Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: Na Nforce 2 zlobi zvuk a grafika

  1. #1

    Standardní Na Nforce 2 zlobi zvuk a grafika

    Nedavno jsem si koupil novou desku od Biostaru a k tomu od kámoše Bartona 2500+ a nakonec i grafiku od MSI FX5600 a od té doby mě hrozně zlobí zvuk a grafika je pomalá a nebo se desně škube.

    Co se týče zvuku, zkoušel jsem všechny možný ovladače, chvíli to funguje a pak najednou z ničeho nic se ten zvuk začne kousat a pak to dělá už pořád. Například v nějakých hrách ten zvuk se přehrává na třikrát. Vadná zvukovka určitě není, mám ji už přes rok a vždycky fungovala perfetně, začala zlobit až potom co jsem si koupil desku s Nforce 2 čipsetem.

    Grafika co se týče výkonu je celkem OK, jenže pustím hru a najednou každý 3 sekundy se obraz skubne, jinak je plynulej. Zkousel jsem vsemozny ovladace na zakladni desku i na grafiku a porad to samy, XPecka jsem uz preinstaloval 10x. Ve 3DMark01 je výkon s posledníma nforce jen 9500 a kazdy. Cuka (kazdy 3 sekundy) jen nature test, ostatni je v poradku,a vykon s ovladacema co ma system mam 7500 bodu,ale nature test se uz necuka,kamarad co měl tuhle grafiku tomu šlo všechno nádherně a plynule, takže v grafice problém taky není. Pri posledni reinstalaci jsem vubec neinstaloval ovladace na zakladni desku a zvuk je zatim! ok a grafika neskube, jenze uz je videt ze pocet FPS je dost malej. Sakra ze ja nezustal u stary P4, s AMD platformou jsou porad nejaky problemy, u pentaka me to vsechno slo na poprvy a komp jsem za celej rok co jsem ho mel preinstaloval 2x, AMDcko mam 3 tydny a uz jsem preinstaloval komp minimalne 20x.

    PS:AA mam vypnuty, vira nemam, ovladace pouzivam ty posledni co jsou osvedceni uz od par lidi, zkoušel jsem i stary ověřený, a i ovaladače co byli dodávany s deskou/grafikou/zvukovkou, v biosu snad je všechno dobře nastavený, nic neni pretaktovany.
    Biostar M7NCD Pro (Nforce 2),Barton 2500+, GeForce FX 5600 VIVO, 2x dual 512 DDR SDRAM 333MHz, Sound Blaster Audigy, zdroj 400W, HDD IBM 60GXP - 40GB

  2. #2

    Standardní

    1. Problém vobec nemusí byť v doske. (Ale môže).
    2. Akú máš zvukovku?
    3. Na margo toho porovnania, Pentium vs. Athlon, čo uvádzaš sa asi ani neoplatí reagovať...
    4. Skús si dať vymeniť dosku?.! Ak myslíš, že je problém v nej...
    ** MB: Gigabyte P35 DS3R ** CPU: E4500 @ 3300 11x300 ** RAM: Corsair DDR3 2x2GB 1200MHz ** GK: Gigabyte GTX 260 OC ** HDD: Samsung 1TB + Samsung 250GB ** AC Freezer ** Leadtek WinFast TV2000XP Global ** Benq MP512st **
    ** MB: MSI P35 Neo ** CPU: E2160 @ 3150 ** RAM: Apacer 2x2GB 800MHz ** GK: Gigabyte 9600GT ** HDD: Samsung 160GB ** AC Freezer **

  3. #3
    Member
    Založen
    25.06.2003
    Bydliště
    Pelegiad/Praha
    Příspěvky
    316
    Vliv
    258

    Standardní

    to sekani doprovazi vsechny hry?mas nejnovejsi bios?mas to nataktovany?zkousel si vymenu mb/gk?.....aspon,ze mas jasno o AMD vs. Intel
    notebook Acer Aspire 5920G
    netbook Fujitsu Siemens P1510D

  4. #4

    Standardní

    Zvukovak je Audigy, to pisu ve svem profilu, nataktovany nic nemam (to uz sem tam taky psal), jeste zkusim kouknout po novym biosu, jinak me uz nic nenapada. Zlobil me zvuk napriklad v Max Payne 2, ale grafika byla OK, ale treba ve 3D Mark01, se zase dense cukal nature test.
    A co se tyce AMD tak tam neni ani nikdy nebyl problem v procesoru ale od zacatku za to mohly zakladni desky, hlavne via a jejich neustaly 4in1 jenze procik bez desky je uplne na nic. Tata ma doma napriklad Durona 700 a jede mu vsechno v pohode, ale uz dost lidi tady psalo, ze jim audigy praska, ale pritom kdyz ji zkouseli nekde jinde, tak to slo v pohodě.

    Zitra si na prenosnej disk nainstaluju W98SE, tak uvidime jestli je problem jen v ovladacich, treba nakonec vykopnu XPcka, ktery me celou dobu sli bez problemu a budu hrat na 98 ))
    Biostar M7NCD Pro (Nforce 2),Barton 2500+, GeForce FX 5600 VIVO, 2x dual 512 DDR SDRAM 333MHz, Sound Blaster Audigy, zdroj 400W, HDD IBM 60GXP - 40GB

  5. #5
    Member
    Založen
    17.07.2003
    Bydliště
    Trencin, Bratislava
    Věk
    42
    Příspěvky
    217
    Vliv
    257

    Standardní

    ake mas nainstalovane drivery na nforce
    pls skus nainstalovat bez nvidia ide driveru
    daj vediet
    Don't argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

  6. #6

    Standardní

    nemas pusteny naky monitorovaci soft neco jako speedfan?to by mohlo byt taky tim...
    Gigabyte GA-965P-S3, 3GB DDR2 transcend 667@925Mhz, E2160@3330MHz, Powercolor HD4830@700/1850, LG L226WTQ-PF , Seasonic SS-500ET-T3 500W 80PLUS, ~2TB HDD, DVB SkyStar2 ,Leadtek TV 2000XP, Logitech Z-640, Logitech MX510, Logitech DFP, Dolby's keyboard, NEC 3550A, Pixma iP4500, W7 x64, 3dmark
    30/1,5Mbit UPC - Buffalo WHR-HP-G54 OpenWRT, Dlink G664T OpenWRT, La Fonera OpenWRT, Linksys PAP2T VoIP
    Samsung I5700 Galaxy Spica - Android 2.2

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal tehla
    ake mas nainstalovane drivery na nforce
    pls skus nainstalovat bez nvidia ide driveru
    daj vediet
    Jak se to instaluje, mam všechny možný ovladače od nvidie, i nějaký speciálně upravovaný, ale vždycky se všechno nainstaluje samo. Žádná volba tam není.

    PS:V pozadí mě žádněj program neběhá.
    Biostar M7NCD Pro (Nforce 2),Barton 2500+, GeForce FX 5600 VIVO, 2x dual 512 DDR SDRAM 333MHz, Sound Blaster Audigy, zdroj 400W, HDD IBM 60GXP - 40GB

  8. #8
    Member
    Založen
    25.06.2003
    Bydliště
    Pelegiad/Praha
    Příspěvky
    316
    Vliv
    258

    Standardní

    Citace Původně odeslal katz
    Citace Původně odeslal tehla
    ake mas nainstalovane drivery na nforce
    pls skus nainstalovat bez nvidia ide driveru
    daj vediet
    Jak se to instaluje, mam všechny možný ovladače od nvidie, i nějaký speciálně upravovaný, ale vždycky se všechno nainstaluje samo. Žádná volba tam není.

    PS:V pozadí mě žádněj program neběhá.
    nejnovejsi drivery se te pri instalaci zeptaj jestli chces chces i ten ide driver
    notebook Acer Aspire 5920G
    netbook Fujitsu Siemens P1510D

  9. #9
    Bulharský mafián mince Avatar uživatele Zilla
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Jihlava
    Příspěvky
    1 450
    Vliv
    288

    Standardní

    Jaky ovladace jsi zkousel na ty Audigy??
    Stipendium peccati mors est
    Si peccasse negamus, fallimur, et nulla est in nobis veritas


    Přesto, že bouře nad jezerem věští blízkost konce, pohyb nebes je plný síly!

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    12.10.2002
    Bydliště
    Zlín
    Příspěvky
    674
    Vliv
    272

    Standardní

    zkus čistou instačku bez zvukovky, nforce ovladače já osobně instaluji tak, že si napřed ten instalační soubor rozzipuji, vyhážu z něj všechny věci ci neinstaluji (ethernet, audio,vga,ide) a teprve pak nainastaluji, u poslední verze (3.13) instaluji Ide ručně z adresáře ide/ITB. Pro Audigy mám ovladače něco...383. A SP1 máš?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •