Výsledky 1 až 21 z 21

Téma: ODSTRANITELNÁ vs. NEODSTRANITELÁ závada

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní ODSTRANITELNÁ vs. NEODSTRANITELÁ závada

    Mám disk na reklamaci a teď mi oznámili,že si ho mám jít vyzvednout,že dostanu úplně nový.

    1)
    Takže: Jak mohu dokázat,že bad sectors + časté vypínání a zapínání disku je neodstranitelná závada?

    Dle toho co jsem se dočetl,mi prodejce jednoduše řekne,že závada je opravitelná,ale cena opravy neumerna, tak se resi oprava vymenou za novou vec.


    Nic jiného než SOUD mi nezbývá

    2)
    Když už mi teda nezbyde než sklopit uši a vzít si ten new disk,mám právo na něj dostat aspoň novou záruku nebo v případě,že je reklamace řešena jako "odstranitelná závada" záruka se jen prodlouží o dobu reklamace

    EDIT
    3)Je v zákoně rozdíl v řešení reklamace-výmněnou zboží, posouzené jako "odstranitelná závada" nebo "neodstranitelná závada"?
    Př.:
    Dejme tomu,že mi v obou těchto případech vymění zboží.V případě "neodstranitelné závady",my musí dát 2-letou záruku.Je to tak i v případě "odstranitelné závady,ale pro neuměrnou cenu opravy řešenou jako výmněna"?

    Doufám,že ten můj text aspoň někdo pochopí
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    325

    Standardní

    No konkretne u disku se mi uz stalo, ze mi pri novem disku (stary bud klekl, ci mel vadny sektory) novou zaruku nedali, ale jen pokracovala dal ta puvodni s oduvodnenim, ze jim to tak dava dodavatel - co mi pak zbyde ? soudit se ?

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  3. #3
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    Vadu odstranitelnou /neostranitelnou ti posoudi znalec. Protoze bb je vada ploten a ty proste vymenit nejde, tak je to vada neostranitelna. Stimhle posudkem na ne muzes jit. Pokud odmitnou jednat dal, tak soud (kterej mas v pripade znaleckyho posudku predem vyhranej). Samo ve finale firma hradi vse (das si to jako pozadavek na ten soud).

    Jedinej zpusob jak odstranit tu vadu = vymena cely mechanicky casti, a ponechat puvodni elektroniku. Ale NIKDY sem neslysel, ze by nekdo opravoval hdd (max kdyz z nich chces vymlatit data). IMO by melo stacit i prohlaseni vyrobce, ze badka opravit nelze.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Vadu odstranitelnou /neostranitelnou ti posoudi znalec. Protoze bb je vada ploten a ty proste vymenit nejde, tak je to vada neostranitelna. Stimhle posudkem na ne muzes jit. Pokud odmitnou jednat dal, tak soud (kterej mas v pripade znaleckyho posudku predem vyhranej). Samo ve finale firma hradi vse (das si to jako pozadavek na ten soud).

    Jedinej zpusob jak odstranit tu vadu = vymena cely mechanicky casti, a ponechat puvodni elektroniku. Ale NIKDY sem neslysel, ze by nekdo opravoval hdd (max kdyz z nich chces vymlatit data). IMO by melo stacit i prohlaseni vyrobce, ze badka opravit nelze.
    Problém je v tom,že ten disk už samozřejmě nemám,takže posouzení u znalce je asi dost nemožné.

    Co mám teda v mém případě dělat,když na mě čaká už jen new disk?
    Důkazy,že na tom disku byly bb taky nemám
    Asi jim nejdřív napíšu e-mail,co s tím diskem bylo a jak ho opravili.
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    To netreba, tobe uznaly vadu - vadny bloky - takze ti jde ciste o to, jestli tohle je nebo neni odstranitelna vada => nepotrebujes ten hdd.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  6. #6
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    44
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    316

    Standardní

    Citace Původně odeslal PetrT
    No konkretne u disku se mi uz stalo, ze mi pri novem disku (stary bud klekl, ci mel vadny sektory) novou zaruku nedali, ale jen pokracovala dal ta puvodni s oduvodnenim, ze jim to tak dava dodavatel - co mi pak zbyde ? soudit se ?
    ne, ta zaruka bezi odznovu - vyplyva to primo ze zakona, jak to maji vyresene smluvne s dodavatelem te vubec nemusi zajimat...
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    To netreba, tobe uznaly vadu - vadny bloky - takze ti jde ciste o to, jestli tohle je nebo neni odstranitelna vada => nepotrebujes ten hdd.
    Kde mohu zjistit rozhodnutí prodejce o tom,zda je to závada odstranitelná či ne?

    Případně co byste mu napsali za e-mail,aby mi toto sdělil a přitom neprokoul můj záměr s vrácením peněz....nebo aspoň mu to nějak šetrněji podat
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    Jaký význam má reklamační řád?Jak mě může omezit?Reklamoval jsem disk po kámošovi a ten jim právě podepsal,že souhlasí s tím reklamačním řádem,který je rozepsán asi na pul stránky v reklam. protokolu.
    Můžou si vyhradit právo vyřizovat reklamace přímo výmněnou za nový kus?
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  9. #9
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele riksa
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Tam, kde je puding (Praha)
    Věk
    44
    Příspěvky
    2 975
    Vliv
    316

    Standardní

    Citace Původně odeslal jago
    Jaký význam má reklamační řád?Jak mě může omezit?Reklamoval jsem disk po kámošovi a ten jim právě podepsal,že souhlasí s tím reklamačním řádem,který je rozepsán asi na pul stránky v reklam. protokolu.
    Můžou si vyhradit právo vyřizovat reklamace přímo výmněnou za nový kus?
    muzou, ale musi to byt pouze ve tvuj prospech, co se tyce 2lete zakonne zaruky. jestlize bys jimi mel byt jakkoli zkracen na svych pravech, tak se k nim neprihlizi
    i3 3240@default || Gigabyte Z77-D3H || 2x4GB Kingston DDR3 1600 || Sapphire 7750@default|| Default cooling || WD 500AAKS + Samsung F2 1.5TB || Lite-on 1673 || Corsair HX520 || Chieftec DX-01BL-D-U || MS Natural Keyboard 4000 || Logitech MX1000 || HP LP2065
    "Der Kaiser Franz Straka", 3/11/05 in lidovky.cz: "Pokud vím, svět byl stvořen Adamem a Evou a u toho bychom měli zůstat."

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    No zatím mi neodpověděli na e-mail s dotazem,co na disku shledali za závady.

    Musí se to někam zapsat,jaká je závada na reklamovaném zboží?Nebo si prostě prodejce jen tak plácne při tomto dotazu "opravitelná" ....a nazdar
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  11. #11
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    Musi ti vystavit reklamacni protokol, kde bude presne uvedeno co bylo spatne, pripadne co a jak bylo opraveno. Trvej na tom.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    hmm,tak ti kokoti mě posoudili reklamaci jako neoprávněnou....prej mechanické poškození.Na tom disku nic poškozenýho není,jenom kousek ulomenýho plastu u konektoru IDE,ten roh.To mi asi nepomuze poslani disk přímo výrobci,že

    EDIT:
    Jo a v protokolu stoji,že si za neoprávněné reklamace účtují 400 kč !!! To je síla
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele Snorri
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    36
    Příspěvky
    656
    Vliv
    275

    Standardní

    Citace Původně odeslal jago
    hmm,tak ti *** mě posoudili reklamaci jako neoprávněnou....prej mechanické poškození.Na tom disku nic poškozenýho není,jenom kousek ulomenýho plastu u konektoru IDE,ten roh.To mi asi nepomuze poslani disk přímo výrobci,že

    EDIT:
    Jo a v protokolu stoji,že si za neoprávněné reklamace účtují 400 kč !!! To je síla
    mozes si dat vystavit znalecky posudok o tom, ze ulomeny kusok plastu nema nic spolocne s funkcnostou HDD
    ASUS F3 series - powered by Core 2 Duo T5500 + Geforce Go 7300

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    325

    Standardní

    Citace Původně odeslal riksa
    Citace Původně odeslal PetrT
    No konkretne u disku se mi uz stalo, ze mi pri novem disku (stary bud klekl, ci mel vadny sektory) novou zaruku nedali, ale jen pokracovala dal ta puvodni s oduvodnenim, ze jim to tak dava dodavatel - co mi pak zbyde ? soudit se ?
    ne, ta zaruka bezi odznovu - vyplyva to primo ze zakona, jak to maji vyresene smluvne s dodavatelem te vubec nemusi zajimat...
    No to je pekne, ale hadat se tam s nima nebudu. Jednani s nima je vzdy vyborne a treba konkretne s deskou/diskem mi dost pomohli - asi bych se bal delat si tam nejake neprijemnosti.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  15. #15
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Snorri
    Citace Původně odeslal jago
    hmm,tak ti *** mě posoudili reklamaci jako neoprávněnou....prej mechanické poškození.Na tom disku nic poškozenýho není,jenom kousek ulomenýho plastu u konektoru IDE,ten roh.To mi asi nepomuze poslani disk přímo výrobci,že

    EDIT:
    Jo a v protokolu stoji,že si za neoprávněné reklamace účtují 400 kč !!! To je síla
    mozes si dat vystavit znalecky posudok o tom, ze ulomeny kusok plastu nema nic spolocne s funkcnostou HDD
    Zbytecne, pokud neni mechanicka vada pri predani nalezena => prevzali to bez vady ! => tohle je na jejich ucet a at si to vyresi jak libo. Proto si to maj pri prevzeti zkontrolovat. Pokud to nedelaji, je to jejich problem.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    Citace Původně odeslal Snorri
    Citace Původně odeslal jago
    hmm,tak ti *** mě posoudili reklamaci jako neoprávněnou....prej mechanické poškození.Na tom disku nic poškozenýho není,jenom kousek ulomenýho plastu u konektoru IDE,ten roh.To mi asi nepomuze poslani disk přímo výrobci,že

    EDIT:
    Jo a v protokolu stoji,že si za neoprávněné reklamace účtují 400 kč !!! To je síla
    mozes si dat vystavit znalecky posudok o tom, ze ulomeny kusok plastu nema nic spolocne s funkcnostou HDD
    Teď jsem jim psal e-mail,takže to nevyreklamovali opravdu kvůli tomu kousku ulomeného plastu u IDE.Říkali,že si toho na firmě všimli také,ale že to poslali,dodavatel jim většinou takové reklamace bere,ale já že jsem bohužel ten případ,kdy to zamítli.

    Mám si tedy nechat udělat znalecký posudek?Jak mám dál postupovat?
    Jaké mám vůbec šance?
    Hlavně nechci žádný soud

    EDIT:
    Citace Původně odeslal Jezevec
    Citace Původně odeslal Snorri
    Citace Původně odeslal jago
    hmm,tak ti *** mě posoudili reklamaci jako neoprávněnou....prej mechanické poškození.Na tom disku nic poškozenýho není,jenom kousek ulomenýho plastu u konektoru IDE,ten roh.To mi asi nepomuze poslani disk přímo výrobci,že

    EDIT:
    Jo a v protokolu stoji,že si za neoprávněné reklamace účtují 400 kč !!! To je síla
    mozes si dat vystavit znalecky posudok o tom, ze ulomeny kusok plastu nema nic spolocne s funkcnostou HDD
    Zbytecne, pokud neni mechanicka vada pri predani nalezena => prevzali to bez vady ! => tohle je na jejich ucet a at si to vyresi jak libo. Proto si to maj pri prevzeti zkontrolovat. Pokud to nedelaji, je to jejich problem.
    Tak to je poměrně dobrá zprává ,jak mám tedy postupovat?
    Jde to vyřešit bez soudu
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  17. #17

    Standardní

    Citace Původně odeslal jago
    hmm,tak ti *** mě posoudili reklamaci jako neoprávněnou....prej mechanické poškození.Na tom disku nic poškozenýho není,jenom kousek ulomenýho plastu u konektoru IDE,ten roh.To mi asi nepomuze poslani disk přímo výrobci,že

    EDIT:
    Jo a v protokolu stoji,že si za neoprávněné reklamace účtují 400 kč !!! To je síla
    No to je docela oříšek, já bych se asi obrátil na sídlo firmy, na jejího statutárního zástupce. Otázka je, jak oni můžou dokázat, na disku bylo něco ulomeno v době předání do reklmace ? S těma 400,- si asi dělají legraci, i když často se setkáváms tím, že hodně firem žádá podepsat (nezákoně) při uplatnění reklamace jakousi nepopjmenovanou smlouvu, kde se reklamují zavazuje v případě neuznání reklamace uhradit tu 400 tu 500, ale třeba i 800 kč.. Proto je dobré si vždy nejprve důkladně přečíst reklmačníprotokol včetně např listin na které odkazuje (reklmační řád apod. popř. toto přeškrtat na všech exemplářích. Je otázka do jaké míry je toto jednánív souladu s dobrými mravy aprávy spotřebitele. Ale bdělost se vždy rozhodbně vyplácí a mávnutí rukou nenína místě, z příjemné obsluhy se stávají velmi nepříjemní oponenti, když dojde k problému tvého typu, pak se každýpodepsaný papír "hodí do krámu". reklmační protokol by měl obsahovat jen skutečnosti vztahující se k reklamaci, žádné další ujednání, hlavně zavazování spotřebitele/reklamujícího bych NIKDY nepodepsal, pokud podpisem podmíní přijetí do reklamace, jednají v rozporu se zákonem, a je to případ pro ČOI.

    I.) Jinak bych ještě chtěl uvést ke starším debatám jednoznačně toto. Záruka, ať smluvní enbo zákonná svědči pouze 1. kupujícímu, pokud to pak prodá jinému, tomu už nesvědčí ani vůči 1. kupujícímu ani vůčiprodejci. Samozřejmě za předpokladu, že 1. kupujícínení podnikatel aneprodal to 2. kupujcímu v rámci podniaktelské činnosti, pak by ovšem záruka byla upaltnitelná jen vůči němu.

    II.) Prakticky jsou tyto případy řešitelné podepsáním plné moci od 1. kupujícího (při prodeji 2. kupujícího), že ho zmocnňuje ke všem úkonům souvisejícím s uplatňováním odpovědnosti prodejce za vady daného výrobku včetně upaltnění a převzetí nutných nákladů ve smyslu ust § 509 a § 598 OZ s tím spojených.

    III.) Prodejce se nikdy nedozví, že vlastnické právo přešlo na jiného. Samozřejmě by to šlo řešit i právně čistě tak, že původní prodejce to vlastně neprodá, ale dejme to mu dá do nájmu, kd yvýpověď by byla vázána na vyplacení odstupného ve výši kupní ceny, to vše po dobu zbytku záruky s tím, že pak věc přejde do vlastnictví nájemce.

    rozhodně bych s splnou mocí vyšel až nakonec, kdyby vznikl problém, většinou i v obchodech, kde se jméno píše, není s reklamcema žádný problém,protože zmocnění může být i ústní.

    IV.) Jinak nevím jestli to tady už zanělo,a le od 1.1.2004 už prodejci nemohou krátit záruku na 6 měsíců u zboží vyrobeného do 31.12.2002. Takto mohli činit jen do 31.12.2003. Zmiňujis e o tom, proto, že nyní nastává doba, kdy se ukazují pochybení prodejců z této doby, protože prakticky nido z nich nedodržoval přesně podmínky zákona a ve skutečnosti ma vetsina takto prodaných výrobku 24 měsíční záruku.

    Tenkrát musely být splněny 2 podmínky kumulativně

    - Upozorní kupujícího

    - ale hlavně výslovně uvede v dokladu o nákupu nebo záručním listě, že bylo vyrobeno před rokem 2003 (to nedělal nikdo, většinou tam napsali jen záruka 6 měsíců, ale v tom případě, je to neúčinné a záruka je 24 měsíců, bez ohledu na upozornění nebo na to kdy bylo vyrobeno)

    pokud kterákolvi z podmínek splněna nebyla .. je záruka 24 měsíců, ať se to prodejci líbí nebo ne.

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    Zde odpověď na můj problém z http://www.spotrebitel.cz/
    Pro ty kdo budou řešit podobnou situaci jistě drahocenná rada
    ---------------------------------------------------------------------
    mechanicke poskozeni
    Dobrý den, může mi prodejce vrátit věc po 4 dnech z reklamace s argumentem,že mu dodavatel zboží nevzal, kvůli (jasně viditelnému), mechanickému poškození? Teď mi chce prodejce naúčtovat 400kč za neoprávněnou reklamaci a věc vrátit bez opravy. Dle mého názoru, viditelné mechanické poškození,má odhalit přebírající technik a věc nepřevzít do reklamačního řízení. Zatím jsem reklamované zboží nevyzvedl a trvám na řádné reklamaci. Prodejce mě však ignoruje,co byste mi doporučili udělat?

    12.10.2004 NN

    * V případě sporů je jediným řešením soud
    Na úvod je nutné poznamenat, že skutečnost, že dodavatel není ochoten zboží k reklamaci přijmout, není v žádném případě argumentem, který by opravňoval prodávajícího reklamaci odmítnout. Odpovědný za vady věci je totiž výlučně prodávající, nikoliv výrobce, dodavatel, dovozce či jeho zástupce. V případě, že se způsobem vyřízení reklamace nesouhlasíte, nezbývá, než se pokusit dohodnout s prodávajícím na dalším postupu (například na tom, že bude vypracován znalecký posudek konkrétním znalcem a ten bude prodávající považovat za směrodatný k případnému přehodnocení závěrů reklamace). Pokud se však nepodaří na žádném postupu dohodnout (pokud možno písemnou formou), a to ani po kontaktování vedení společnosti prodávajícího, je jediným řešením obrátit se na soud.

    18.10.2004 Kateřina Bohunková
    --------------------------------------------------------
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  19. #19

    Standardní

    Taky jsem měl podobný problém s HDD,ještě když fungovala Monima,přijali mi HDD(bez mechanického poškození),hlásil mi vadné sektory a šel mi blbě sformátovat,přijali mi ho do reklamace a asi po týdnu se mi ozvali,že je mechanicky poškozenej,že je kousek toho plastu vzadu u konektoru olomenej a že je ohlej jeden pin...Chvíli jsem se s nima hádal,ale soudit se pro tři tisíce nemá cenu.. Ten disk se nějak vzpamatoval a zatím chodí dodnes,problém mohl být v tom,že jsem si ho koupil an starší počítač Pentium II 350 MHz,takže chcíli trvalo,než se vychytaly mouchy
    AMD Athlon Barton 2500+, ASUS A7N8X-X, 1x256MB + 1x512MB AData PC3200 DDRAM ,Leadtek nVidia GF 5900 XT 390/700, Western Digital ATA 80GB,Western Digital ATA 200 GB, LG 4163B DVDRAM, SONY CD-RW CRX 320E

  20. #20

    Standardní

    Caute,
    lituju lidi co nemaj chut se hadat kvuli 3000 Kc, ja bych do toho sel hned a jeste to radne zmedializoval.

    Co se tyce tou neumernou cenou opravy, je tohle na soudnim znalci, ono zadna vada snad neni neodstanitelna... ale to opravdu urcuje soud s prihlednutim k vyroku soudniho znalce, ten sam musi rict zda byl postup opravneny. Ale co se tyce badsectoru, tak u me to vypadalo nasledovne:
    jdu do obchodu, rikam ze badsectory jsou neodsdtranitelne, takze co s tim udelame... prodejce mi rekl, ze mi bud vrati penize, ale nebude to hned ale az po vyjadreni technika ze Seagate (velkosklad, nevim ... proste nekdo) a ze to bude trvat a nebo ze maj na skladu ten samej disk a vymeni mi ho okamzite... co myslite ze jsem si vybral... disk jsem potreboval hned, o zadny pujcovne HW nevim... existovat v Pardubkach pujcovna tak si pujcim disk a pak jim to vyuctuju treba i u soudu...

    Takze co mi z toho plyne: proste obchodnik zakaznika vydira a jelikoz se zak. nema o co oprit a musi cekat tak ze by se na to nevy... a pristoupi na nevyhodne podminky... ale to uz je proste realita...

    Mimoto nikdy nikdo nevi na jakeho soudniho znalce padne, takze treba i vymena plotny by pak byla pojata jako opravitelna vada i kdyz je to pro HW technika zcela nelogicke.
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  21. #21

    Standardní

    Jeste jedna vec.-.. najdete nekdo u seagatu ze BS je neodstranitelna vada... proc je pak tolil nastroju na vyhledani BS s tim ze disk si je oznaci uz je nebude pouzivat (kdyz je nedokaze opravit) ... proste tohle mi prijde nelogicke...
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •