Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: DHCP a odmitnuti zapujceni IP

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní DHCP a odmitnuti zapujceni IP

    Připojuji se na i-net prez domovni sit,kde je asi 20 PC.
    Na zaklade me MAC adresy dostanu z DHCP svoji stalou IP adresu.
    Pokud mam nastavene paramtery na pevno internet nejde.
    ---------------------------------------------------
    problem: driv jsem si prehodil sitovy kabel na jiny PC, zmenil MAC adresu a internet hned fakal,ale od urcite doby se nemohu vubec pripojit,pouze s tou "originalni" sitovkou.Zmenim mac adrsu,ale DHCP mi proste nikdy nepsle mou IP ,pak to napise "kabel byl odojen" a konec.

    zkousel jsem to na 3 sitovkach na kterych to driv fungovalo ale bez uspechu.
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  2. #2

    Standardní

    A co tak kontaktovat spravce toho DHCP? Nechapu duvod proc menis MAC. Neni prece problem nastavit na DHCP serveru, aby nekolika MAC adresam daval jiste IP prece?

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    Citace Původně odeslal jedik
    A co tak kontaktovat spravce toho DHCP? Nechapu duvod proc menis MAC. Neni prece problem nastavit na DHCP serveru, aby nekolika MAC adresam daval jiste IP prece?
    2jedik:je problem v tom,ze nas mily poskytovatel stoji za .... uz jsem jej zadal o nasmerovani portu pro DC++ na moji IP,abych byl ACTIVE a vyprdli se na me,proste to jsou smejdi...tak se tenhle problem snazim resit po svem.


    nechapu to, ze to asi rok fungovalo a ted to najednou nejde....vzdyt uz prece nic jinyho na sitovce overit nemuze nez jeji MAC nebo joo ?
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal jago
    Citace Původně odeslal jedik
    A co tak kontaktovat spravce toho DHCP? Nechapu duvod proc menis MAC. Neni prece problem nastavit na DHCP serveru, aby nekolika MAC adresam daval jiste IP prece?
    2jedik:je problem v tom,ze nas mily poskytovatel stoji za .... uz jsem jej zadal o nasmerovani portu pro DC++ na moji IP,abych byl ACTIVE a vyprdli se na me,proste to jsou smejdi...tak se tenhle problem snazim resit po svem.


    nechapu to, ze to asi rok fungovalo a ted to najednou nejde....vzdyt uz prece nic jinyho na sitovce overit nemuze nez jeji MAC nebo joo ?
    No v DHCP serveru se to opravdu resi prave pomoci MAC. A jak si ten MAC prenastavujes? Muzes si tu svou MAC overit z jineho kompu? Treba Etherealem.

  5. #5

    Standardní

    to jedik - on rikal ze i s originalni mac (tedy sitovce vlastni) mu to nechce dat IP ... myslim ze problem bude fakt na strane DHCP .. treba tam neco prevrtali ... a treba tam hodily pozmenenou tabulku MACu
    ..:: Nas-Net.org ::.. programming,build-up and management networks,development,freenet,education

  6. #6

    Standardní

    S originalni sitovkou a originalni MAC to jede? Nejde se domluvit, aby ti zaregistrovali nekolik MAC adres na jednu IP?
    To, ze ti nechteji pomahat s DC++ je pochopitelne, prece jenom to neni dvakrat legalni sluzba...
    PC: AMD Athlon XP 2000+ | MB Soltek SL75DRV-2 | 1GB DDR RAM | 320GB PATA Hitachi DeskStar | DVD-RW Nec 3520A | ATI 9800 128MB | SoundBlaster Live 5.1 | TV+FM tuner Genius Video Wonder III Pro | bedna YeongYang YY-5601, zpomaleny 120mm vetrak | ADI E75 | OS Debian sid
    NB: IBM Thinkpad T41 - P-M 1.6GHz | 1GB RAM | 40GB disk | display 1024x768 | OS Debian sid

  7. #7
    Moderátor Avatar uživatele wong
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Brno
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 452
    Vliv
    301

    Standardní

    Citace Původně odeslal frantacrack
    to jedik - on rikal ze i s originalni mac (tedy sitovce vlastni) mu to nechce dat IP ... myslim ze problem bude fakt na strane DHCP .. treba tam neco prevrtali ... a treba tam hodily pozmenenou tabulku MACu
    od urcite doby se nemohu vubec pripojit,pouze s tou "originalni" sitovkou
    tak nevim, ja jasne vidim, ze to s tou originalni jde

    imho je problem v tom meneni mac adresy - jak uz psal jedik, zkus si to nejak overit

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    Ano,s originalni sitovkou a jeji orig. MAC to jede,pokud vsak prepojim kabel na jinou sitovku,ale samozrejme s pozmenenou MAC adresou,tak mi to uz tu sitovku nebere(driv to normalne jelo)

    -zkousel jsem jeste ipconfig /all pro overeni,jestli se spravne MAC adr. na sitovku ulozila a vse souhlasi

    Jinak jsem jim samozrejme nepsal,ze jde o DC++... nasmerovani portu se da vyuzit na mnoho veci .....jde o to,ze oni mi ani neodpovedeli na mou prosbu.

    Asi jim tam zkusim zavolat,ale vetsinou jsem narazil na nejakeho poskoka,ktery mi sdelil,ze technici tu ted nejdou a ze jim to vzkaze.
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  9. #9
    Senior Member mince
    Založen
    05.03.2003
    Bydliště
    Piestany
    Věk
    50
    Příspěvky
    832
    Vliv
    278

    Standardní

    Citace Původně odeslal jago
    Ano,s originalni sitovkou a jeji orig. MAC to jede,pokud vsak prepojim kabel na jinou sitovku,ale samozrejme s pozmenenou MAC adresou,tak mi to uz tu sitovku nebere(driv to normalne jelo)

    -zkousel jsem jeste ipconfig /all pro overeni,jestli se spravne MAC adr. na sitovku ulozila a vse souhlasi

    Jinak jsem jim samozrejme nepsal,ze jde o DC++... nasmerovani portu se da vyuzit na mnoho veci .....jde o to,ze oni mi ani neodpovedeli na mou prosbu.

    Asi jim tam zkusim zavolat,ale vetsinou jsem narazil na nejakeho poskoka,ktery mi sdelil,ze technici tu ted nejdou a ze jim to vzkaze.
    to ze cez ipconfig/ all ti vypise MAC taku ako xces este nic moc neznamena

    presne toto som robil ked som skusal INU sietovku na ktoru mam napichnute AP-klienta na providera , zmenil som v nastaveni karty MAC
    overil ipconfig /all , zapichol Ap do sietovky a provider aj tag odchytil originalnu MAC .... tagze naozaj to treba overit niecim zvoku
    NTB - nejake Lenovo
    PC - Intel i5 netaktovany
    fotoze : Panasonic DMC-TZ20 + DMW-MCTZ20E
    technical diver , deep full nitrox 75m :)

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    Citace Původně odeslal proe
    Citace Původně odeslal jago
    Ano,s originalni sitovkou a jeji orig. MAC to jede,pokud vsak prepojim kabel na jinou sitovku,ale samozrejme s pozmenenou MAC adresou,tak mi to uz tu sitovku nebere(driv to normalne jelo)

    -zkousel jsem jeste ipconfig /all pro overeni,jestli se spravne MAC adr. na sitovku ulozila a vse souhlasi

    Jinak jsem jim samozrejme nepsal,ze jde o DC++... nasmerovani portu se da vyuzit na mnoho veci .....jde o to,ze oni mi ani neodpovedeli na mou prosbu.

    Asi jim tam zkusim zavolat,ale vetsinou jsem narazil na nejakeho poskoka,ktery mi sdelil,ze technici tu ted nejdou a ze jim to vzkaze.
    to ze cez ipconfig/ all ti vypise MAC taku ako xces este nic moc neznamena

    presne toto som robil ked som skusal INU sietovku na ktoru mam napichnute AP-klienta na providera , zmenil som v nastaveni karty MAC
    overil ipconfig /all , zapichol Ap do sietovky a provider aj tag odchytil originalnu MAC .... tagze naozaj to treba overit niecim zvoku
    No to je problem,ktery resim!!
    Tak se tedy zeptam jinak, cim to nastavit,aby to ulozilo a pote i vydavalo tu spravnou MAC
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

  11. #11
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    Pokud ti nejde zmena ze systemu, zkus zmenu pomoci tools ke karte, pokud neni, sezen si kartu/ovladac co to umi .
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  12. #12
    Senior Member Avatar uživatele jago
    Založen
    03.02.2003
    Bydliště
    Pardubice
    Příspěvky
    616
    Vliv
    270

    Standardní

    Takže už jsem vyřešil tenhle problém.
    Je to pouze tím, že musím v ovladačích u karty nastavit bud 10Mb/s polo/plně duplexní přenos....pokud tam mám auto nebo polo/plně 100Mb/s ,vykopne mě to s tím, že kabel byl odpojen.
    CPU-Intel 2160@3000MHz[300*8]voltage=1,39V ,CHladič-Scythe Ninja plus ,Deska-Gigabite P35-DS3L, Paměti-Transcend Overcl. kit 2x1GB 800MHz@900MHz v dual chanel,voltage 2VGrafika-Gigabyte X1650XT@m-1550 c-640 cooling pasive Monitor-Samsung 710T Disk- 2x Hitachi 7K250 160GBSATA ,Zvuk-SB Audigy,naLogitech 5300,Myš a Klávesnice-Logitech LX-500,Case-Chieftec LBX-01-B-B-SL,Zdroj-Enermax 400W Liberty @Debian(XFCE).
    NTB-DELL XPS 1330, RAM-4GB,C2D@2GHz,GK-8400GS copper mode @Ubuntu(XFCE)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •