Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

  1. #1
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    42
    Příspěvky
    2 416
    Vliv
    298

    Standardní O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    Ahoj, přítelkyni přišel v posledním měsíci desetinásobný účet za mobil oproti normálu (přes 3600 oproti normálním 300), údajně za prowapování 4 MB dat mezi 25. a 26.5.

    Ponechám stranou, že přítelkyně nikdy datové služby nepoužívala a nepoužívá, ale přijde mi to jako hovadina a lidsky nemožné prowapovat 4 MB za večer a noc (naúčtován je wap, ne klasické datové spojení přes GPRS). Bohužel na prodejně nejsou schopni (nebo ochotni z mobilu - Nokia N73) dostat, zda byl někdy připojen, ani počitadlo dat, tzn. já na ně nemůžu naběhnout přímo s tím, ať si nevymýšlí - byť vím, že se přítelkyně nikam nikdy nepřipojila, je to tvrzení proti tvrzení.

    Reklamaci zamítli s tím, že "jako gesto dobré vůle" to naúčtují za jiný datový tarif o asi 400 Kč méně, nicméně zamítnutím reklamace se to musí zaplatit a až pak lze napadnout.

    Dohru to má samozřejmě v tom, že jsem oba paušály u kyslíku okamžitě zrušil a čísla převedl ke konkurenci (přenos trval 18 dní), ale nesmířím se s tím, že bych jim měl jen tak věnovat 2,5 tisíce.

    Existuje nějaký další postup, co s tím?

    Napadá mě to 1) zkusit řešit se Sdružením na ochranu spotřebitelů a Českým telekomunikačním úřadem, ale ani u jednoho subjektu si nejsem příliš jistý v kramflecích.
    2) Neví někdo, zda se nějaká data dají vytáhnout z telefonu (zmíněná N73)
    3) Můžu po nich chtít konkrétní rozpis ve stylu kam připojeno, čas, jak dlouho, kolik dat? Resp. jsou vůbec schopni jej udělat (pokud ne, myslím si, že pak nemají jak dokázat, že nějaká data tekla a vůbec za to něco chtít)
    4) případně existuje nějaký další postup? Podle mě je napadnutelné už to, že mělo za den protéci 4 MB přes wap, což si myslím, že nelze ani při neustálém načítání obsahu

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní Re: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    Obavam se, ze 4M jsou naprosto vpohode a z telefenu nevytahnes nic. Stacilo jestli si omylem aktivovala nejakou kravinu. Proto mam pro jistotu zruseny vsechny GW vsech tehle blbosti. Muzes podat stiznost na CTU, ale to je asi tak stejny jako kdyz si pudes stezovat na nadrazi.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3
    Member Avatar uživatele Heady
    Založen
    12.10.2005
    Bydliště
    Ostrava
    Věk
    40
    Příspěvky
    471
    Vliv
    241

    Standardní Re: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    ad 2, Mno jen k tem logum... Na svem telefonu (taky Symbian; N95) mam sluzbu nazvanou protokol, kde vidim tak cca 3 tydny dozadu presny rozpis: data (rozdeleno wlan, gprs, wap, datumy a kB) + hovory...
    Pripadne pokud datove sluzby nikdy nevyuzivala, tak rovnez protokol a tam čítač paketových dat. Je to soucet dat (up/down).

    ad 3, Jinak mam ale pocit, ze v detailnim rozpisu k cislu, by O2 mel mit k dispozici presne datum, cas i prenesena data - na zaklade kterych tedy uctoval. Jestli chces, posli mi SZ a muzu Ti to zjistit...
    Naposledy upravil Heady; 25.06.2009 v 07:13.
    NTB: FSC ESPRIMO Mobile V5505 | Genius SP-HF 2000X | Logitech MX518 Gaming-Grade Optical Mouse | Logitech UltraX | UPC 10M | Ferguson D-880HX | Xkrabice 360 Arcade, 20 GB HDD, 2x white wireless controller - Philips 32PFL7562D/10 via HDMI

  4. #4
    Senior Member mince Avatar uživatele mraky
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 166
    Vliv
    288

    Standardní Re: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    Ahoj, přítelkyni přišel v posledním měsíci desetinásobný účet za mobil oproti normálu (přes 3600 oproti normálním 300), údajně za prowapování 4 MB dat mezi 25. a 26.5.

    Ponechám stranou, že přítelkyně nikdy datové služby nepoužívala a nepoužívá, ale přijde mi to jako hovadina a lidsky nemožné prowapovat 4 MB za večer a noc (naúčtován je wap, ne klasické datové spojení přes GPRS). Bohužel na prodejně nejsou schopni (nebo ochotni z mobilu - Nokia N73) dostat, zda byl někdy připojen, ani počitadlo dat, tzn. já na ně nemůžu naběhnout přímo s tím, ať si nevymýšlí - byť vím, že se přítelkyně nikam nikdy nepřipojila, je to tvrzení proti tvrzení.

    Reklamaci zamítli s tím, že "jako gesto dobré vůle" to naúčtují za jiný datový tarif o asi 400 Kč méně, nicméně zamítnutím reklamace se to musí zaplatit a až pak lze napadnout.

    Dohru to má samozřejmě v tom, že jsem oba paušály u kyslíku okamžitě zrušil a čísla převedl ke konkurenci (přenos trval 18 dní), ale nesmířím se s tím, že bych jim měl jen tak věnovat 2,5 tisíce.

    Existuje nějaký další postup, co s tím?

    Napadá mě to 1) zkusit řešit se Sdružením na ochranu spotřebitelů a Českým telekomunikačním úřadem, ale ani u jednoho subjektu si nejsem příliš jistý v kramflecích.
    2) Neví někdo, zda se nějaká data dají vytáhnout z telefonu (zmíněná N73)
    3) Můžu po nich chtít konkrétní rozpis ve stylu kam připojeno, čas, jak dlouho, kolik dat? Resp. jsou vůbec schopni jej udělat (pokud ne, myslím si, že pak nemají jak dokázat, že nějaká data tekla a vůbec za to něco chtít)
    4) případně existuje nějaký další postup? Podle mě je napadnutelné už to, že mělo za den protéci 4 MB přes wap, což si myslím, že nelze ani při neustálém načítání obsahu
    Ono tohle je spise slovo proti logum. Tyhle ucty vyjizdi automaticky a ne tak, ze by si nekde v garazi rekli....tak tahle slecna prosurfovala treba 4 MB . Jinak nejjednodussi reseni je rict, ze jestli to budou chtit zaplatit, tak odchazi od operatora. Oni to smaznou a bude klid...vyzkouseno na mnohem vetsi fakture. Cim vic na ne clovek rve, tim vic toho vyrve (bohuzel).
    Pište česky: hold × holt

    hold – projev pocty nebo úcty (další význam je výkupné, vynucený poplatek ve válce)
    holt – povzdech; ve významu „inu, zkrátka a dobře“

  5. #5
    Member Avatar uživatele Heady
    Založen
    12.10.2005
    Bydliště
    Ostrava
    Věk
    40
    Příspěvky
    471
    Vliv
    241

    Standardní Re: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    Citace Původně odeslal mraky Zobrazit příspěvek
    Ono tohle je spise slovo proti logum. Tyhle ucty vyjizdi automaticky a ne tak, ze by si nekde v garazi rekli....tak tahle slecna prosurfovala treba 4 MB . Jinak nejjednodussi reseni je rict, ze jestli to budou chtit zaplatit, tak odchazi od operatora. Oni to smaznou a bude klid...vyzkouseno na mnohem vetsi fakture. Cim vic na ne clovek rve, tim vic toho vyrve (bohuzel).
    Mno ono to vypada tak, ze na fakture to skutecne nauctovano je. Takze pro O2 je to kristalovejsi, nez kristal. Mam taky pocit, ze Petr uz se nechal prenest jinam.
    NTB: FSC ESPRIMO Mobile V5505 | Genius SP-HF 2000X | Logitech MX518 Gaming-Grade Optical Mouse | Logitech UltraX | UPC 10M | Ferguson D-880HX | Xkrabice 360 Arcade, 20 GB HDD, 2x white wireless controller - Philips 32PFL7562D/10 via HDMI

  6. #6
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    42
    Příspěvky
    2 416
    Vliv
    298

    Standardní Re: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    ano, jsme přeneseni (datum odpojení je 30.6.)

    Už jsem neměl sílu na to se s nimi handrkovat, problémy byly poměrně časté a až na jednu výjimku s číslem přítelkyně (tu kvůli faktuře doručené po splatnosti, tu kvůli odpojení přítelkyně protože poslali špatně vyúčtování, jindy faktura za dvě období, protože zapomněli na to, že zaplaceno dostali, u mě kvůli zrušení tarifu a změně na nevýhodný, což jsem zjistil až na faktuře, i přenos čísla byl porod - počkali si na poslední den, než by došlo k propadnutí (a k velmi ráznému kroku z mé strany, až po jemném upozornění se uráčili) a tím to prodloužili na 18 dní z původních přislíbených tří až pěti, nejlepší bylo, že při každé urgenci mi tvrdili něco jiného) . Z mé strany vůči nim nikdy žádný problém (inkaso z účtu), jen jsem pro ně nebyl dostatečně utrácející zákazník, tak jsem přišel o Pohodu, aby mě mohli ždímat aspoň za volání. U přítelkyně to bylo popravdě horší, měla škraloup z doby před cca rokem, kdy platila faktury občas po dvou a občas na poslední chvíli, od doby, co jsem jí platil telefon já, odcházela platba v den doručení faktury (největší předstih splatnosti při doručení byl ale letos dva dny a jednou asi týden)...

    Vyhrožování by nepomohlo, už když mi volali a snažili se nabízet neony, tak jsem jim řekl, že nemám zájem a že jsem ochoten zůstat jen na staré Pohodě - tedy jediná nabídka (nebo za danou cenu výhodnější), na níž se můžeme dohodnout, když mi slečna řekla, že ne, tak jsem jí slušně řekl, že pak nelze jinak, než přejít ke konkurenci. Nenamáhala se ani nabízet, s tím začali až asi čtyři dny po vyplnění a odevzdání zrušení služby a přenosu čísla. Slibovali hory doly, ale výhodné to opravdu nebylo a navíc bez garance. A upřímně nezastírám, že přenos čísla byla z mé strany tak trochu pomsta za jednání (nehledě na to, že na telefonu třetinu ušetřím).

    Tenhle postup ale dobře funguje u UPC, když rodiče rušili Direct, měli jsme to ještě dva roky (plnou nabídku mimo HBO za cca 200). A asi by pořád bylo, kdyby nevzali argument, že se na televizi už nemá kdo dívat, nejvěrnější diváci jsou doma jen na víkend... Tady stačí opravdu uvést, že "už se na televizi nikdo nedívá, je to fajn, ale kvůli nevyužití drahé"
    Naposledy upravil peta303; 26.06.2009 v 00:30.

  7. #7
    Senior Member mince
    Založen
    13.04.2003
    Bydliště
    LBC-mesto kde furt prsi nebo jdete do kopce
    Věk
    45
    Příspěvky
    696
    Vliv
    276

    Standardní Re: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    Já si taktéž myslím, že s O2 moc nepochodíš. V ruce nemáš nic, a jejich arogantní přístup hovoří za vše. Co se týká vyjmutí dat z telefonu, záleží co máš za přístroj, ale měly by se případně dát vytáhnout data jak z telefonu, tak i ze SIM.
    My už od nich taky odešli, platím si 150,- Kč, a volám přítelkyni zdarma
    C2D 6300 (default),Gigabyte 965P-DS3 ,4*1024 MB , 5770 512MB, WD 640Gb, LG H22L,Cambridge DTT 2200,HP w2207h,

  8. #8
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    285

    Standardní Re: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    Problem je, ze i kdyz budes mit telefon s logem a ukazes jim, ze si neprodatoval nic, mohou ti obratem rici, ze si kartu mohl mit v jinem pristroji. Samozrejme i to by se asi dalo zjistit, ovsem muselo by se nekomu chtit.... Navic nejaka "radova ovecka" je absolutne s jejich pristupem nebude tankovat.

    Osobne platim ten nejdrazsi maximalni mobilni internet co nabizeji 1000,- bez dph. Nemam ted smlouvu u sebe tak nevim presne nazev ani castku. Clovek by si myslel ze kdyz jim dava mesicne nemale castky a plati "plne bezdratovy net s jakoukoliv formou bezdratoveho pripojeni" nebudou po nem chtit o nejake necele dva tisice navic za pripojeni pres gprs (prohledl sem pres webovy prohlizec v mobilu vysledky fotbalu cca max 5minut), ktere udajne bylo spatne nastavene. V teto problematice se jiz neorijentuji jako drive, kdyz sem byl do tohoto blazen a tak me chytra pani operatorka vysvetlila, ze existuji dve moznosti jak se pres gprs pripojit. Ja samozrejme pouzil ten za ktery se necekane plati. Uz je to delsi dobu, takze podrobnosti presne neznam, zaplatil sem a drzim hubu a krok.
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

  9. #9
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    42
    Příspěvky
    2 416
    Vliv
    298

    Standardní Re: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    Veci nakonec nabraly zajimavy spad, misto avizovane faktury na 2600 dnes prisel dobropis na 2600, ted uz jen vymamit novy variabilni symbol, nez si to nekdo rozmysli.

    Kazdopadne vsem diky za cenne rady.

  10. #10
    Member Avatar uživatele Heady
    Založen
    12.10.2005
    Bydliště
    Ostrava
    Věk
    40
    Příspěvky
    471
    Vliv
    241

    Standardní Re: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    Veci nakonec nabraly zajimavy spad, misto avizovane faktury na 2600 dnes prisel dobropis na 2600, ted uz jen vymamit novy variabilni symbol, nez si to nekdo rozmysli.

    Kazdopadne vsem diky za cenne rady.
    Zdarec, zajimave Tak vyreseno.
    Naposledy upravil Heady; 26.06.2009 v 10:28.
    NTB: FSC ESPRIMO Mobile V5505 | Genius SP-HF 2000X | Logitech MX518 Gaming-Grade Optical Mouse | Logitech UltraX | UPC 10M | Ferguson D-880HX | Xkrabice 360 Arcade, 20 GB HDD, 2x white wireless controller - Philips 32PFL7562D/10 via HDMI

  11. #11
    Senior Member mince
    Založen
    28.10.2002
    Bydliště
    okr.Hradec Kralove
    Věk
    44
    Příspěvky
    1 034
    Vliv
    285

    Standardní Re: O2 a neuznaná reklamace, jaký další postup

    stastny to clovek
    Koupim Atari Jaguar Joypad, Atari Lynx II a Atari Falcon + prislusenstvi... plati stale!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Neuznana reklamace u Eurostaru
    Založil Hrady v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 27
    Poslední příspěvek: 08.02.2010, 17:46
  2. FAQ + nekolik citaci z ruznych webu
    Založil Jezevec v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 11.08.2007, 17:13
  3. Neuznana reklamace vadne graf. karty
    Založil Anduril v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 25.02.2006, 10:06
  4. Ztracena nalepka, neuznana reklamace
    Založil Arteee v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 28
    Poslední příspěvek: 16.10.2005, 23:00
  5. Průzkum reklamace v HK
    Založil Michal-Tučný v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 13.09.2003, 23:03

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •