Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Instalacia win2k a XP HELP

  1. #1

    Standardní Instalacia win2k a XP HELP

    Pri instalacii win2k mi nahodi bluescreen s napisom Inaccesible_boot_device

    Pri instalacii XP mi nahodi bluescreen s napisom Unmountable_partition alebo tak nejak

    Win98 mi ide v pohode, skusal som to formatovat, NTFS aj FAT32, particie som skusal davat nanovo cez fdisk, partition magic 7.0 aj cez tu utilitu co je vo win2k, sektory nemam vadne podla scandisku a part. magicu

    pomozte mi pls nemam sajnu co s tym je, musim teraz pracovat pod win98 co ma privadza k sialenstvu ( help
    / Celeron 1800@2300 :D

  2. #2

    Standardní

    Inaccesible_boot_device může znamenat, že instalace windows nemá přístup na pevný disk. Ti myslim že ovladače pro ide/scsi řadič nejsou obsažený ve standardních ovladačích které během setupu zkouší windows načíst.

    ...s fat nebo ntfs by to nemělo mít nic společnýho.

    ...zkus hned na začátku jak začne grafickej mód stisknout klávesu F6. Setup os se před načítáním stand. ovladačů zaststaví a umožní podstrčení ovladače z diskety (stáhnout na internetu).

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal wachy
    Inaccesible_boot_device může znamenat, že instalace windows nemá přístup na pevný disk. Ti myslim že ovladače pro ide/scsi řadič nejsou obsažený ve standardních ovladačích které během setupu zkouší windows načíst.

    ...s fat nebo ntfs by to nemělo mít nic společnýho.

    ...zkus hned na začátku jak začne grafickej mód stisknout klávesu F6. Setup os se před načítáním stand. ovladačů zaststaví a umožní podstrčení ovladače z diskety (stáhnout na internetu).
    problem je v tom ze to vyse roka fachalo a zacalo to hadzat bluescreny samo od seba
    / Celeron 1800@2300 :D

  4. #4

    Standardní

    Co máš za desku? Nějakej scsi nebou raid řadič? Neměl jsi je před tím v biosu vypnutý?

    Když instaluju hp nebo compaq server a nezvolím předem v setupu ručně scsi řaďič, tak mi windows nadetekujou pouze ide řadič na který jsou cd mechaniky a samozřejmě ne disky který mám na scsi (protože instalace neobsahuje ovladač a scsi řadič ani nerozpozná)

    Wwindows2000 se samozřejmě zkouší nainstalovat na první řadič kterej najdou. A to je ide řadič takže to hodí inaccesible...

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal wachy
    Co máš za desku? Nějakej scsi nebou raid řadič? Neměl jsi je před tím v biosu vypnutý?

    Když instaluju hp nebo compaq server a nezvolím předem v setupu ručně scsi řaďič, tak mi windows nadetekujou pouze ide řadič na který jsou cd mechaniky a samozřejmě ne disky který mám na scsi (protože instalace neobsahuje ovladač a scsi řadič ani nerozpozná)

    Wwindows2000 se samozřejmě zkouší nainstalovat na první řadič kterej najdou. A to je ide řadič takže to hodí inaccesible...
    ECS P4S5A/DX+ , klasika IDE

    ale to by potom necfachalo Win98 keby nevedela instalacia najst IDE radic ne? v tom to podla mna nebude lebo to zacalo samo od seba a v biose som nic nemenil
    / Celeron 1800@2300 :D

  6. #6

    Standardní

    je to tohle? STOP: 0x0000007B Inaccessible Boot Device

    Koukni se sem: http://support.microsoft.com/default...b;en-us;122926

    If this error occurred during Windows NT Setup while reading Windows NT Setup floppy disk 2, you may have the Drive Swapping option enabled in your computer BIOS.

    Using winnt /b as the installation method may present a timing issue for the disk controller. The controller is not given enough time to respond and identify itself and is therefore detected incorrectly or not at all.

    If you run Setup from a bootable SCSI CD-ROM drive, you receive a STOP 7B error message because Setup does not allow you to add a third-party SCSI driver when you boot from the SCSI CD-ROM.

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal wachy
    je to tohle? STOP: 0x0000007B Inaccessible Boot Device

    Koukni se sem: http://support.microsoft.com/default...b;en-us;122926

    If this error occurred during Windows NT Setup while reading Windows NT Setup floppy disk 2, you may have the Drive Swapping option enabled in your computer BIOS.

    Using winnt /b as the installation method may present a timing issue for the disk controller. The controller is not given enough time to respond and identify itself and is therefore detected incorrectly or not at all.

    If you run Setup from a bootable SCSI CD-ROM drive, you receive a STOP 7B error message because Setup does not allow you to add a third-party SCSI driver when you boot from the SCSI CD-ROM.
    teraz som v herni ale thx, doma to checknem ci nemam ten Drive Swapping.len nerozumiem tomu winnt /b ?
    / Celeron 1800@2300 :D

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst™ 5.11 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 33
    Poslední příspěvek: 27.11.2005, 21:36
  2. Win XP SP2 Corp. Ed. mrzne pri instalacii, to iste Win2k
    Založil Jeffer2 v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 26.10.2005, 08:43
  3. Ako nainstalovat win2k na PC s XP a Linux - skoro vyriesene
    Založil aragorn v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 28.08.2005, 11:53
  4. WIN XP boot.ini change
    Založil Tomas Ruzicka v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 28.08.2003, 07:52
  5. xp sp1 instalacia
    Založil Marek v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 10.05.2003, 14:27

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •