Plhal: A na NB mas napsano co ?

    Jestli mas starou serii tak by mel vypadat nasledovne -


    Proste oproti MCP-T nema dual lan a soundstorm... Ano mas pravdu, chip v tomto pripade zustava stejny...

    Jinak do prace uz dostavame revize s MCP2... Na prvni pohled se daji poznat dle noveho chlazeni NB.

    2Mapa: Nejlepsi je integr. zvukarny nepouzivat. Zere to vykon. Only joke... Jinak mam pocit ze ty orig drivery opravdu nemaji config panel, ale 5.1 by na nich snad jit nastavit melo....
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  19. #19

    Standardní

    Tak jsem zkusil ty 2.05 ovladace od Solteku - stejnej vysledek. Ja uz kua nevim. Znova jsem to cely nainstaloval a zkousim. Sit v pohode, zvuk taky, pak to co je v adresari smbus a memctl. Kde jeste muze bejt chyba?

  20. #20

    Standardní

    Revize A1 ještě s akt. chlazením (vyměněno za pasiv). Poslední revizi jsem měl v ruce s NBA3/SBA4 - říkám to dobře? Zkrátka poslední revize SB. Zkusil jsem ji prohodit s tou mojí a ohlásilo to nové USB, takže tam asi trochu zapracovali. Mě to chodí OK, tak jsem si tam dal zpátky tu starou (cca 4 měsíce).
    Ta novější revize, co i chodí měly chladič na NB jako je na linku, ale pořád mají MCP.
    Do sestav běžně (pokud si někdo nepřeje jinak) dávám SL-NV400-L64. Zpočátku jsem zkoušel lidem vysvětlovat co to je dual a jak to funguje, myslím, že to pochopilo tak 20% lidí (z běžných domácností), tak jsem najel na NV400. Problémy s ní nemám.
    O int. zvukovce vím, jak je to s výkonem, chtěl jsem se vyhnout reakci ostatních, co je lepší (nechci to řešit) mám co mám a měnit zatím nebudu.
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  21. #21
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    283

    Standardní

    2Octopuss: Muzes presne popsat co se deje... Z Tvejch postu moc moudrej nejsem...

    2Antonin: Ja se lidem dual vysvetlit ani nepokousim... Zkousel jsem to naposledy u Asuse P4C800 ale stejne to nikam nevede... Tak jim tam bud davam 1 bank nebo dva s tim ze je to vyssi vykon a zaplatej si za lepsi pameti...
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dawe
    2Antonin: Ja se lidem dual vysvetlit ani nepokousim... Zkousel jsem to naposledy u Asuse P4C800 ale stejne to nikam nevede... Tak jim tam bud davam 1 bank nebo dva s tim ze je to vyssi vykon a zaplatej si za lepsi pameti...
    Alespoň vím, že to nevysvětluji špatně, že chyba je někde jinde.
    S tím příplatkem to je dobrej nápad, chytnu se toho. Dík
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  23. #23

    Standardní

    Jakmile nainstaluju jakoukoli verzi nforce ovladacu zacne mi to kravit, nejdou spustit programy a vetsinou hned po startu woken nabiha hlaska "spravna inicializace aplikace se nezdarila". Dela to nejaka cast tech ovladacu, nevim ktera, rozbalil jsem to a rucne nainstaloval sit, zvuk, ovladace snad pameti (adresar memctl) a neco s PCI (adr. smbus).

  24. #24

    Standardní

    Citace Původně odeslal Octopuss
    Jakmile nainstaluju jakoukoli verzi nforce ovladacu zacne mi to kravit, nejdou spustit programy a vetsinou hned po startu woken nabiha hlaska "spravna inicializace aplikace se nezdarila". Dela to nejaka cast tech ovladacu, nevim ktera, rozbalil jsem to a rucne nainstaloval sit, zvuk, ovladace snad pameti (adresar memctl) a neco s PCI (adr. smbus).
    Když si si jistý, že nějaká část ovladačů je ?špatná?, proč jednoduše nenainstaluješ vždy jednu část a potom testy
    Jak to začne padat, dáš krok zpět a ........
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  25. #25

    Standardní

    jo, ale jak to mam po castech instalovat? jedina moznost je spustit instalaci, ktera to nakopiruje vsechno. samozrejme muzu nektery veci udelat rucne, ale musim vedet, kde to je. kdyz ve spravci zarizeni vidim multimedia adapter tak je jasny ze to je zvuk, tak dam aktualizovat ovladac a je to. jenze co to ostatni? jak to mam postupne nainstalovat?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. gentoo a problem s kernelom asi
    Založil pipo v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 11.11.2005, 10:11
  2. Problem: Audigy 1 a ovladace pro DOS
    Založil NLC v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 15.02.2004, 16:44
  3. Gigabyte 7VAXP a problem se sitovkou
    Založil DonPedro v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 14.10.2003, 17:24
  4. Creative SB Live 5.1 a ovladace = problem!
    Založil idoktor v sekci fóra Základní desky
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 19.05.2003, 13:28
  5. Ovladace + TV OUT + Chyba ?
    Založil AjsTi v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 23.04.2003, 13:06

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •